Setari Cookie-uri

virgine sau versate?

Prietenul meu are 28 de ani,si pana la varsta asta a avut o gramada de femei inaintea mea.Unele chiar si acum il mai cauta,(care n-au pic de orgoliu).El le ignora,Acum vrea sa fie cu mine,ba uneori face aluzii la casatorie...Intreband-ul de experientele lui anterioare mi-a spus ca n-a mai cunoscut o virgina inca din perioada liceului,si ca la cat de cocos se dadea el printre femei,a fost un pic panicat cand a facut-o cu mine... Pt ca nu stia cum sa procedeze cu o virgina...In fine...

Pe cine prefera baietii cu adevarat?Prietenul meu la inceput spunea ca nu-l intereseaza aspectul acesta,ca fiecare fata are un trecut...iar acum,imi spune ca ma iubeste din ce in ce mai mult,si ca faptul ca am fost virgina la el,a contat ,si ca il face sa ma pretuiasca si mai mult.

Sau zice si el asa, pt ca are 28 de ani si e momentul de insuratoare...Eu am 21,nu vreau sa ma marit chiar acum..
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 09:52
Deci,ma repet:Pe cine prefera baietii cu adevarat?...Fara vreo intentie de jicnire pt fetele care au mai avut si alti parteneri pana si-au gasit adv. iubire.

e doar o curizitate....
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:00
as avea o parere vis-a-vis de topicul asta...insa ai zis ca n-ai nevoie de parerea mea
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:21
De la: Anissia27, la data 2008-09-04 10:21:41as avea o parere vis-a-vis de topicul asta...insa ai zis ca n-ai nevoie de parerea mea


Ciudat ca nu m-ai inteles.
Am zis ca nu am nevoie de tine, atata timp cat esti flegmatica,si nu-mi dai un raspuns cum trebuie indiferent ca este pro sau contra,in loc de aberatii,sau ironii.
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:26
Deci, daca ai ceva de spus, spune!indiferent ca e pro sau contra...intr-un mod prietenos sa fie...
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:44
eu sunt pentru fetele experimentate. Vreau ca tipa cu care ma culc sa stie ce avem de facut nu sa stau s-o invat.


eu mereu am avut 2 reguli: farat tipe virgine si fara minore.
anderson
Postat pe 4 Septembrie 2008 10:50
Dane, hai ca esti culmea!
pai daca ar fi dupa tine, toate fetele ar trebui sa fie "experimentate"... din nastere, caci daca toti barbatii ( baietii) ar judeca asa, cine le-ar mai invata?

si-apoi.... tu n-ai fost virgin niciodata?
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:00
De la: anderson, la data 2008-09-04 10:50:14eu sunt pentru fetele experimentate. Vreau ca tipa cu care ma culc sa stie ce avem de facut nu sa stau s-o invat.


eu mereu am avut 2 reguli: farat tipe virgine si fara minore.


Ok,si dac tipa a mai avut vreo 10 inaintea ta,cu ce ochi o privesti?
Spre exemplu te intalnesti cu un prieten care iti spune ca a avut-o si el inaitea ta,cum te-ai simti?
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:05
mai, aici e o chestie discutabila... asta depinde de caracterul fetei si de respectul ei fata de ea insasi (ma refer la ce ai spus cu privire la cum vede baiatul fata respectiva daca si prietenul lui "a avut-o"). e de la sine inteles ca in zilele noastre gasesti greu sau deloc o fata ( femeie) care intreaga viata sa aibe un singur partener sexual, sa fim seriosi. in cazul meu , spre exemplu, lucrurile sunt destul de clare: nu am avut si voi incerca sa nu am niciodata relatii sexuale cu doi tipi care se cunosc, tocmai ptr a evita comentariile, dar si ptr asta mi-ar dauna propriei personalitati.
o femeie trebuie sa fie selectiva... sa stie ce vrea si mai ales cu cine vrea.
important e sa se simta bine cu ea insasi, virgina sau nu!
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 11:12
Deci asta e punctul tau de vedere...Am o intreb pt tine:Daca ti s-ar intampla sa te indragostesti de un prieten al uni ex de-al tau,ce ai face?Ai mai tine cont?

