Setari Cookie-uri

Tristete

Buna,o sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt.Am fost cu cineva 8 ani de zile.El are un copik cu cineva.Am petrecut foarte mukt timp impreuna,ma iubea il iubeam,insa era mult prea gelos,prea posesiv,nu ma lasa sa ies nicaieri.Acum m.am despartit de el pentru ca m.a mintit ca pleaca la sibiu cu sefa lui si de fapt era cu o colega de munca si cu nu stiu cine.Dupa spusele lui nu m.a inselat,avea poze cu aia cand se tineau de mana,si poate nu m.a inselat insa este ceva in mine care nu ma lasa sa ma mai intorc la el.A reactionat foarte urat cand l.am parasit,mi.a blocat yala cu scobitori...si multe altele.Acum a inteles ca totul s,a terminat cu toate ca spune ca ma iubeste ca vrea sa ne casatorim etc.Eu nu vreau sa ma mai intorc la el,mi.e prea greu sa trec peste toate,poate pt ca am 28 de ani si am inceput sa vad altfel lucrurile.Insa cea mai mare temere a mea este ca o sa raman singura,ca nu o sa gasesc pe altcineva care sa ma iubeasca,ca nu o sa am incredere in nimeni pt ca el mi,a distrus increderea.Imi e greu sa ma apropii de cineva,ma gandesc tot timpul ca voi fi inselata si multe alte chestii.Sunt norocoasa ca am prietene alaturi dar sunt trista pt ca ma gandesc ca o sa raman singura si o sa treca timpul si nu o sa am un copil si pe cineva alaturi.Poate ca asta gandesc acum,poate a trecut prea putin timp(o luna jum),arat bine,sunt inalta frumoasa si ma gandesc cu groaza ca urmatorul barbat din viata mea ma va privi ca pe un obiect,imi e frica sa nu ma indragostesc si sa fiu ranita,sa fac un copil si sa raman singura
cosminutza_21
Postat pe 16 Iunie 2014 17:50
De la: cosminutza_21, la data 2014-06-16 17:50:24Buna,o sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt.Am fost cu cineva 8 ani de zile.El are un copik cu cineva.Am petrecut foarte mukt timp impreuna,ma iubea il iubeam,insa era mult prea gelos,prea posesiv,nu ma lasa sa ies nicaieri.Acum m.am despartit de el pentru ca m.a mintit ca pleaca la sibiu cu sefa lui si de fapt era cu o colega de munca si cu nu stiu cine.Dupa spusele lui nu m.a inselat,avea poze cu aia cand se tineau de mana,si poate nu m.a inselat insa este ceva in mine care nu ma lasa sa ma mai intorc la el.A reactionat foarte urat cand l.am parasit,mi.a blocat yala cu scobitori...si multe altele.Acum a inteles ca totul s,a terminat cu toate ca spune ca ma iubeste ca vrea sa ne casatorim etc.Eu nu vreau sa ma mai intorc la el,mi.e prea greu sa trec peste toate,poate pt ca am 28 de ani si am inceput sa vad altfel lucrurile.Insa cea mai mare temere a mea este ca o sa raman singura,ca nu o sa gasesc pe altcineva care sa ma iubeasca,ca nu o sa am incredere in nimeni pt ca el mi,a distrus increderea.Imi e greu sa ma apropii de cineva,ma gandesc tot timpul ca voi fi inselata si multe alte chestii.Sunt norocoasa ca am prietene alaturi dar sunt trista pt ca ma gandesc ca o sa raman singura si o sa treca timpul si nu o sa am un copil si pe cineva alaturi.Poate ca asta gandesc acum,poate a trecut prea putin timp(o luna jum),arat bine,sunt inalta frumoasa si ma gandesc cu groaza ca urmatorul barbat din viata mea ma va privi ca pe un obiect,imi e frica sa nu ma indragostesc si sa fiu ranita,sa fac un copil si sa raman singura
e bine ca esti frumoasa,ca daca nu eraqi ,,,era mare problema
NEGRUTTTT
Postat pe 16 Iunie 2014 17:54
De la: cosminutza_21, la data 2014-06-16 17:50:24Buna,o sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt.Am fost cu cineva 8 ani de zile.El are un copik cu cineva.Am petrecut foarte mukt timp impreuna,ma iubea il iubeam,insa era mult prea gelos,prea posesiv,nu ma lasa sa ies nicaieri.Acum m.am despartit de el pentru ca m.a mintit ca pleaca la sibiu cu sefa lui si de fapt era cu o colega de munca si cu nu stiu cine.Dupa spusele lui nu m.a inselat,avea poze cu aia cand se tineau de mana,si poate nu m.a inselat insa este ceva in mine care nu ma lasa sa ma mai intorc la el.A reactionat foarte urat cand l.am parasit,mi.a blocat yala cu scobitori...si multe altele.Acum a inteles ca totul s,a terminat cu toate ca spune ca ma iubeste ca vrea sa ne casatorim etc.Eu nu vreau sa ma mai intorc la el,mi.e prea greu sa trec peste toate,poate pt ca am 28 de ani si am inceput sa vad altfel lucrurile.Insa cea mai mare temere a mea este ca o sa raman singura,ca nu o sa gasesc pe altcineva care sa ma iubeasca,ca nu o sa am incredere in nimeni pt ca el mi,a distrus increderea.Imi e greu sa ma apropii de cineva,ma gandesc tot timpul ca voi fi inselata si multe alte chestii.Sunt norocoasa ca am prietene alaturi dar sunt trista pt ca ma gandesc ca o sa raman singura si o sa treca timpul si nu o sa am un copil si pe cineva alaturi.Poate ca asta gandesc acum,poate a trecut prea putin timp(o luna jum),arat bine,sunt inalta frumoasa si ma gandesc cu groaza ca urmatorul barbat din viata mea ma va privi ca pe un obiect,imi e frica sa nu ma indragostesc si sa fiu ranita,sa fac un copil si sa raman singura


