Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

Cel mai urat, grotesc cadou a venit din partea iubitului meu(FOST!) care se dorea chiar plin de gust..pana acum 2 ani..de Craciun.
stia ca am o pisica( dar nu stia si ca o urasc) asa ca mi'a oferit o pisica din bibelou, care semana exact cu a mea(era ciudat pentru ca pe de o parte ma amuza ideea de a'mi vedea pisica holbandu'se la acel bibelou oribil crezand ca se uita in oglinda..dar, pe cat de mult o uram, bibeloul ala aducea a pisica mea impaiata!)..si , dragul de el, vrand sa imi demonstreze cat ma iubeste mi'a adus un inel(nu imi place sa primesc bijuterii pentru ca sunt foarte personale..nici de la iubiti) un inel din "aur si cu piatra din safir".sigur! dupa ce ne'am despartit inelul a inceput sa rugineasca..era din tinichia! :)))))
Evelina_Veve
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:01
Din seria cadourilor '' a la mama soacra'' vin si eu cu o mandrete de cratita din teflon cu explicatia: baiatului meu ii plac cartofii prajiti!! Cei drept nu era de Craciun ci de ziua mea de nastere.

Sa fiti iubite!!

Postat pe 10 Decembrie 2008 12:07
Cel mai inutil cadou in viata mea?! Hmm-hhmmm, ce sa spun a fost cateva:P
Dar cred ca Nr. 1 a fost cadoul primit de matusa mea:) Ea a plecat la strainatate si in anul trecut cand a venit acasa la craciun a adus si mie un cadou. In primele zece secunde am fost emotionata si curioasa cand ea cu solemn a predat "CADOUL", cand a trecut primele 10 secunde fantastice, am simtit putin dezamagita pt ca cadoul mea a fost intr-un punglita de 10 bani. Cand am privit in punga am devenit total socata, cadoul meu a fost 20 de buc. lenjerie intima de unica folosinta. Materialul e ca-n papuceii pe care-l primesti in spitale si in muzee. Chilotii sunt subtiri, sifonati si largi cu un cauciuc subtir. Culoarea e o verde inchis si extrem de urata. Am stat acolo socata si nici nu am stiut ce sa spun, cum sa reactionez, dupa 1 minut am incercat sa fac o fata uimita si bucuroasa, am zambit si am multumit cadoul! Situatia a fost foarte injositor si eu am avut rusine pentru ca am mintit, dar nu am vrut sa jignesc matusa mea. Punglita e in dulapul meu:P daca vreti chilotei la unica folosinta lasati, ca fac eu cadou:P Nu am avut nevoie la 20 de buc chilotei pe care nu am purtat niciodata, eu am vrut numai una ( dar sa nu fie asa de extreme:D) fin, frumos si rafinat cu bun gust si cu multa feminitate!:)) Sper ca voi primiti ceva mai util la craciun:D Merry Christmas! :D
heni_marton
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:09
buna tuturor! cel mai neinspirat cadoul cred ca a fost cel de anul trecut cand logodnicul meu dupa ce ma cerut in casatorie ca in filme si totul a fost ok si minunat a venit si mult asteptata seara de Ajun unde ne-am daruit fiecaruia cadourile ( eram mai multe cupluri ). el imi ofera o cutie enorma si deja ma intrebam oare ce o fi !?!? si dupa ce ma satur de desfacut hartii si cutii dau de un sapun amarat care nu era mai mare de vreo 8 cm si raman socata la care el ma intreaba cu zambetul pe buze : iti place iubita mea ? ceilalti abia se abtineau sa nu rada , pe cand eu ma chinuiam sa ma abtin sa nu il strang de gat. a doua zi l-am intrebat de ce mia facut acest cadou atat de inspirat la care imi zice : stiu ca vrei sa mirosi frumos mereu , te tot vad ca folosesti fel de fel de creme si m-am gandit ca acest sapun e mai minunat decat acele creme pe care dai o gramada de bani . am mutit si dupa ce mi-am revenit l-am intrebat daca miros urat si a zis ca nu ci doar ca nu ii plac cremele mele. inca ma mai intreb ce ma mai asteapta pe viitor de la el. dar asta e .....sper ca anul acesta sa nu fac un invarct de craciun ca anul trecut era sa o patesc.
b3lla_chica05
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:26
buna,
intr-adevar o tema interesanta eu am fost tare amuzata de mai multe cadouri primite de-a lungul timpului insa unul de care imi amintesc cu drag consta intr-un balon cu urechiuse de iepuras dar care de fapt se facea inima cand era umflat...va dati seama de unde era sa stiu? eu am crezut atunci in ajun de Craciun ca prietenul meu imi face vre-o propunere indecenta asa ca...i-am zis si a fost un moment jenant dar foarte foarte amuzant si acum rad cand imi aduc aminte.
emyliana
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:33
EU de ziua mea am primit un "superb" cadou ....si anume un parfum de la mag. acelea ieftin cu chilipiruri in valoare de 3,90 lei =))deci va dati seama ce fatza am facut ..si doamne cum mirosea.....oribil si avea o culoare good nu stiu cum de a putut cumpara asa ceva...plus pe langa acest "minunat" parfum daca ii pot spune parfum.....am mai primit un demachiant tot de la o firma fantoma,dar nu asta era problma k nu ar fi de firma- in conditiile in care eu nu ma machiaz chiar deloc..deci...total neinspirat, iar de la o alta persoana un maimutoi la fel de urat si ieftin ca celelalte cadouri care sincera sa fiu nu stiam ce fac cu el daca sa-l dau cuiva sau sa-l arunc...pana la urma am ales varianta 2-a..din pctul meu de vedere cel mai penibil prost etc. cadou este un PARFUM IEFTIN...merg pe principiul "daca nu am bani mai bine nu mai iau nimic decat unul jenant si penibil".

