Setari Cookie-uri

Nicolae Manolescu - Istoria criticã a literaturii române

am inteles ce ai vrut sa spui in 1 postare
si ai dreptate......ca toti care spun asta
dar.......

Postat pe 20 Decembrie 2008 15:17
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 15:08:55
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 14:58:51
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 14:51:01Va certati si voi aiurea...zau asa...in loc sa va dati cu parerea despre subiectele de pe forum voi va certati...fiecare cu parerea lui si atat,asta nu inseamna ca trebuie sa existe critici unul altuia si tot asa...haideti ,doar suntem adulti , sa ne purtam ca atare


tu esti mai mititica , nu ai apucat inca sa te plictisesti de compatibilitatile intre zodii si mai stiu io ce inima ranita


Iris...in felul de a te comporta nu are importanta varsta..daca esti o persoana educata stii cum sa te comporti si sa vorbesti cu ceilalti ast incat sa nu spui ceva gresit sau sa ii ranesti..asta numai DACA esti


Draga mea ,te-am facut mititica pentru ca am observat ca ai pana in 20 de mesaje postate pe forum , nu am avut curiozitatea sa intru si pe profilul tau .
O persoana educata ar stii cand,unde si ce sa posteze iar tu nu prea ai dat dovada de educatie cu acest mesaj.
Ranirea altor persoane nu tine de educatie deloc ...ci de felul tau de a fi.
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:20
De la: heaven_gate, la data 2008-12-20 15:10:01
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 15:08:55
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 14:58:51
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 14:51:01Va certati si voi aiurea...zau asa...in loc sa va dati cu parerea despre subiectele de pe forum voi va certati...fiecare cu parerea lui si atat,asta nu inseamna ca trebuie sa existe critici unul altuia si tot asa...haideti ,doar suntem adulti , sa ne purtam ca atare


tu esti mai mititica , nu ai apucat inca sa te plictisesti de compatibilitatile intre zodii si mai stiu io ce inima ranita


Iris...in felul de a te comporta nu are importanta varsta..daca esti o persoana educata stii cum sa te comporti si sa vorbesti cu ceilalti ast incat sa nu spui ceva gresit sau sa ii ranesti..asta numai DACA esti



uite cine vb sa nu se mai certe lumea
tu acum dc instigi......?


s-a plictisit de celelalte topicuri sau nu se pricepe la compatibilitati zodiacale
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:21
in ce zodie esti iris?

Postat pe 20 Decembrie 2008 15:22
De la: Arsena, la data 2008-12-20 15:11:18
Nu ma supar Asa cum am mai spus, daca scandalul asta se purta intre tine de ex si o nebuna ca dana, mai ziceam..chiar poate mai radeam si eu putin de ea...insa sunteti oameni foarte sanatosi din punct de vedere psihic si nu are rost sa va certati atata, ca oricum nu nu rezolvatimare lucru...o sa va tot certati pana va plictisiti...deci, pierdere de timp.


Cu danutza m-am distrat la vremea ei pe topicul cu ejacularea parca....oricum , khatara e preferata mea , mie chiar imi place de ea desi s-ar putea sa ia si acest mesaj ca fiind o vulgaritate chiar daca nu e cazul .
Wolfi ...nush ce a avut de s-a luat de mine fara sa-i fi adresat ei personal niciun cuvant si uite asa ....se pare ca nu ne mai putem opri.

iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:25
De la: heaven_gate, la data 2008-12-20 15:22:51in ce zodie esti iris?


cea mai data dracului as spune
pesti
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:26
adevarat............

