Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

Cel mai neispirat cadou l-am primit acum ceva timp in urma de la o colega de serviciu si a constat intr-o pereche de pijamale(dupa desenele de pe ele cred ca erau pentru copii), care pe langa faptul ca nu imi veneau,erau de proasta calitate(s-au rupt la prima spalare),foarte ieftine si in total contrast cu sarbatorirea Craciunului(ma refer la culoare si la figurinele de pe ele)
simaio
Postat pe 4 Decembrie 2008 18:01
Cel mai neinspirat cadou pe care l-am primit a fost de Craciun o vaza ptr flori ,una chiar simpla si neagra total .Asta e se mai intampla si lucruri neprevazute tocmai cand credeai ca o sa fie cel mai frumos cadou si cand colo ce crezi....va trebui sa astepti urmatoare ocazie pentru un cadou mai inspirat.oricum am apreciat gestul ,in fine asta conteaza pana la urma.
ivy88
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:50
am mai incercat sa postez povestea mea dar se pare ca am esuat...in fine, o mai scriu o data.acum 2 ani, de craciun, eram nerabdatoare sa vad ce primesc de la prietenul meu de atunci cu care aveam deja o relatie de 3 ani de zile.mi-a adus un maieu(maiou) alb, mult prea mare pentru mine, insa de dama, pe spate scria versace lipsind litera -r-, mirosind crunt a transpiratie si patat de ulei, cred ca era ulei.initial am crezut ca e o gluma si l-am intrebat despre ce este vorba, si mi-a raspuns- ce, nu-ti place? culmea ca era impachetat frumos cu funditza rosie.i-am aratat despre ce este vorba, si mi-a spus umil ca nu vazuse despre ce era vorba.(ma rog petele nu erau foarte vizibile-pt un barbat-)dupa mult timp de tras de limba mi-a marturisit ca-l luase dintr-un magazin second hand!iar eu...ii luasem un ceas(eram eu mandra de frumos ce era ceasul)si cand te gandesti ca gestul conteaza...!
alexa10
Postat pe 4 Decembrie 2008 19:55
da o pereche de sandale rosii
serenela
Postat pe 5 Decembrie 2008 12:07
suuper tare:)):)):))


yo o sa trec direct la subiect ...pey cel mia neinspirat cadou de sarbatori a fost o lumanare:)):)) de vreo 40 de mii lei (vechi)