Byyyeee!!!!
bebedana
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:49
De la: heni_marton, la data 2008-12-10 12:09:06Cel mai inutil cadou in viata mea?! Hmm-hhmmm, ce sa spun a fost cateva:P
Dar cred ca Nr. 1 a fost cadoul primit de matusa mea:) Ea a plecat la strainatate si in anul trecut cand a venit acasa la craciun a adus si mie un cadou. In primele zece secunde am fost emotionata si curioasa cand ea cu solemn a predat "CADOUL", cand a trecut primele 10 secunde fantastice, am simtit putin dezamagita pt ca cadoul mea a fost intr-un punglita de 10 bani. Cand am privit in punga am devenit total socata, cadoul meu a fost 20 de buc. lenjerie intima de unica folosinta. Materialul e ca-n papuceii pe care-l primesti in spitale si in muzee. Chilotii sunt subtiri, sifonati si largi cu un cauciuc subtir. Culoarea e o verde inchis si extrem de urata. Am stat acolo socata si nici nu am stiut ce sa spun, cum sa reactionez, dupa 1 minut am incercat sa fac o fata uimita si bucuroasa, am zambit si am multumit cadoul! Situatia a fost foarte injositor si eu am avut rusine pentru ca am mintit, dar nu am vrut sa jignesc matusa mea. Punglita e in dulapul meu:P daca vreti chilotei la unica folosinta lasati, ca fac eu cadou:P Nu am avut nevoie la 20 de buc chilotei pe care nu am purtat niciodata, eu am vrut numai una ( dar sa nu fie asa de extreme:D) fin, frumos si rafinat cu bun gust si cu multa feminitate!:)) Sper ca voi primiti ceva mai util la craciun:D Merry Christmas! :D