Postat pe 20 Decembrie 2008 15:27
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 15:26:47
De la: heaven_gate, la data 2008-12-20 15:22:51in ce zodie esti iris?


cea mai data dracului as spune
pesti



si c cine esti compatibila iris ?
eu sunt sagetator

apropos de zodii, m-am cam intepat cu noua mascota, cu ratb-ul, imi zicera ea mie ca vezi doamne tatal meu, pt ca e balanta, este un curvar :)))) si ca a inselat-o mereu pe mama mea. iti dai seama, a fost ea umbra tatalui meu sa vada ce si cum face :)) eu il cunosc fff bine pe tata, vorbesc cu el despre orice, inclusiv despre femei, si chiar dupa moartea mamei mele el nu s-a uitat dupa vreuna..cu toate ca eu ii cer asta :D
ca sa vezi si tu cat de mare e disperarea cu zodiile...

Postat pe 20 Decembrie 2008 15:36
nu am crezut niciodata in zodii.....
ci in caracterul fiecaruia.....

Postat pe 20 Decembrie 2008 15:38
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 15:21:20
De la: heaven_gate, la data 2008-12-20 15:10:01
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 15:08:55
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 14:58:51
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 14:51:01Va certati si voi aiurea...zau asa...in loc sa va dati cu parerea despre subiectele de pe forum voi va certati...fiecare cu parerea lui si atat,asta nu inseamna ca trebuie sa existe critici unul altuia si tot asa...haideti ,doar suntem adulti , sa ne purtam ca atare


tu esti mai mititica , nu ai apucat inca sa te plictisesti de compatibilitatile intre zodii si mai stiu io ce inima ranita


Iris...in felul de a te comporta nu are importanta varsta..daca esti o persoana educata stii cum sa te comporti si sa vorbesti cu ceilalti ast incat sa nu spui ceva gresit sau sa ii ranesti..asta numai DACA esti



uite cine vb sa nu se mai certe lumea
tu acum dc instigi......?


s-a plictisit de celelalte topicuri sau nu se pricepe la compatibilitati zodiacale


Iris..eu am incercat sa-ti dau un sfat..dar vad ca tot pe a ta o tii...si esti ironica..ma rog..cum spuneai si tu..ranirea celorlalti nu tine de educatie..ma degraba de felul tau de a fi...din pacate...
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:39
De la: Arsena, la data 2008-12-20 15:36:31
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 15:26:47
De la: heaven_gate, la data 2008-12-20 15:22:51in ce zodie esti iris?


cea mai data dracului as spune
pesti



si c cine esti compatibila iris ?
eu sunt sagetator

apropos de zodii, m-am cam intepat cu noua mascota, cu ratb-ul, imi zicera ea mie ca vezi doamne tatal meu, pt ca e balanta, este un curvar :)))) si ca a inselat-o mereu pe mama mea. iti dai seama, a fost ea umbra tatalui meu sa vada ce si cum face :)) eu il cunosc fff bine pe tata, vorbesc cu el despre orice, inclusiv despre femei, si chiar dupa moartea mamei mele el nu s-a uitat dupa vreuna..cu toate ca eu ii cer asta :D
ca sa vezi si tu cat de mare e disperarea cu zodiile...



Te rog sa ma crezi ca am intrat pe un topic de genul sa vad cu cine sunt compatibila si am uitat imediat cum am inchis topicul , atat de interesata am fost

Cred ca am citit ceva si chiar vroaim sa-i aduc la cunostiinta fetei ca sora mea e balanta si s-a maritat virgina ....dar mi-a fost frica sa nu o faca curvistina .
Glumea , mi s-a facut sila de ce spunea tipa asa ca nu am mai postat nimic
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:43
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 15:39:09
Iris..eu am incercat sa-ti dau un sfat..dar vad ca tot pe a ta o tii...si esti ironica..ma rog..cum spuneai si tu..ranirea celorlalti nu tine de educatie..ma degraba de felul tau de a fi...din pacate...


ia de citeste cum suna sfatul tau si apoi vezi de ce sunt ironica.