Noi suntem 5 prietene si de 3 ani in coace ne facem cadouri de craciun , iar anul trecut am iesit in oras sa ni le dam si culmea dp ce k mi a luat o lumanare a m ai uitat o si akasa:)) deci va inchipuiti cum m am simtit:
mykydublutza
Postat pe 5 Decembrie 2008 17:12
hmmm..ma intristez cand imi aduc aminte, dar asta e.. murise bunicul care ma crescuse si ma bazam acuma pe parintii mei sa ma ajute, in special pe tata, care e insurat si are o fetita. Ma suna inainte de Craciun si ma invita la el acasa, unde aveau sa vina si nasii lor de cununie si mama lui( adik bunica mea ). Si avea cadouri pt toata lumea, pt nasa si nas: un ceas, respectiv o sticla de coniac vechi, pt maicasa un aparat electronic de masurat tensiunea d care aceasta avea mare nevoie si o esarfa frumoasa, pt aia mica tot felul de hainute, jucarii, nevestei i-a daruit o pereche de cercei de aur si mie...cojocul nevestei lui.( pe care il purtase cu un an inainte ) si asta pt ca stia ca nu am geaca de iarna. Nu va zic ca pe drumul spre casa am plans intruna si ca perechea de sosete care ma astepta acasa de la bunica mea (cea care m-a crescut cu bunicul) a fost cel mai frumos cadou. Pt ca era din inima si mai mult nu se putea. Asa ca nu cadoul in sine conteaza , ci cum ti se daruieste: din inima, din datorie, de mila...
Hazel_eyes
Postat pe 5 Decembrie 2008 21:09
aaa..si mama iubitului meu mi-a daruit anul trecut de Craciun un satar!:)):))
stia ca ma enerveaza cutitele mele neascutite;))
Anul asta o sa imi fie de folos totusi:D
Hazel_eyes
Postat pe 5 Decembrie 2008 21:15
hazel_eyes...mi au dat lacrimile cand am citit postul tau..
lil_mariuk
Postat pe 5 Decembrie 2008 23:50
Nu as spune ca a fost neinspirat cat......nepotrivit si indecent, oricat de mult as incerca sa tin la gluma.Dar nu cu o astfel de ocazie.E vorba de un cadou surpriza, foarte frumos ambalat, oferit in urma cu ceva ani de catre colegii mei de liceu,care se afla intr-o cutie foarteeeeeeeee mare si aspectuosa,in care se aflau mai multe cutii de dimensiuni mai mici(din ce in ce mai mici), la fel de frumos gatite si ambalate........si la sfarsit ce credeti ca am gasit......?UN SUL DE HARTIE IGIENICA!FARA COMENTARII
simaio
Postat pe 6 Decembrie 2008 02:50
Nu stiu cum pare pentru voi, dar pentru mine a fost cel mai oribil cadou primit. Si ghiciti ce am primit! UN PREZERVATIV! intr-o punga mare de cadou. Asta s-a intamplat in urma cu 6 ani, cand inainte de a se termina scoala, noi, intre colegi, am decis sa ne facem cadouri unor altora. Bineinteles, ca fiecare tragea dintr-o caciulita de craciun, cate un biletel. Iar in caciula, erau 15 numere, scrise de 2 ori. Iar eu, am nimerit ca o colega, o tipa destul de ciudata, care mai tot timpul spunea bancuri porcoase si vorbea foarte des despre sex, dar nu o vedea nimeni cu cineva, sa-mi cumpere cadoul de Craciun. Si mi-a luat un prezervativ de proasta calitate, si, ma gandesc, ca in urma cu 6 ani, aveam 14 ani, o varsta care cred eu, nu prea potrivita pentru asa ceva. Ce-am facut dupa aia? Bineinteles,i-am multumita pt cadou, desi ea primise o cana cu zodia ei. Si dupa aia, la primul cos de gunoi, l-am aruncat. Succes pe mai departe, la cadouri mai inspirate!
helenikarmic
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:59
Abia astept ziua de AJUN,
Ca doar vine MOS CRACIUN!!
Prilej de bucurie,
Si de mare fericire.
NU sa stai bosumflat
Pentru ca cineva ti-a luat:
CADOUL NEINSPIRAT.

Din pacate pentru mine, , am vasta experienta in acest domeniu , si culmea e ca de obicei sunt foarte usor de multumit, ma bucur la orice cadou care il primesc. Dar, cu sincere pareri de rau nu pot sa ma bucur cand primesc o vaza de flori de CRACIUN . Pe romaneste MI-A CAZUT FATA CAND AM VAZUT-O. E draguta ... VAZA , DAR ... nu prinde la mine. A doua bomba in acelasi an, a fost de la un prieten de familie care i-a dat cadoul sotului meu, nu mai stiu ce i-a luat lui, dar mie mi-a luat o COTIERA DE MASINA . SI CE SA FAC EU CU EA, nici macar nu am carnet !!!!!!!!!!!!! Si am mai primit ceva"dragut" un set de sampon si balsam EXPIRATE. Foarte frumos!!! Culmea e ca de fapt si samponul si balsamul, erau tratament ptr caderea parului.. si au costat o groaza de bani Va pup si va doresc sarbatori cu bine alaturi de cei dragi si sa primiti numai CADOURI "INSPIRATE"
GALMI
Postat pe 7 Decembrie 2008 03:47
De la: dana_dana82, la data 2008-11-26 17:46:50 La mine, cel mai neinspirat cadou a fost acela cand am primit de la seful meu plecat in vacanta in Malta, o pernita de pus ace in ea pe care era imprimat un autobuz la fel cum e in Malta, de parca m-ar fi interesat pe mine cu ce s-a plimbat el acolo. Putea naibii sa imi cumpere un gel de dus sau un sirag de margele - as fi fost mai mutumita.A fost cel mai oribil lucru primit vreodata.




