Setari Cookie-uri

E posibil ca pe timpul casatoriei sotul sa fie fidel sotiei?

Poate daca intre ei exista o relatie indestructibila din exterior.Conteaza mult ca sotia sa fie mereu deschisa la nou deoarece se stie ca barbatul este in general un cuceritor.Parerea mea este ca in casatorie trebuie sa fie multa intelegere,iubire ,respect si multa comunicare intre cei doi.Spun ca e posibil ca sotul sa fie fidel sotiei(cazuri rare).
florin_c76
Postat pe 16 Decembrie 2009 14:11
sa inteleg ca esti proaspat casatorit, sau esti pe cale sa faci pasul asta si nu stii daca o sa poti sa fii cumintzel "pana moartea va v-a despartii"? Raspuns: depinde de depande
miss_darine
Postat pe 16 Decembrie 2009 17:17
Sunt casatorit din iulie'97si vreau sa dezbat subiectu cu altii caci eu stiu de ce sunt in stare.
florin_c76
Postat pe 16 Decembrie 2009 20:59
De la: florin_c76, la data 2009-12-16 20:59:52Sunt casatorit din iulie'97si vreau sa dezbat subiectu cu altii caci eu stiu de ce sunt in stare.


si de ce esti in stare zmeule??
vazuta-ai tu vreo ileana cosanzeana plangand la marginea laccului si mila-ti fu de ea? la bratul tau puternic ai luato si ai consolato!!! si nu o data!
despre asta e vorba? ai inselat si acum cauti sa-ti descarci memoria si constiinta pe motiv ca toti fac asa?
hai zi lu' nenea, ca nu te spun sotiei!!
geo_xx
Postat pe 16 Decembrie 2009 22:55
De la: geo_xx, la data 2009-12-16 22:55:18
De la: florin_c76, la data 2009-12-16 20:59:52Sunt casatorit din iulie'97si vreau sa dezbat subiectu cu altii caci eu stiu de ce sunt in stare.


si de ce esti in stare zmeule??
vazuta-ai tu vreo ileana cosanzeana plangand la marginea laccului si mila-ti fu de ea? la bratul tau puternic ai luato si ai consolato!!! si nu o data!
despre asta e vorba? ai inselat si acum cauti sa-ti descarci memoria si constiinta pe motiv ca toti fac asa?
hai zi lu' nenea, ca nu te spun sotiei!!


=)))=))=))))
blondiewishes
Postat pe 17 Decembrie 2009 03:17
De la: florin_c76, la data 2009-12-16 14:11:38Poate daca intre ei exista o relatie indestructibila din exterior.Conteaza mult ca sotia sa fie mereu deschisa la nou deoarece se stie ca barbatul este in general un cuceritor.Parerea mea este ca in casatorie trebuie sa fie multa intelegere,iubire ,respect si multa comunicare intre cei doi.Spun ca e posibil ca sotul sa fie fidel sotiei(cazuri rare).

Uite cum as reformula eu topicul tau...

"E posibil ca pe timpul casatoriei sotul sa fie fidel sotiei? (si acum tot tu zici:) Pai, s-ar putea daca intre ei ar exista o relatie indestructibila din exterior, da nah! acum eu ce sa fac? Exteriorul m-o coplesit!. (si tot tu:) Sotia ar fi trebuit sa fie mereu deschisa la nou fiindca eu sunt barbat, deci sunt un cuceritor..., ea ar fi trebuit sa-mi ofere muuulta iubire, respect si sa ma inteleaga cand sunt coplesit de exterior. (si tot tu, desigur:) Ar fi fost posibil sa fiu fidel, dar.. deh, stim cu totii ca sunt cazuri rare si eu nu vreau sa fac parte din cazuistica."