Referitor la subiect: Si daca fata nu cunoaste toti amicii actualului iubit ...oricat de selectiva ar fi...nu se stie niciodata.....In felul acesta,tot se afla.Si iubitul cum se va simti?...rau..cred eu.
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 12:19
niste baieti r trebui sa raspunda...pt ca noi ca fete....nu putem sti ce au ei in cap
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 12:22
Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !


iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 12:54
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




Pai,asta e usor de aflat! Intreaba pe cineva care a avut mai multi de 1 iubit.Si daca isi aminteste ...vei afla raspunsul
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:06
De la: helloyoana10, la data 2008-09-04 10:00:15Deci,ma repet:Pe cine prefera baietii cu adevarat?...Fara vreo intentie de jicnire pt fetele care au mai avut si alti parteneri pana si-au gasit adv. iubire.

e doar o curizitate....


Nu exista raspuns la intrebarea ta pentru ca depinde de modul in care cunosti persoanna de langa tine.

Asa cum pui tu problema ar inseamna ca toate virginele sa ramana pana la adanci batraneti alaturi de primul partener dar stii bine ca astea-s cazuri extreme !

Eu am avut ,,n'' parteneri si nu ma consider JIGNITA de mesajul tau asa ca stai calma , nu e cazul sa-ti ceri scuze pentru o intrebare.
iris_4_ever
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:09
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




NU-MI DORESC SA AFUL EU PERSONAL,CUM ESTE CU AL DOILEA.....Poate numai daca mi-ar merge rau cu primul...adica neintelegeri,certuri,infidelitate...etc.
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:10
Anissia,ca tot esti profesoara de romana,cum e corect sa scri?jicnit,sau jignit?M-am uitat intr-un dictionar...era scris si cu "c" si cu "g".Cum e corect?
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:19
Eu cred ca un baiat apreciaza in primul rand la o fata felul in care se poarta cu el ... Majoritatea baietilor spun ca nu-i intereseaza acest aspect " virginitatea " . Iar daca nu esti virgina cu siguranta nu te condamna. Dar putini sunt cei care recunosc, ca se simt extraordinar de bine si ca apreciaza foarte mult o asa fata.
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:23
De la: Sabrina_Nede, la data 2008-09-04 13:23:14Eu cred ca un baiat apreciaza in primul rand la o fata felul in care se poarta cu el ... Majoritatea baietilor spun ca nu-i intereseaza acest aspect " virginitatea " . Iar daca nu esti virgina cu siguranta nu te condamna. Dar putini sunt cei care recunosc, ca se simt extraordinar de bine si ca apreciaza foarte mult o asa fata.


Scurt si la obiect.Si eu cam tot acelasi lucru cred.Si mai cred ca e in functie si de maturitate barbatilor...ca daca e un pusti nu cred ca ar avea rabdare sa se ocupe de o virgina....mai ales ca neavand experienta, n-ar avea ce s-o invete.Deci,ii trebuie una experimentata.

De aceea multi baieti isi incep viata sexuala cu tipe mai mari ca varsta decat ei.
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:29
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




ai perfecta dreptate. chiar am trecut prin asta shi io - k shi alte fete..... curiozitatea bat-o vina!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:31
De la: just_because, la data 2008-09-04 13:31:17
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




ai perfecta dreptate. chiar am trecut prin asta shi io - k shi alte fete..... curiozitatea bat-o vina!



Si dupa ce ai aflat cum e cu al 2-lea, ai fost multumita? S-au te-ai despartit de primul?
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:35
De la: helloyoana10, la data 2008-09-04 10:00:15Deci,ma repet:Pe cine prefera baietii cu adevarat?...Fara vreo intentie de jicnire pt fetele care au mai avut si alti parteneri pana si-au gasit adv. iubire.

e doar o curizitate....


sunt baieti shi baieti. unii apreciaza enorm o fata in viata careia a fost primul eu am trecut prin asta. si sunt baieti care fug de asha ceva. shi mai sunt baieti care nu dau doi bani pe virginitate. si mai sunt baieti care nu pun mare pret pe ea, adik dc sunt nr 2, 3 sau cine stie al catelea in viatza unei fete.

e adev k in ziua de azi shi la varsta noastra - k sa nu mai vb shi de generatiile care vin din urma - nu se mai face asha mare tam tam pe seama virginitatii k pe vremea bunicii.