De la: liza24_84, la data 2008-12-20 15:08:55
Iris...in felul de a te comporta nu are importanta varsta..daca esti o persoana educata stii cum sa te comporti si sa vorbesti cu ceilalti ast incat sa nu spui ceva gresit sau sa ii ranesti..asta numai DACA esti


De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 15:20:02
Draga mea ,te-am facut mititica pentru ca am observat ca ai pana in 20 de mesaje postate pe forum , nu am avut curiozitatea sa intru si pe profilul tau .
O persoana educata ar stii cand,unde si ce sa posteze iar tu nu prea ai dat dovada de educatie cu acest mesaj.
Ranirea altor persoane nu tine de educatie deloc ...ci de felul tau de a fi.



In conditiile in care vii sa-mi atragi atentia ca sunt needucata te intrebi de ce sunt ironica ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 15:48
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 14:46:35Si uite asa mai pui pe cineva pe lista de plata a politelor
Ce ti-a facut arsena incat sa fii atat de incisiva cu ea ? doar pentru ca a propus ca toate pers implicate sa raspunda in fata marii natiunii nu cred ca e cazul sa fii asa botoasa cu ea.
In definitiv e parerea unui user sau e interzis sa-ti spui parerea ?


Tu ca de obicei vorbesti fara sa intelegi nimic. Eu imi platesc politele fata de cei care jignesc. Ea nu m-a jignit, deci nu o trec pe lista mea.

Am zis eu undeva in postul meu ca e interzis sa-ti spui parerea? Din faptul ca i-am comentat postul, din faptul ca mi-am exprimat o parerea defavorabila legat de el nu inseamna ca i-am interzis sa-si expuna opiniile.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:45
De la: Arsena, la data 2008-12-20 14:58:43Pe mine persoanl nu m-ar afecta parerile unor oameni care nu ma cunosc. Tocmai de aia spun ca nu are rost sa va batjocoriti atat. Stiu ce isneamna sa fii jignit, mai ales fara motiv, sau fara ca persoana care arunca int ien cu tot felul de mizerii sa te cunoasca, mi s-a intamplat tocmai pe forum sa fiu facuta in ultimul hal, insa, de ce mi-ar pasa ? Eu nu am intrat aici ca sa imi fac prieteni neaparat, am intrat ca sa ma amuz...iar cand mi-am permis sa ma iau de cineva, am ales persoanele care au probleme serioase in modul de a gandi.
@Wolfy Astfel, asa cum ti-am scris si pe privat, tu esti o fata inteligenta, se vede ca stii sa vorbesti, ca ai ceva de spus, si tocmai de aceea poate trebuie sa renunti in a raspunde la jigniri...circul asta dureaza de mult timp...pana la urma nu aveti nimic de impartit, fiecare vorbeste despre celalalt in necunostinta de cauza.

Acum sa nu se creada ca sunt fan wolfy sau kathara...sau ca le fac galerie...


Lista de prieteni de pe forum nu inseamna mare lucru pt mine...apreciez doar cateva persoane, foarte putine...prefer prietenii reali, nu virtuali :D nu sunt fan pupicei, imbratisari fara numar, dulcegarii...spun ceva cand am ceva de spus, cand vreau sa spun ceva, cu toate ca sunt destul de mica...asa cum ai zis si tu wolfy poate ca trebuie sa astept sa ma mai maturizez pt a vorbi despre unele aspecte...Insa, repet, eu am ales sa frecventez acest forum pt a ma amuza :) nu pt a discuta despre ultimele descoperiri stiintifice, ori despre o anumita carte care mi-a placut...pe acest forum nu preapoti sa discuti ceva daca topicul nu contine cuvintele sex, oral, anal, etc...



So, in continuare consider ca trebuie sa renuntati la acest spectacol de prost gust...este urat ce se intampla...in special, faptul ca s-a ales praful de topicul cu manolescu...


Ok, am lamurit lucrurile pe privat. Am inteles ca am interpretat gresit ce ai vrut tu sa spui si inca o data te rog sa ma scuzi daca te-ai simtit lezata in vreun fel.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:48
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 15:48:11In conditiile in care vii sa-mi atragi atentia ca sunt needucata te intrebi de ce sunt ironica ?