Ce dragut vorbesti Heni! Suna asa de haios/dulcic. Si de bun gust. Asa ca nu mai fi suparata! Daca chiloteii au fost de kko si de gust indoielnic, macar tu ai scris o poveste buna!
Dor_a
Postat pe 10 Decembrie 2008 13:59
cel mai urat cadou de craciun pe care l-am primit a fost de la parintii mei....pentru mine craciunul este cea mai frumoasa sarbatoare din an, pe care obisnuiam sa o petrecem in familie. toata viata am trait traumatizata de tatal meu care ma batea de cate ori luam o nota mica( si 9 era nota mica la el), sau nu-i conveanea lui ceva. in anul acela luasem o nota mica la limba romana, si m-am gandit sa nu ii spun atunci ci de craciun, poate o sa fie si el mai bun cu mine si n-o sa ma bata... ce gresit am gandit, nu numai ca m-a batut, dar au si plecat la niste prieteni sa sarbatoreasca seara de ajun...
pentru mine era atat de important sa fac craciunul in familie, incat m-am imbracat si m-am dus dupa ei.. macar bucuria asta sa o am...
hichivi
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:04
Cel mai neinspirat cadou a a fost ca nu am gasit nimic sub brad
ginagianina
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:39
Cel mai neinspirat cadou a fost de fapt o felicitare venita de la spitalul unde fusese internat si murise cu 2 luni inaintea craciunului bunicul meu, pe care scria ceva de genul: "Ne bucuram ca va simtiti mai bine si va uram sarbatori fericite in sanul familiei"...da, probabil pe lumea cealalta se simte mai bine
crrisrudy
Postat pe 10 Decembrie 2008 14:59
cel mai urat si mai trist "cadou" de craciun pe care a putut cineva sa mi-l ofere a fost at cand prietenul meu mi-a facut cadou un test de sarcina.....va dati seama k am ramas foarte nedumerita si inspaimantata si l-am intrebat de ce.....raspunsul lui a fost acela k:"am planuit acest cadou de 2 saptamani......din seara petrecuta impreuna.....si m-am gandit sa fie un cadou pt amandoi.....daca ne iubim....de ce nu?...".Eu am incremenit pe loc.am crezut k glumea.....dar nu a fost asa....chiar dak am facut o mare greseala nu puteam sa pastrez copilul pt k si eu eram un copil la randul meu,incapabila sa cresc unul.cu el am terminat-o k nu mai puteam sta cu un om care avea probleme cu capul...o sa-l urasc pe omul ala pt ce mi-a facut si pt ce am fost nevoita sa fac toata viata mea.....
ana251
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:10
Un cadou forte urat si neinspirat l-am primit de la profu de mate...in ultima saptamana de dinaintea vacantei de craciun...il scosese pe un coleg la tabla sa rezolve niste exercitii pt marire de nota si m-am trezit eu sa fac o "fapta buna" in preajma sarbatorilor si sa il ajut shoptindu-i....m-a vazut profu si mi-a trantit un 2 spunand k e cadou de craciun si mi-a lasat pe vacantza si o lista de exercitii tema suplimentara...foarte frumos nu? :)) "minunat cadou"...
Mayisa
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:44
cea mai amuzanta poveste cu un cadou neinspirat a fost auzita de la matusa mea..trece Sf.Nicolae toti am primit kdouri toata lumea fericita toate bune si frumoase..dupa ziua asta unchiul meu ii spune matusii mele foarte fericit,,Vine Craciunul Micky(asa ii spune el),vine Cracinul MIckisor"si a 2a a zi la fel ,,mai e putin si vine Craciunul Micky,mai e putin"asa a fost in fiecare zi pana de craciun..matusa mea la inceputa fost surprinsa,apoi s a pus p ganduri."mai dc e sotul meu asa fericit ca vine Craciunul?!oare ce mi o fii luat?vreun lantic veun inel?c bijuterie mi o fii luat?"statea ea si se gandea..
A venit si ajunul Craciunului..toate lumea se uita in pungi sa vada c a primit..matusa mea a vazut k are un kdou mic si era nerabdatoare sa il desfak..l a luat l a dechis si c sa vezi..inauntru era o forfecuta:D
S a suparat ea atunci dar si acum dupa 10 ani o mai are si o foloseste atat de buna este:D
danazuzu
Postat pe 10 Decembrie 2008 15:55
cel mai (ne)inspirat cadou de craciun l-am avut de la mama soacra :D mi-a facut cadou 3 perchi de strampi grosi doar ca....erau pe marimea ei nu a mea
poate anul acesta o sa am mai mult moroc
anmaluria
Postat pe 10 Decembrie 2008 16:11
uh...viata e grea...dar trebuie sa mergem mai departe orice ar fi...acum 4 ani,in timp ce frigul ingheta inimle palide si molipsite cu bucuria de a trai,in timp ce iarna zburda c o copilita peste pamantul rece si gros,eu ce faceam? il asteptam pe omul cu barba alba ca spuma laptelui si impodobeam dulcele soldat verde cu betea colorata...timpul atrecut si mosul nu aparea,iar inima incepea sa-mi ticaie tot mai tare,parand o bomba cu ceas...cristale au inceput sa-mi curga din ochii atat de albastrii,incat si stropii de gheata ce izvorau din ei,pareau picuri de cerneala...rabdarea mea se scurgea incet,incet...
am inceput sa ma intreb unde e mosul?a uitat de mine?el stie ca am fost o fata cuminte si viata mea e sumbra dak el nu apare.il asteptam sa-i cant vorbe dulci,sa-l indop cu cozonacii si sa-l sarut usor pe frunte-ai palida si rece...dar in zadar...
A venit noapte iar rudolf inca nu mi-a batut in geam...si am inchis ochii,crezand ca in lumea viselor ma voi intalnii cu mosul si-am sa-l iau la bataie,... si catelusul meu,vazand tristetea mea,se gandeste sa faca el pe mosul si hoppp...sare pe mine sa incepe sa ma linga...sa ma zgarie usor cu labutele-i fine si sa latre la ureche mea,in semn de "craciun fericit"...uh ...ce mai dus am facut in acea noapte...
dimineata,sub bradutul acum daramat(caci am aruncat cu catelusul in el )..am vazut niste cutiute...si le-am deschis...ce erau in ele?...vaiiii...era u niste carbuni si ...pistol...m-am speriat...dar am gasit o scrisoare in care scria:"dada...scz de intarziere,dar i s-a terminat benzina la Rudolf...ti-am dat un pistol,ca data viitoare sa nu mai arunci cu cainele cand te enerveaza,ci sa-i dai glont...si...niste carbuni,ca ai stricat mandrul brad ...P.s.:pistolu ii cu apa....nu te pot lasa sa omori un biet caine,ucenicul meu...cu drag,mosul"...si cam da...avea si batranelul dreptatae...dar totusi...neinspirat cadou...da...stiu...m-au vazut parintii...
dedeiutzika
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:42
Cel mai neinspirat cadou primit a fost in seara de ajun acum ceva timp. Eu il asteptam pe prietenul meu de atunci sa vina sa impodobim bradul, pana la urma l-am impodobit singura , l-am tot sunat sa vina ca totusi e Craciun si a venit dar cum credeti? Racit cobza si toata noaptea de ajun eu nu am dormit deloc din cauza tusei si a doua zi de dimineata eram si eu racita. Iar de revelion cu un sfert de ora inainte, un alt cadou dragut, a fost sa-mi zica ca vrea sa se desparta de mine ca s-a plictisit si eram si printre straini la Constanta plecati pe banii mei.

