Setari Cookie-uri

Ce credeti despre relatia dintre o femeie din zodia"Pesti" cu un barbat din "Gemeni"?Sunt sanse de casatorie?

Pai,cam asta este intrebarea...va rog,daca ma puteti ajuta cu parerile voastre...Multumesc anticipat!
giani1972
Postat pe 8 Septembrie 2008 00:17
da,sigurat!in 26 octombrie te cere de nevasta,ti-am ghicit eu in cafea

Postat pe 8 Septembrie 2008 00:19
Dragul meu,nu ti-ai putea pastra ironia si sarcasmul pt. tine?Nu te obliga nimeni sa-ti spui parerea,nici sa te amuzi pe seama noastra... sa ai o saptamina frumoasa !
giani1972
Postat pe 8 Septembrie 2008 09:53
Buna!
Eu cred ca nu are importanta zodia,daca citesti pe net despre compatibilitate Pesti - Gemeni, vei intalni multe pareri care difera una de cealalta.Fiecare individ difera unul de celalalt chiar daca sunt aceasi zodie, caracterul fiecaruia este influientat de cultura,educatie ,etica si aptitudinile dobandite de fiecare in parte..zodia nu are importanta cel putin pentu mine..
raluca_novela
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:03
eu stiu k ideal pt gemeni e balantza...dar eu sunt leu si sunt moarta dupa un Geaman si nu imi pasa de zodie...eu ma zbat! :D

Postat pe 11 Septembrie 2008 00:43
Poate fi o relatie fascinanata, de ambele parti. Asa cum stii deja, e jucaus, e rafinat, e generos in atingeri, in complimente, in momente minunate impreuna. Te poate face sa simti ca sunteti special facuti unul pentru a fi al celuilalt. Dar "geamanul" tau iubeste libertatea, iubeste vanatoarea, iubeste dreptul sau de a decide cu cine isi petrece ora asta sau ziua sau... viata. Amandoi sunteti duali. Daca-l iubesti pentru el si nu pentru tine si poti sa fi fericita fara sa ingradesti, focusandu-te pe ceea ce-ti ofera tie, nu celor din jur, atunci... go for it!
Bidileci
Postat pe 24 Octombrie 2008 07:00
Buna,eu sunt pesti(femeie)si am avut o relatie cu un geaman...dar sincer acel geaman parca era idiot:1;era comandat de ma-sa ,2:acum zicea ca ma iubeste,dar dupa 2 zile facea niste faze de 2 lei.N u recomand un geaman din motivul urmator:e o persoana duala,deci schimbatoare si acum zice una iar dupa o ora face alta..eu chipurile in tineretea mea mai fara experienta pe la 23 de ani mi-am pierdut din viata 1 an si jumate alaturi de el,iar acum cand il vad pe strada imi starneste rasul...ca de a ajuns politist...acum sunt casatorita si imi e bine alaturi de un berbec.succes
geo23vis
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:08
uff...cate subiecte pe tema asta...nu inteleg de ce va luati dupa zodii!sincer!nu vreau sa fiu rautacioasa dar chiar nu va inteleg,atata timp cat va intelegeti si va doriti sa va casatoriti cum crezi ca v-ar influenta zodiile?daca scrie undeva ca pestii si gemenii nu au sanse la casatorie?ce faceti?nu va mai casatoriti?daca chiar vrei sa vezi cu ochisorii tai si crezi in asta convinge-te singura,fa-ti o astrograma pe net http://www.roportal.ro/horoscop/astrograma/ dar eu zic sa nu crezi ce spune.sper sa-ti zica de bine!
angel_05
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:20
Buna!
personalitatea fiecaruia conteza mai presus de zodie insa ceea ce pot sa ti spun sigur este ca SEXUL dintre un geaman si un peste e OOAAAUUUUUU :P
spun asta din propria experienta
/ insa la mn nu a tinut f mult:) : Gemenii sunt dinamici si realisti si trebuie sa dea dovada de multa rabdare pt un peste incurabil care traieste in lumea lui si e f visator/romantic
->dc crezi ca geamanul tau e 100% indragostit de tn at poti sa fi sigura ca va merge si o relatie serioasa pt. ca gemenii sunt persoane loiale//Bafta!
roschutza
Postat pe 24 Octombrie 2008 13:43
Cunosc de foarte mult timp 2 femei in zodia Gemenilor, eu fiind femeie in zodia Pestilor.