Pai chiar esti needucata. Sau cumva postul urmator nu-ti apartine tie?

De la: iris_4_ever, la data 2008-12-18 15:37:43
De la: voicu_monica2001, la data 2008-12-18 15:33:52
De la: heaven_gate, la data 2008-12-18 15:30:56iris..sunt ocupate cu fundul......


numai sa nu devina prea zeloase


Adica sa faca o pasiune pentru fundul celiei ?
Celia ...zii repede , te descurci ? ai fundul suficient de mare pentru amandoua ?
cam putine emoticoane pe aici


Sau ai dreptate, am uitat. Tu esti educata din punct de vedere al haremului. Acolo ce inseamna vulgaritate pentru cei mai multi inseamna educatie pentru voi.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Decembrie 2008 20:53
De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:53:52
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 15:48:11In conditiile in care vii sa-mi atragi atentia ca sunt needucata te intrebi de ce sunt ironica ?


Pai chiar esti needucata. Sau cumva postul urmator nu-ti apartine tie?

De la: iris_4_ever, la data 2008-12-18 15:37:43
De la: voicu_monica2001, la data 2008-12-18 15:33:52
De la: heaven_gate, la data 2008-12-18 15:30:56iris..sunt ocupate cu fundul......


numai sa nu devina prea zeloase


Adica sa faca o pasiune pentru fundul celiei ?
Celia ...zii repede , te descurci ? ai fundul suficient de mare pentru amandoua ?
cam putine emoticoane pe aici


Sau ai dreptate, am uitat. Tu esti educata din punct de vedere al haremului. Acolo ce inseamna vulgaritate pentru cei mai multi inseamna educatie pentru voi.


Stai linistita,wolfy...nu are rost sa incerci sa educi pe cineva carenu mai are sanse..sau are poate doar 5% ,fiecare cu parerea lui pana la urma...si cu gandirea lui..are n-are, e totusi a lui
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:05
De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:45:43[
Tu ca de obicei vorbesti fara sa intelegi nimic. Eu imi platesc politele fata de cei care jignesc. Ea nu m-a jignit, deci nu o trec pe lista mea.

Am zis eu undeva in postul meu ca e interzis sa-ti spui parerea? Din faptul ca i-am comentat postul, din faptul ca mi-am exprimat o parerea defavorabila legat de el nu inseamna ca i-am interzis sa-si expuna opiniile.


iti dau voie sa iti raspunzi singura draguta

De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:48:16
Ok, am lamurit lucrurile pe privat. Am inteles ca am interpretat gresit ce ai vrut tu sa spui si inca o data te rog sa ma scuzi daca te-ai simtit lezata in vreun fel.
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:07
De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:53:52
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 15:48:11In conditiile in care vii sa-mi atragi atentia ca sunt needucata te intrebi de ce sunt ironica ?


Pai chiar esti needucata. Sau cumva postul urmator nu-ti apartine tie?

De la: iris_4_ever, la data 2008-12-18 15:37:43
De la: voicu_monica2001, la data 2008-12-18 15:33:52
De la: heaven_gate, la data 2008-12-18 15:30:56iris..sunt ocupate cu fundul......


numai sa nu devina prea zeloase


Adica sa faca o pasiune pentru fundul celiei ?
Celia ...zii repede , te descurci ? ai fundul suficient de mare pentru amandoua ?
cam putine emoticoane pe aici


Sau ai dreptate, am uitat. Tu esti educata din punct de vedere al haremului. Acolo ce inseamna vulgaritate pentru cei mai multi inseamna educatie pentru voi.