Dragutule!
rashela
Postat pe 17 Decembrie 2009 03:29
afara-i vopsit gardul , inauntru- i leopardul !
probabil ca mai exista si barbati care sunt fideli! dar astia deja sunt exemplare unice!
deci nimic nou sub soare!
one_size
Postat pe 17 Decembrie 2009 10:11
Avand in vedere ca nici pana acum n-am vazut pe nimeni( si ma refer strict la cunostintele mele) care sa fi fost fidel(a), barbati si femei, tare as vrea sa vad pe cineva care nu si-a inselat partenerul niciodata.
Ma refer la cupluri cu ani in spate de relatie ,nu la cele formate de cateva luni. .

Postat pe 17 Decembrie 2009 10:18
Avand in vedere ca nici pana acum n-am vazut pe nimeni( si ma refer strict la cunostintele mele) care sa fi fost fidel(a), barbati si femei, tare as vrea sa vad pe cineva care nu si-a inselat partenerul niciodata.
Ma refer la cupluri cu ani in spate de relatie ,nu la cele formate de cateva luni.


Am multi ani de casnicie si cred ca pot sa imi dau o parere.
Ai spus ca nu ai vazut pe nimeni care sa nu insele ?, sa inteleg ca cel care nu inseala este fraier?,nu vrea?,nu poate?, este vorba se stil sau caracter?, sa poti face rau cuiva este mai usor decat sa faci bine NU??????????????????
kudika090185
Postat pe 17 Decembrie 2009 11:59
De la: kudika090185, la data 2009-12-17 11:59:58Avand in vedere ca nici pana acum n-am vazut pe nimeni( si ma refer strict la cunostintele mele) care sa fi fost fidel(a), barbati si femei, tare as vrea sa vad pe cineva care nu si-a inselat partenerul niciodata.
Ma refer la cupluri cu ani in spate de relatie ,nu la cele formate de cateva luni.


Am multi ani de casnicie si cred ca pot sa imi dau o parere.
Ai spus ca nu ai vazut pe nimeni care sa nu insele ?, sa inteleg ca cel care nu inseala este fraier?,nu vrea?,nu poate?, este vorba se stil sau caracter?, sa poti face rau cuiva este mai usor decat sa faci bine NU??????????????????


Cred ca ai interpretat gresit ceea ce am scris initial.Am spus-o cu dezamagire si chiar vreau sa cunosc macar o persoana care nu si-a inselat partenerul si nici nu-si doreste sa o faca.Eu cred in fidelitate ca semn de respect pentru partener(daca il merita )si-mi doresc ca valorile casatoriei si ale vietii in cuplu sa nu mai fie luate atat de usor in ras sau tratate ca inexistente mai nou in "societatea" moderna.
Dimpotriva , cel care nu inseala nu e fraier nici pe departe, ci o persoana cu un caracter frumos si valori morale adevarate si pozitive.

Postat pe 17 Decembrie 2009 12:58
Nu este cazul sa va faceti atatea griji, nu au disparut, inca, oamenii care, din respect, comoditate, sau alte motive, nu si-au inselat partenerii.
Fidelitatea inseamna respect, si nu numai, dar, este adevarat ca trebuie sa ai si norocul de a intalni persoana care sa te completeze, sa te faca sa doresti stabiltate, etc.
Ati supus discutiei un subiect foarte complex...
Multa inspiratie in dezbatere, va ureaza o persoana care, dupa 27 de ani, nu si-a inselat partenerul, inca il iubeste, si se simte implinita. Si inca ceva, am in anturaj multe cunostinte despre care am aceeasi parere, si nu sunt nici naiva nici credula. Pur si simplu am oameni de calitate in jurul meu.
Cred ca multe probleme legate de fidelitate apar atunci cand nu ne cunoastem pe noi bine, cand nu stim ce putem oferi noi unui partener, ce om ni se potriveste, si alegem dupa niste criterii superficiale.
In sfarsit, fiecare are un sistem de valori, din care se pare ca au cam disparut multe lucruri trainice. Celor care trateaza acest subiect cu usurinta ('am o viata si vreau sa mi-o traiesc din plin'), sa-si priveasca copiii in ochi, si sa le spuna ca au dreptul la fericire, si nu trebuie sa dea socoteala nimanui...si mai discutam.
Sper sa foloseasca cuiva acest comentariu, eu cam atat am avut de spus.
Mult succes in construirea si consolidarea unei relatii durabile.
dummarc
Postat pe 17 Decembrie 2009 13:28
Cred ca ai interpretat gresit ceea ce am scris initial.Am spus-o cu dezamagire si chiar vreau sa cunosc macar o persoana care nu si-a inselat partenerul si nici nu-si doreste sa o faca.Eu cred in fidelitate ca semn de respect pentru partener(daca il merita )si-mi doresc ca valorile casatoriei si ale vietii in cuplu sa nu mai fie luate atat de usor in ras sau tratate ca inexistente mai nou in "societatea" moderna.
Dimpotriva , cel care nu inseala nu e fraier nici pe departe, ci o persoana cu un caracter frumos si valori morale adevarate si pozitive.

