Setari Cookie-uri

eu varsator ..el pesti

ne potrivim/????la ce??cum?????ce ar trebui sa fac???

Postat pe 11 Decembrie 2008 23:28
Am deschis si eu, acum ceva timp, acelasi topic! eu sunt varsatoare...el e pesti! culmea este ca cica nu ne potrivim, dar este a doua relatie cu un pesti(lungute amandoua). Va potriviti din mai multe puncte de vedere. Amandoi iubiti oamenii si "cauzele bune"...amandoi sunteti mai independenti(sa nu-i spui niciodata unui peste ce sa faca/cum sa faca...sa nu-i ceri explicatii sau sa-l cicalesti....ca e grav). Cand iubeste da absolut totul. Este un barbat dificil, dar cu un suflet foarte mare. Mie imi place ca in fiecare zi relatia e altfel...e imprevizibil si niciodata nu stii cum o sa fie ziua urmatoare. Are nevoie de spatiu...nu ca sa faca ceva gresit, ci pentru ca are momente cand vrea sa fie singur sa se linisteasca. Daca ai rabdare o sa mearga foarte bine;) Are nevoie de o femeie matura langa el...si totusi combinata cu un copil. Ideea e sa stii cum sa le alternezi. E pretentios, misterios si uneori enervant de fermecator.Apropo, daca nu-l cicalesti vine el singur la tine si-ti spune ce a facut, de ce, cand, cu cine si cand este nervos e mai bine sa-l lasi pana se calmeaza....daca nu vrei sa iasa flacari. Nu cred ca exista reguli intr-o relatie, ghidandu-ne doar dupa zodii...eu doar iti descriu cum este la mine. Esti o varsatoare, deci sunt sigura ca o sa te descurci si o sa mearga bine, daca tu crezi ca merita.
irina_1
Postat pe 14 Ianuarie 2009 10:04
De la: r3d_chocolate@yahoo.com, la data 2009-01-14 10:04:25Am deschis si eu, acum ceva timp, acelasi topic! eu sunt varsatoare...el e pesti! culmea este ca cica nu ne potrivim, dar este a doua relatie cu un pesti(lungute amandoua). Va potriviti din mai multe puncte de vedere. Amandoi iubiti oamenii si "cauzele bune"...amandoi sunteti mai independenti(sa nu-i spui niciodata unui peste ce sa faca/cum sa faca...sa nu-i ceri explicatii sau sa-l cicalesti....ca e grav). Cand iubeste da absolut totul. Este un barbat dificil, dar cu un suflet foarte mare. Mie imi place ca in fiecare zi relatia e altfel...e imprevizibil si niciodata nu stii cum o sa fie ziua urmatoare. Are nevoie de spatiu...nu ca sa faca ceva gresit, ci pentru ca are momente cand vrea sa fie singur sa se linisteasca. Daca ai rabdare o sa mearga foarte bine;) Are nevoie de o femeie matura langa el...si totusi combinata cu un copil. Ideea e sa stii cum sa le alternezi. E pretentios, misterios si uneori enervant de fermecator.Apropo, daca nu-l cicalesti vine el singur la tine si-ti spune ce a facut, de ce, cand, cu cine si cand este nervos e mai bine sa-l lasi pana se calmeaza....daca nu vrei sa iasa flacari. Nu cred ca exista reguli intr-o relatie, ghidandu-ne doar dupa zodii...eu doar iti descriu cum este la mine. Esti o varsatoare, deci sunt sigura ca o sa te descurci si o sa mearga bine, daca tu crezi ca merita.

