Setari Cookie-uri

Cel mai neinspirat cadou de Craciun primit vreodata

Cel mai inutil cadou pe care l-am primit de la o persoana draga mie de Craciun a fost cel de anul trecut. Cand ma gandesc ca vine iar Craciunul incerc sa ma gandesc ca trebuie sa reactionez la fel de frumos. Trebuie sa arati ca este foarte dragut, ca-ti place cadoul, si chiar foarte entuziasmat, nu foarte ca bate la ochi. Un prosop roz, asta am primit. Si era asa mandru de cadoul lui........ Si eu binenteles ca eram uimita, un pic socata, imi venea sa rad dar mimica fetei nu m-a tradat. Acum pe acel prosop roz doarme Motorcea, catelul meu. Bine ca s-au inventat parfunurile. dar sincera sa fiu parca m-as gandi sa mai schimbe tipul de cadou, dar mi-e cam frica. :)))
boban
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:02
Hmm cel mai urat si neinspirat cadou a fost de la mama mea. probabil nu a observat ca au trecut anii si mi-a cumparat o bluzita cu o papusica pe ea si plina de paiete, era foarte chicioasa. Si acum sta in sfonier nou nouta
ewoyn11
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:28
De la: concursKudika, la data 2008-11-25 17:34:49Din seria “credeai ca nu ai avut nimic de castigat din asta” Kudika revine in forta! Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata iti poate aduce un premiu pe placul tau!

Kudika si www.Magielle.ro te provoaca la un nou concurs: Povesteste-ne care a fost cel mai urat cadou de Craciun primit vreodata iar noi te premiem! De aceasta data darul va fi mai mult ca sigur pe gustul tau fiindca www.Magielle.ro iti ofera ocazia sa ti-l alegi singura.

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic care a fost cel mai urat, inutil si neinspirat cadou primit vreodata de Craciun! Peste doua saptamani noi vom citi toate postarile si vom premia povestea despre cadoul cu ghinion!

Concursul se desfasoara in perioada 26 nov - 10 dec 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.Magielle.ro si consta intr-un produs Magielle in valoare de 100 lei pe care ti-l poti allege singura! Daca produsul dorit depaseste valoarea premiului, poti achita diferenta.
FLORY_DANIELA
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:41
cel mai neinspirat cadou de Craciun a fost acum 3 ani cand prietenul meu de atunci mi-a trimis prin curier un buchet de pelin cu un biletel-pe biletel era o invitatie unde sa luam masa de Ajunul Craciunului. Cand m-am dus la adresa de pe biletel, restaurantul era in renovare, cel mai tare a fost ca pe usa a pus un carton mare si a scris cu un marcar "TEAPA"
bazgodita
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:44
buna ziua! cel mai neispirat cadou de craciun a fost de la un prieten care mi-a dariut un suvenir pe care erau oua :)) si care de fapt trebuia sa mi-l dea de Paste,asa ca atunci cand l-am primit m-am abtinut sa nu rad fata de el sa nu se simta prost si apoi ca sa descopar ca in pungulita de cadou ear si un sutien care avea pe el desenat un iepuras care nici decum nu semana cu Playboy:) asa ca acel acdou ma gandesc ca a fost cel mai neinspirat,pt ca se adresa altei ocazii,
apropo apoi de Paste nu am prmit nimic de la el :((
o zi placuta !
FLORY_DANIELA
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:51
Buna, fetelor,