Acum am inteles scuze.
Dar care crezi tu ca ar fi motivele pentru care ar insela el sau ea? sau cam ce presupui tu?
1.plictiseala
2.monotonie
3.curiozitate
4.neintelegere
cateva raspunsuri posibile dar vreau si argumentari daca se poate te rog.
kudika090185
Postat pe 17 Decembrie 2009 14:49
De la: one_size, la data 2009-12-17 10:11:33afara-i vopsit gardul , inauntru- i leopardul !
probabil ca mai exista si barbati care sunt fideli! dar astia deja sunt exemplare unice!
deci nimic nou sub soare!

multumes, multumesc
felixcat
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:06
De la: felixcat, la data 2009-12-17 16:06:51
De la: one_size, la data 2009-12-17 10:11:33afara-i vopsit gardul , inauntru- i leopardul !
probabil ca mai exista si barbati care sunt fideli! dar astia deja sunt exemplare unice!
deci nimic nou sub soare!

multumes, multumesc

cu placere!
one_size
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:13
cred ca macar...O DATA....in viata....si tot se intampla......de ambele parti !!......din motive variate.....si marunte....sau mai mari...si mai mari !!......... .......doar datorita "pacatului"......s-a nascut ...omul !!....... ..........totul e sa stii sa ramai la suprafata.......caci poti fi "domn" si sa umbli.....sau sa "gresesti" doar o data....si sa se naruie tot !!.........
etta
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:27
De la: kudika090185, la data 2009-12-17 14:49:52Cred ca ai interpretat gresit ceea ce am scris initial.Am spus-o cu dezamagire si chiar vreau sa cunosc macar o persoana care nu si-a inselat partenerul si nici nu-si doreste sa o faca.Eu cred in fidelitate ca semn de respect pentru partener(daca il merita )si-mi doresc ca valorile casatoriei si ale vietii in cuplu sa nu mai fie luate atat de usor in ras sau tratate ca inexistente mai nou in "societatea" moderna.
Dimpotriva , cel care nu inseala nu e fraier nici pe departe, ci o persoana cu un caracter frumos si valori morale adevarate si pozitive.

Acum am inteles scuze.
Dar care crezi tu ca ar fi motivele pentru care ar insela el sau ea? sau cam ce presupui tu?
1.plictiseala
2.monotonie
3.curiozitate
4.neintelegere
cateva raspunsuri posibile dar vreau si argumentari daca se poate te rog.


