Setari Cookie-uri

patnerul de cuplu (prieten, iubit, soþ, amant, etc).

Partenerul de cuplu trebuie schimbat sã corespundã tiparului dv. de partener sau cel mai bine este sã-l înþelegeþi aºa cum este el(ea)? Opinia mea pe aceastã temã este cã cele mai puternice cupluri se formeazã atunci când cei doi parteneri cautã sã se înþeleagã unul pe celãlalt nu ?
scorpion11
Postat pe 14 Decembrie 2008 11:21
partenerul nu trebuie schimbat in ce ne-am dori noi,ci in asa fel incat sa indeplineasca caracteristicile barbatului modern.adica:sa castige suficient cat sa duceti o viata fara lipsuri,sa fie sociabil,sa pretuiaasca persoana de langa el,...daca ar fi asa cum ati vrea sunt sigura ca v-ar plictisi.eu am patit-o!spuna tot timpul"cum zici tu ,iubi",si asa si facea.trebuia sa se asigure permanent ca sunt de acord cu ce vrea sa faca.si credeti-ma,in viata trebuie sa existe si surprize,altfel le vei cauta in alte parti.
gabriela_35ct
Postat pe 5 Ianuarie 2009 12:44
xspielrein
Postat pe 5 Ianuarie 2009 17:37
De la: gabriela_35ct, la data 2009-01-05 12:44:43partenerul nu trebuie schimbat in ce ne-am dori noi,ci in asa fel incat sa indeplineasca caracteristicile barbatului modern.adica:sa castige suficient cat sa duceti o viata fara lipsuri,sa fie sociabil,sa pretuiaasca persoana de langa el,...daca ar fi asa cum ati vrea sunt sigura ca v-ar plictisi.eu am patit-o!spuna tot timpul"cum zici tu ,iubi",si asa si facea.trebuia sa se asigure permanent ca sunt de acord cu ce vrea sa faca.si credeti-ma,in viata trebuie sa existe si surprize,altfel le vei cauta in alte parti.


totusi trebuie schimbat sau mai bine incerci sa-l intelegi si accepti fel de fel de surprize din partea lui?
scorpion11
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:30
De la: ccristir68, la data 2009-01-06 19:30:24
De la: gabriela_35ct, la data 2009-01-05 12:44:43partenerul nu trebuie schimbat in ce ne-am dori noi,ci in asa fel incat sa indeplineasca caracteristicile barbatului modern.adica:sa castige suficient cat sa duceti o viata fara lipsuri,sa fie sociabil,sa pretuiaasca persoana de langa el,...daca ar fi asa cum ati vrea sunt sigura ca v-ar plictisi.eu am patit-o!spuna tot timpul"cum zici tu ,iubi",si asa si facea.trebuia sa se asigure permanent ca sunt de acord cu ce vrea sa faca.si credeti-ma,in viata trebuie sa existe si surprize,altfel le vei cauta in alte parti.


totusi trebuie schimbat sau mai bine incerci sa-l intelegi si accepti fel de fel de surprize din partea lui?nu te chinui sa-l schimbi,se schimba el si singur.timpul ii schimba pe oameni,indiferent daca vrem asta sau nu.
dana_mv
Postat pe 6 Ianuarie 2009 19:38
Eu nu am priceput niciodata care-i faza de vor oamenii sa-si ,,schimbe'' partenerii ...in general femeile au tentinta de a considera ca EL ar fi mai bun daca sau daca....sau daca....

Exista o reclama , cred ca la bere in care tipa se indragosteste de un motociclist cu parul lung , il transforma intr-un maimutoi de birou si apoi ii da papucii pentru ca nu mai e asa isi doreste ea

Buna reclama si al naibii de adevarata morala
iris_4_ever
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:32
De la: ccristir68, la data 2008-12-14 11:21:40Partenerul de cuplu trebuie schimbat sã corespundã tiparului dv. de partener sau cel mai bine este sã-l înþelegeþi aºa cum este el(ea)? Opinia mea pe aceastã temã este cã cele mai puternice cupluri se formeazã atunci când cei doi parteneri cautã sã se înþeleagã unul pe celãlalt nu ?






........Atunci cand ne casatorim.......femeile vor ca barbatii sa se skimbe dupa bunul lor plac....dar ei nu o vor face nici pana :cand moartea ne va desparti".......iar barbati isi doresc ........ca nevestele lor sa nu se skimbe si sa fie la fel ca atunci cand le au luat de sotii......dar ele se skimba cui siguranta dupa primi ani de casnicie.......



Totusi parerea me aeste ca amandoi parteneri trebuie sa si faca pe plac unul celuilalt .....ca si in perioada ...curteniei.......daca nu se va face asa incet incet ...iubirea moare ......oricare mica neantelegere sau un cuvant spus....neopotrivit sa zicem.....atrage dupa sine ....certurile mici si dese ......care vor fi in final la ...........DAR MAI BINE SA NU FIE ASA ......


