Setari Cookie-uri

o nelamurire ...

buna ziua, urmaresc de ceva vreme forum ul si m am gandit sa mi expun si eu aici o problema , de fapt nu stiu daca este chiar o problema ...am ramas prietena din timpul facultatii cu o fata si vreau sa spun ca ne intelegem foarte bine, chiar si acum dupa 1 an de la terminarea facultatii...problema este ca desi nu este o frumusete rapitoare , la corp ce i drept arata bine dar la fatza....nu da pe nimeni pe spate , problema este ca atrage toti barbatii care mi plac mie dar ea nu si doreste nimik cu nimeni , a iesit dintr o relatie bolnavicioasa care a tinut cativa ani acum zice ca se simte bine singura desi este curtata la tot pasul iar eu care mi doresc pe cineva nu se lipeste nimeni de mine , amandoua suntem destepte dar ce i drept mi se spune des ca s frumoasa ca am un zambet superb , lucru pe care nu l pot spune despre ea si cu toate astea nu sunt curtata asa cum este ea , de toate genurile de barbati ... in cercul de prieteni , majoritatea baietilor au o pasiune ptr ea , nu reusesc sa inteleg ce se intampla , ce are ea ? adica chiar nu este vreo frumusete rapitoare , este inteligenta , e drept dar si eu sunt , oare barbatii nu vor femei frumoase si destepte....astept parerile voastre...
adina234
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:09
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:09:37buna ziua, urmaresc de ceva vreme forum ul si m am gandit sa mi expun si eu aici o problema , de fapt nu stiu daca este chiar o problema ...am ramas prietena din timpul facultatii cu o fata si vreau sa spun ca ne intelegem foarte bine, chiar si acum dupa 1 an de la terminarea facultatii...problema este ca desi nu este o frumusete rapitoare , la corp ce i drept arata bine dar la fatza....nu da pe nimeni pe spate , problema este ca atrage toti barbatii care mi plac mie dar ea nu si doreste nimik cu nimeni , a iesit dintr o relatie bolnavicioasa care a tinut cativa ani acum zice ca se simte bine singura desi este curtata la tot pasul iar eu care mi doresc pe cineva nu se lipeste nimeni de mine , amandoua suntem destepte dar ce i drept mi se spune des ca s frumoasa ca am un zambet superb , lucru pe care nu l pot spune despre ea si cu toate astea nu sunt curtata asa cum este ea , de toate genurile de barbati ... in cercul de prieteni , majoritatea baietilor au o pasiune ptr ea , nu reusesc sa inteleg ce se intampla , ce are ea ? adica chiar nu este vreo frumusete rapitoare , este inteligenta , e drept dar si eu sunt , oare barbatii nu vor femei frumoase si destepte....astept parerile voastre...
are corpul frumos...iar barbatii intai se uita la corp si dupa aia la inteligenta...
denis_roxana
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:12
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:09:37buna ziua, urmaresc de ceva vreme forum ul si m am gandit sa mi expun si eu aici o problema , de fapt nu stiu daca este chiar o problema ...am ramas prietena din timpul facultatii cu o fata si vreau sa spun ca ne intelegem foarte bine, chiar si acum dupa 1 an de la terminarea facultatii...problema este ca desi nu este o frumusete rapitoare , la corp ce i drept arata bine dar la fatza....nu da pe nimeni pe spate , problema este ca atrage toti barbatii care mi plac mie dar ea nu si doreste nimik cu nimeni , a iesit dintr o relatie bolnavicioasa care a tinut cativa ani acum zice ca se simte bine singura desi este curtata la tot pasul iar eu care mi doresc pe cineva nu se lipeste nimeni de mine , amandoua suntem destepte dar ce i drept mi se spune des ca s frumoasa ca am un zambet superb , lucru pe care nu l pot spune despre ea si cu toate astea nu sunt curtata asa cum este ea , de toate genurile de barbati ... in cercul de prieteni , majoritatea baietilor au o pasiune ptr ea , nu reusesc sa inteleg ce se intampla , ce are ea ? adica chiar nu este vreo frumusete rapitoare , este inteligenta , e drept dar si eu sunt , oare barbatii nu vor femei frumoase si destepte....astept parerile voastre...