Cred ca niciuna dintre astea nu sunt motivele majore pentru care cineva isi inseala partenerul(a).
Cei mai multi am senzatia ca vad in casatorie doar oficializarea unei mari iubiri( in cele mai multe cazuri), dar uita ca oficializarea asta aduce cu ea si o responsabilizarea fata de partener.Trebuie sa muncesti , sa gandesti , sa faci totul pentru doi, nu mai este loc doar pentru dorintele tale.Si daca unul dintre parteneri nu tine pasul in cursa asta, celalalt se va simti neglijat, lasat in urma si va cauta atentia in alta parte.Alt aspect ar fi faptul ca resposabilizarea aduce cu ea si stergerea putin cate putin a aurei iubirii care i-a unit pe parteneri .Si cu cat dragostea devine mai pamanteana si resposabilitatile fata de celalalt devin mai mari cu atat sunt mai greu de suportat.De multe ori auzi:"Parca s-a schimbat, nu mai e ca la inceput."Dragostea este cea de la inceput , dar nu mai este aceeasi perceptia asupra ei.Asta cel putin este parerea mea.

Postat pe 17 Decembrie 2009 18:08
eu sunt in teste
pupici scorpio
yumy
Postat pe 17 Decembrie 2009 18:09
De la: yumalai, la data 2009-12-17 18:09:49eu sunt in teste
pupici scorpio


pupicei, succes la teste!

Postat pe 17 Decembrie 2009 18:14
De la: scorpio67, la data 2009-12-17 18:14:31
De la: yumalai, la data 2009-12-17 18:09:49eu sunt in teste
pupici scorpio


pupicei, succes la teste!
ms
yumy
Postat pe 17 Decembrie 2009 18:25
De la: dummarc, la data 2009-12-17 13:28:29Nu este cazul sa va faceti atatea griji, nu au disparut, inca, oamenii care, din respect, comoditate, sau alte motive, nu si-au inselat partenerii.
Fidelitatea inseamna respect, si nu numai, dar, este adevarat ca trebuie sa ai si norocul de a intalni persoana care sa te completeze, sa te faca sa doresti stabiltate, etc.
Ati supus discutiei un subiect foarte complex...
Multa inspiratie in dezbatere, va ureaza o persoana care, dupa 27 de ani, nu si-a inselat partenerul, inca il iubeste, si se simte implinita. Si inca ceva, am in anturaj multe cunostinte despre care am aceeasi parere, si nu sunt nici naiva nici credula. Pur si simplu am oameni de calitate in jurul meu.
Cred ca multe probleme legate de fidelitate apar atunci cand nu ne cunoastem pe noi bine, cand nu stim ce putem oferi noi unui partener, ce om ni se potriveste, si alegem dupa niste criterii superficiale.
In sfarsit, fiecare are un sistem de valori, din care se pare ca au cam disparut multe lucruri trainice. Celor care trateaza acest subiect cu usurinta ('am o viata si vreau sa mi-o traiesc din plin'), sa-si priveasca copiii in ochi, si sa le spuna ca au dreptul la fericire, si nu trebuie sa dea socoteala nimanui...si mai discutam.
Sper sa foloseasca cuiva acest comentariu, eu cam atat am avut de spus.
Mult succes in construirea si consolidarea unei relatii durabile.


Iti dau dreptate in totalitate.