Barbatii incearca terenul,dupa care trec la evaluarea reala a femeii!!!

Esti tanara,ai o varsta frumoasa,ne prezinti cateva calitati fizice,dar sunt neimportante din punctul meu de vedere,caci adevarata frumusete a femeii se afla in inima si in mintea deschisa spre nou!!!Nu vei ramane singura,sa dispara aceasta idee din supozitiile tale,caci nu exista motive intemeiate sa crezi asta!!Ai trait langa un om posesiv,o tara a multor barbati,care poate distruge sufletul femeii,dar ar trebui sa te autoimpulsionezi si sa ii multumesti Domnului ca ai scapat de un asemenea partener, caci nu ai fi fost niciodata fericita cu el!!Posesivitatea,obsesia sunt defecte majore si grave!!

Cosmina,viata nu este numai trai dulce si parfumat,ci este,de multe ori,o punte a suspinelor,dar tocmai aceasta fortifica si transforma omul intr-o stanca de neclintit!!!Ridica-te din tristete si cauta sa pui in valoare invatamintele trase in urma acestei experiente si sa fii stapana pe tine!!!Niciun barbat nu va ajunge la inaltimea frumusetii unei femei adevarate,daca aceasta va sti sa isi valorifice potentialele,in special,cel intelectual!!Fii puternica,caci reprezinti "FEMEIA"!!!

Trebuie sa te reindragostesti,caci viata este un sir lung,de trairi intense,pline de iubire,omul iubeste toata viata,si aceasta este menirea lui!!!

Gandeste-te ca,oricand,vei redescoperi iubirea,alaturi de barbatul potrivit!!!In ceea ce-l priveste pe domnul respectiv,sa fie sanatos si capabil sa isi creasca si sa isi educe copilul,dar altfel decat a fost educat in familia sa!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Iunie 2014 18:45
Ai pus exact punctul pe I.Probabil in momentele astea rana inca este deschisa si poate ca de aia gandesc asa.Multumesc
cosminutza_21
Postat pe 16 Iunie 2014 19:07
De la: cosminutza_21, la data 2014-06-16 19:07:27Ai pus exact punctul pe I.Probabil in momentele astea rana inca este deschisa si poate ca de aia gandesc asa.Multumesc