Tema concursului mi se pare bestiala! Adevarul ca nu e o bucurie sa te afli pirntre pesrsoanele care au avut acesta experienta dar daca tot am avut-o merita impartasita si altora, macar pentru fan-ul ei.
Acum cativa ani de Craciun imi propusesem sa ma mut incepnad cu anul urmator in garsoniera singura. Alesesem deja faianta, gresia facusem un cost, care depasea bugetul meu evident. La toate aceste pregatiri participase din umbra si prietenul meu de atunci.Astfel incat de Craciun a aparut cu cadoul pe care el l-a considerat perfect pentru mine: o carte despre placarea gresiei si faiantei care sa ma ajuta sa pot monta singura gresia si faianta si sa salvez astfel bugetul!am paralizat! i-am multumit si am intrat in baie...si stateam si ma gandeam ca nu e frumos sa tip dar nici nu pot sa ma fac ca sunt bucuroasa si sa creada in continuare ca acestea sunt cadourile perfecte pentru femei. Cand am iesit i-am spus ce credeam despre acest cadou. S-a mirat de schimbarea mea ca i se paruse ca mi-a placut, i-am zis ca mi-a fost jena sa-i zic initial. L-am rugat sa ceara si el parerea barbatilor din jurul lui de la servici. Ulterior, dupa Anul Nou si-a "spalat" pacatele cu un cd cu muzica mea preferata, dar era prea tarziu si acum fac misto de el pentru ideea aia. I-am lasat cartea....poate il inspira pentru alte cadouri.
Raluca
zlatanoviulia
Postat pe 3 Decembrie 2008 10:54
Cred ca sunt multe cadouri neinspirate, in functie de gustul fiecaruia.Insa cred ca cel mai neinspirat cadou (desi bine intentionat) sunt niste analize (si nu de sange .....)
sau o cratita=))
verronica_ro
Postat pe 3 Decembrie 2008 11:05
cel mai neinspirat si inutil cadou primit a fost o pereche de "gogosari"(chiloti cu minecuta) pe care i-am si aruncat.
mhaptna
Postat pe 3 Decembrie 2008 13:30
Cel mai urat cadou de craciun..offf...cadoul in sine nu este urat, chiar este frumos dar nu l-am primit de la cine trebuia. Acum doi ani am fost la munte de craciun impreuna cu cativa prieteni. Eu nu aveam prieten asa ca m-am prezentat singura. Unul dintre baietii singuri din grup ma cam placea. Sentimentul nu era deloc reciproc, si nu este vorba de aspectul fizic ci de mentalitatea lui, chiar nu aveam nimic in comun. Observasem de mult asta, inainte de a merge la munte, dar nu am dat multa atentie acetui lucru. Am zis ca-i va trece curand. Ehhh...nu prea i-a trecut. In seara de craciun, dupa masa, mi-a zis ca are o surpriza pentru mine si m-a chemat la el in camera. Trebuie sa recunosc ca la inceput am fost placut surprinsa. Imi plac foarte mult cadourile. M-am gandit ca e vreun ursulet de plus asa ca am inchis ochii. Cu un mare zambet pe fata am deschis cadoul. Brusc mi-a pierit zambetul si nici nu m-ai stiam cum sa reactionez. Imi facuse cadou un set de lengerie intima (corset + bikini). Recunosc....arata super corsetul. In mintea mea era o mare intrebare: Ce trebuie sa fac eu acum?. Prima idee a fost sa-l refuz si sa plec nervoasa din camera, dar m-am gandit ca nu i-ar pica deloc bine.I-am zis multumesc, e super, imi place. Care a fost replica lui? "Nu-l probezi AICI sa vezi daca iti vine?" Atunci mi-am luat inima in dinti si i-am zis ce "sentimente" am eu pentru el. Cu greu dar a acceptat.
Dupa acest incident, am ramas amici...cum de fapt trebuia sa fim de la bun inceput.
gabriela_gorciu
Postat pe 3 Decembrie 2008 14:59
De la: gabriela_gorciu, la data 2008-12-03 14:59:12Cel mai urat cadou de craciun..offf...cadoul in sine nu este urat, chiar este frumos dar nu l-am primit de la cine trebuia. Acum doi ani am fost la munte de craciun impreuna cu cativa prieteni. Eu nu aveam prieten asa ca m-am prezentat singura. Unul dintre baietii singuri din grup ma cam placea. Sentimentul nu era deloc reciproc, si nu este vorba de aspectul fizic ci de mentalitatea lui, chiar nu aveam nimic in comun. Observasem de mult asta, inainte de a merge la munte, dar nu am dat multa atentie acetui lucru. Am zis ca-i va trece curand. Ehhh...nu prea i-a trecut. In seara de craciun, dupa masa, mi-a zis ca are o surpriza pentru mine si m-a chemat la el in camera. Trebuie sa recunosc ca la inceput am fost placut surprinsa. Imi plac foarte mult cadourile. M-am gandit ca e vreun ursulet de plus asa ca am inchis ochii. Cu un mare zambet pe fata am deschis cadoul. Brusc mi-a pierit zambetul si nici nu m-ai stiam cum sa reactionez. Imi facuse cadou un set de lengerie intima (corset + bikini). Recunosc....arata super corsetul. In mintea mea era o mare intrebare: Ce trebuie sa fac eu acum?. Prima idee a fost sa-l refuz si sa plec nervoasa din camera, dar m-am gandit ca nu i-ar pica deloc bine.I-am zis multumesc, e super, imi place. Care a fost replica lui? "Nu-l probezi AICI sa vezi daca iti vine?" Atunci mi-am luat inima in dinti si i-am zis ce "sentimente" am eu pentru el. Cu greu dar a acceptat.
Dupa acest incident, am ramas amici...cum de fapt trebuia sa fim de la bun inceput.


brr...ce libidinos!...intr-adevar neinspirat....ca sa vezi diferenta: un alt barbat ar face cadou o invitatie la un resturant cochet si la un pahar de vin o discutie spumoasa.....taranul ce sa ofere?...hai la sex......scuze , dar sunt asa revoltata impotriva acestui gen de barbati ...numai cand aud si imi vine sa-i bat!