acum nu zic k e o regula k shi virginele din ziua de azi sau d ieri vor neaparat sa afle cum e shi cu altu - doar asha de curiozitate. pt k mai sunt inca acest gen de cazuri - lipsite de : cum ar fi shi cu....? mai rare, dar inca mai sunt :) iar dc intervin neintelegeri, certuri shi mai stiu shi io ce chestii neplacute intr-o relatie... acum putem sa mergem mai departe fara sa ne facem griji leg de reputatia noastra. de f mult tp femeie nu mai e constransa de gura satului sa ramana cu primul! acum femeie poate sa spuna stop shi sa treaca mai departe!


hai k m-am cam dus pe alaturi...

ideea e ca baietii prefera fetele discrete. chiar dc ai avut 100 de tipi, nu tb sa te shi afisezi... pentru k in realitate, un barbat nu se va aseza la casa lui niciodata cu o femeie care a sarit din pat in pat, indiferent de motivele ei eu, una, personal, cred k barbatii prefera fetele cuminti in afara, discrete, dar care au ceva experienta dpdv sexual. pt k vb lui anderson - nu toti au chef sa dea lectii in materie de sex
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:42
Draga, daca imi permiti sa te corectez, in primul rand, se scrie "sa scrii". cu 2 "i" .
dupa noile norme literare ( care nu mai sunt chiar atat de noi ) e corect JIGNIT, a jigni... adica... cu "g"
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:45
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




De acord! Pe mine sincer ma roade curiozitatea asta.
Cat despre subiectul asta... un barbat normal ca se umfla in pene daca a fost primul.
Aici nu cred ca e vorba daca fata a fost virgina sau nu. Ideea e sa nu fi fost o fata darnica care sa fi trecut pe la tot cartierul.
Sa fim serioase acuma, daca noi nu avem pretentia de la ei sa fie virgini la naiba cu dorinta lor de a avea o fata mare.
FairLight
Postat pe 4 Septembrie 2008 13:52
Vaaaiii,uite cum ma fac de ras!!!! Dictionar imbecil!!!ala in care m-am uitat eu.
si cand s-au schimbat normele...eu eram pe la frati in Italia, asa ca am ramas cu un mic handicap ortografic(nici n-am mai auzit de asa ceva)...dar nici eu n-am avut chef sa ma corectez...


In fine,multe greli le fac pt ca incerc sa tastez repede.
lil_devil
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:03
mi s-a intamplat sa ma indragostesc de un prieten al unuia cu care am fost inainte si da , am tinut cont de asta. mi-am "vazut de drum" si nu am inceput nimic cu el. tocmai ca sa nu am o relatie cu 2 tipi care sunt prieteni!
Anissia27
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:17
Mai exista o situatie nasoala pt virgine..dupa ce se despart de "dezvirginator" :)) au tendinta sa nu doreasca un al doilea curand...si se cam lasa prada relatiilor sexuale in continuare..chiar dak nu mai sunt cu respectivul ...:(
Sabrina_Nede
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:18
De la: helloyoana10, la data 2008-09-04 13:35:31
De la: just_because, la data 2008-09-04 13:31:17
De la: iris_4_ever, la data 2008-09-04 12:54:49Virginele vor avea intotdeauna un semn de intrebare si mai devreme sau mai tarziu il vor dezlega singure : cum este cu al doilea !




ai perfecta dreptate. chiar am trecut prin asta shi io - k shi alte fete..... curiozitatea bat-o vina!



Si dupa ce ai aflat cum e cu al 2-lea, ai fost multumita? S-au te-ai despartit de primul?


