Setari Cookie-uri

ce fac?ajutor!!!!!!!!!!!!!!!!

ce fac?sunt impreuna cu el de 5 ani jumatate si de o luna si ceva am cunoscut un alt baiat care m-a fascinat!cand la-m cunoscut am simtit ca pot vb. cu el orice oricat,dar.....cum in toate povestile frumoase exista un *dar* e departe de mine locuieste la 300 km de mine si in plus nu ca nu ar fii de ajuns distanta dintre noi eu locuiesc cu in casa de 1 an! cu noul barbat din viata mea nu am stat decat de 3 ori fata in fata si asta numai cateva ore si atunci insotiti de prieteni mei ca sa nu trezesc suspiciuni, in rest vb. numai pe net si la telefon si asta numai cand pot eu!el(cel nou) este fantstic ma intelege ma ajuta ma respecta si nu se supara pe mine daca ii inchid tel. in nas sau netul! imi este dor de el,ii este dor de mine vorbim de parca ne-am cunoaste de o viata,il doresc langa mine,ma topesc in cuvintele lui,a-si face orice sa fie macar mai aproape de mine!nici cu prietenul meu vechi nu e rau ne intelegem bine ne sfatuim avem faceri impreuna,ne mai certam noi dar sunt mici si trecatoare!ce fac eu iubesc 2 barbati?sau ce e? pitesti
iubibici
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:44
vreau un sfat!
iubibici
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:47
nu da pasarea din mana pe cea din gard.o vorba tare inteleapta.
Marina_20
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:49
hmmm...n-as vrea sa fiu in locul tau
rocsana88
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:50
De la: iubibici, la data 2008-11-26 23:44:17 ce fac?sunt impreuna cu de 5 ani jumatate si de o luna si ceva am cunoscut un alt baiat care m-a fascinat!cand la-m cunoscut am simtit ca pot vb. cu el orice oricat,dar.....cum in toate povestile frumoase exista un *dar* e departe de mine locuieste la 300 km de mine si in plus nu ca nu ar fii de ajuns distanta dintre noi eu locuiesc cu in casa de 1 an! cu noul barbat din viata mea nu am stat decat de 3 ori fata in fata si asta numai cateva ore si atunci insotiti de prieteni mei ca sa nu trezesc suspiciuni, in rest vb. numai pe net si la telefon si asta numai cand pot eu!el(cel nou) este fantstic ma intelege ma ajuta ma respecta si nu se supara pe mine daca ii inchid tel. in nas sau netul! imi este dor de el,ii este dor de mine vorbim de parca ne-am cunoaste de o viata,il doresc langa mine,ma topesc in cuvintele lui,a-si face orice sa fie macar mai aproape de mine!nici cu prietenul meu vechi nu e rau ne intelegem bine ne sfatuim avem faceri impreuna,ne mai certam noi dar sunt mici si trecatoare!ce fac eu iubesc 2 barbati?sau ce e?



nu iubesti doi barbati si mie mi s-a intamplat,rupe orice legatura cu cel nou, nu are sens sa strici tot ce ai construit in acesti 5 ani cu prietenul tau pentru o iluzie
kitty_
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:50
exact: nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard...
rocsana88
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:51
imi plce prea mult
mie dor de el
iubibici
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:52
De la: iubibici, la data 2008-11-26 23:52:22 imi plce prea mult
mie dor de el


iti trece
kitty_
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:53
Toate inceputurile sunt frumoase, si stii cum e cu fructul interzis, e cu atat mai ispititor! In orice caz daca e sa fiti impreuna vetzi fi, daca nu, nu! Nu cred ca merita sa te pierzi pe tine si sa te lashi haituita intre doua lumi! Lasa apele linistite nu le agita fara sens!
Lillix
Postat pe 26 Noiembrie 2008 23:54
cum sa-mi treacaaaaaaaaaaaaaaaaa?cand eu nu mai pot de dor si foc in inima mea?in general cand trebuia sa plece ce de 5 ani cu treburi in tara ma enerva ff. tare ca ramaneam singura si acum de abia astept sa plece sa raman singura sa vina cel nou pe la mine sa-l vad
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 00:00
De la: iubibici, la data 2008-11-27 00:00:21 cum sa-mi treacaaaaaaaaaaaaaaaaa?cand eu nu mai pot de dor si foc in inima mea?in general cand trebuia sa plece ce de 5 ani cu treburi in tara ma enerva ff. tare ca ramaneam singura si acum de abia astept sa plece sa raman singura sa vina cel nou pe la mine sa-l vad


Pai daca asa stau treburile pune punct si ia o de la capat cu cel ce ti da foc la inimioara! fii curajoasa pana la capat daca simtzi ca asta vrei! Asa macar faci un bine tuturor, tzie, prietenului tau , pe care abia asteptzi sa l vezi plecat si lu' Fat-Frumos!

