Setari Cookie-uri

eu romanca ,el tigan

M-am indragostit de un baiat pe net,totu a inceput cu un id de pe hi5 cerut de el,apoi am inceput sa vb mult mai multe pe mess, el fiind un baiat mai mare ca mine cu 8 ani (eu 16 ani si el 24)....totu a inceput dintr-o joaca fiind foarte buni amici apoi prietenii apropiati pana cand intr-o ziii,aceea zi superba de iarna am hotarat sa fim impreuna..distanta nu a fost un impediment pentru noi,iubirea noastra devenind tot mai puternica in fiecare zi...dar tot ce e frumos e si interzis..E este TIGAN,iar parintii mei intr-o buna zi au aflat...au facut totu ca sa ne desparta,am fost data afara in strada,batuta de catre tatal meu.sincer nu stiu ce trebuie sa mai fac??dc nu st de acord cu el?...
Astept un sfat...multumesc
AndreeaMihaela94
Postat pe 5 August 2011 23:21
De la: DeDe_iubeste_pe_Vasi, la data 2011-08-05 23:21:42.E este TIGAN,iar parintii mei intr-o buna zi au aflat...au facut totu ca sa ne desparta,am fost data afara in strada,batuta de catre tatal meu.sincer nu stiu ce trebuie sa mai fac??dc nu st de acord cu el?...
Astept un sfat...multumesc


Nu de sfaturi ai tu nevoie... Vrei sa primesti o confirmare ca ceea ce faci este bine si ca parintii tai gresesc.
Nu gresesc, Dede_... . O sa realizezi ca nu este o alegere buna, dar pana atunci ai grija sa nu iesi sifonata rau din relatia asta. Nu etnia din care face parte este marea problema, ci faptul ca esti mica (minora), iar pe net poti cunoaste diversi indivizi foarte priceputi in a seduce fetite credule care spera ca il vor gasi pe Fat Frumos.
Asculta-ti parintii, sunt singurii care te vor iubi toata viata indiferent de ce vei face.
Nu prea inteleg atitudinea tatalui tau, dar sincer... ori este disperat, ori exagerezi.
_vio_
Postat pe 5 August 2011 23:42
nu este....nu mint.....am fost batuta atat de rau intr-o zi ca ma prins cu el....incat am aj la spitall...
eu cred in el.....sh stiu ca este o persoana deosebita,poate ca nu gandesc bn akm..dar stiu ca este tot ce mi-am dorit vreodata..asta simt eu
AndreeaMihaela94
Postat pe 6 August 2011 17:07
De la: DeDe_iubeste_pe_Vasi, la data 2011-08-06 17:07:01nu este....nu mint.....am fost batuta atat de rau intr-o zi ca ma prins cu el....incat am aj la spitall...
eu cred in el.....sh stiu ca este o persoana deosebita,poate ca nu gandesc bn akm..dar stiu ca este tot ce mi-am dorit vreodata..asta simt eu


Asta simti acum, discutam noi peste cativa ani. Si app, tigan, roman..ce o fi...are fata de aurolac. Parintii tai stiu mai bine, nu mai dramatiza atat..
ilumax_76
Postat pe 6 August 2011 17:16
De la: DeDe_iubeste_pe_Vasi, la data 2011-08-05 23:21:42M-am indragostit de un baiat pe net,totu a inceput cu un id de pe hi5 cerut de el,apoi am inceput sa vb mult mai multe pe mess, el fiind un baiat mai mare ca mine cu 8 ani (eu 16 ani si el 24)....totu a inceput dintr-o joaca fiind foarte buni amici apoi prietenii apropiati pana cand intr-o ziii,aceea zi superba de iarna am hotarat sa fim impreuna..distanta nu a fost un impediment pentru noi,iubirea noastra devenind tot mai puternica in fiecare zi...dar tot ce e frumos e si interzis..E este TIGAN,iar parintii mei intr-o buna zi au aflat...au facut totu ca sa ne desparta,am fost data afara in strada,batuta de catre tatal meu.sincer nu stiu ce trebuie sa mai fac??dc nu st de acord cu el?...
Astept un sfat...multumesc

sunt momente in care si parintzii gresesc cu atitudinea ce o au vizavi de proprii copii...insa nu mai pune atata sigurantz pe acest baiat..de multe ori stai o viatza cu un om si nu ajungi sa il cunosti atat de bine...fii si tu mai rezervata...numai din nik-ul ce il ai pe contul asta si imi dau seama ca esti in limba dupa el si ca face ORICE din tine...esti copil inca,iubiri vei mai avea
steffy91
Postat pe 6 August 2011 17:19
De la: DeDe_iubeste_pe_Vasi, la data 2011-08-06 17:07:01nu este....nu mint.....am fost batuta atat de rau intr-o zi ca ma prins cu el....incat am aj la spitall...
eu cred in el.....sh stiu ca este o persoana deosebita,poate ca nu gandesc bn akm..dar stiu ca este tot ce mi-am dorit vreodata..asta simt eu