Pentru putin,oricand suntem aici pentru a ajuta pe cei,care, chiar au nevoie de un sprijin!!! Ai grija de tine,nu te mai autocompatimi,caci toata energia negativa o vei inmagazina in tine,in loc sa te eliberezi de ea!!Ai rabdare,totul va trece in arhiva vremii,nu iti fie teama sa iti aduci aminte de tot ce ai trait,dar vei privi aceasta experienta,ca pe o amintire patinata de timp!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Iunie 2014 19:13
De la: cosminutza_21, la data 2014-06-16 19:07:27Ai pus exact punctul pe I.Probabil in momentele astea rana inca este deschisa si poate ca de aia gandesc asa.Multumesc


buna draga mea , o rana ramane deschisa atata timp cat tu ramaii ancorata in trecut.Atunci cand te hotarasti sa treci mai departe , cand iti faci planuri pentru viata ta, cand ai mai multe variante chiar pentru viitorul apropiat dar si cel indepartat , caci este posibil ca ceva sa nu mearga si atunci trebuie sa ai planul B ; ei atunci tu insati inlaturi sursa indoielilor si a neincrederii in tine si in ceilalti .Citeste carti motivationale , inscriete la un curs , la o a2a facultate fie ea si la distanta , ocupati mintea cu lucruri productive pe termen lung si mediu ...DACA SINGURA NU REUSESTI VORBESTE CU UN PSIHOLOG TERAPEUT , TE POATE AJUTA SA GASESTI SURSA NEINCREDERII. EXISTA SI COSULTATII ONLINNE CARE SUNT LA JUMATE DE PRET . succes
kudika_956659
Postat pe 16 Iunie 2014 20:17
nu am decat 2 zile libere pe sapt,in rest muncesc si nu am timp sa ma gandesc la altceva.Sunt constienta ca timpul le vindeca pe toate.Nu sufar foarte tare dupa el,era un om bolnav,gelos care nu accepta nici macar sa stau de cb cu un alt barbat.Ma iubesc mai mult pe mine,incat sa imi dau seama ca vreau mai mult de la viata.E adevarat mi.au luat aproape 8 ani sa prind curaj sa ma despart de el,noroc ca a gresit si am avut o portita,pentru ca intotdeauna am avut o teama fata de el.Era cel mai bun om,cel mai tandru pana la despartire.Atunci se dezlantuia iadul,ma facea curva si in toate felurile,chiar ma si lovea.Problema nu e ca il iubesc,eu nu o sa ma intorc niciodata la un asemenea om oricat as suferi acum sau pe viitor.Problema e ca mi-a ucis increderea in barbati,acum am impresia ca toti sunt o apa si un pamant,ca nici unul nu e bun si sunt aproape sigura ca urmatorul va platii pentru greselile fostului pentru ca m-a schimbat foarte mult relatia si acum nu o sa mai permit nimanui sa ma controleze sau sa imi ia libertatea.
cosminutza_21
Postat pe 16 Iunie 2014 20:55
Nu ai pus intrebarea de ce nu este cu mama copilului?finca si atunci a mers din creanga in creanga,nu face compromisuri fiinca este boala curata,te multumesti cu farmituri,frinturi sau jumatati de masura? Cuvintul DRAGOSTE ESTE UN INTREG,odata ce il desparti nu mai este,GINDESTE-TE BINE toata viata asa vei merge daca nu pui capat
Iulia_Nechifor_1
Postat pe 22 Iunie 2014 07:36
De la: cosminutza_21, la data 2014-06-16 17:50:24Buna,o sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt.Am fost cu cineva 8 ani de zile.El are un copik cu cineva.Am petrecut foarte mukt timp impreuna,ma iubea il iubeam,insa era mult prea gelos,prea posesiv,nu ma lasa sa ies nicaieri.Acum m.am despartit de el pentru ca m.a mintit ca pleaca la sibiu cu sefa lui si de fapt era cu o colega de munca si cu nu stiu cine.Dupa spusele lui nu m.a inselat,avea poze cu aia cand se tineau de mana,si poate nu m.a inselat insa este ceva in mine care nu ma lasa sa ma mai intorc la el.A reactionat foarte urat cand l.am parasit,mi.a blocat yala cu scobitori...si multe altele.Acum a inteles ca totul s,a terminat cu toate ca spune ca ma iubeste ca vrea sa ne casatorim etc.Eu nu vreau sa ma mai intorc la el,mi.e prea greu sa trec peste toate,poate pt ca am 28 de ani si am inceput sa vad altfel lucrurile.Insa cea mai mare temere a mea este ca o sa raman singura,ca nu o sa gasesc pe altcineva care sa ma iubeasca,ca nu o sa am incredere in nimeni pt ca el mi,a distrus increderea.Imi e greu sa ma apropii de cineva,ma gandesc tot timpul ca voi fi inselata si multe alte chestii.Sunt norocoasa ca am prietene alaturi dar sunt trista pt ca ma gandesc ca o sa raman singura si o sa treca timpul si nu o sa am un copil si pe cineva alaturi.Poate ca asta gandesc acum,poate a trecut prea putin timp(o luna jum),arat bine,sunt inalta frumoasa si ma gandesc cu groaza ca urmatorul barbat din viata mea ma va privi ca pe un obiect,imi e frica sa nu ma indragostesc si sa fiu ranita,sa fac un copil si sa raman singura