Sper ca peste 100 de ani sa iti treca.
E singurul mesaj in care ma poti acuza de vulgaritate si vad ca tii cu dintii de el ...vezi ca mai e un mesaj pe cafenea in care am scris ceva ce contine 3 litere din care poti trage concluzia ca as fi vulgara ...plm ...astea sunt literele buclucase
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:12
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 21:05:37
Stai linistita,wolfy...nu are rost sa incerci sa educi pe cineva carenu mai are sanse..sau are poate doar 5% ,fiecare cu parerea lui pana la urma...si cu gandirea lui..are n-are, e totusi a lui


Nu-i asa ca tu ai citit toate mesajele din ultimele 2 zile si ai ajuns la concluzia logica ca ar fi cazul sa imi dai mie sfaturi ?
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:13
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 00:26:44
Cu fiecare replica ca asta simt cum imi creste admiratia fata de tine



Wolfy ti-a raspuns deja la asta! Cu cat iti creste admiratia, cu atat ma simt eu mai bine.[/quote]


Ma uimesti
Nu mai zic nimic ca tu crezi tot ce spun [/quote]


Raspunsul lui Wolfy era ceva de genul - cu cat sunt mai nusuferita prostilor, cu atat am confirmarea inteligentei mele.
Kathara
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:13
De la: Deep_Bite, la data 2008-12-20 21:13:58
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 00:26:44
Cu fiecare replica ca asta simt cum imi creste admiratia fata de tine



Wolfy ti-a raspuns deja la asta! Cu cat iti creste admiratia, cu atat ma simt eu mai bine.



Ma uimesti
Nu mai zic nimic ca tu crezi tot ce spun [/quote]


Raspunsul lui Wolfy era ceva de genul - cu cat sunt mai nusuferita prostilor, cu atat am confirmarea inteligentei mele. [/quote]

Iubita , stai calma ca nu stau sa tin minte cine , ce spune pe aici , in niciun caz ce spui tu sau prietena ta.

Te admiram pentru simplul fapt ca nu esti in stare sa iti dai seama ca pe pagina 6 am fost doar ironica cu tine ...mai citeste odata raspunsurile mele si poate le intelegi .
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:19
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 21:07:59
De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:45:43[
Tu ca de obicei vorbesti fara sa intelegi nimic. Eu imi platesc politele fata de cei care jignesc. Ea nu m-a jignit, deci nu o trec pe lista mea.

Am zis eu undeva in postul meu ca e interzis sa-ti spui parerea? Din faptul ca i-am comentat postul, din faptul ca mi-am exprimat o parerea defavorabila legat de el nu inseamna ca i-am interzis sa-si expuna opiniile.


iti dau voie sa iti raspunzi singura draguta

De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:48:16
Ok, am lamurit lucrurile pe privat. Am inteles ca am interpretat gresit ce ai vrut tu sa spui si inca o data te rog sa ma scuzi daca te-ai simtit lezata in vreun fel.


Draguta, inca o data iti spun: nu intelegi nimic din ce citesti. Eu i-am dat o replica arsenei fiindca nu era clar la ce persoane se referea, insa m-a lamurit pe privat. De unde scuzele mele.

Insa nu am jignit-o, nu am adaugat-o pe lista personala de dusmani( fiindca nu m-a jignit), si nici nu i-am interzis sa-si expuna parerea. Cele doua posturi pe care le-ai citat tu nu se contrazic.
beyonce_indragostita
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:20
Aoleu..fetelor...asa o tinem la nesfarsit eu zic sa facem o pauza nu ar fi mai bine...? adica sa punem capat neintelegerii asteia care a aparut din neant..pt ce sa ne contrazicem atat..? haideti sa facem PACE ! Pt D-zeu..va roog...
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:25
De la: wolfy, la data 2008-12-20 21:20:16
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 21:07:59
De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:45:43[
Tu ca de obicei vorbesti fara sa intelegi nimic. Eu imi platesc politele fata de cei care jignesc. Ea nu m-a jignit, deci nu o trec pe lista mea.