Ai perfecta dreptate in privinta pestilor...pentru k eu sunt peste...dar imi poti spune s mie cum e un varsator?:d:)))de curand sunt cu un varsator...dar...nu prea stiu ce sa fac...:| e prima data cand patesc asa deaia si imi place de el:)))...misterul asta:phuh...pup mersi
kiti
Postat pe 22 Februarie 2009 22:06
cum suntem varsatorii??pfffff!!! complicati, diferiti, dubiosi, dar cica asta este farmecul nostru. Analizam mereu, ne gandim la tot, fiecare fraza, fiecare miscare(tin minte pana si ce a spus la prima intalnire....acum ceva luni). Avem nevoie de spatiu(la fel ca si pestii), dar nu foarte mult ca ne simtim nebagati in seama. Avem nevoie de afectiune, dar nu prea multa k ne sufocam, plictisim. Avem nevoie de mister si totusi sa-l deslusesti la un moment dat. Cred ca trebuie sa te joci cu mintea unui varsator...asta adora cel mai mult!sa fii buna si nebuna...si avand in vedere k esti...asa ar trebui sa fii. Sa stii knd sa-l pui pe jar si cand sa-l atragi. nu-i darui totul ca se plictiseste si ii place sa obtina nu sa i se ofere, fara niciun pic de efort(macar pacaleste-l). Isi doreste o combinatie de femeie matura cu copil. ii place sa-l provoci sa sa puteti vorbi despre ORICE. e foarte deschis la minte si sociabil(poate chiar prea:))) ). te pup si sper sa-ti fie de ajutor!! nu stiu daca se aseamana cu mine, pentru k nu conteaza numai zodia si stii asta.
irina_1
Postat pe 23 Februarie 2009 21:12
pardon "nu fara niciun pic de efort".
irina_1
Postat pe 23 Februarie 2009 21:14
...
da..asta asa e nu conteaza numai zodia...:d...dar ce mi-ai spus..cam il caracterizeaza...asa sa spunem k stiu ce ii place ce face ce vrea ce cum in ce fel si toate cele:))...dar..imi place mult de el si asta ma face sa ma panichez:)) mereu o dau in bara...:|...sper sa nu o dau in bara si cu el:p...nu stiam cum sa ii invadez mintea pentru k mereu imi dadea peste nas..voi mereu negati cand e vorba de iubire si nu va aratati sentimentele...ceea ce cred ca asta e ce ma atrage la el...ma face sa imi doresc din ce in ce mai mult sa-l cunosc..de ex: acum de martisor..nici nu ma asteptam sa primesc ceva de la el, stiind k nu e el genu, asta nu era o problema k nici eu nu sunt..da :| mia luat cadou..si culmea si un trandafir dupa care sunt:x pff..ador trandafirii...:)) in fine...ce imi este teama..este k stiu ce gandeste...si stiu ce sentimente are fata de mine..chiar dak nu le arata..se da de gol uneori si asta imi place...dar stau si ma gandesc ..ca nu stiu cat o sa tina...e foarte imprevizibil...eu sunt genu de persoana care vrea sa stie totul dinainte..sa ma pot pregatii psihic sa zic asa:))...dar cu el...imi este foarte greu..ca nu stiu ce sa vorbesc..ce sa ii spun cu gandu sa nu-l ranesc sau sa nu-l plictisesc...si el nu spune ce vrea...doar imi spune cum vrei tu...daca iau o decizie ce lui nu-i convine...mie imi convine orice, ca ma poti simti bine chiar si stand...dar el...? ce o fi in mintea lui ?! Sunt putin pierduta...:)de multe ori mi s-a spus ca imi voi gasi nasul o data si o data...:)) dar nu credeam ca o sa fie el...adica..vroiam sa fiu cu el..stiam ca e o provocare...(mi-au dat 3 lacrimi:)) )...dar eram sigura ca va fi o relatie lafel de banala...dar nu e..e complicat(exact ce imi place mie:d)...il ador:)...nici nu stiu...mi-a mai zis k nu ii place sa ii tot arunc pupicuri, inteleg k il sufoc...si eu sunt lafel..dar cand e vorba de el...imi vine sa nu stiu:))sa il mananc dar imi e teama ca dupa nu o sa mai am pe cine sa mananc:))...nici nu stiu exact ce vreau sa spun..ca sa vezi:)) chiar exista cineva care sa imi inchida gura:))...si..tot intreb lumea ce ar trebuii sa fac...cand stiu deja ce trebuie sa fac..."sa fiu eu" ...dar cum poti fi o alta persoana?...:p...dar cred ca intreb..asta pentru ca nu sunt rabdatoare..si vreau sa vad finalul...ar trebuii sa traiesc clipa asa cum o fac in fiecare zi..dar cand e vorba de el...se cutremura pamantul:))...il admir pentru ceea ce e...am invatat multe de la el...orcum mersi frumos pentru raspuns:d
kiti
Postat pe 4 Martie 2009 04:05
Pai tocmai dasta iti place asa mult de el!!! k nu e la fel de banala relatia...k e imprevizibil, k nu iti spune mura in gura tot ce vrei sa auzi ...k nu iti spune "te iubesc" toata ziua...in loc de pa. ii urasc pe astia cu "te iubesc pa". Culmea este ca la noi este invers. eu sunt varsator si el pesti. el se exprima mai greu. si eu ma exprim mai greu, dar m-am indragostit de el(fara gluma sau basme) de la primul sarut. asa k mi-a fost mai usor sa-i zic ce simt(ca altfel explodam). amandoi suntem imprevizibili si ne facem cadouri exact knd nu ne asteptam. ne completam si ne jucam. ne tachinam si ne impacam:)). e superb. noi avem abia 6 luni, iar el numai de vreo luna se exprima mai bine...in sensul k mi-a spus ca tine lamine foarte mult si k ma iubeste(desi mi-o arata foaaaaarte des). o sa fie bine!te asigur.