Ti-a blocat yala cu scobitori si multe altele..............daca acestea sunt dovezi de dragoste in relatia ta ...mai bine da de la tine si pleaca , exista si altfel de oameni , care folosesc comunicarea nu scobitorile !
De singuratate nu trebuie sa-ti faci pb , nu vei ramane singura , doar pt faptul ca el ti-a insuflat aceasta idee, ti-ai pierdut increderea in tine. Capul sus si mergi mai departe , fara sa privesti in urma . Nu toti barbatii sunt la fel.
-Iulya
Postat pe 22 Iunie 2014 10:11
De la: cosminutza_21, la data 2014-06-16 20:55:28nu am decat 2 zile libere pe sapt,in rest muncesc si nu am timp sa ma gandesc la altceva.Sunt constienta ca timpul le vindeca pe toate.Nu sufar foarte tare dupa el,era un om bolnav,gelos care nu accepta nici macar sa stau de cb cu un alt barbat.Ma iubesc mai mult pe mine,incat sa imi dau seama ca vreau mai mult de la viata.E adevarat mi.au luat aproape 8 ani sa prind curaj sa ma despart de el,noroc ca a gresit si am avut o portita,pentru ca intotdeauna am avut o teama fata de el.Era cel mai bun om,cel mai tandru pana la despartire.Atunci se dezlantuia iadul,ma facea curva si in toate felurile,chiar ma si lovea.Problema nu e ca il iubesc,eu nu o sa ma intorc niciodata la un asemenea om oricat as suferi acum sau pe viitor.Problema e ca mi-a ucis increderea in barbati,acum am impresia ca toti sunt o apa si un pamant,ca nici unul nu e bun si sunt aproape sigura ca urmatorul va platii pentru greselile fostului pentru ca m-a schimbat foarte mult relatia si acum nu o sa mai permit nimanui sa ma controleze sau sa imi ia libertatea.



Te cred si te inteleg foarte bine!!!Increderea in partener este liantul,care sustine orice relatie de iubire,atat timp cat nu este pusa la incercare!!!Increderea distrusa poate declansa furtuni de amploare intr-o relatie!!

Draga mea,nu iti pot promite ca iti vei recastiga ,usor si repede, increderea in barbati,caci nu este ceva ,pe care il poti redobandi fara un consum de energie urias,dar iti spun ca poti incerca sa o faci avand foarte multa rabdare si incredere in tine!!!!!Tu trebuie sa alegi,nu sa lasi impresia ca esti o optiune,barbatii pe aceasta mizeaza ,pe disponibilitatea femeilor,negandindu-se ca trebuie sa dea dovada de incredere si daruire!!!