Postat pe 3 Decembrie 2008 15:16
Salve, cred ca cel mai urat, neinspirat si inutil cadou pe care cineva il poate primi de Craciun este atunci cand nu primesti nimic, mie mi s-a intamplat.

pupici tuturor
ilconstantinescu
Postat pe 3 Decembrie 2008 15:28
http://www.piciulici.ro/concurs/participant/Iuliana-723.html
iulianaaa
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:14
De la: loryella, la data 2008-12-02 22:20:57Iazmina20,tu la 16 ani ai sot?? Sau ai inventat povestea ca sa castigi si tu ceva?


sta ma intrebam si eu...la 16 ani are oare deja sot?==)))
sincera
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:35
De la: concursKudika, la data 2008-11-25 17:34:49Din seria “credeai ca nu ai avut nimic de castigat din asta” Kudika revine in forta! Cel mai urat si mai inutil cadou de Craciun primit vreodata iti poate aduce un premiu pe placul tau!

Kudika si www.Magielle.ro te provoaca la un nou concurs: Povesteste-ne care a fost cel mai urat cadou de Craciun primit vreodata iar noi te premiem! De aceasta data darul va fi mai mult ca sigur pe gustul tau fiindca www.Magielle.ro iti ofera ocazia sa ti-l alegi singura.

Ce trebuie sa faci?

Sa ne povestesti postand un raspuns in acest topic care a fost cel mai urat, inutil si neinspirat cadou primit vreodata de Craciun! Peste doua saptamani noi vom citi toate postarile si vom premia povestea despre cadoul cu ghinion!

Concursul se desfasoara in perioada 26 nov - 10 dec 2008.

Castigatoarea va fi anuntata pe email si in cadrul acestui topic din forum.

Vor fi luate in considerare numai raspunsurile postate in acest topic de forum.

Premiul este oferit de www.Magielle.ro si consta intr-un produs Magielle in valoare de 100 lei pe care ti-l poti allege singura! Daca produsul dorit depaseste valoarea premiului, poti achita diferenta.
laviniaopris
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:46

De la: bcorinasimona, la data 2008-11-27 14:47:57

Cel mai nenspirat cadou l-am primit tocmai de la iubtul meu,de Craciun.Dupa o perioada de 1 an si ceva in care am stat impreuna si dupa ce ne-am facut planuri de viitor,i-a venit si lui inspiratia sa ma ceara de sotie,dar nu oricum,ci intr-o dimineata de sambata,aproape cu noaptea in cap.Fiind obosita ,adormita, suparata ca m-a trezit am incrcat cat am putut eu de mult sa ma prefac surprinsa...si incantata... dar tot asteptam inelul...si cererea propriu-zisa,ca sa zic asa...nu puteam sa-mi imaginez ca de fapt asta fusese cererea...sau da? si au trecut 2,3,4 luni,eu tot asteptam,de asta nici nu mai aduceam vba ci vbeam de planurile noastre de viitor,de copilasii pe care-i vom avea,etc.Dar nimic nu se mai intampla.Si cum se apropia Craciunul...am inceput sa fac aluzii la asta,ba-i ziceam de un film in care cutare a cerut-o pe cutareasca de sotie intr-un cadru minunat,original, cu un inel super frumos,cu pietre de diamant,ba ca vazusem nu stiu ce inel minunat...etc...ideea e ca ma gandeam ca s-a prins.Si asteptam acum Craciunul cu sufletul la gura..vine si Craciunul.Eu nerabdatoare,ma uit sub brad inainte,fara ca el sa ma vada.Ghici ce se afla sub brad,pt mine,ambalat intr-o punga?2 perechi de sosete,mai mult barbatesti,de-mi venea sa i le dau lui sa le poarte(s-a luat dupa standardele lui cand le-a cumparat,deh,nu s-a gandit ca totusi eu sunt fata!),o pereche de manusi din alea super ieftine,impletite si cel mai rau: o sticla de suc natural Teddy(stia ca-mi place mult,dar putea sa mi-l cumpere si fara sa mi-l faca cadou).Nu mai spun ca era sa cad din picioare.Si eu ma pregatisem cu cel mai frumos si scump cadou ca sa-l recompensez,daca pot sa spun asa,pentru minunatul inel ce mi l-ar fi daruit...mda...gust amar amar...