Ce firoscoasa esti cucoana! N-am mai auzit de sefi sa aduca vreun cadou subalternilor, si tu esti nemultumita!
loobety
Postat pe 7 Decembrie 2008 07:52
anul trecutde craciun prietenul meu vroia cred sa imi cumpere o pereche de bikini:)) si knd i am vazut nu am putut sa nu observ faptul k erau bikini pentru baieti:)))=))) m a amuzat teribil..nici pana akum nu cred k si a dat seama de "greseala" facuta..bn k am schimbat prietenul:))) nu era genul de baiat care sa poarte bikini..deci clar k nu a fost aluzie la o faza de genul: hai nu vrei sa ma vezi in bikini oricum akum aceea pereche zace undeva printr o graoapa de gunoi:D
manucineva
Postat pe 7 Decembrie 2008 10:53
anul trecut, de craciun, mi-a lasat mosul un ren sub un pin, langa bloc... desi vroiam un rinichi, sa-l vand... si imi luam un mercedes clasa G...
StrangerInAStrangeLand
Postat pe 7 Decembrie 2008 12:51
poate cel mai neinspirat cadou l-am primit de la fostul iubit. din calatoria in grecia nu s-a gandit ca e mai bine sa mi aduca decat o sticla de Ouzo (bautura lor traditionala) , cred ca nu s a gandit ca la mine se va invechii, pt ca eu nu pun gura pe alcool nici de 5 ori pe an. in fine ideea e ca eu nici mirosul bauturii aceleia nu l am suportat , daremite sa fi gustat din ea....
forgetmenot
Postat pe 7 Decembrie 2008 12:59
un alt cadou ciudat l am primit de ziua mea -eram virgina-
am primit un elefant de plus iar pe trompa era un prezervativ Durex iar in compartimentul din spatele elefantului era restul cutiei ;))
forgetmenot
Postat pe 7 Decembrie 2008 13:04
Salutari, hai sa intru si eu in joc. Acum 4 ani am primit de Craciun de la prietnul meu o jucarie de plus, dar nu oricare jucarie ci o VACA... Am fost suparata cand am vazut ce am primit, iar el ma linistit: nu e o vaca oricare ci o vaca milka....va dati seama, acum nu mai suntem impreuna dar imi pare rau ca nu iam luat si eu un bou-)))
nclau
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:01
Mie mi s-a intamplat ceva amuzant acum 2 ani chiar in ziua de Craciun.La mine pe scara era un om care umbla toata ziua numai beat,nu cred sa-l fi vazut treaz vreodata.In fiecare dimineata el iesea la alimentara din fata blocului pentru a-si lua portia zilnica de mankre si tigari(intotdeauna 3).In dimineata zilei de Craciun m-am dus la alimentara pentru a lua paine si m-am intalnit cu vecinu care mi-a urat sarbatori fericite si eu le fel lui.Isi cumparase un carnat si cele 3 tigari.Mai tarziu am plekt de acasa si knd m-am uitat in cutia de scrisori era acel carnat si cele 3 tigari.Am luat-o k pe un kdou si m-am amuzat copios.
aromap
Postat pe 7 Decembrie 2008 14:22
hello!
cel mai urat cadou si totodata cel mai neinspirat pe care l-am primit vreodata a fost de la fostul meu prieten: s-a gandit el k de craciun sa-mi faca cadou un guler de blana, second hand, care ii apartinuse maica-sii; de parca asta nu era destul, nici nu s-a sinchisit sa scoata macar acul de siguranta, ruginit deja, cu care si-l prindea femeia la gat inainte sa mi-l dea mie!!!! cine nu si-ar dori asa ceva?!?!
lauricidani
Postat pe 7 Decembrie 2008 16:25
La mine cel mai neinspirat cadou e anul asta de la (ex)bf: nevoia de pauza, revelionul pe care si l-a planificat deja fara mine cu prietenii lui, in Bulgaria...intr-un cuvant: despartire!
kitty26
Postat pe 7 Decembrie 2008 17:59
O pereche de ochelari falsi, adica de sticla ieftina, la fel ca si ramadesi eu port ochelari de vedere reali, avand dioptrii destul de maricele(-3,75).Oribil cadou!De bunul simt nici nu mai poate fi vorba.
simaio
Postat pe 7 Decembrie 2008 19:41
De la: sincera, la data 2008-12-03 16:35:16
De la: loryella, la data 2008-12-02 22:20:57Iazmina20,tu la 16 ani ai sot?? Sau ai inventat povestea ca sa castigi si tu ceva?


