Setari Cookie-uri

Sexul o necesitate?

Am urmarit cu interes discutiile de pe acest forum dar am si eu o intrebare.Cat considerati de important sexul intr-o relatie,un procentaj?Am prietene care au o viata ok dar din punct de vedere sexual viseaza inca sau au fantezii.
Ce parere aveti.
bruneta06
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:02
eu zic k este foarte important , si da este si o necesitate , este un moment de placere dak gasesti persoana cu care sa te potrivesti si sa iti poata oferi seri de neuitat.
la inceputul unei relatii in 90% din cazuri este cel mai frumos pt k atunci esti indragostit si pui multe sentimente,pasiune...dupa aceea trebuie sa sti sa le mentii ceea ce intradevar este mai greu dar dak iti place si vrei sa te simti bine in continuare vei reusi.
nicoll3
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:21
important intr-o relatie e sa isi doreasca amandoi,sa se simta aman2 bine nu doar unul.
nicoll3
Postat pe 27 Noiembrie 2008 12:22
daca ai 20 de ani probabil ca e o necesitate fizica(eu sunt mai sensibila conteaza afectiunea si atentia mai mult decat sexul) dar daca ai 40 probabil ca esti atat de prins in viata cotidiana incat uiti si k esti maritata :| apoi ...experientele din trecut te`au format intr`o anume maniera... deci intr`o relatie e bine sa faci ce vine de la sine sa`ti urmezi inima..pt mine conteaza 30 % cred. in rest ma bucur de lucrurile care nu se vad...si nici nu se pot explica.emotii :D

Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:03
Sexul este foarte important intr-o relatie, este cireasa de pe tort ;) Nu exista relatie fara sex !

Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:05
De la: Georgia99, la data 2008-11-30 19:05:46Sexul este foarte important intr-o relatie, este cireasa de pe tort ;) Nu exista relatie fara sex !

exact...sau putem spune ca e sarea si piperul

Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:42
Fara suparare dar sunt o gramada de subiecte de genul asta pe forum
Asta denota ca are o mare importanta,nu?
andreea1976
Postat pe 30 Noiembrie 2008 19:53
De la: live_dreams, la data 2008-11-30 19:03:40daca ai 20 de ani probabil ca e o necesitate fizica(eu sunt mai sensibila conteaza afectiunea si atentia mai mult decat sexul) dar daca ai 40 probabil ca esti atat de prins in viata cotidiana incat uiti si k esti maritata :| apoi ...experientele din trecut te`au format intr`o anume maniera... deci intr`o relatie e bine sa faci ce vine de la sine sa`ti urmezi inima..pt mine conteaza 30 % cred. in rest ma bucur de lucrurile care nu se vad...si nici nu se pot explica.emotii :D

Iubita mea, eu ma apropiu de 40 de ani. Am si 2 slujbe, si sot, si copil de scoala, sunt si gospodina, si nevasta, si mama. Si pot sa-ti spun cu mana pe inima ca o partida buna de amor cu iubitul meu sot n-o dau pe nimic. Eu zic ca fiecare varsta e cu frumusetea ei, dar sexul e o parte extrem de importanta intr-o relatie indiferent de varsta.
Lucia1971
Postat pe 30 Noiembrie 2008 20:40
Daca sexul lipseste pot aparea multe tensiuni in acea relatie.O femeie va fi nemultumita,iar partenerul,o va intreba care e problema.Desigur ca putem fi numite obsedate de sex,daca ne dorim o viata sexuala normala,dar atunci partenerii ce sunt?

Cum poate rezista o relatie fara sex?Nu stiu decat ca daca femeia are speranta ca lucrurile se vor rezolva,atunci va ramane o perioada in aceea relatie,dar vor fi momente in care se va gandi ca partenerul o inseala.
Suntem de condamnat daca vrem sa incheiem o astfel de relatie?Eu una am aceasta problema de 2 luni de zile,totusi am hotarat sa mai acord o ultima sansa persoanei de langa mine pt ca am sentimente fata de el,insa cat timp poate dura?
Astept raspunsul vostru.
O zi frumoasa!
alina_20012
Postat pe 4 Decembrie 2008 13:45
eu sunt noua pe aici si ma confrunt cu aceasi problema prietenul meu nu mai face sex cu mine de anul trecut desi ma doreste sa dorm in pat cu el iar cand vine vorba sa se apropie de mine imi spune ca este indiferent nu pot sa il inteleg de ce se poarta asa cu mine daca ii sunt indiferenta de ce doreste sa imparta patul cu mine si nu cu alta ba mai mult de sarbatori m-a invitat sa merg cu el in excursie la prietenii lui dar eu l-am refuzat pe motiv ca tot anul nu a pus nici mana pe mine iar acum vrea sa ma duca la prietenii lui sa ma prezinte drept prietena lui desi nu a avut nimic cu mine tot anul ce ziceti ce sa ma fac cu el va rog un sfat sa-mi dati