Un lucru este CERT - eu ca Peste si cei din Gemeni NU NE VOM INTELEGE NICIODATA - dar NICIODATA !!!

Cu toate ca NU seamana intre ele, cele doua femei din Gemeni pe care le cunosc, si sunt foarte diferite in sensul ca
UNA este EXTREM (!!!) DE DARNICA,
in timp ce CEALALTA este EXTREM (!!!) de EGOISTA
amandoua sunt de altfel femei pline de o sumedenie de calitati, insa un alt DEFECT il au absolut COMUN:

ORICE le vorbesti,
chiar daca iti fac impresia ca te asculta uneori, alteori nici macar sinchisindu-se de aceasta, VORBESC PUR SI SIMPLU PE LANGA TINE.
Sunt inteligente (!) dar cand iti dau un raspuns, sau fac un comentariu, realizezi ca ORI SUNT SURDE, ORI NU SUNT IN STARE SA SE CONCENTREZE, ORI SUNT IDIOATE - chit ca de fapt NU sunt idioate, DAR PUR SI SIMPLU NU TE ASCULTA! O "TIN PE-A LOR" - ideea lor - PANA-N PANZELE ALBE, ALBE !!!

Dar altfel sustin sus si tare ca sunt persoane "deschise noului" (phu, ioc!)
DACA si barbatii or fi TOT ASA (???), iertati-i !
agoldfish
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:13
agoldfish
Postat pe 24 Octombrie 2008 16:15
NU TE LUA DUPA ZODII!! Sunt Peste si sotul meu e nascut in Gemeni. De cand ne-am cunoscut (acum 27 ani) am fost cei mai buni prieteni. Suntem casatoriti de 20 ani si n-am avut niciodata conflicte importante sau crize. Va doresc tuturor o casnicie ca a noastra!
Conform zodiacului, ar fi trebuit sa fim total incompatibili. Nu uita, se spune ca astrele dispun, nu impun.
ctl
Postat pe 24 Octombrie 2008 17:42
cred ca alte calitati trebuie puse in discutie. Sunt sigura ca daca ai pune macar 10 barbati din zodia...fie ea si gemeni, unul langa altul, criteriul de alegere ar fi cu totul altul, decat zodia.