sta ma intrebam si eu...la 16 ani are oare deja sot?==)))


Daca nu avea poza, ne-am fi putut gandi ca varsta declarata de iazmina e putin "falsificata"... dar asa, cred ca povestea cu sotul e "gogonata"..una din doua

Sarbatori Fericite si cadouri inspirate va doresc!!
carolina2003
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:18
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/post_reply/21209.html#
hehe , cel mai nepotrivit cadou pe care l-am primit eu de craciun ...a fost un sapun. stai asa sa cumperi sapun cadou de craciun mi se pare penibil , iar langa el era un trandafir de plastic. ok nu snt eu super star dart nici sapun si flori de platic nu primesc .
merryv
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:33
ptr merryv bine ca nu ti-a dat si franghia ,ce sa mai vb de florile de plstic ,uite eu i-am dat lui mama soacra niste cale ..
danutzza_stefi
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:43
iar de ziua mea am primit un crocodil de jucarie din plastic -ce stupid
danutzza_stefi
Postat pe 7 Decembrie 2008 20:46
AHAHAHAH...Cel mai neinspirat "cadou" l-am primit de majorat de la prietenul meu (de atunci) care a venit la mojorat cu gasca lui de prieteni (neinvitata de mine) si cu....tineti-va bine MANA GOALA PUSCA ... Colac peste pupaza au mai spart si niste pahare pe care evident a trebuit sa le platesc EU ...dar mama ei de treaba...m-am razbunat si eu cand m-am dat la unu dintre prietenii lui ...cat a fost el la baie ca nu i-a priit bautura,,,,muahuahuahuahua
timeAftertime
Postat pe 7 Decembrie 2008 21:15
Acum cativa ani buni am primit de Craciun de la fratele meu un cocos de plus care sa am trezeasca dimineatza care cucurigea (chiar arata haios, iar fratele meu fiind mult mai mic decat mine, mi s-a parut amuzant cadoul), si in jurul gatului cocosului era cadoul de la mama mea, un lant de aur, pe care il aveam deja de un an , si pe care reusise sa il scoata de la amanet(unde a ajuns din cauza ca ea avea datorii). Lantul tot mama mea il poarta. Oricum, a fost interesant
Aladiah
Postat pe 7 Decembrie 2008 22:17
Observ ca multe persoane au primit cadouri foarte urite si neinspirate, dar eu, am primit in clasa a X-a, de la al meu iubit ceva mic, simplu, colorat. Aveti idee ce era? Un minunat trandafir rosu din plastic, dat cu after shave. Iupiii
andra13gabriela
Postat pe 7 Decembrie 2008 23:10
eu sunt curioasa cate din relatii au mai rezistat dupa ce ei au "oferit" iubitelor asa urate cadouri...pai am vazut aici cadouri care de care mai urate...oamenii astia chiar nu au obraz?!

....si mi-au dat si mie lacrimile cand am citit ce a scris Hazel Eyes

Postat pe 8 Decembrie 2008 09:05
eu mereu am primit cadouri de la EL dar akum ...de mos nicolae nu mi-a luat nimik nici macar o ciokolata..dece????nu l-am intrebat...da mi-e ciuda ...pt ca eu ii iau mereu cadouri si tot ce i-am luat nu le-a pastrat ...si am zis ca de aku in kolo nu o sa-i mai iau nici un cadou...pt ca nu merita ...un cadou io stiu ca se patsreaza oricat de valoros sau nu ar fi...da ale mele au fost chiar valoroase....dece..???am drepatate ???sa nu-i mai fac nici un cadou de mos craciun si nu numai???
ramonikelenush
Postat pe 8 Decembrie 2008 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga Un atlas al dorintelor zadarnice de Anuradha Roy! 64 De la: kudika392917 27 Iunie 2011 20:05
Concurs: Apa pentru silueta ta! 412 De la: concursKudika 3 Iunie 2009 18:02
Concurs Love Etc 519 De la: concursKudika 29 Octombrie 2009 15:04
Castiga o CEWE FOTOCARTE cu propriile fotografii! 105 De la: concursKudika 9 Decembrie 2011 11:06
Concurs: Incaltamintea preferata! 1874 De la: concursKudika 25 August 2009 17:54