Setari Cookie-uri

I need help

Varsator - Rac

Varsator si Rac? Aer si Apa. Credeti ca e posibil asa ceva?

Putem pleca de la premisa ca Varsatorul e prea mental iar Racul prea senzitiv; putem crede ca Varsatorul este un aventurier înnascut iar Racul este un casnic convins si de moda veche, punând astfel în opozitie o libertate imprevizibila si un conservatorism declarat, adesea orb. Un "gen de care pe care" ce poate imita oricând, într-o relatie de cuplu, celebrul conflict dintre generatii.

Nu este întotdeauna asa. Semnele incompatibile ca Varsatorul si Racul se cauta aunci când le vine vremea sa faca un salt decisiv pentru evolutia lor spirituala.

Racul are nevoie sa învete sa fie liber si sa nu mai depinda de nimeni, iar Varsatorul are nevoie sa învete sa primeasca iubire, sa se lase coplesit, invadat, "inundat" de sentimentele Racului.

Varsatorul poate scoate pentru totdeauna un Rac din cochilia sa închistatoare, tot asa cum Racul îl poate învata pe Varsator sa cunoasca lumea si prin intermediul celor cinci simturi.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:26
Varsator - Rac

Este deci posibila o astfel de relatie, în care creativitatea fecunda a Racului îsi poate gasi expresia si manifestarea prin inventivitatea si originalitatea mentala a Vasratorului.

O relatie în care Racul va plonja catre arhetipurile fundamentale ale omenirii, iar Varsatorul le va concretiza, spontan, în noi productii mentale pentru generatiile care urmeaza.

Adesea, un cuplu Varsator-Rac chiar poate schimba lumea.
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 09:27
De la: _dulcik_, la data 2009-03-10 09:27:09Varsator - Rac

Este deci posibila o astfel de relatie, în care creativitatea fecunda a Racului îsi poate gasi expresia si manifestarea prin inventivitatea si originalitatea mentala a Vasratorului.

O relatie în care Racul va plonja catre arhetipurile fundamentale ale omenirii, iar Varsatorul le va concretiza, spontan, în noi productii mentale pentru generatiile care urmeaza.

Adesea, un cuplu Varsator-Rac chiar poate schimba lumea.


dar despre relatia rac - pesti, eu fiind rac???
angelik2000
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:08
De la: f_green_eyes, la data 2008-11-27 11:39:12Am si eu nevoie de un sfat referitor la relatia mea din punct de vedere al zodiei.

Eu sunt varsator, el rac. Mentionez ca intre noi nu exista comunicare si e cam egoist.

Astept pareri, sugestii si sfaturi.

Multumesc anticipat!!!!!

p. s: azi vreau sa iau o decizie finala....si tind in a taia relatia so....i need help!!!


daca tu crezi ca nu comunici cu el din vina horoscopului sa sti ca te inseli amarnic...
_dulcik_
Postat pe 30 Aprilie 2009 22:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Zodiac TAUR 1 De la: kudika050385 17 Mai 2010 00:48
Eu pesti si El pesti 4 De la: kudika097124 1 Mai 2011 09:20
Barbatul fecioara - merita efortul sau nu? 21 De la: kudika410270 28 Iulie 2014 12:31
buna yumy 26 De la: Calin_ 8 Octombrie 2010 15:14
ajutor 8 De la: sheeva 20 Mai 2009 19:40