Setari Cookie-uri

ce sa-ti asculti?? inima sau capul?

wow.....nu stiu cum am dat peste topicul asta........dar e intrebarea pe care mi-o pun zilnic, desi inainte cu ceva vreme ma mandream cu faptul ca sunt deosebit de cerebrala si mai ales!! nu voi lasa pe nimeni sa ma calce in picoare, pe motive puerile de te miri ce pasiune....ei...si......niciodta nu scapi de ce iti este mai frica!!! sfat, dar pe care nu cred ca il pot eu urma myself, in paranteza fie spus = nu fiti sincere, si nu lasati garda jos, croseele de dreapta taman in figura nu vor intarzia sa apara...asta e general valabil, in relatii de tot felul, cuplu, prieteni, si in familie, cateodata, pacat ca asta vine by default, si nu o prea poti da la schimb........in rest, desi e marele paradox al zilelor noastre, toti suntem singuri at the end of the day, la cel mai mic semn de slabiciune vei vedea spatele intors al celui care se presupune ca "este langa tine"...blabalabalaaaaa....povesti din seria povestirilor nemuritoare......chiar ma gandesc deseori ca daca oamenii ar fi invatat ceva de-a lungul generatiilor de dupa dark ages sa zicem, nu ar mai fi fost atat cerneala cursa pentru teoriile astea despre viata relatii and all this crap......pentru ca nu am reusit sa invatam defel lectiile suntem si acuma prada celor mai primare dintre emotii si restul a ramas pur si simplu la stadiul de teorii frumoase si atat...nu se pot aplica in practica, oricat de tare ne-am dori ca cineva sa stie reteta corect : cate ingrediente din fiecare trebuie puse la aluatul comun al unei amarate de relatii intre 2 oameni..........."after all it's not rocket science"...si uite asa ne framantam aiure in noi, eu de ex azi noapte la ore mici, cu nervii la pamant, altii pe forumuri si la telefoane nesfarsite cu cine are vreme sa-i asculte............dar o solutie sau o idee nu se contureaza nici sa ne pici cu ceara.......ma rog, poate ca sunt totusi acele exceptii care or fi printre aia de "succes" sau cum vreti sa le spuneti, specimenele care fac orice miscare pur rationala, calculeaza totul la sange si milimetru de efort, si reusesc sa treaca peste cadavre, atat simbolic dar si uneori real...asa ca mai bine te intrebi la urma urmelor daca esti un asftel de robotel sau nu............sfatul minnune cica " NU PUNE LA SUFLET "!!! pai da-mi un recycle bin emotional in care sa pot da empty cand am chef si sa o iau de la zero.....uite mai ca am si o idee inovatoare, s=o gasi careva sa o implementeze oare??? pun pariu ca s-ar vinde ca paine calda ! pana atunci, decizii usoare de luat la toata lumea...........
dreamer
Postat pe 10 Aprilie 2009 12:55
stiu ca nu's in masura sa comentez ..dar eu dupa parerea mea as scapa de amandoi pt unul te iubeste si u nu-l iubesti i-ar altul daca-l l-ai alege ar fi un compromis...decii next!se gasesc si alti ..vei gasi tu si persoana care sa te iubeasca si sa o iubesti
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:21
De la: babybia007, la data 2008-12-13 22:03:53:)) o a treia varianta sigur nu am sa incerc pt ca si asa e destulde complicata situatia.. probl e alta.. eu de fostul ma despartisem de 2 luni..si mi-am facut noua relatie care mergea f bine..insa s-a gandit sa imi dea viata un pic peste cap, sa insiste cu ce a fost (au fost si bune..dar parca si mutle rele).. alaturi de el stiu ca as putea face ceva pt ca este un om abitios, insa nu ne intelegem atat de bine..ne certam destul de des..amandoi suntem f caposi.. cu celalat..lucrurile au mers f bine.si probabil ar fi mers in continuare.insa asteptarile mele de la el sunt poate prea mari (tinand cont ca niciunul nu mai e adolescent..vedem lucrurile altfel, ne dorim stabilitate pe toate planurile)..


La fel am pati'to shi eu....Am incercat sa ma despart de pr meu...m'am combinat cu alt baiat care ma iubea f mult...eram fericiti pana a apraut exu care imi cerea sa ne impacam k ma iubeste k vrea o relatie serioasa k o sa se schimbe etc...a trebuit sa aleg,dintr'o mare prostie l'am ales pe exu crezand k o sa fie bine shi chiar o sa se schimbe...insa lucrurile au fost frumoasae la inceput,cateva zile dupa care a revenit la normal ...asa cum eram inainte cu certuri shi neincrederi...(regret acuma)Eu te sfatuiesc sa lupti pentru cel cu care esti acum...dak ai putut renunta la exu nu mai da inapoi...pt k nu are sa se schimbe nuj cat...poate k te iubeste shi abea acum ishi da seama de ce'a pierdut....insa incearaca sa fi tuh cea fericita,nu el!paraearea mea....
baby_pusha
Postat pe 13 Aprilie 2009 12:32
spune-i ca daca nu se schimba in a se comporta ca un barbat matur, tu nu o sa reusesti sa avansezi cu el, si atunci relatia nu va avansa......

Postat pe 20 Mai 2009 12:10
cel mai bn intotdeauna e s-ti asculti capul....dar uite ca nu se poate pt ca inima aproape intotdeauna invinge
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 18:16
piz.a
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Job'uri de vara 2 De la: desi_desiree 9 Iulie 2010 04:00
intelegeti barbatii care iubesc dar nu o spun? 25 De la: cristiana_cris 12 Noiembrie 2009 15:36
sfat despre munca la domciliu 3 De la: dakina 29 August 2009 23:56
dupa ce iti dai seama ca iubesti pe cineva . . . ? 7 De la: _dulcik_ 6 Iulie 2009 13:40
cu cat vorbim mai mult despre... 5 De la: milka_b 15 Noiembrie 2008 16:27