Postat pe 25 Decembrie 2008 22:32
De la: dana_3, la data 2008-12-25 22:32:54eu sunt noua pe aici si ma confrunt cu aceasi problema prietenul meu nu mai face sex cu mine de anul trecut desi ma doreste sa dorm in pat cu el iar cand vine vorba sa se apropie de mine imi spune ca este indiferent nu pot sa il inteleg de ce se poarta asa cu mine daca ii sunt indiferenta de ce doreste sa imparta patul cu mine si nu cu alta ba mai mult de sarbatori m-a invitat sa merg cu el in excursie la prietenii lui dar eu l-am refuzat pe motiv ca tot anul nu a pus nici mana pe mine iar acum vrea sa ma duca la prietenii lui sa ma prezinte drept prietena lui desi nu a avut nimic cu mine tot anul ce ziceti ce sa ma fac cu el va rog un sfat sa-mi dati

Pai nu e plecat la lucru in strainatate pana la Pasti? Care sarbatori?
Lucia1971
Postat pe 25 Decembrie 2008 22:35
De la: Mtsnicoleta, la data 2008-11-27 12:02:40Am urmarit cu interes discutiile de pe acest forum dar am si eu o intrebare.Cat considerati de important sexul intr-o relatie,un procentaj?Am prietene care au o viata ok dar din punct de vedere sexual viseaza inca sau au fantezii.
Ce parere aveti.

io zic ca este extrem de important este de o importanta important de importanta
bineinteles ca nu sexul ne tine impreuna dar sexul ne aduce impreuna si pe langa taxe,copii,datorii si alte alea ajuta enorm la mentinerea relatiei iar in legatura cu prietenele tale ,pot ajuta in cazul in care trimiti nr lor te tel. pe privat

Postat pe 25 Decembrie 2008 23:53
De la: Arsena, la data 2008-11-30 19:05:46Sexul este foarte important intr-o relatie, este cireasa de pe tort ;) Nu exista relatie fara sex !
exact asta am avut si io intentia sa spun....
nu cred ca a iesit asa .....

Postat pe 25 Decembrie 2008 23:55
Sarbatori fericite!
Cassey_Tarot
Postat pe 29 Decembrie 2008 16:59
Va urez un an nou fericit! Si toate dorintele frumoase, sa vi se implineasca!
Cassey_Tarot
Postat pe 30 Decembrie 2008 15:43
eu cred ca este inportant pt ca daca nu este sex intr-o relatye acest cuplu se va dezmambra

Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:05
sexul intr-o relatie este f important..insa pot exista si exceptii

Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:08
De la: gabi0283, la data 2009-01-03 14:08:58sexul intr-o relatie este f important..insa pot exista si exceptii
adica?

Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:09
adica....cred ca sunt cupluri care nu pun pe primul plan sexul si care merg pe principiile vechi!

Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:12
De la: gabi0283, la data 2009-01-03 14:12:53adica....cred ca sunt cupluri care nu pun pe primul plan sexul si care merg pe principiile vechi!
aaaa...incep sa te inteleg...dar totusi recunosti ca e o necesitate...asa mai la urma

Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:15
bineinteles!!! este o necesitate...mai ales daca intre cele doua persoane exista sentimentul de iubire!

Postat pe 3 Ianuarie 2009 14:17
sexul intradevar poate fi o necesitate daca cei doi se iubesc cu adevarat si sunt compatibili si in pat pentru ca se poate intampla ca cei doi sa nu se mai iubeasca dupa ce si-au dat seama ca nu se potrivesc in pat iar in acest caz sexul nu mai este o necesitate ci o adevarata piatra de incercare pentru un cuplu care poate duce la o despartire

Postat pe 3 Ianuarie 2009 17:25
De la: dana_3, la data 2009-01-03 17:25:17sexul intradevar poate fi o necesitate daca cei doi se iubesc cu adevarat si sunt compatibili si in pat pentru ca se poate intampla ca cei doi sa nu se mai iubeasca dupa ce si-au dat seama ca nu se potrivesc in pat iar in acest caz sexul nu mai este o necesitate ci o adevarata piatra de incercare pentru un cuplu care poate duce la o despartire


dana draga, nu imi spune ca nic iubitul ala nou de la revelion nu e multumit cu tine in pat si vrea sa se intoarca la fosta iubita... nesimtitul si asta ti-a cerut sa ii faci sex oral?????