ce m-am putut distra a fost super tare "cadoul" tau
cat despre inel mai asteapta putin ca va veni si el asa am patit si eu cu inelul care nu mai venea(dupa ce pe primul l-am refuzat)
l-am primit intr-un final... dar tot aiurea cererea,ca a fost de fata viitoarea mea soacra...ce mai intimitate!
bcorinasimona
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:03
scz,pt tine brunetica era raspunsul
bcorinasimona
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:05
Eu sunt educatoare si acum 2 ani am primit de la unul dintre taticii copiilor de la mine de la grupa ceva foarte original, specificand ca domnul era bine imbracat, familie instarita si lucra la primaria sectorului 5("care este") punandu-mi intr-o punga marca:marian vanghelie - sectorul 5 urmatoarele: doua markere negre de scris pe cd-uri, 4 minisapunele dalan (asemanatoare celor de la hotelur - tip sejur=))) si un dres culoarea piciorului tip Sibiu - nu licra, nu colant, nu cu model.... nici macar de firma... sa zicem ca gestul conteaza, dar un buchet de flori cred ca dadea mai bn chit ca nu ma dau in vant nici dupa flori si nici materialista nu sunt.
dienutza_bulinutza
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:12
Hm....cel mai neinspirat cadou dar si cel mai comic.....l-am primit a doua zi dupa craciun!explicatia e simpla....si cadoul banal...o cutie de scobitori...de ce?pentru ca in noaptea de ajun am facut o petrecere cu mai multi prieteni...la aperitive am avut si salata care mi-a intrat intre dinti intamplator si nimeni nu a binevoit sa imi spuna de rusine ca aratam caraghios:)) insa a doua zi prietena mea cea mai buna a venit cu cadoul ideal si cu explicatia pe o felicitare:)))
Giny
Postat pe 3 Decembrie 2008 17:58
De la: Giny, la data 2008-12-03 17:58:37Hm....cel mai neinspirat cadou dar si cel mai comic.....l-am primit a doua zi dupa craciun!explicatia e simpla....si cadoul banal...o cutie de scobitori...de ce?pentru ca in noaptea de ajun am facut o petrecere cu mai multi prieteni...la aperitive am avut si salata care mi-a intrat intre dinti intamplator si nimeni nu a binevoit sa imi spuna de rusine ca aratam caraghios:)) insa a doua zi prietena mea cea mai buna a venit cu cadoul ideal si cu explicatia pe o felicitare:)))

pai sa-ti fie invatatura de minte.....multe fete dupa ce mananca se uita pe furis in oglinjoara, nu trebuie sa le zica nimeni!

Postat pe 3 Decembrie 2008 18:14
Am ras cam un sfert de ora inainte sa ma apuc sa scriu tot aducandu-mi aminte de cel mai neinspirat cadou primit. A fost cam acum trei ani. Am stabilit sa facem Craciunul la niste prieteni. Eram mai multe cupluri - nimeni nu era singur. Cert e ca toti baietii au venit cu cadouri pentru prietenele lor, dupa cum va puteti da seama. Dupa ce am facut un dans, iubitul meu a luat de pe masa o punga de cadou si mi-a inmanat-o. Eu, destul de curioasa, am despachetat cadoul pe loc (ca ardeam de nerabdare) si mare mi-a fost surpriza: un costum din ala "incendiar" pentru nopti fierbinti; numai biciul ii mai lipsea. Nu era deloc stilul meu. M-am facut rosie ca racul la fata mai ales ca desfacusem cadoul si il vazusera si cateva prietene (ce or fi gandit saracele in momentul ala despre mine ); l-am facut mototol si l-am azvarlit repede inapoi in punga. Prietenul meu ramasese si el masca, ma gandeam eu ca era din cauza cum am reactionat. M-a luat frumos deoparte si mi-a explicat ca ala nu e cadoul pe care mi-l luase. Nici pana azi nu am aflat cui ii era destinat de fapt. Ori inversasera baietii pungile intre ele, ori vreunei fete nu ii placuse cadoul si il schimbase: cert e ca mi-a cam stricat seara de Craciun. Noroc ca de Revelion s-a revansat, altfel ma suparam rau de tot pe el.
kudika18121981
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:14
Ce frumoase sunt produsele Magielle!
kudika18121981
Postat pe 3 Decembrie 2008 18:37
Chiar de curand am primit un cadou... de la "mama soacra"... daca pot sa ii zic asa... deocamdata nu e