pai cu primul meu prieten am stat 4 ani in care viatza mea sexuala nu era deloc satisfacatoare. ajunsesem sa ma bucur cand nu ne vedeam shi nu ramaneam la el. cautam mereu sa ma cert cu el k sa ma pot suce acasa, pt k avea un apetit sexual de speriat... dc se putea de dimin pana seara.... sau pana dimn urmatoare.... in schimb era foarte atent mai ales dupa primul an cand i-am spus k eu nu sunt in al 9 lea cer, k nu am orgasm de fiecare data shi k m am saturat sa ma tot prefac. a devenit mai atent cu mine, preludii lungi, dar eu tot nu reuseam sa simt ceea ce auzeam la prietenele mele. era frustrant. dar am ramas alaturi de el pt k il iubeam nespus. in tp insa au intervenit neintelegerile shi am ajuns la concluzia k este vina mea k nu reusesc sa ma simt bine, k sa nu mai vb de orgasme( am dat vina pe faptul k mi-am inceput viatza sexuala relativ tarziu - la 22 ani). imi placea mereu primul numar dupa o perioada mai lunga - 3/4 zile - fara sex. dar doar primul. el mereu mai dorea, iar eu k sa nu il supar ma conformam big mistake apoi de a lungul anilor m-am resemnat. asta pana l-am intalnit pe actualul meu prieten! m-am simtit minunat cu el din prima. iti dai seama ce surpriza imensa a fost pentru mine! la inceput am considerat-o o aventura, dar am stat shi intr-o singura noapte am decis k am pierdut prea multi ani. plus k mai erau multe aspecte neplacute in relatia cu fostul care in tp au slabit sentimentele mele de iubire lasand locul obisnuintei. am trecut peste prejudecatile mele de a ramane alaturi de primul shi mi-am zis k tb sa ma gandesc shi la mine shi la binele meu.
acum sunt f multumita dpdv sexual. uneori il inteleg pe fostul meu in ceea ce priveste sexul pt k de 4 luni de zile nu ma mai satur shi dc actualul meu ar putea 24 din 24 eu nu ash avea nimik impotriva eu ma consider un caz fericit pt k mereu ma gandeam cum ar fi cu altul, dar pt k lipsa apetitutului meu sexual a fost privita k o problema atat de fostul cat shi de moi, mi-a fost teama sa nu cad din lac in putz dar uite k nu s-a intamplat!
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:45
De la: Anissia27, la data 2008-09-04 14:17:52mi s-a intamplat sa ma indragostesc de un prieten al unuia cu care am fost inainte si da , am tinut cont de asta. mi-am "vazut de drum" si nu am inceput nimic cu el. tocmai ca sa nu am o relatie cu 2 tipi care sunt prieteni!


uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:52
Fiecare varianta are atuurile si dezavantajele ei, depinde acum de preferintele baietilor.
O fata neintinata si pura este ceva deosebit, ca o ploaie rece, intr-o zi torida de vara, ca un ghiocel rasarit intr-o zi friguroasa de iarna. Este timida, curioasa, atenta, ascultatoare, nehotarata; cat sa scoata din sarite un baiat nerabdator si pus pe fapte. Insa faptul ca tu, norocosul, cel care are deosebita onoare si placere de a realiza eventul, o sa ramai in viata ei mereu in postura de etalon in arta amorului, io zic ca e ceva de luat in calcul. Alaturi de aceasta, mai este si ideea ca o fata virgina o poti modela mai usor, in fuctie de capriciile tale sexuale. Dar cum nimic in viatza, nu e moca, trebuie sa ai rabdare, sa astepti si sa-i suporti copilariile :D (Lucru intalnit si la cele mai experimentate exemplare :D )
O fata experimentata este ca o jucarie noua pentru un copil "sturlumbatic", daca ea e mai experimentata ca tine, te simti ca la "Discovery Chanel" :D. Pentru o distractie pe cinste, tot ce se necesita este 2 redbull, 2 cutii de prezervative si niste mentosane :D

Dupa mintea mea amandoua variantele sunt bune in aceeasi masura .
smecta
Postat pe 4 Septembrie 2008 16:01
Eu zic ca totul este relativ, pt. ca totul depinde de la barbat la barbat. Eu daca as fi barbat vreau ca prietena / sotia mea sa stie ce are de facut in pat.
Nu mi-as lua o femeie virgina pt. nimic in lume. Pt. ce? Sa ma trezesc mai incolo ca ea incepe se aiba curiozitati legate de sexul cu alti barbati? No way! Mai bine sa faca inainte orice vrea ea, sa stie ce inseamna, si apoi sa stea cuminte langa mine; vice-versa si pt. barbati. De ce sa imi iau unu virgin si pe urma sa fie curios cum e sa faca sex cu alte femei.
Oricat de multe i-ai oferi persoanei de langa tine, tentatia aceea tot va exista si mai devreme sau mai tarziu nu va mai putea sa ii faca fata si va ceda.
cnmoha86
Postat pe 4 Septembrie 2008 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sex oral cu un necunoscut sau doar cu ıubıtul.... 201 De la: kudika029282 18 Decembrie 2010 18:20
Terapie de cupu Online 1 De la: kudika_937354 10 Octombrie 2013 11:53
marimea conteaza 600 De la: kudika023770 8 Iunie 2009 16:51
va ganditi vreodata ce lasati in urma voastra??? 13 De la: sadora 30 August 2009 16:03
A fi ninfoman/a 9 De la: aditadani 18 Martie 2014 01:30