Cryspy
cryspyro2004
Postat pe 10 Decembrie 2008 17:43
Cel mai urat cadou poate nu neaparat si cel mai neinspirat, poate ca e mult spus asa, a constat in faptul ca cea mai buna prietena a mea cu care ma certasem pentru ca i-am spus adevarul in fata despre o problema delicata din relatia noastra- de altfel trebuie sa mentionez ca e si fina mea - nu a considerat oportun ca atunci cand a sosit Craciunul sa ma sune si sa ma felicite.Am trecut peste orice , am sunat-o si i-am urat cele de cuviinta,chiar daca mi-a raspuns in 2 peri si nu mi-a vorbit mult timp apoi.A fost totusi Craciunul, la care stie ca tin foarte mult, e sarbatoarea mea preferata.(stau si azi si ma intreb imi e sau nu prietena?)Greu de spus, greu de raspuns, imposibil de judecat dar impoliticos si urat gest.
simaio
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:21
Mersi mult DOR A! Oricum nu sunt suparata:)) Sunt optimista si sper ca in anul asta va fiu putin mai norocoasa. Totusi nu conteaza cat costa cadoul sau cum e, pt ca cel mai important lucru ca sa fiu multumit cu mine insusi si cu viata mea... si ca sa am o familie sanatoasa si prieteni buni pe care-l pot sa iubesc:D Nu port lenjeriile, dar am pastrat-o pt ca e asa de haios si amuzant:))) Ma face sa zambesc:) Dar e un lucru pe care nu inteleg, de ce nu am primit in 1 Apr. :P
(Scuza-ti ma limbajul meu, dar acum invat lb. rom. si aici in zona n-am cu cine sa vorbesc si sa exersez limba:)
heni_marton
Postat pe 10 Decembrie 2008 19:56
Castigatoarea concursului nostru este Andradra pentru postul de mai jos.