Decat sa suferiti toti trei si rau pana la urma si sa complici lucrurile in asa hal incat sa nu mai stii cum sa le descalcesti, mai bine fii sincera acum, cu diplomatzie evident! Pna la urma daca continui asa o s o duci dintr o minciuna n alta si pan' la urma ceea ce credeai ca este adevart va deveni de-asemenea o minciuna!

Stii...nu se prea poate si cu aia-n ai'lalta si cu sufletu'n Rai!
Lillix
Postat pe 27 Noiembrie 2008 00:08
pune in balanta ce iti ofera cel nou si cum e cu actualul si vezi care are castig de cauza.si ar trebui sa gandesti la rece putin sa nu ssuferiti toti trei si sa pierzi ceva ce ai castigat deja sigur.
tare greu ,dar s-ar putea sa iti treaca dupa o vreme.O luna de zile nu e mult si mai ales ca esti prinsa intr-o alta relatie face ca totul sa fie mai palpitant,mai excitant,trebuie sa mimezi ca nimeni sa nu isi dea seama,trebuie sa te ascunzi de prieteni...asta face sa fie totul suuuuuuuuuper fain.Ai grija ce faci!
Marina_20
Postat pe 27 Noiembrie 2008 00:17
nu pot pune in balanta pe cei 2 nu am cuma vantajul ar fii de partea celui vechi nu crezi?
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 01:10
imi este dor de el de nu mai pot vreau sa fiu cu el vrea sa fie cu mine dar nu se poate nici acum nici maine si nici nu stiu cand se va putea ce fac?
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 01:30
1. renunta la unul din cei doi si ramai cu celalalt
2. ramai cu amandoi...unul oficial si celelat amant...
cum ce faci?numai tu stii ce simti si ce trebuie sa faci...eu nu as risca o relatie buna de 5 ani pe ceva ce este poate trecator,da,trecator pentru ca e "fructul interzis" si dupa ce il vei avea poate nu va mai fi la fel...
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:18
nu ma ajuta si pe mine nimeni?
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:19
De la: iubibici, la data 2008-11-26 23:52:22 imi plce prea mult
mie dor de el




orice lucru nou atrage,mai ales daca nu poti sa-l ai,asta e tot farmecul,daca o sa ramai cu cel nou o sa ti se faca dor de cel vechi,mai ales daca o sa vezi ca e fericit cu alta.asa ca gandeste-te bine!stiu,e frumos sa simti iar fluturasii noului inceput dar nici aia nu dureaza o vesnicie

Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:22
De la: iubibici, la data 2008-11-27 13:19:14nu ma ajuta si pe mine nimeni?


Nu te ajutam, pentru ca e greu.
Pentru ca nu e mare lucru ca "nu se supara pe tine cand ii inchizi tel. in nas". Barbatii au spirit de competitie, si le place sa castige. El stie de celalalt si vrea sa castige, deci e "intelegator". Nu zic ca el n-ar fi asa de-adevaratelea, zic ca ceea ce stii tu acum despre el nu e concludent.
Bine-nteles ca la inceputurile unei relatii toti credem ca e fermecata, ca e vrajita, ca celalalt e sufletul nostru pereche. Cateodata sunt. Treaba e ca n-ai cum s-o spui doar din momentele acelea "furate".
Ca sa iti dai seama cat de compatibili sunteti, trebuie sa fiti impreuna. Presupunand ca... oficialul dispare, ce ati face voi doi? Cum ati rezolva problema distantei? Cum ati ajunge sa va cunoasteti?
Dor_a
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:27
in primul rand referitor la faptul de al avea daca spun ca la-m avut si si a fost extraordinar de frumos si bine si este si mai rau la mine in suflet?si 2 nu am cum sa renunt la relatia mea de 5 ani nu datorita faptului ca imi place asa cum e situtia si ca parinti lui ma adora si locuim impreuna dar... nu am cum, imi place cel vechi cred ca il mai iubesc
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:28
Mai e si varianta:
Cine alearga dupa doi iepuri nu prinde nici unul!
decide-te pt unul din ei ca altfel te torturezi cine stie pt cat timp.si daca il alegi pe prietenul tau,daca e sa fii cu celalalt tot vei fi,poate acum nu e momentul potrivit. ce sa facem?Incurcate sunt caile Domnului!
DeeaCatalina
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:28
Va rog........poate cineva sa ma ajute cu idee?am cunoscut de ceva timp un tip super....poate prea super .Nu stiu ce sa fac?oare ar trebui sa-i zic intr-un fel ce simt pt el?
Alexandruski
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:33
depinde!decat timp il cunosti depinde daca tu ai o relatie depinde daca el are!aste depinde daca ce crezi tu ca simte el,cum se comporta cu tine! asta depinde de multe
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:41
nu cred absolut nimic...cu informatiile pe care le-ai dat ti-am spus si eu parerea mea...nu trebuie sa faci asa cum zic eu,ci trebuie sa hotarasti singura ce e mai bine pentru tine...nu stiu pe cine iubesti si ce sfaturi vrei sa ti se dea penrtu ca nu e o sitatie usoara si pana la urma tu decizi
fluffy
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:42
De la: iubibici, la data 2008-11-27 13:41:51depinde!decat timp il cunosti depinde daca tu ai o relatie depinde daca el are!aste depinde daca ce crezi tu ca simte el,cum se comporta cu tine! asta depinde de multe