Exista si barbati,diferiti de domnul,care a facut parte din viata ta,dar va trebui sa il cauti pe acela,care va reusi sa iti readuca increderea in suflet!!

kudika_15804
Postat pe 22 Iunie 2014 11:21
Te inteleg foarte bine. Si eu de curand am trecut printr-o situatie similara. Am 27 de ani si am avut un partener foarte asemanator cu fostul tau. Si sa iti spun ceva...am suferit teribil...nu pot descrie cum treceau noptile si zilele... insa mi-am revenit in clipa in care mi-am dat seama ca la el nu m-as intoarce niciodata, in nici o alta viata si ca nu e singurul barbat de pe pamant. M-am gandit asa: sunt tanara, frumoasa, desteapta ( stiu ca sunt) si nu o spun cu aroganta, nicidecum ci cu bucurie si placere. Si vreau sa iti spun ca acum...ma simt excelent! Cand o sa fie momentul sa incep alta relatie, va fi in regula pentru mine, pentru ca click-ul vindecarii s-a produs.... si nu, nu voi face greseli, urmatorul nu va plati pentru pacatele altuia... urmatorul va fi doar atat cat voi vreau eu, si reciproc, se va bucura de invatamintele trase de mine din trecut. Oamenii trebuie tratati asa cum iti doresti sa fi tu tratata. Nu comite greseli si pacate atat de urate si mari, sa iti versi durerea pe un om nevionovata, s-ar putea ca acel om sa fie ceea ce nici nu ai sperat vreodata ca ar putea exista..si sa distrugi otul singura. Nu trai cu ura in suflet. Nu uri! Stiu e greu, si eu as putea sa dau drumul urii si sa urasc, dar nu! Nu o fac, pentru ca nu vreau sa am ura in suflet! Mi-as face rau singura... vreau sa am viata frumoasa si sufletul plin de sentimente frumoase, atat! Fii pozitiva si increzatoare in tine...crede-ma increderea in propria persoana si atitudinea degajata innebuneste si intriga multi barbati...ca sa nu mai spun ca daca stii si sa fii femeie... din punct de vedere estetic..atunci.. vom zambi.Numai bine!
Julia_2
Postat pe 22 Iunie 2014 19:10
De la: cosminutza_21, la data 2014-06-16 17:50:24Buna,o sa incerc sa povestesc cat mai pe scurt.Am fost cu cineva 8 ani de zile.El are un copik cu cineva.Am petrecut foarte mukt timp impreuna,ma iubea il iubeam,insa era mult prea gelos,prea posesiv,nu ma lasa sa ies nicaieri.Acum m.am despartit de el pentru ca m.a mintit ca pleaca la sibiu cu sefa lui si de fapt era cu o colega de munca si cu nu stiu cine.Dupa spusele lui nu m.a inselat,avea poze cu aia cand se tineau de mana,si poate nu m.a inselat insa este ceva in mine care nu ma lasa sa ma mai intorc la el.A reactionat foarte urat cand l.am parasit,mi.a blocat yala cu scobitori...si multe altele.Acum a inteles ca totul s,a terminat cu toate ca spune ca ma iubeste ca vrea sa ne casatorim etc.Eu nu vreau sa ma mai intorc la el,mi.e prea greu sa trec peste toate,poate pt ca am 28 de ani si am inceput sa vad altfel lucrurile.Insa cea mai mare temere a mea este ca o sa raman singura,ca nu o sa gasesc pe altcineva care sa ma iubeasca,ca nu o sa am incredere in nimeni pt ca el mi,a distrus increderea.Imi e greu sa ma apropii de cineva,ma gandesc tot timpul ca voi fi inselata si multe alte chestii.Sunt norocoasa ca am prietene alaturi dar sunt trista pt ca ma gandesc ca o sa raman singura si o sa treca timpul si nu o sa am un copil si pe cineva alaturi.Poate ca asta gandesc acum,poate a trecut prea putin timp(o luna jum),arat bine,sunt inalta frumoasa si ma gandesc cu groaza ca urmatorul barbat din viata mea ma va privi ca pe un obiect,imi e frica sa nu ma indragostesc si sa fiu ranita,sa fac un copil si sa raman singura