De la: Andradra, la data 2008-11-27 13:51:37Offffffff,chiar a fost un cadou fffff. urat si injositor..si inca din partea sotzului meu...a fost de Craciunul anului 2000...eram despartiti in fapt de 2 ani..dar ne mai intalneam..pt. ca-l iubeam...am facut prima zi de Craciun in familie, la Mama mea acasa,unde spre seara a venit si sotul meu in vizita...a adus 4 buchete de flori pt. toate femeile aflate in casa, cu mine...apoi m-a condus la mine acasa...pt. ca locuiam deja separat...am desfacut unica sticla de shampanie pe care o pastram pt. Revelion..si am baut-o impreuna...apoi am facut dragoste ca doi nebuni...mi-a promis ca ne impacam si vom face Revelionul si Anul Nou impreuna...ca sa constat,mai apoi, nu numai ca nu s-a tinut de cuvant,pt. ca avea o alta femeie,care ulterior ne-a despartit de tot,dar m-am ales cu o boala, cu transmitere sexuala, care a necesitat tratament medicamentos...si nu fusese prima oara care mi-o facea..dar atunci? de Craciun??? Asta e povestea celui mai urat cadou primit de Craciun...
O zi buna,prof./jurist,Adriana Manole(Galati).
concursKudika
Postat pe 10 Decembrie 2008 20:23
Cel mai urat cadou si totodata cel mai neinspirat pe care l-am primit vreodata a fost de la fostul meu prieten: s-a gandit el ca in Noaptea de Ajun sa-mi faca cadou un lant de aur cu un medalion. Iar medalionul se vedea ca este folositi. L-am intrebat de unde a luat medalionul ca este folosit mi-a zis ca la cumparat de la amanent cu tot cu lantul. Am inghitit minciuna in Noaptea de Ajun... In ziua de Craciun am fost invitata la masa la parinti lui. Ce credeti ca am facut??... normal ca mi-am pus lantul la gat cu o bluzita fara decolteu, aplecandu-ma sa ma descalt lantul a iesit din bluza fara sa vad mama lui se tot holba la lantul meu... fostul iubit azarit si el lantul la care el mi-a facut semn sa vin putin... Foarte discret mi-a zis sa-mi bag lantul k nu sunt la parada modei si am intrebat dar de ce tie rusine cu cadoul dat, la care el nu iubita dar sa nu vada mama... la care eu mirat adica ce are daca il vede pai sa nu isi dea seama imi zice el .....poftim sa nu isi dea seama de ce pai sti medalionul a fost a lu` mama... am ramas socata si l-am intrebat nu cumva lantul si medalionul este al mamei tale...la care el a mutit... am scos lantul de la gat l-am pus pe masa... iar dupa mi-am cerut scuze parintilor lui si am plecat acasa... Pe drum ma tot gandeam sunt sigura ca mama lui a vazut lantul o sa creada femeia ca i-am furat din casa!!!! Cine nu si-ar dori asa ceva?!?!