asta-i tare tu nu stii ce decizie sa iei pt viata ta dar dai sfaturi de asta nu degeaba au zis unii ca suntem buni la teoria da practica ne omoara
coffeeta
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:46
pe bune nu alerg dupa 2 iepuri!ei alearga dupa mine si eu nu prea pot sa mai fug am cam obosit si niciodata nu am fost buna la fuga! cel nou ma alearga prin cuvinte dulci si siropoase si cel vechi e l fel ca si pana acum linistit in banca lui cate un cadoasi asa rarut cai mai dragut! dar cel nou ma ameteste cu cuvintele lui cu cadouri mereu ba virtuale ,ba trimise prin curier pa aduse personal de la 3oo km sa ma vada pt. 10 min.ca eu nu prea pot lipsi mult timp
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 13:48
la mine situatia e altfel si mult mai grea!da, dau sfaturi la ceea ce tine de tine si nu implica si pe alti!eu sunt o fire ff.directa si zic lucrurilor pe nume daca imi place cineva si ma simt atrsa de el ii zic si gata! ce se poate intampla?sa ma refuze si gata!sau....nu! sa ma placa si el si iar gata e de bine, ce pierzi?nika dar poti castiga!decat sa stai cu inima indoita sa-i zic sa nu-i zic?ce e asta?mai mult suferi tu!daca te refuza sau nu-ti rasunde cum te astepti tu suferi o data si gata dar asa ce faci suferi zilnic?la mine e altfel mai sunt 2 pers.da care trebuie sa tin cont si cel mai important lucru e viitorul meu in joc! nu crezi?
iubibici
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:03
De la: iubibici, la data 2008-11-27 14:03:12la mine situatia e altfel si mult mai grea!da, dau sfaturi la ceea ce tine de tine si nu implica si pe alti!eu sunt o fire ff.directa si zic lucrurilor pe nume daca imi place cineva si ma simt atrsa de el ii zic si gata! ce se poate intampla?sa ma refuze si gata!sau....nu! sa ma placa si el si iar gata e de bine, ce pierzi?nika dar poti castiga!decat sa stai cu inima indoita sa-i zic sa nu-i zic?ce e asta?mai mult suferi tu!daca te refuza sau nu-ti rasunde cum te astepti tu suferi o data si gata dar asa ce faci suferi zilnic?la mine e altfel mai sunt 2 pers.da care trebuie sa tin cont si cel mai important lucru e viitorul meu in joc! nu crezi?


pai mai draga daca esti asa de directa ia o decizie pt viata ta...de ce sa stai asa intre 2 si situatia ti-o ingreunezi singurica neluand o decizie....
iar persoana care intreba ce sa faca trebuie sa ia in calcul mai multe variante nu crezi?! poate o refuza...poate nu o refuza si ii place si aluia de ea...da poate o accepta ca un pansament temporar...eu cred ca trebuie sa mai astepte putin sa nu sara ca disperata...parerea mea
coffeeta
Postat pe 27 Noiembrie 2008 14:18
BUNA SEARA LA TOATA LUMEA! VREAU SA VB.!SE OFERA CINEVA?
iubibici
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:21
De la: iubibici, la data 2008-11-28 00:21:43BUNA SEARA LA TOATA LUMEA! VREAU SA VB.!SE OFERA CINEVA?

da
bestiuitza
Postat pe 28 Noiembrie 2008 00:55
iubibici, e greu sa fii in situatia ta...multi spun ca nu trebuie sa lasi in urma o relatie de 5 ani,dar in cazul in care aceasta relatie scartie? daca nu mai merge asa cum era la inceput? acest barbat nou e fructul interzis, si de asta il vrei cu atata ardoare! doar tu stii si simti, poate nu acum, dar mai tarziu, daca el este sa fie alaturi de tine, sau celalalt...sau chiar altul! eu ti-as spune sa nu lasi inima sa te tarasca unde vrea ea, desi sunt constienta ca nici eu nu urmez acest sfat...uneori, cat de mult nu ne-am stradui, ratiunea cedeaza in fata inimii...mult succes!
Lulli
Postat pe 3 Decembrie 2008 16:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
e musulman 61 De la: kukla 28 Septembrie 2011 01:03
Amor loco ! 34 De la: dark_maria87 23 Octombrie 2009 23:19
Internet....relatii/iubire.......... 59 De la: Valitza88 25 Septembrie 2009 16:28
help! 16 De la: MissMe2 23 Martie 2009 12:52
Atractie necontrolata 3 De la: ilumax_76 7 August 2011 08:40