Poate daca incetezi sa te compari cu ea si devi propria ta persoana o sa te curteze si pe tine baietii.
pufis
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:13
Eu stiu ce sa-ti zic poate ai o atitudine care-i intimideaza pe saracii baieti....body language
The_Exile
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:13
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:09:37buna ziua, urmaresc de ceva vreme forum ul si m am gandit sa mi expun si eu aici o problema , de fapt nu stiu daca este chiar o problema ...am ramas prietena din timpul facultatii cu o fata si vreau sa spun ca ne intelegem foarte bine, chiar si acum dupa 1 an de la terminarea facultatii...problema este ca desi nu este o frumusete rapitoare , la corp ce i drept arata bine dar la fatza....nu da pe nimeni pe spate , problema este ca atrage toti barbatii care mi plac mie dar ea nu si doreste nimik cu nimeni , a iesit dintr o relatie bolnavicioasa care a tinut cativa ani acum zice ca se simte bine singura desi este curtata la tot pasul iar eu care mi doresc pe cineva nu se lipeste nimeni de mine , amandoua suntem destepte dar ce i drept mi se spune des ca s frumoasa ca am un zambet superb , lucru pe care nu l pot spune despre ea si cu toate astea nu sunt curtata asa cum este ea , de toate genurile de barbati ... in cercul de prieteni , majoritatea baietilor au o pasiune ptr ea , nu reusesc sa inteleg ce se intampla , ce are ea ? adica chiar nu este vreo frumusete rapitoare , este inteligenta , e drept dar si eu sunt , oare barbatii nu vor femei frumoase si destepte....astept parerile voastre...


Inseamna ca esti lipsita de atitudine. Pe deasupra mai esti si invidioasa Sa zici mersi ca fata aia e prietena cu tine Ah...si mai esti si lipsita de mnodestie!
_Cryssa_
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:17
nu prea ma compar cu ea , m comport normal, nu am vreun caracter urat sau mai stiu ce altceva de genul....si cu toate astea sunt singura , in momentul in care cunosc pe cineva si apare ea parca toate privire sunt atzintite asupra ei , nu este vreo stralucita adica arata bine la corp este armonioasa dar nu are cine stie ce sani care sa dea pe spate si in cazul asta nu mai inteleg nimik, problema e ca ne intelegem super bine ca prietene si nu as putea sa ma cert cu ea doar ptr motivul asta ....si unde mai pui ca sunt baieti care au prietene si ii fac declaratii si ea tot singura e ...
adina234
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:26
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:26:50nu prea ma compar cu ea , m comport normal, nu am vreun caracter urat sau mai stiu ce altceva de genul....si cu toate astea sunt singura , in momentul in care cunosc pe cineva si apare ea parca toate privire sunt atzintite asupra ei , nu este vreo stralucita adica arata bine la corp este armonioasa dar nu are cine stie ce sani care sa dea pe spate si in cazul asta nu mai inteleg nimik, problema e ca ne intelegem super bine ca prietene si nu as putea sa ma cert cu ea doar ptr motivul asta ....si unde mai pui ca sunt baieti care au prietene si ii fac declaratii si ea tot singura e ...

1 la mana poate fi o problema de feromoni (are o arma secreta )...sau asa cum spunea si Tharr o problema de body language - poate tu inconstient in prezenta ei esti in safe mode
2 la mana te compari cu ea, postul initial asta ai facut cap-coada si asta nu iti face bine - nu mai spun ca nu e frumos!
pufis
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:30
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:26:50nu prea ma compar cu ea , m comport normal, nu am vreun caracter urat sau mai stiu ce altceva de genul....si cu toate astea sunt singura , in momentul in care cunosc pe cineva si apare ea parca toate privire sunt atzintite asupra ei , nu este vreo stralucita adica arata bine la corp este armonioasa dar nu are cine stie ce sani care sa dea pe spate si in cazul asta nu mai inteleg nimik, problema e ca ne intelegem super bine ca prietene si nu as putea sa ma cert cu ea doar ptr motivul asta ....si unde mai pui ca sunt baieti care au prietene si ii fac declaratii si ea tot singura e ...

