Setari Cookie-uri

era cu mine si o vedea pe fosta.....

salutare!

am si eu o durere: nu ma pot opri din plans....de cateva zile....

am avut o relatie scurta de vreo 3 sapt, din care una nu ne-am vazut (el fiind racit, nu a iesit din casa iar eu nu am indraznit sa merg la el...pe de o parte din principiu, pt ca e prea devreme...pe de alta, pt ca el abia "iesise" dintr-o relatie de 3 ani si ea mai tinea legatura cu familia lui...

vreau sa adaug faptul ca el era cel inflacarat, atent si grijuliu...el m-a convins sa intru in aceasta relatie....m-a convins cu hotararea si implicarea lui...

am pus "iesise" intre ghilimele pt ca, dupa ce s-a facut mai bine si a venit la mine si am petrecut prima si singura noastra noapte....pt ca mi-a zis ca nu poate continua....pt ca o tot vede pe ea, pe cealalta....

acum mai pastram legatura dar e atat de dureros...plang incontinuu.. el zice ca nu mai are rost sa mai continuam relatia....si cand il intreb daca vrea sa se impace cu ea imi zice categoric nu (despartirile lor dureaza de vreun an de zile...) dar inima cred ca ii spune altceva...

nu ma mai vrea iar eu nu ma pot abtine sa nu mai vorbesc cu el.....e atat de dureros sa-ti spuna ca o vede pe fosta.....cum sa fac sa-mi treaca durerea si sa nu ma mai umilesc in fata lui?...
russiangirlzz
Postat pe 16 Noiembrie 2009 21:18
Era cu mine si o vedea pe fosta.....
poate avea halucinati, si bause mai mult
SweetDadyD
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:30
Te foloseste, in engleza asta se numeste rebound - relatie exclusiv sexuala, cu rolul de a consola pe cineva proaspat iesit dintr-o relatie lunga.
Kathara
Postat pe 17 Noiembrie 2009 15:34
Din pacate asa suntem noi , oamenii cateodata, lasi si profitori.Whatever, iti sugerez sa mergi mai departe ptr ca nu vei avea nici un viitor langa aceasta persoana.Daca el este asa nehotarat, nu vei avea liniste nici daca vei fi cu el.O vrea pe cealalalta f bine, si e mai bine ca s-a intamplat akum decat mai tz...gandeste-te cum ar fi fost sa te fi trezit in situatia in care sa zica ''draga mea eu sunt cu mintea la fosta''.........ar fi mult mai dureros si mai aiurea decat akum.Asa ca fii tare, ptr ca nu se merita sa te legi la cap daca nu te doare.
pup
jeanpierre
Postat pe 26 Noiembrie 2009 16:57
"am avut o relatie scurta de vreo 3 sapt"
Poate la urmatoarea relatie de 4 sapt, o sa ai mai mult noroc
miss_darine
Postat pe 26 Noiembrie 2009 21:11
De la: russiangirlzz, la data 2009-11-16 21:18:33salutare!

am si eu o durere: nu ma pot opri din plans....de cateva zile....

am avut o relatie scurta de vreo 3 sapt, din care una nu ne-am vazut (el fiind racit, nu a iesit din casa iar eu nu am indraznit sa merg la el...pe de o parte din principiu, pt ca e prea devreme...pe de alta, pt ca el abia "iesise" dintr-o relatie de 3 ani si ea mai tinea legatura cu familia lui...

vreau sa adaug faptul ca el era cel inflacarat, atent si grijuliu...el m-a convins sa intru in aceasta relatie....m-a convins cu hotararea si implicarea lui...

am pus "iesise" intre ghilimele pt ca, dupa ce s-a facut mai bine si a venit la mine si am petrecut prima si singura noastra noapte....pt ca mi-a zis ca nu poate continua....pt ca o tot vede pe ea, pe cealalta....

acum mai pastram legatura dar e atat de dureros...plang incontinuu.. el zice ca nu mai are rost sa mai continuam relatia....si cand il intreb daca vrea sa se impace cu ea imi zice categoric nu (despartirile lor dureaza de vreun an de zile...) dar inima cred ca ii spune altceva...

nu ma mai vrea iar eu nu ma pot abtine sa nu mai vorbesc cu el.....e atat de dureros sa-ti spuna ca o vede pe fosta.....cum sa fac sa-mi treaca durerea si sa nu ma mai umilesc in fata lui?...
karynutza18
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:11
De la: karynutza18, la data 2009-11-27 11:11:07
De la: russiangirlzz, la data 2009-11-16 21:18:33salutare!

am si eu o durere: nu ma pot opri din plans....de cateva zile....

am avut o relatie scurta de vreo 3 sapt, din care una nu ne-am vazut (el fiind racit, nu a iesit din casa iar eu nu am indraznit sa merg la el...pe de o parte din principiu, pt ca e prea devreme...pe de alta, pt ca el abia "iesise" dintr-o relatie de 3 ani si ea mai tinea legatura cu familia lui...