ceea ce tu trebuie sa faci este sa lasi frica la o parte. k nu te place asa cum esti, ca nu simte la fel de mult, ca o sa se termine, ca nu faci bine. relaxeaza-te si lasa fricile. sincer!!!!stiu k e greu dar asta este solutia. la mine asta a skimbat multe. am intrat in joc. chiar daca eu vroiam siguranta nu i-am mai cerut nimic...si crede-ma k a venit singurel sa-mi spuna "tin la tine"(nu-mi place sa zic des te iubesc pt k e un cuvant mare, dasta ma exprim cu "tin la tine"). m-am relaxat si nu m-am mai panicat k o sa se intample ceva rau, numai pt k nu imi spunea mereu ce simte. si acum e foarte frumos. mult succes si mai spune-mi din cand in cand ce mai faci:) te pup
irina_1
Postat pe 5 Martie 2009 09:40
:d..pai ma bucur ^pentru tine...adevarul e ca..si mie imi e greu sa spun "te iubesc" si pt mine inseamna enorm de mult.cred ca a fost un singur baiat caruia i-am zis asta..si atunci inchisese telefonu inainte si nu ma auzit:)), nu-mi place sa ma joc cu vorbele:)dar in schimb...ii arat sentimentele...eu daca ma simt bine si imi place..pfuai dau tot si fac totul numai ca persoana cu care sunt sa se simta bine:x...si chiar daca nu e asa cum sper in momentul ala si se sfarseste prost..nu regret...:d...cat tespre prietenu de acum...ne-am ciondanit putin..:)) ce mia facut mor:))...am stst cred ca 2 ore langa el fara sa zicem nimic..cine ca mai ziceam eu cate ceva ca nu suportam sa- vad asa..adica se vedea ca avea ceva...nu tu "capra" nu tu"pitzi" sau "sobolanca":))) asa alinta el:))..pur si simplu nu ma baga in seama..am zis ca face misto de mine..:))si a plecat si ma lasat asa cik el chiar nu avea nimic...:|...in fine:)) am lasat-o asa...sa nu il mai stresez cu ataatea intrebari:d...si am avut o zi...in care nu prea am vorbit..si ieri......pfuu:x:x:x:x dragoste mare nu-mi venea sa cred..sti ca faceam ca titirezu de fericire:)))da...mor dupa el:x hehehe...succes in continuare cu pr tau...si ma bucur ca e ok:d//pup si te imbratisez cu drag..si mai vb:d
kiti
Postat pe 10 Martie 2009 05:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femei sagetator - barbatul capricorn 3 De la: kudika502147 8 Decembrie 2012 11:57
barbatul peste 5 De la: lavyluc 26 Iunie 2010 13:31
tot despre compatibilitate 3 De la: rheiush 11 Ianuarie 2011 16:05
eu fecioara , el capricorn 15 De la: papusik__2009 25 Iulie 2009 18:13
Eu balanta...el rac... 14 De la: sile 24 Martie 2009 14:45