stiam eu ca exista si un 3 la mana: evident ca nu te poti certa cu ea invocand un motiv atat de inconsistent...gaseste alt motiv (presupun ca asta vroiai sa auzi)
pufis
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:32
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:09:37buna ziua, urmaresc de ceva vreme forum ul si m am gandit sa mi expun si eu aici o problema , de fapt nu stiu daca este chiar o problema ...am ramas prietena din timpul facultatii cu o fata si vreau sa spun ca ne intelegem foarte bine, chiar si acum dupa 1 an de la terminarea facultatii...problema este ca desi nu este o frumusete rapitoare , la corp ce i drept arata bine dar la fatza....nu da pe nimeni pe spate , problema este ca atrage toti barbatii care mi plac mie dar ea nu si doreste nimik cu nimeni , a iesit dintr o relatie bolnavicioasa care a tinut cativa ani acum zice ca se simte bine singura desi este curtata la tot pasul iar eu care mi doresc pe cineva nu se lipeste nimeni de mine , amandoua suntem destepte dar ce i drept mi se spune des ca s frumoasa ca am un zambet superb , lucru pe care nu l pot spune despre ea si cu toate astea nu sunt curtata asa cum este ea , de toate genurile de barbati ... in cercul de prieteni , majoritatea baietilor au o pasiune ptr ea , nu reusesc sa inteleg ce se intampla , ce are ea ? adica chiar nu este vreo frumusete rapitoare , este inteligenta , e drept dar si eu sunt , oare barbatii nu vor femei frumoase si destepte....astept parerile voastre...



frumusetea este ceva mai mult decat un machiaj bine pus pe fata
battleofwits
Postat pe 11 Aprilie 2011 08:46
De la: battleofwits, la data 2011-04-11 08:46:55 frumusetea este ceva mai mult decat un machiaj bine pus pe fata


ce mult mi-ar placea sa ai dreptate Insa...din pacate...machiajul, fusta pana sub fund, sanii scosi pe-afara conteaza mai mult pentru un barbat decat ce scoate femeia respectiva pe gura
_Cryssa_
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:01
nu vreau sa ma cert cu ea deloc , dar nu stiu cum sa reactionez cand toti sunt cu ochii pe ea ...si nu inteleg de ce nu atrag si eu privirile cand sunt cu ea dar...are un fel aparte desi a trecut printr o relatie in urma careia a intrat intr o depresie, nu prea arata ce este in sufletul ei , mereu este vesela , dispusa sa se simta bine si probabil binedispune pe toata lumea , nu este cu figuri , este modesta de fel dar pe anumite calitati are incredere in ea ...si unde mai pui ca nici nu e realizata profesional ...iar eu am si job bun , arat si bine si sunt singura ....cat o sa mai dureze treaba asta.....
adina234
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:01
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-11 09:01:59
De la: battleofwits, la data 2011-04-11 08:46:55 frumusetea este ceva mai mult decat un machiaj bine pus pe fata


ce mult mi-ar placea sa ai dreptate Insa...din pacate...machiajul, fusta pana sub fund, sanii scosi pe-afara conteaza mai mult pentru un barbat decat ce scoate femeia respectiva pe gura

depinde ce barbat iti doresti

asa pot spune si despre femei ca adora barbatul cu ghiul si bemve
battleofwits
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:04
De la: adina234, la data 2011-04-11 09:01:59nu vreau sa ma cert cu ea deloc , dar nu stiu cum sa reactionez cand toti sunt cu ochii pe ea ...si nu inteleg de ce nu atrag si eu privirile cand sunt cu ea dar...are un fel aparte desi a trecut printr o relatie in urma careia a intrat intr o depresie, nu prea arata ce este in sufletul ei , mereu este vesela , dispusa sa se simta bine si probabil binedispune pe toata lumea , nu este cu figuri , este modesta de fel dar pe anumite calitati are incredere in ea ...si unde mai pui ca nici nu e realizata profesional ...iar eu am si job bun , arat si bine si sunt singura ....cat o sa mai dureze treaba asta.....