vreau sa adaug faptul ca el era cel inflacarat, atent si grijuliu...el m-a convins sa intru in aceasta relatie....m-a convins cu hotararea si implicarea lui...

am pus "iesise" intre ghilimele pt ca, dupa ce s-a facut mai bine si a venit la mine si am petrecut prima si singura noastra noapte....pt ca mi-a zis ca nu poate continua....pt ca o tot vede pe ea, pe cealalta....

acum mai pastram legatura dar e atat de dureros...plang incontinuu.. el zice ca nu mai are rost sa mai continuam relatia....si cand il intreb daca vrea sa se impace cu ea imi zice categoric nu (despartirile lor dureaza de vreun an de zile...) dar inima cred ca ii spune altceva...

nu ma mai vrea iar eu nu ma pot abtine sa nu mai vorbesc cu el.....e atat de dureros sa-ti spuna ca o vede pe fosta.....cum sa fac sa-mi treaca durerea si sa nu ma mai umilesc in fata lui?...

Scuze pt mesajul de mai sus .. Cel mai bine e sa-l ignori sa vezi cum reactioneaza atunci .. intre timp incearca sa il uiti k asa e cel mai bine .. sa ramana cu fosta
karynutza18
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:12
De la: SweetDadyD, la data 2009-11-17 15:30:06Era cu mine si o vedea pe fosta.....
poate avea halucinati, si bause mai mult

nu, avea febra inca de la raceala si delira...
Lucia38
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:13
De la: russiangirlzz, la data 2009-11-16 21:18:33salutare!

am si eu o durere: nu ma pot opri din plans....de cateva zile....

am avut o relatie scurta de vreo 3 sapt, din care una nu ne-am vazut (el fiind racit, nu a iesit din casa iar eu nu am indraznit sa merg la el...pe de o parte din principiu, pt ca e prea devreme...pe de alta, pt ca el abia "iesise" dintr-o relatie de 3 ani si ea mai tinea legatura cu familia lui...

vreau sa adaug faptul ca el era cel inflacarat, atent si grijuliu...el m-a convins sa intru in aceasta relatie....m-a convins cu hotararea si implicarea lui...

am pus "iesise" intre ghilimele pt ca, dupa ce s-a facut mai bine si a venit la mine si am petrecut prima si singura noastra noapte....pt ca mi-a zis ca nu poate continua....pt ca o tot vede pe ea, pe cealalta....

acum mai pastram legatura dar e atat de dureros...plang incontinuu.. el zice ca nu mai are rost sa mai continuam relatia....si cand il intreb daca vrea sa se impace cu ea imi zice categoric nu (despartirile lor dureaza de vreun an de zile...) dar inima cred ca ii spune altceva...

nu ma mai vrea iar eu nu ma pot abtine sa nu mai vorbesc cu el.....e atat de dureros sa-ti spuna ca o vede pe fosta.....cum sa fac sa-mi treaca durerea si sa nu ma mai umilesc in fata lui?...






... frateeee, cu toate exemplele din jur tot cade-ti ca gainile fiecaruia care mimeaza ''hotarire si implicare'' ... un om de abia il cunosti dupa o viata si voi va inchipuiti ca il cunoasteti in citeva saptamini sau luni ... cind o sa intelegeti ca pentru sex gratis unii pot spune multe mai ales acum cind unele femeile sint atit de disponibile ...
... acum sufera ... nu ai ce face ... doar timpul le rezolva pe toate ...
marco918
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:22
De la: Lucia38, la data 2009-11-27 11:13:24
De la: SweetDadyD, la data 2009-11-17 15:30:06Era cu mine si o vedea pe fosta.....
poate avea halucinati, si bause mai mult

nu, avea febra inca de la raceala si delira...



o fi dat porceala .......aaaaaa scuzati.......porcina........in el.