Daca esti tanara si frumoasa, lasa vaicareala , ia viata in piept si mergi inainte.Nu esti singura care a patit asta, treci peste si lasa spaimele inchipuite.
Sunt situatii mult mai rele care se pot intampla.Esti sanatosa? Atunci poti sa mergi inainte si sa faci ce vrei tu ca sa fii fericita!
Arno_28
Postat pe 22 Iunie 2014 19:24
Desi pare ca nu sunt la o varsta la care sa-mi permit sa dau cu parerea eu iti propun sa ai rabdare pentru ca ce e tau e pus de o parte. Verisoara mea s-a casatorit la 38 de ani atunci cand nici prin cap nu-i mai trecea ca isi va gasi pe cineva. Daca esti o fata frumoasa nu trebuie sa iti faci griji si nici sa te multumesti cu orice barbat doar de dragul de a fi casatorita. Cu siguranta intr-o zi cand te astepti mai putin vei intalni pe cineva care sa te desprinda de trecut. Sora mea s-a casatorit dupa o luna de relatie! Ai incredere in ziua de maine!
Sasha_Criss
Postat pe 27 Iulie 2014 12:44
De la: Julia_2, la data 2014-06-22 19:10:27Te inteleg foarte bine. Si eu de curand am trecut printr-o situatie similara. Am 27 de ani si am avut un partener foarte asemanator cu fostul tau. Si sa iti spun ceva...am suferit teribil...nu pot descrie cum treceau noptile si zilele... insa mi-am revenit in clipa in care mi-am dat seama ca la el nu m-as intoarce niciodata, in nici o alta viata si ca nu e singurul barbat de pe pamant. M-am gandit asa: sunt tanara, frumoasa, desteapta ( stiu ca sunt) si nu o spun cu aroganta, nicidecum ci cu bucurie si placere.



Imi pare rau pt suferinta ta , dar nu tu ai zis ca in dragoste nu exista moralitate si dragostea e dragoste si punct

De ce nu i-ai acceptat comportamentul deplasat ? pt ca dragostea e dragoste si punct !!!!????

""sunt tanara , frumoasa si desteapta "" stiu ca sunt "

Wawww ai uitat si ultima calitate ...dar ti-o zic altadata daca ai sa insisti .
-Iulya
Postat pe 13 August 2014 21:38
De la: Julia_2, la data 2014-06-22 19:10:27Te inteleg foarte bine. Si eu de curand am trecut printr-o situatie similara. Am 27 de ani si am avut un partener foarte asemanator cu fostul tau. Si sa iti spun ceva...am suferit teribil...nu pot descrie cum treceau noptile si zilele... insa mi-am revenit in clipa in care mi-am dat seama ca la el nu m-as intoarce niciodata, in nici o alta viata si ca nu e singurul barbat de pe pamant. M-am gandit asa: sunt tanara, frumoasa, desteapta ( stiu ca sunt) si nu o spun cu aroganta, nicidecum ci cu bucurie si placere. Si vreau sa iti spun ca acum...ma simt excelent! Cand o sa fie momentul sa incep alta relatie, va fi in regula pentru mine, pentru ca click-ul vindecarii s-a produs.... si nu, nu voi face greseli, urmatorul nu va plati pentru pacatele altuia... urmatorul va fi doar atat cat voi vreau eu, si reciproc, se va bucura de invatamintele trase de mine din trecut. Oamenii trebuie tratati asa cum iti doresti sa fi tu tratata. Nu comite greseli si pacate atat de urate si mari, sa iti versi durerea pe un om nevionovata, s-ar putea ca acel om sa fie ceea ce nici nu ai sperat vreodata ca ar putea exista..si sa distrugi otul singura. Nu trai cu ura in suflet. Nu uri! Stiu e greu, si eu as putea sa dau drumul urii si sa urasc, dar nu! Nu o fac, pentru ca nu vreau sa am ura in suflet! Mi-as face rau singura... vreau sa am viata frumoasa si sufletul plin de sentimente frumoase, atat! Fii pozitiva si increzatoare in tine...crede-ma increderea in propria persoana si atitudinea degajata innebuneste si intriga multi barbati...ca sa nu mai spun ca daca stii si sa fii femeie... din punct de vedere estetic..atunci.. vom zambi.Numai bine!