Am primit o clama...aurie cu pietricele verzi, care pe langa ca este destul de scumpa mie nu mi se potriveste deloc .
Nu stiu de ce...nu stiu cu ce am gresit

Problema cu cadourile neinpirate ma urmareste de cand eram mai mica
Imi place sa primesc cadouri... dar cand sunt prost alese parca iti piere tot chefu... auriul ma cam urmareste de ceva timp cea mai buna prietena a mea mi-a dat anul trecut un ceas auriu de la avon cu cele mai bune intentii probabil... dar mie nu mi-a placut... mai ales ca cea mai fitzoasa fata din clasa avea unul identic
Craciunul ala parca era blestemat... prietenul meu mi-a dat un epilator.
Mamaie a incercat sa-mi faca niste botosi de lana care erau buni de verisoarmea de 13 ani... A ramas socata si m-a facut sa ma simt oricum destul de aiurea ca port 40

Cred ca toate daca ne-am gandi mai bine... am face o adevarata enciclopedie a cadourilor prost alese... sau chitroase

Cel mai tare cadou de Craciun l-am primit intr-a 4a si era un Tetrix
Astept cu nerabdare Craciunul Poate am noroc de data asta!

criss_angel
Postat pe 4 Decembrie 2008 00:17
Cel mai neinspirat cadou de craciun a fost de la o prietena care mi-a daruit o poza inramata cu mine si iubitul meu pe care il credea ea, dar de fapt eu aveam un nou iubit care era cu mine cand l-am primit..............NASOL
oanasioli
Postat pe 4 Decembrie 2008 00:33
cel mai penibil si ciudat cadou a fost de la iubitul meu care mi-a dat o cana pe care scria "esti simpatic".
m-am dus in baie si m-am controlat: ramasesem femeie!

Postat pe 4 Decembrie 2008 02:57
Cel mai ciudat cadou de Craciun a fost o cutie mare cu bomboane de ciocolata de la socru-meu..din care el si concubina lui au mancat jumatate... Oricum, recunosc, este si asta o schimbare..pana sa incep actuala relatie primeam numai pijamale si maiouri XXL de la maica-mea si un mare NIMIC de la taica-meu si frate-meu..
Ev3lynne
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:05
hihihih....dintre cele mai neinspirate o sa numesc doar unul...o prema cadou de la primul meu sef,ptr realizarile din firma...juma' de porc...iar eu sunt vegetariana:)

Postat pe 4 Decembrie 2008 12:06
lahdo_amiy cand te simti bine undeva iti mai sta capul la oglinda?:D si daca stau sa ma gandesc e chiar nepoliticos sa iti scoti oglinda de fata cu toata lumea si sa incepi sa te uiti!
Giny
Postat pe 4 Decembrie 2008 12:57
eu intr-un an am primit de la o prietena drept gluma ca altfel nu imi inchipui de ce mi-a dat asa ceva niste ceapa si cartofi alaturi de un iepuras oribil...si acum stau si ma gandesc oare ce a fost n capul ei cand mi-a dat asta....
tutui_simona
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:34
cel mai uratel cadou a fost o lumanare in dorma de teava ,pe care scria :"cand gazele te lasa,ma ai pe mine !!!!" supertaree !!!!!
irinagabriela
Postat pe 4 Decembrie 2008 16:59
cel mai uratel cadou primit a fost o lumanare in FORMA DE TEAVA ,pe care scria :"CAND GAZELE TE LASA,MA AI PE MINE!!!!" primit de la verisorul meu .
irinagabriela
Postat pe 4 Decembrie 2008 17:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga cosmetice Elmiplant, Gerovital si Apidava in valoare de peste 400 lei! 208 De la: concursKudika 22 Martie 2012 20:30
Concurs Silan - 3-30 septembrie 1784 De la: nika_anca 25 Noiembrie 2009 17:08
Concurs Meli Melo – Paris 518 De la: michelline_bv 25 Februarie 2010 09:22
Concurs Ravioli 515 De la: Motz 13 Iunie 2010 16:13
Concurs Meli Melo – Paris 230 De la: concursKudika 18 Iunie 2009 15:36