Am zis eu undeva in postul meu ca e interzis sa-ti spui parerea? Din faptul ca i-am comentat postul, din faptul ca mi-am exprimat o parerea defavorabila legat de el nu inseamna ca i-am interzis sa-si expuna opiniile.


iti dau voie sa iti raspunzi singura draguta

De la: wolfy, la data 2008-12-20 20:48:16
Ok, am lamurit lucrurile pe privat. Am inteles ca am interpretat gresit ce ai vrut tu sa spui si inca o data te rog sa ma scuzi daca te-ai simtit lezata in vreun fel.


Draguta, inca o data iti spun: nu intelegi nimic din ce citesti. Eu i-am dat o replica arsenei fiindca nu era clar la ce persoane se referea, insa m-a lamurit pe privat. De unde scuzele mele.

Insa nu am jignit-o, nu am adaugat-o pe lista personala de dusmani( fiindca nu m-a jignit), si nici nu i-am interzis sa-si expuna parerea. Cele doua posturi pe care le-ai citat tu nu se contrazic.



Nu pe bune , tu chiar ai luat de bun cand am zis eu ca mai adaugi pe cineva pe lista politelor de platit ?

iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:27
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 21:25:20Aoleu..fetelor...asa o tinem la nesfarsit /quote]



Sa inteleg ca deja te consideri implicata in cearta noastra ?




De la: liza24_84, la data 2008-12-20 21:25:20 eu zic sa facem o pauza nu ar fi mai bine...? adica sa punem capat neintelegerii asteia care a aparut din neant..pt ce sa ne contrazicem atat..? haideti sa facem PACE ! Pt D-zeu..va roog...


Cu ce te deranjeaza ca ma distrez eu cu fetele ?


iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:30
Va rooog.....?
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:30
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 21:19:55
Te admiram pentru simplul fapt ca nu esti in stare sa iti dai seama ca pe pagina 6 am fost doar ironica cu tine ...mai citeste odata raspunsurile mele si poate le intelegi .


Iubire, ti-am zis ca nu mi-ai inteles raspunsul! Am dus ironia ta, stravezie in fapt, la nivelul urmator. Vad ca n-ai priceput. Sa iti zic ceva de c-r sa fiu la nivelul tau?
Kathara
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:41
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 21:30:10Va rooog.....?


Eii, e samnata mare de scandal pe forumul asta, multe complexe ies la iveala. Nu te amari!
Kathara
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:50
De la: Deep_Bite, la data 2008-12-20 21:50:05
De la: liza24_84, la data 2008-12-20 21:30:10Va rooog.....?


Eii, e samnata mare de scandal pe forumul asta, multe complexe ies la iveala. Nu te amari!


OK...sa se certe cine are chef ca eu nu am.. pupici la toata lumea mai buna sau mai putin buna
liza24_84
Postat pe 20 Decembrie 2008 21:53
De la: Deep_Bite, la data 2008-12-20 21:41:04
De la: iris_4_ever, la data 2008-12-20 21:19:55
Te admiram pentru simplul fapt ca nu esti in stare sa iti dai seama ca pe pagina 6 am fost doar ironica cu tine ...mai citeste odata raspunsurile mele si poate le intelegi .


Iubire, ti-am zis ca nu mi-ai inteles raspunsul! Am dus ironia ta, stravezie in fapt, la nivelul urmator. Vad ca n-ai priceput. Sa iti zic ceva de c-r sa fiu la nivelul tau?


AM observat asta....chiar te pricepi ,ti-as da un premiu dar chiar nu am idee ce anume si-ar putea dori asa o persoanlitate ca tine
Bine ....as stii eu ceva dar ...ma abtin
iris_4_ever
Postat pe 20 Decembrie 2008 22:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Carti personalizate pentru copii 1 De la: odett_style 19 Iulie 2009 19:46
Womens Health December ! 1 De la: Cartouche 23 Noiembrie 2010 21:30
Debutant Proza scurta 3 De la: iulia069834 8 Mai 2010 20:48
Lolita 16 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:05
A aparut thrillerul filosofic Pervertirea, de Cristina Nemerovschi 1 De la: kudika_4953 17 Aprilie 2012 20:52