Ai uitat si modesta!
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 22:13
Eu nu inteleg o treaba?
Daca sunteti asa de tinere, frumoase si destepte cum dracu va lasa barbatii si mai fac si copii cu altele!?
Eu zic sa mai ichideti pliscul cand e vorba de laude ca se pare ca nu sunteti nici frumoase, nici destepte pentru barbatii care v-au lasat balta!
Arno_28
Postat pe 13 August 2014 22:17
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 22:17:23Eu nu inteleg o treaba?
Daca sunteti asa de tinere, frumoase si destepte cum dracu va lasa barbatii si mai fac si copii cu altele!?
Eu zic sa mai ichideti pliscul cand e vorba de laude ca se pare ca nu sunteti nici frumoase, nici destepte pentru barbatii care v-au lasat balta!





Doamne Dumnezeule..cata rautate, si in mod gratuit!


Ce lume... in ce lume traim....

......

Nu aveti decat sa scrieti ce vrei .... nu va opreste nimeni... insa ce scrieti, cum scrieti si cui va adresati va oglindeste ceea ce sunteti ca oameni.... va aratati asa cum sunteti...


......
Julia_2
Postat pe 15 August 2014 00:04
De la: Julia_2, la data 2014-08-15 00:04:47
De la: Arno_28, la data 2014-08-13 22:17:23Eu nu inteleg o treaba?
Daca sunteti asa de tinere, frumoase si destepte cum dracu va lasa barbatii si mai fac si copii cu altele!?
Eu zic sa mai ichideti pliscul cand e vorba de laude ca se pare ca nu sunteti nici frumoase, nici destepte pentru barbatii care v-au lasat balta!





Doamne Dumnezeule..cata rautate, si in mod gratuit!


Ce lume... in ce lume traim....

......

Nu aveti decat sa scrieti ce vrei .... nu va opreste nimeni... insa ce scrieti, cum scrieti si cui va adresati va oglindeste ceea ce sunteti ca oameni.... va aratati asa cum sunteti...


......


Vai, te-am sifonat, Extrordinar!
Cu maimute ingamfate dar prea putin femei, numai asa pot sa fiu!
Lasati pe altii sa va laude, fandositelor!
E mai mult decat jenant sa scrii ca esti tanara, desteapta si frumoasa si lasata balta de barbatii din viata ta!
In afara de cele enumerate sunt mult mai multe calitati si mai importante care fac o femeie sa devina FEMEIE si pecare e clar ca nu le aveti!
Asa ca mai ganditi-va cand va laudati si va credti rupte din rai!
Arno_28
Postat pe 31 August 2014 19:27
Pai si ce daca esti tanara, desteapta si frumoasa, inseamna ca nu poti fi parasita de barbat ?
Una e sa te desparti de cineva amiabil si alta e sa te-apuci de inselat. Stiu caz in care ea a fost inselata de el dupa cativa ani de relatie si ea tot l-a iertat si chiar era si frumoasa si desteapta. De ce sa inseli persoana careia i-ai spus odata ca o iubesti si alaturi de care ti-ai petrecut momente faine? NU e mai simplu sa ii spui ca vrei sa inchei totul si dupa sa te apuci de curvasarai?
Nu e vina ei sau al lui ca sunt inselati de parteneri; indiferent cyum evolueaza o relatie nu faci asa ceva. Poti provoca suferita intr-un mod in care nici nu-ti imaginezi.

kidd_o
Postat pe 31 August 2014 20:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
durerea despartirii 27 De la: greierash_is_back 4 Noiembrie 2009 11:53
Simt ca mor, va rog ajutati-ma!!! 28 De la: kudika363904 8 Februarie 2011 22:22
MERITA SA REIEI O RELATIE? 18 De la: kudika181175 23 Octombrie 2010 00:20
:( Ajutati-ma va rog cu un gand sau un sfat:( 15 De la: Barbie30_ 5 Ianuarie 2011 09:15
Sunt distrusa ! 119 De la: chappy 21 Decembrie 2011 05:34