Postat pe 10 Decembrie 2008 20:40
Cel mai urat cadou si totodata cel mai neinspirat pe care l-am primit vreodata a fost de la fostul meu prieten: s-a gandit el ca in Noaptea de Ajun sa-mi faca cadou un lant de aur cu un medalion. Iar medalionul se vedea ca este folositi. L-am intrebat de unde a luat medalionul ca este folosit mi-a zis ca la cumparat de la amanent cu tot cu lantul. Am inghitit minciuna in Noaptea de Ajun... In ziua de Craciun am fost invitata la masa la parinti lui. Ce credeti ca am facut??... normal ca mi-am pus lantul la gat cu o bluzita fara decolteu, aplecandu-ma sa ma descalt lantul a iesit din bluza fara sa vad mama lui se tot holba la lantul meu... fostul iubit azarit si el lantul la care el mi-a facut semn sa vin putin... Foarte discret mi-a zis sa-mi bag lantul k nu sunt la parada modei si am intrebat dar de ce tie rusine cu cadoul dat, la care el nu iubita dar sa nu vada mama... la care eu mirat adica ce are daca il vede pai sa nu isi dea seama imi zice el .....poftim sa nu isi dea seama de ce pai sti medalionul a fost a lu` mama... am ramas socata si l-am intrebat nu cumva lantul si medalionul este al mamei tale...la care el a mutit... am scos lantul de la gat l-am pus pe masa... iar dupa mi-am cerut scuze parintilor lui si am plecat acasa... Pe drum ma tot gandeam sunt sigura ca mama lui a vazut lantul o sa creada femeia ca i-am furat din casa!!!! Cine nu si-ar dori asa ceva?!?!

Postat pe 10 Decembrie 2008 20:40
De la: concursKudika, la data 2008-12-10 20:23:57Castigatoarea concursului nostru este Andradra pentru postul de mai jos.

De la: Andradra, la data 2008-11-27 13:51:37Offffffff,chiar a fost un cadou fffff. urat si injositor..si inca din partea sotzului meu...a fost de Craciunul anului 2000...eram despartiti in fapt de 2 ani..dar ne mai intalneam..pt. ca-l iubeam...am facut prima zi de Craciun in familie, la Mama mea acasa,unde spre seara a venit si sotul meu in vizita...a adus 4 buchete de flori pt. toate femeile aflate in casa, cu mine...apoi m-a condus la mine acasa...pt. ca locuiam deja separat...am desfacut unica sticla de shampanie pe care o pastram pt. Revelion..si am baut-o impreuna...apoi am facut dragoste ca doi nebuni...mi-a promis ca ne impacam si vom face Revelionul si Anul Nou impreuna...ca sa constat,mai apoi, nu numai ca nu s-a tinut de cuvant,pt. ca avea o alta femeie,care ulterior ne-a despartit de tot,dar m-am ales cu o boala, cu transmitere sexuala, care a necesitat tratament medicamentos...si nu fusese prima oara care mi-o facea..dar atunci? de Craciun??? Asta e povestea celui mai urat cadou primit de Craciun...
O zi buna,prof./jurist,Adriana Manole(Galati).


foarte trista si aceasta poveste:(
felicitari castigatoarei si cadouri cu adevarat frumoase si sincere pe viitor!!

Postat pe 10 Decembrie 2008 21:32
De la: Hazel_eyes, la data 2008-12-05 21:09:19hmmm..ma intristez cand imi aduc aminte, dar asta e.. murise bunicul care ma crescuse si ma bazam acuma pe parintii mei sa ma ajute, in special pe tata, care e insurat si are o fetita. Ma suna inainte de Craciun si ma invita la el acasa, unde aveau sa vina si nasii lor de cununie si mama lui( adik bunica mea ). Si avea cadouri pt toata lumea, pt nasa si nas: un ceas, respectiv o sticla de coniac vechi, pt maicasa un aparat electronic de masurat tensiunea d care aceasta avea mare nevoie si o esarfa frumoasa, pt aia mica tot felul de hainute, jucarii, nevestei i-a daruit o pereche de cercei de aur si mie...cojocul nevestei lui.( pe care il purtase cu un an inainte ) si asta pt ca stia ca nu am geaca de iarna. Nu va zic ca pe drumul spre casa am plans intruna si ca perechea de sosete care ma astepta acasa de la bunica mea (cea care m-a crescut cu bunicul) a fost cel mai frumos cadou. Pt ca era din inima si mai mult nu se putea. Asa ca nu cadoul in sine conteaza , ci cum ti se daruieste: din inima, din datorie, de mila...