Cauta-ti alta prietena.
geo_refinantat
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:49
De la: battleofwits, la data 2011-04-11 09:04:16
De la: _Cryssa_, la data 2011-04-11 09:01:59
De la: battleofwits, la data 2011-04-11 08:46:55 frumusetea este ceva mai mult decat un machiaj bine pus pe fata


ce mult mi-ar placea sa ai dreptate Insa...din pacate...machiajul, fusta pana sub fund, sanii scosi pe-afara conteaza mai mult pentru un barbat decat ce scoate femeia respectiva pe gura

depinde ce barbat iti doresti

asa pot spune si despre femei ca adora barbatul cu ghiul si bemve


ai perfecta dreptate

al meu e pasionat de motoare, se pune?
_Cryssa_
Postat pe 11 Aprilie 2011 09:54
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:09:37buna ziua, urmaresc de ceva vreme forum ul si m am gandit sa mi expun si eu aici o problema , de fapt nu stiu daca este chiar o problema ...am ramas prietena din timpul facultatii cu o fata si vreau sa spun ca ne intelegem foarte bine, chiar si acum dupa 1 an de la terminarea facultatii...problema este ca desi nu este o frumusete rapitoare , la corp ce i drept arata bine dar la fatza....nu da pe nimeni pe spate , problema este ca atrage toti barbatii care mi plac mie dar ea nu si doreste nimik cu nimeni , a iesit dintr o relatie bolnavicioasa care a tinut cativa ani acum zice ca se simte bine singura desi este curtata la tot pasul iar eu care mi doresc pe cineva nu se lipeste nimeni de mine , amandoua suntem destepte dar ce i drept mi se spune des ca s frumoasa ca am un zambet superb , lucru pe care nu l pot spune despre ea si cu toate astea nu sunt curtata asa cum este ea , de toate genurile de barbati ... in cercul de prieteni , majoritatea baietilor au o pasiune ptr ea , nu reusesc sa inteleg ce se intampla , ce are ea ? adica chiar nu este vreo frumusete rapitoare , este inteligenta , e drept dar si eu sunt , oare barbatii nu vor femei frumoase si destepte....astept parerile voastre...[/quote

Stai linistita ca daca n-ar fi prietena ta tot nu ai da barbatii pe spate.Problema nu e prietena ta si tu stii foarte bine
Barbie30_
Postat pe 11 Aprilie 2011 11:06
De la: Barbie30_, la data 2011-04-11 11:06:01
De la: adina234, la data 2011-04-11 08:09:37buna ziua, urmaresc de ceva vreme forum ul si m am gandit sa mi expun si eu aici o problema , de fapt nu stiu daca este chiar o problema ...am ramas prietena din timpul facultatii cu o fata si vreau sa spun ca ne intelegem foarte bine, chiar si acum dupa 1 an de la terminarea facultatii...problema este ca desi nu este o frumusete rapitoare , la corp ce i drept arata bine dar la fatza....nu da pe nimeni pe spate , problema este ca atrage toti barbatii care mi plac mie dar ea nu si doreste nimik cu nimeni , a iesit dintr o relatie bolnavicioasa care a tinut cativa ani acum zice ca se simte bine singura desi este curtata la tot pasul iar eu care mi doresc pe cineva nu se lipeste nimeni de mine , amandoua suntem destepte dar ce i drept mi se spune des ca s frumoasa ca am un zambet superb , lucru pe care nu l pot spune despre ea si cu toate astea nu sunt curtata asa cum este ea , de toate genurile de barbati ... in cercul de prieteni , majoritatea baietilor au o pasiune ptr ea , nu reusesc sa inteleg ce se intampla , ce are ea ? adica chiar nu este vreo frumusete rapitoare , este inteligenta , e drept dar si eu sunt , oare barbatii nu vor femei frumoase si destepte....astept parerile voastre...[/quote

Stai linistita ca daca n-ar fi prietena ta tot nu ai da barbatii pe spate.Problema nu e prietena ta si tu stii foarte bine


pai asta vreau sa inteleg, care este problema sunt o fata normala si ea la fel sau poate asa o vad eu normala ....
adina234
Postat pe 11 Aprilie 2011 13:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum se explica faptul ca atunci cand ne dorim f mult ceva sau pe cineva,lucrurile tind sa se strice? 24 De la: Aesma_Daeva 16 Ianuarie 2009 13:03
2012 inceputul unei ''lumii noi ''sau sfarsitul inceputului? 180 De la: kudika312403 3 Ianuarie 2011 18:53
help 1 De la: slashsmf 12 Aprilie 2010 13:21
Omagiu unei Dandanale 97 De la: dandanaua_reloaded 18 Mai 2009 20:49
sa ascult sufletul ... sau nu 13 De la: Frankie_Zuzu 19 Septembrie 2009 01:02