Ti-am spus ca nu vrei sfaturi
La varsta ta orice baiat trecut de 20 ani ti se pare a fi o "persoana deosebita". Daca iesi cu un alt baiat de cateva ori uiti si cum il cheama p-asta... Esti inca necoapta si faci alegeri gresite
_vio_
Postat pe 6 August 2011 17:46
De la: _vio_, la data 2011-08-06 17:46:27La varsta ta orice baiat trecut de 20 ani ti se pare a fi o "persoana deosebita". Daca iesi cu un alt baiat de cateva ori uiti si cum il cheama p-asta... Esti inca necoapta si faci alegeri gresite


Sincer, ca barbat, unul de 24 de ani care se combina cu o pustoaica de 16 ani nu mi se pare un tip normal, ceva cred ca e in neregula cu el. Cand aveam 24 de ani, nici nu ma uitam macar la liceene de clasa a X-a. Potoleste-te, ala nu e pentru tine.
Armain
Postat pe 6 August 2011 20:18
De la: DeDe_iubeste_pe_Vasi, la data 2011-08-06 17:07:01nu este....nu mint.....am fost batuta atat de rau intr-o zi ca ma prins cu el....incat am aj la spitall...
eu cred in el.....sh stiu ca este o persoana deosebita,poate ca nu gandesc bn akm..dar stiu ca este tot ce mi-am dorit vreodata..asta simt eu
...pacat ca nu te-au omorat ,oricum vei trai degeaba,...doar bagata-n spital ...au mai stricat si medicamentele cu tine !!!
cristinxxx
Postat pe 6 August 2011 20:25
De la: Armain_Qi_1, la data 2011-08-06 20:18:47
De la: _vio_, la data 2011-08-06 17:46:27La varsta ta orice baiat trecut de 20 ani ti se pare a fi o "persoana deosebita". Daca iesi cu un alt baiat de cateva ori uiti si cum il cheama p-asta... Esti inca necoapta si faci alegeri gresite


Sincer, ca barbat, unul de 24 de ani care se combina cu o pustoaica de 16 ani nu mi se pare un tip normal, ceva cred ca e in neregula cu el. Cand aveam 24 de ani, nici nu ma uitam macar la liceene de clasa a X-a. Potoleste-te, ala nu e pentru tine.


Probabil ca tipul este destul de versat.. si cu siguranta nu este la prima "trufanda".
Pacat ca nu realizeaza si ea asta.
_vio_
Postat pe 6 August 2011 21:52
_VIO_ ...mai uita-te si tu pe la mesaje...
Si open Skype ca vreau sa-ti vorbesc.
Iti vine sa crezi ca azi ma sfatuiesti si pe mine?
Darkmagic
Postat pe 6 August 2011 22:40

de ce n-ai zis ca ai nevoie de sfaturi???
_vio_
Postat pe 6 August 2011 22:45
De la: DeDe_iubeste_pe_Vasi, la data 2011-08-06 17:07:01
eu cred in el.....sh stiu ca este o persoana deosebita,poate ca nu gandesc bn akm..dar stiu ca este tot ce mi-am dorit vreodata..asta simt eu


Asa si trebuie, sa crezi in el. Si dupa ce se va convinge ca faci orice o sa-ti spuna ca s-a saturat de RO, ca-i timpul s-o "taiati" in Spania, Italia. Si acolo vei face aboslut tot ce vrea iubi tau ca doar n-ai vazut tu tigan sa munceasca petru romani?

Nu de tine mi-e mila ci de parintii tai. In fond, tu ai exact "ceea ce ti-ai dorit vreodata", de ce te-ar plange cineva?
rashela
Postat pe 7 August 2011 00:21
La 16 ani ai tot ce ti-ai dorit vreodata? Spui ca e o persoana deosebita pentru ca tropaie hormonii in tine acum,o sa vezi mai tarziu cat de deosebit e tipu`.....Parintii tai stiu mai bine decat tine ca nu e alegerea potrivita da nah....pana nu te dai singura cu capul de pereti nu o sa-i asculti vreodata.
Barbie30_
Postat pe 7 August 2011 10:03
multumesc tuturor pt toate sfaturiele date
o sa refectez la ce a-ti spus
AndreeaMihaela94
Postat pe 7 August 2011 22:17
De la: DeDe_iubeste_pe_Vasi, la data 2011-08-05 23:21:42M-am indragostit de un baiat pe net,totu a inceput cu un id de pe hi5 cerut de el,apoi am inceput sa vb mult mai multe pe mess, el fiind un baiat mai mare ca mine cu 8 ani (eu 16 ani si el 24)....totu a inceput dintr-o joaca fiind foarte buni amici apoi prietenii apropiati pana cand intr-o ziii,aceea zi superba de iarna am hotarat sa fim impreuna..distanta nu a fost un impediment pentru noi,iubirea noastra devenind tot mai puternica in fiecare zi...dar tot ce e frumos e si interzis..E este TIGAN,iar parintii mei intr-o buna zi au aflat...au facut totu ca sa ne desparta,am fost data afara in strada,batuta de catre tatal meu.sincer nu stiu ce trebuie sa mai fac??dc nu st de acord cu el?...
Astept un sfat...multumesc