HAI MAI BINE SA AVEM GRIJA FIECARE ....de ceeace scoatem din gura .....de felul cum ne purtam....si de ....partenerul de viata ....ca si cum am avea....grija de persoana noastra........SI CU SIGURANTA TOTUL VA FI BINE SI NU MAI TREBUIE SA SKIMBAM PE NIMENI......
gratuit89
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:53
De la: ccristir68, la data 2008-12-14 11:21:40Partenerul de cuplu trebuie schimbat sã corespundã tiparului dv. de partener sau cel mai bine este sã-l înþelegeþi aºa cum este el(ea)? Opinia mea pe aceastã temã este cã cele mai puternice cupluri se formeazã atunci când cei doi parteneri cautã sã se înþeleagã unul pe celãlalt nu ?


ai dreptate, sinceritatea, intelegerea, si comunicarea cred ca sunt baza intr-un cuplu.....de preferat sa aiba din toate cate putin,fiecare din parteneri iar daca sunt constienti de importanta pe care o are comunicarea eficienta intr-o relatie ,vor fi pe aceeasi lungime de unda......iar problemele nu au cum sa apara din senin...
lelia_zet
Postat pe 21 Ianuarie 2009 01:33
De la: ccristir68, la data 2008-12-14 11:21:40Partenerul de cuplu trebuie schimbat sã corespundã tiparului dv. de partener sau cel mai bine este sã-l înþelegeþi aºa cum este el(ea)? Opinia mea pe aceastã temã este cã cele mai puternice cupluri se formeazã atunci când cei doi parteneri cautã sã se înþeleagã unul pe celãlalt nu ?




clar si fara dar si poate......
nu mai esti doar tu....sunteti voi ce formeaza un intreg,dak nu va intelegeti unul pe altul atunci cine sa o faca pt voi......
nirvana_cukramel
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:57
Nirvana daca tu consideri ca nu-ti place ceva la iubi al tau ce faci ca sa iti placa?
scorpion11
Postat pe 23 Ianuarie 2009 18:36
De la: ccristir68, la data 2008-12-14 11:21:40Partenerul de cuplu trebuie schimbat sã corespundã tiparului dv. de partener sau cel mai bine este sã-l înþelegeþi aºa cum este el(ea)? Opinia mea pe aceastã temã este cã cele mai puternice cupluri se formeazã atunci când cei doi parteneri cautã sã se înþeleagã unul pe celãlalt nu ?



Din moment ce ai ales sa formezi un cuplu cu o persoana incerci sa o accepti asa cum e,Clar... ti-a placut daca ai ales-o.(pe persoana ... ) .Viata ne mai joaca feste ,mai apar tentatii,ispite ...Daca celalat se simte iubit cred ca se gandeste de doua(sau mai multe ..) ori inainte de a face un pas gresit.
Parerea mea este ca ar trebui sa avem intelegelere pentru partener si sa intretinem relatia cat putem.
ella_c
Postat pe 23 Ianuarie 2009 20:27
Asa este la inceput........dar cand intervine rutina.....eu nu vreau sa te contrazic.dar......stiu ce spun
butterfly_sound_of_love
Postat pe 13 Februarie 2009 11:35
pei.........da.....................
butterfly_sound_of_love
Postat pe 13 Februarie 2009 11:39
De la: ccristir68, la data 2008-12-14 11:21:40Partenerul de cuplu trebuie schimbat sã corespundã tiparului dv. de partener sau cel mai bine este sã-l înþelegeþi aºa cum este el(ea)? Opinia mea pe aceastã temã este cã cele mai puternice cupluri se formeazã atunci când cei doi parteneri cautã sã se înþeleagã unul pe celãlalt nu ?


toti cautam in fiecare persoana pe care o intalnim sa fie el acela care sa aibe cat mai multe calitati si cat mai putine defecte....dar daca vrei sa formezi un cuplu clar trebuie sa incerci sa il intelegi si sa il accepti asa cum este el...daca nu merge si nu merge treci la next
coffeeta
Postat pe 13 Februarie 2009 12:02
e o tampenie sa-l schimbi...lasa-l sa fie asa cum e si dk iti place asa inseamna ca el e the one...credca asta inseamna suflet pereche...sa va potriviti in satre naturala nu stilizata...evident ca amandoi evoluati si va schimbati anumite lucruri insa nu cred ca e bine sa schmbi un om...intr-o zi o sa se sature de atat schimbare si va rabufni...si va pleca la alta care-l iubeste asa cum e el...asa ca iubiti substanta si nu frunzele :)
ania18
Postat pe 13 Februarie 2009 12:07
asa e , trebuiesc intelegi unul de celalalt foarte bine ......

Postat pe 20 Mai 2009 12:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Maturitatea barbatilor... 251 De la: lizzy74 29 Iunie 2009 08:49
cine plateste la intalnire ??? 80 De la: Broscoiu 8 Septembrie 2011 16:24
actualul iubit..de 3ani vs. actualul iubit de 2 saptamani 29 De la: olga27 20 Ianuarie 2010 20:06
Eu taur...el Rac!! 7 De la: oana434 28 Iulie 2009 09:44
cadou 20 ani 17 De la: dienutza122 27 Iulie 2012 19:37