m-a impresionat si intristat mesajul tau pentru ca mi-a amintit de bunicii care m-au crescut si care acum sunt pe lumea cealalta...
tematoare
Postat pe 11 Decembrie 2008 01:30
in fiecare an cel mai deosebit cadou sunt musafirii ,care nu lipsesc sub nici o forma.sotul meu are un dar nemaipomenit de ai aduna.
divaa
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:00
cel mai neinspirat cadou i l-am facut mosului. un alt copil mi-a zis sa pun cadou ce ai in casa de mancare...cartofi, ceapa...Si intr-o cizma am pus cartofi si ceapa. Mosu fiind mama va dati seama ca a intrebat ce e cu cizma si i-am zis ca e cadou pt. mosu, ca nu am bani si i-am dat ceva de mancare.Va dati seama ce fata a facut mosu ...
diana_dragos
Postat pe 11 Decembrie 2008 10:31
Anul asta mama mi-a facut o faza destul de aiurea: am intrat intr-un magazin, unde a vazut o veioza (simpatica, ce e drept) care i-a placut f mult si a zis:"pe asta ti-o cumpar tie de craciun" si a cumparat-o....e acasa,zace la mine pe birou....acum ca a glumit sau nu, ramane de vazut...dar daca nu a glumit o sa ii iau si eu ei ceva ce imi place mie si imi doresc, desi ea nu-l vrea: un cuptor cu microunde...ca sa vada cum e sa ti se plateasca cu aceeasi moneda...
ramo_88
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:01
cel mai neinspirat cadou de Mos Craciun...pai sa ma gandesc : aa anul trecut colegii de clasa ne`am propus sa ne facem cadouri de Mos Craciun, si intr`un bol am scris numele fiecaruia...de akum trebuia sa extraga fiecare cate un biletel si ca sa vedeti ...mi-a pikt sa fac cadou la un coleg mai nebun de fire...eu i-am luat un ceas dragut k stiam k ii plac ceasurile si el?...ce credeti k mi`a luat :-?? mi-a luat o pereche de chiloti (cea mai mare marime) pe fata era desenata o "p_ _ a " iar pe spatele chilotzeilor erau desenate nijte buze cu un mesaj alaturi "Dai pup?? " Acesta este cel mai neinspirat cadou care l-am primit vreodata...cam ciudat dar asta e :-
Andreea_Broasca
Postat pe 11 Decembrie 2008 13:14
cel mai urat cadou de Craciun a fost o punga cu vata de la bunica...ea credea inca (saracutza!!!) ca la menstruatie imi rezolv problemele ca pe vremea ei penibil , nu?
Ilenuk
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:27
Buna seara tuturor! Era seara de ,Craciun,2007! Fiind nascuta . pe 23 XII.intotdeauna- mi sarbatoream ziua de nastere pe 24XII! Desigur ca astept in fiecare an ,un cadou! Oricat de mic! Anul trcut sotul meu s-a dus sa-mi cumpere o ,, floare,,Craciunita!S-antalnit cu un prieten,cu care, nu se vazuse demult, s-au apucat de baut, au cheltuit toti banii, iar drept, cadou, am avut un sot beat care a venit cu taxi si-a trebuit sa-i platesc, cursa! A fost,cel mai ,dezastruos ,Craciun ,si singura zi de nastere,n 36ani de casnicie, can am primit in dar, un sot ,beat!Sigur ca i-a parut rau ,si-a cerut scuze, dar eu i-am spus atat...-Te og sa.mi dai seara de Craciun inapoi.!Nu putea sa mi-o dea!Acum suntem in. Spania l copii si n-o sa mai am un ,,,,VA DORESC TUTUROR ,UN CRACIUN FERICIT,CU MULTE BUCURII SI-MLINIRI!! Maria,
Rodri
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:41
s-a incheiat concursul asta? cine a castigat ?
f_lo_ry
Postat pe 15 Decembrie 2008 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs: Castiga unul dintre cele 6 pachete pentru protectia solara oferite de Ivatherm! 1057 De la: concursKudika 17 August 2010 14:31
Concurs Kudika si Levo 617 De la: concursKudika 10 Septembrie 2012 14:02
Concurs Meli Melo – Paris 518 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:22
Castiga una dintre cele 21 de bratari Diva Universal! - saptamana 2 243 De la: kudika169140 18 Octombrie 2013 16:53
Concurs: Dragostea. Citate 472 De la: inutza05 17 Februarie 2010 11:05