E doar o iubire de vara. O sa-ti treaca.
anageo25
Postat pe 7 August 2011 22:19
o colega de-a mea in liceu era combinata cu un tigan...aceeasi poveste: ea 16 ani el 24 sau 25 ...ma-sa cu ta-su bateau la ea ca la covoare ,ea nu nu nu si nu ca el e printul fermecat.era toata imbracata cu haine misto , cadouri peste cadouri, plimbari peste plimbari, cuvinte dulci si soapte in noapte de nu se mai stia....a durat un an....si ea era tot virgina ....tiganu spunea ca nu isi permite sa o atinga nici macar cu o floare...pana la urma a facut pace si cu ai ei...nu il acceptau dar o lasau pe dobitoaca sa faca ce vrea mai ales ca gagiu pleca destul de des in italia si in spania....toate bune si frumoase pana cand s-a trezit cu pirandele in curtea liceului de au luat-o pe sus si nevasta tiganului i-a spus fata de noi toti ca a bagat destui bani barba-su in ea si ca e vremea sa ii produca!!! a fost ditamai scandalu ca trebuia sa o vanda in italia la alti tigani!!! politie peste politie si ankete si tampenii si geamuri sparte la casa parintilor de nu se mai putea!!!! ai grija ce faci iubita ca nu se stie mai tarziu, dar decat sa faci un lucru si sa il regreti mai bine NU il fa!!!! cu tiganii daca te incurci nu scapi prea usor!!!eu ti-o spun din ceea ce am vazut!!!
matzacatza
Postat pe 21 August 2011 17:40
mai lasatio pe fata si au am trecut prin acelasi lucru:(..si inca mai trec..si eu am fost invinatita de ai mie din cauza ca iubesc un tingan...ehhh uite ca eu nu st rasista ca ei. Il iubesc asa cum este.Si el ma iubeste..chear daca parinti mei lau facut tigan si sa se uite in oglinda,,si lau jignit el tot nu renunta la mn...si care ii faza??? si noi avem o diferenta mare de ani..el a trecut peste 20 de ani...si??? ceare??? daca ne luam dupa hernie si ani nu o sa fim niciodata fericiti..
d3ny666
Postat pe 30 August 2011 00:56
Pai cred k mai bn o mai baga odata papa in spital dkt sa mai auda atata teorie in defavoarea ei..
Arutzu28
Postat pe 30 August 2011 05:46
De la: d3ny666, la data 2011-08-30 00:56:56mai lasatio pe fata si au am trecut prin acelasi lucru:(..si inca mai trec..si eu am fost invinatita de ai mie din cauza ca iubesc un tingan...ehhh uite ca eu nu st rasista ca ei. Il iubesc asa cum este.Si el ma iubeste..chear daca parinti mei lau facut tigan si sa se uite in oglinda,,si lau jignit el tot nu renunta la mn...si care ii faza??? si noi avem o diferenta mare de ani..el a trecut peste 20 de ani...si??? ceare??? daca ne luam dupa hernie si ani nu o sa fim niciodata fericiti..


pai cum mai deny k pe topicul celalalt zici k nu-l mai iubeshti si nu stii cum st despartzi de el...
Ce-tzi e si cu iubirea asta,,,te suceshte mai rau k vremea....
Arutzu28
Postat pe 30 August 2011 05:47
De la: Arutzu28, la data 2011-08-30 05:47:46
De la: d3ny666, la data 2011-08-30 00:56:56mai lasatio pe fata si au am trecut prin acelasi lucru:(..si inca mai trec..si eu am fost invinatita de ai mie din cauza ca iubesc un tingan...ehhh uite ca eu nu st rasista ca ei. Il iubesc asa cum este.Si el ma iubeste..chear daca parinti mei lau facut tigan si sa se uite in oglinda,,si lau jignit el tot nu renunta la mn...si care ii faza??? si noi avem o diferenta mare de ani..el a trecut peste 20 de ani...si??? ceare??? daca ne luam dupa hernie si ani nu o sa fim niciodata fericiti..


pai cum mai deny k pe topicul celalalt zici k nu-l mai iubeshti si nu stii cum st despartzi de el...
Ce-tzi e si cu iubirea asta,,,te suceshte mai rau k vremea....



hernie deny? i-a dictionarul si vezi ce e hernia

nu iubirea o suceshte ci hormonii...
ra198708
Postat pe 31 August 2011 19:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare ma mai iubeste? 11 De la: kudika_34815 11 Mai 2013 21:45
nu stiu ce sa fac cu parintii mei 2 De la: anutzzaa 3 August 2010 00:04
Ajutor fetelor,vreau sfaturi de lA VOI 13 De la: KlaraDolores 3 Aprilie 2014 13:09
i need help!!!! 15 De la: sarutama 8 Iunie 2010 16:57
dragostea nu are varsta 5 De la: Barbie30_ 25 Septembrie 2011 09:16