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:24
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/20618/Cafeneaua-lui-Cassey.html Aici puteti vedea referinte despre mine.
Cassey_Tarot
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:44
la dracu ...fato sa moara veta de nu te roportez ca deja imi zgarii dracu retina cu placa asta stricata de mesaj... ma doare-n cot de ce vrei tu dar esti penibila deja ,intreci masura si ma calci pe nervi....

dandanaua_reloaded
Postat pe 3 Ianuarie 2009 18:48
nici vorba sa imi ceara actalul meu iubit sa fac eu perversiunea aia scarboasa de oral ca simt ca vomez de scarba daca mi-ar cereo sa fac asa ceva bine ca am scapat de perversul ala libidinos si divortat care se tot ducea la fosta sa io suga pina la facut praf sau varza

Postat pe 3 Ianuarie 2009 22:35
eu cred ca sexul este important 50% dintr-o relatie.si daca se face numai sex intr-o relatie iar nu-i bine.
Baiat_Rezervat
Postat pe 3 Ianuarie 2009 23:36
De la: dana_3, la data 2009-01-03 22:35:25nici vorba sa imi ceara actalul meu iubit sa fac eu perversiunea aia scarboasa de oral ca simt ca vomez de scarba daca mi-ar cereo sa fac asa ceva bine ca am scapat de perversul ala libidinos si divortat care se tot ducea la fosta sa io suga pina la facut praf sau varza
,,,,,bla bla bla si tu ce spui ca el nu ii facea ei???si venea acasa la tine si te saruta patimas??????hai sa fim seriosi
sarutama
Postat pe 3 Ianuarie 2009 23:39
De la: alina_20012, la data 2008-12-04 13:45:03Daca sexul lipseste pot aparea multe tensiuni in acea relatie.O femeie va fi nemultumita,iar partenerul,o va intreba care e problema.Desigur ca putem fi numite obsedate de sex,daca ne dorim o viata sexuala normala,dar atunci partenerii ce sunt?

Cum poate rezista o relatie fara sex?Nu stiu decat ca daca femeia are speranta ca lucrurile se vor rezolva,atunci va ramane o perioada in aceea relatie,dar vor fi momente in care se va gandi ca partenerul o inseala.
Suntem de condamnat daca vrem sa incheiem o astfel de relatie?Eu una am aceasta problema de 2 luni de zile,totusi am hotarat sa mai acord o ultima sansa persoanei de langa mine pt ca am sentimente fata de el,insa cat timp poate dura?
Astept raspunsul vostru.
O zi frumoasa!


eu am asteptat vreo 2 ani si nimic,nimic este si in ziua de astazi,bineinteles ca am luat deja masuri,imi rezolv problemele cu actualul meu iubit adica de vreo 8 ani sunt tot cu el.
adistefi1970
Postat pe 4 Ianuarie 2009 02:01
De la: dana_3, la data 2009-01-03 22:35:25nici vorba sa imi ceara actalul meu iubit sa fac eu perversiunea aia scarboasa de oral ca simt ca vomez de scarba daca mi-ar cereo sa fac asa ceva bine ca am scapat de perversul ala libidinos si divortat care se tot ducea la fosta sa io suga pina la facut praf sau varza



iar ai aparut vis urat de ce nu faci pereche cu ,,baiat rezervat"cred ca va potriviti si asa ne lasati si pe noi in pace.
apropo de sex oral cred ca o faci de rupi si vi aici si te dai sfanta.
adistefi1970
Postat pe 4 Ianuarie 2009 02:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amant vs Amanta - Bucuresti 46 De la: ana18 14 Septembrie 2009 15:35
Cum sa te schimbi...sa nu te indragostesti de la "prima intalnire" 4 De la: AndreiD 21 Iulie 2009 12:06
schimbare de sex??? 20 De la: scorpyow10 13 Mai 2009 18:32
VAginul se largeste de la relatii sexuale multiple? 12 De la: geo_reincarcat_iara 5 Iunie 2010 21:30
ejacularea intarziata... 13 De la: vulturulalb 28 Iunie 2009 02:38