Postat pe 17 Decembrie 2009 18:59
Unii nu cred si altii se indoiesc dar afirmatia ca sunt fidel sotiei de cand sunt casatorit cu ea este profund adevarata si Dumnezeu stie asta.Asa ca fiecare crede ce vrea.Doar vroiam sa aflu alte pareri nu sa caut oameni(barbati)fideli.
florin_c76
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:00
ce intelegi tu prin fidelitate ? doar faptul ca nu te-ai culcat cu o alta femeie sau include si ca niciodata nu ai tanjit dupa altele?
yumy
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:09
Nici nu am tanjit dupa cum crezi caci in cazul acesta e foarte greu sa fii un serios.Incerc mereu sa evit situatiile limita.
florin_c76
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:13
De la: florin_c76, la data 2009-12-17 19:13:09Nici nu am tanjit dupa cum crezi caci in cazul acesta e foarte greu sa fii un serios.Incerc mereu sa evit situatiile limita.
bv e si uite ceva pt tn http://www.deathclock.com/ sa spui ce ti-a iesit
yumy
Postat pe 17 Decembrie 2009 19:21
Da este posibil daca o casatorie dureaza vreo 2-3 ani dupa care se casatoreste din nou si asa mai departe
ma faci sa rad
asa ceva doar in romane. Nu Nu Nu de 3x NU
doar daca este bolnav la cap sau oriunde in alta parte
doar in perioada cand este indragostit, este fff fidel dupa care se termina indragosteala si incepe cucerirea in alta zona neexplorata. Si din nou este fidel dar de data asta amantei
Katty03
Postat pe 17 Decembrie 2009 20:13
exista fidelitate acolo unde exista iubire necinditionata, intelegere si incredere. Cind ai ceea ce ti ai dorit linga tine din toate punctele de vedere ce nevoie ai sa cauti in alta parte alta persoana? Exista si barbati si femei dfidele/ fideli. Doar ca cei din jur ii privesc asa cam cu neincredere si usor in zeflemea aruncindu-le peste umar un .,, ia uite c efraieri si astai...A!!!
Aproape_eu
Postat pe 17 Decembrie 2009 22:40
Fidelitatea in ziua de azi este totusi o virtute si nu se aplica oricarei persoane.
florin_c76
Postat pe 18 Decembrie 2009 08:45
da uneori knd esti fidel esti luat de fraier
yumy
Postat pe 18 Decembrie 2009 09:59
De la: geo_xx, la data 2009-12-16 22:55:18
De la: florin_c76, la data 2009-12-16 20:59:52Sunt casatorit din iulie'97si vreau sa dezbat subiectu cu altii caci eu stiu de ce sunt in stare.


si de ce esti in stare zmeule??
vazuta-ai tu vreo ileana cosanzeana plangand la marginea laccului si mila-ti fu de ea? la bratul tau puternic ai luato si ai consolato!!! si nu o data!
despre asta e vorba? ai inselat si acum cauti sa-ti descarci memoria si constiinta pe motiv ca toti fac asa?
hai zi lu' nenea, ca nu te spun sotiei!!

ma doare stomacu' de atata ras..geo you rock
iacinta
Postat pe 18 Decembrie 2009 10:11
De la: rashela, la data 2009-12-17 03:29:36
De la: florin_c76, la data 2009-12-16 14:11:38Poate daca intre ei exista o relatie indestructibila din exterior.Conteaza mult ca sotia sa fie mereu deschisa la nou deoarece se stie ca barbatul este in general un cuceritor.Parerea mea este ca in casatorie trebuie sa fie multa intelegere,iubire ,respect si multa comunicare intre cei doi.Spun ca e posibil ca sotul sa fie fidel sotiei(cazuri rare).

Uite cum as reformula eu topicul tau...

"E posibil ca pe timpul casatoriei sotul sa fie fidel sotiei? (si acum tot tu zici:) Pai, s-ar putea daca intre ei ar exista o relatie indestructibila din exterior, da nah! acum eu ce sa fac? Exteriorul m-o coplesit!. (si tot tu:) Sotia ar fi trebuit sa fie mereu deschisa la nou fiindca eu sunt barbat, deci sunt un cuceritor..., ea ar fi trebuit sa-mi ofere muuulta iubire, respect si sa ma inteleaga cand sunt coplesit de exterior. (si tot tu, desigur:) Ar fi fost posibil sa fiu fidel, dar.. deh, stim cu totii ca sunt cazuri rare si eu nu vreau sa fac parte din cazuistica."

Dragutule!



bingo!
cotyca
Postat pe 18 Decembrie 2009 14:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sado maso 4 De la: kudika_22665 3 Decembrie 2012 12:57
sex neprotejat 112 De la: Arutzu28 12 August 2011 16:44
As dori foarte mult un sfat 42 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:20
Sotul meu scorpion 6 De la: kybiussza 6 Martie 2012 14:51
Ginecologi buni din Cta 27 De la: AlexaN 15 Aprilie 2013 21:44