Vezi mai bine daca e tandru, daca este grijuliu, te pretuieste, nu este zgarcit, dar, pe de alta parte stie sa gospodareasca banii, nu este mitocan si...cel mai important DACA SIMTI TU CA IL IUBESTI!
luv4ever77
Postat pe 24 Octombrie 2008 23:16
Buna ! Pareri sunt multe si variate .. conform zodiacului gemenii si pestele sunt incompatibili. Eu sunt peste si am avut un iubit in zodia gemeni ... la inceput a fost super... dar pana la urma ne-am despartit... sincera sa fiu nici nu stiu motivul.. pentru mine totul era ok ... desi incepuse sa fie un pic diferit cu mine. In fine nu asta conteaza... ideea este k un geaman te iubeste frumos, este tandru , barbatul aproape perfect si daca voi va intelegeti e super. Desi zodiacul spune k nu va potriviti mai exista si exceptii, depinde si de voi . Multa bafta!
Lore_dulcik
Postat pe 26 Octombrie 2008 22:14
DRAGELE MELE,VA MULTUMESC PT. PARERILE VOASTRE.SUNTEM DECISI SA NE CASATORIM,CRED CA PE 6 DECEMBRIE VOM STABILI CUNUNIA CIVILA. DEJA NE-AM CUMPARAT VERIGHETELE SI HAINELE..EVENIMENTELE S-AU DERULAT INTR-UN RITM AMETITOR-EU AM CREZUT DINTOTDEAUNA IN SOARTA SI ACUM,SIMT CA ASTA ESTE SOARTA MEA.STITI CUM SUNTEM NOI,ZODIILE DE APA,IN SPECIAL PESTOAICELE-PARCA AVEM UN SIMT IN PLUS.SPER SA FIE TOTUL BINE SI DE AICI INAINTE. VA DORESC TOT BINELE DIN LUME,ALATURI DE IUBITII SAU SOTII VOSTRI,INDIFERENT DE ZODIILE VOASTRE SI ALE PARTENERILOR VOSTRI.
giani1972
Postat pe 28 Octombrie 2008 23:51
felicitari, casa de beton armat si mult noroc sa aveti!
ctl
Postat pe 29 Octombrie 2008 16:48
Felicitari ! Sa fie intr-un ceas bun! Multa fericire si sa va iubiti mereu.
Lore_dulcik
Postat pe 29 Octombrie 2008 21:00
eu sunt de parere cu nu conteaza zodia .....ci caracterul si comportamentul...daca va intelegetzi bine si merge treaba dc nu.....
Angi_Jo
Postat pe 21 Mai 2009 09:42
De la: geo23vis, la data 2008-10-24 11:08:12Buna,eu sunt pesti(femeie)si am avut o relatie cu un geaman...dar sincer acel geaman parca era idiot:1;era comandat de ma-sa ,2:acum zicea ca ma iubeste,dar dupa 2 zile facea niste faze de 2 lei.N u recomand un geaman din motivul urmator:e o persoana duala,deci schimbatoare si acum zice una iar dupa o ora face alta..eu chipurile in tineretea mea mai fara experienta pe la 23 de ani mi-am pierdut din viata 1 an si jumate alaturi de el,iar acum cand il vad pe strada imi starneste rasul...ca de a ajuns politist...acum sunt casatorita si imi e bine alaturi de un berbec.succes
kudika025094
Postat pe 21 Mai 2009 21:57
cata dreptate ai...
kudika025094
Postat pe 21 Mai 2009 21:59
Nu va fi nici o sansa.. O sa divortati dupa doua zile daca va casatoriti
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 22:00
Relatia este sortita esecului,iar casatoria este imposibila.
Maris_29_vs_Ivoriana
Postat pe 23 Octombrie 2009 20:13
eu sunt gemeni iar iubitul meu este pesti...ne intelegem foarte bine,parca cu nici o zodie nu am avut o legatura atat de buna...imi ofera libertate,nu imi pune intrebari,este tandru,fidel,ma alinta non stop...nu am ce sa imi doresc mai mult...prietena mea cea mai buna este gemeni si este cu un peste de 2 ani si se inteleg minunat...asa k eu zic k o sa mearga foarte bine si invers,adika tu pesti si el gemeni
Pisikutzza
Postat pe 16 Noiembrie 2009 11:47
si eu sunt casatorita cu un peste si sunt geaman si e ok. depinde cat de mult iti doresti aceasta relatie
kudika077206
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:08
si eu sunt casatorita cu un peste si sunt geaman si e ok. depinde cat de mult iti doresti aceasta relatie
kudika077206
Postat pe 18 Noiembrie 2009 22:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa procedeze prietena mea ? 7 De la: 19 Aprilie 2012 13:08
Rochie de mireasa 10 De la: lil_grace 9 Septembrie 2013 06:41
dragoste imposibila??!! eu si sefu'!!?? 92 De la: altex 25 Iulie 2009 13:40
A divortat pentru mine dar oare e al meu? 43 De la: kudika_958855 2 Septembrie 2014 18:26
Bebe la 8 luni,cate scaune este normal? 3 De la: Mioara_Gabriela 18 Februarie 2011 21:38