si de nervi, o fi crezut ca s-o fi contagiat de la fosta, asa ca o vede peste tot :D
_diana_
Postat pe 27 Noiembrie 2009 11:25
3 saptamani nu inseamna relatie; Nu cunosti pe cineva in 3 saptamani; sfatul meu ar fi sa nu incepi o relatie sexuala dupa 3 saptamani , ca sa nu plangi... Cine iubeste , vrea sa te cunoasca si mai asteapta... Presiunea sexuala nu e buna... Apare dorinta ca fulgerul, dispare la fel, dispare si mister in" ceata " si tu ramai cu inima in" pioneze"... O relatie, din punctul meu de vedere, nu se incepe cu sexul, daca vrem sa dureze si ne dorim casatorie... pentru ca dupa ce dispare atractia, mai trebuie sa ramana ceva si daca nu am avut timp sa descoperim acel ceva ... se cheama ca " ne-am facut-o cu mana noastra"... Numai bine
alina02
Postat pe 6 Decembrie 2009 13:34
Esti umarul pe care plange,batista lui.Ai facut o mare prostie ca te-ai culcat cu el dupa un timp extrem de scurt.Nu te iubeste,nu are sentimente fata de tine,inca se mai gandeste la fosta.E urat ca te-a folosit,si-a cam batut joc de tine.L-as da dracu in 2 secunde,cum sa te foloseasca asa si sa mai si plangi??In locul tau as fi fost fericita ca am scapat de un asemenea om.Si u ai gresit ca te-ai aruncat cu capul inainte fara sa gandesti.Acum suporti consecintele.
annna_larysssa
Postat pe 6 Decembrie 2009 15:46
bai nene de ce nu mi apare comentariul????
Arianne85
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:46
bai fetelor ce gandire aveti....ce conteaza daca se culca cu el dupa 1 zi,2 sau 2 luni...e clar ca rezultatul tot acelasi era...observ ca majopritatea celor care ati scris aici pe forum sunteti indoctrinate cu anumite idei preconcepute...gen..daca ma culc cu el prea repede va crede ca sunt o femeie usoara... sunt curioasa ce varsta ai russian girl...eu in locul tau as face cumva sa ma vad cu el,m as culca din nou cu el,dar astfel incat sa tina minte mult timp de aucm incoloo partida aia de sex,dupa care i as da un mare ignore atat la tel cat si pe mess sau unde mai vorbiti voi.iti garantez ca tu vei iesi cea castigata.
indiferent daca tii cont sau nu de sfatul meu,ideea e ca discutiile cu el trebuie sa inceteze...nu trebuie sa te umilesti pt nimeni,si nu poti sa spui ca dupa 3 sapt de "relatie" nu te poti abtine...
Arianne85
Postat pe 8 Decembrie 2009 11:53
De la: Arianne85, la data 2009-12-08 11:53:50bai fetelor ce gandire aveti....ce conteaza daca se culca cu el dupa 1 zi,2 sau 2 luni...e clar ca rezultatul tot acelasi era...observ ca majopritatea celor care ati scris aici pe forum sunteti indoctrinate cu anumite idei preconcepute...gen..daca ma culc cu el prea repede va crede ca sunt o femeie usoara... sunt curioasa ce varsta ai russian girl...eu in locul tau as face cumva sa ma vad cu el,m as culca din nou cu el,dar astfel incat sa tina minte mult timp de aucm incoloo partida aia de sex,dupa care i as da un mare ignore atat la tel cat si pe mess sau unde mai vorbiti voi.iti garantez ca tu vei iesi cea castigata.
indiferent daca tii cont sau nu de sfatul meu,ideea e ca discutiile cu el trebuie sa inceteze...nu trebuie sa te umilesti pt nimeni,si nu poti sa spui ca dupa 3 sapt de "relatie" nu te poti abtine...

Bai fata, tu stii vorba aia" razbunarea e arma........."?
miss_darine
Postat pe 8 Decembrie 2009 12:00
bai fata....nici nu era vorba de nici o razbunare...ideea era sa iasa ea bine din toata situatia...sau daca chiar insisti..mai stiu si eu o vorba....Sweet revenge...
Arianne85
Postat pe 8 Decembrie 2009 17:39
De la: Arianne85, la data 2009-12-08 17:39:04bai fata....nici nu era vorba de nici o razbunare...ideea era sa iasa ea bine din toata situatia...sau daca chiar insisti..mai stiu si eu o vorba....Sweet revenge...

Pt mine este tot aia, daca as face ce ai sfatuit-o, as ramane cu un gust tare amar! Dar nu te blamez, fiecare reactioneaza dupa cum e structurat!
miss_darine
Postat pe 8 Decembrie 2009 19:47
De la: miss_darine, la data 2009-11-26 21:11:29"am avut o relatie scurta de vreo 3 sapt"
Poate la urmatoarea relatie de 4 sapt, o sa ai mai mult noroc


Ba ! Ia terminate :)))))
Sabrina_Nede
Postat pe 8 Decembrie 2009 20:31
hai nu mai fiti rautaciosi.
fata a intrebat.
la un momentdat toti trecem prin astfel de situatii.
si da,stiu si eu cum e si chiar daca doare ...trebuie sa te indepartezi de el.poate ca la un momentdat dupa ce o va termina definitiv cu fosta...poate te va cauta.dar nu ti mai fa rau.
blondiewishes
Postat pe 14 Decembrie 2009 00:47
http://sentimentepierdute.blogspot.com/
blue_angel1986
Postat pe 29 Decembrie 2009 03:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt foarte derutata 26 De la: r_girl 20 Mai 2009 14:36
Ce ma sfatuiti ? Cum sa ii zic ca sunt maritata fara sa il pierd ? 79 De la: perce_neige 22 Iulie 2010 13:57
help:-?? 16 De la: iulia069834 6 Decembrie 2009 17:50
Doar cu tine...sau... 10 De la: needles_and_pins 19 Aprilie 2009 22:35
indragostita de un strain? 6 De la: kudika012024 27 Februarie 2011 20:19