Setari Cookie-uri

Jurnal de slabire pentru fetele plinute

De la: DariaMih, la data 2013-12-04 19:20:43
De la: kudika011273, la data 2009-04-16 21:09:09buna..cum ai slabit 20 kg???:O ce ai mancat si cum??????


Dar sa sti ca nu este imposibil sa slabesti 20 de kg.Asta conteaza in cat timp si cum. Eu una am luat Lemo Silhouette si am dat jos 25 in 5 luni. Fara nici un stres :)



Iham....acum ai luat Lemo...acum ceva vreme luasesi altceva...n-ai slabit deloc...esti la fel de grasa si de interesata in promovarea unor tampenii pe net.
kudika226898
Postat pe 13 Aprilie 2014 15:41
Well ... Am fost si eu in categoria 80 plus... Acu am ajuns la 70 plus dar vreu sa revin la cat eram in facultate, adica putin peste 60.
Eu cred ca doar dieta nu ajuta la nimic. E important sa-ti cladesti si putina masa musculara sau sa scapi "fizic" de tesutul adipos... Eu cum sunt o lenesa prin definitie am optat pentru un program de masaj anticelulitic intens, impachetari, vacuum... Mi-am facut abonament la un Salon, Sandal Spa, e o atmosfera placuta. Vad ca merge cel mai bine la mine. Plus o dieta echilibrata, mai putine grasimi, dulciuri... Pe cat posibil. Al meu e foarte gurmand si gatesc mereu, asa ca si gust mereu :)
kudika_970291
Postat pe 6 Iulie 2014 17:07
De la: kudika_970291, la data 2014-07-06 17:07:56Well ... Am fost si eu in categoria 80 plus... Acu am ajuns la 70 plus dar vreu sa revin la cat eram in facultate, adica putin peste 60.
Eu cred ca doar dieta nu ajuta la nimic. E important sa-ti cladesti si putina masa musculara sau sa scapi "fizic" de tesutul adipos... Eu cum sunt o lenesa prin definitie am optat pentru un program de masaj anticelulitic intens, impachetari, vacuum... Mi-am facut abonament la un Salon, Sandal Spa, e o atmosfera placuta. Vad ca merge cel mai bine la mine. Plus o dieta echilibrata, mai putine grasimi, dulciuri... Pe cat posibil. Al meu e foarte gurmand si gatesc mereu, asa ca si gust mereu :)



Reclamaaaa...
kudika226898
Postat pe 8 Iulie 2014 20:20
Mie mi-a facut bine si nu cred ca e nimic rau in a recomanda si altora ceva ce ti-a facut bine... Eu chiar am fost multumita de oferta acelui salon Cred ca e important sa le spui si altora atunci cand gasesti ceva bun, fie un salon, fie o crema, fie chiar o reteta...
kudika_970291
Postat pe 12 Octombrie 2014 17:13
De la: kudika_970291, la data 2014-10-12 17:13:32Mie mi-a facut bine si nu cred ca e nimic rau in a recomanda si altora ceva ce ti-a facut bine... Eu chiar am fost multumita de oferta acelui salon Cred ca e important sa le spui si altora atunci cand gasesti ceva bun, fie un salon, fie o crema, fie chiar o reteta...


Reclamaaaaa.....
kudika226898
Postat pe 14 Octombrie 2014 07:11
buna, sunt si eu destul de noua pe aici, pentru cele interesate va pot spune cate ceva din experienta proprie: acum ceva timp aveam 96 de kg la 1.68 si am ajuns la concluzia ca trebuie sa fac ceva pentru mine, pentru sanatatea mea in primul rand asa ca m-am apucat de treaba, problema mea e ca sunt o mare gurmada pur si simplu imi place sa mananc asa ca a trebuit sa gasesc o solutie, si am gasit o varianta rezonabila, am slabit pana la 80,1kg( intr-un an), drumul meu pana aici a stat in urmatoarele: am renuntat la prajeli (inclusiv cele din mancarici cu "ceapa calita "), alimente bogate in grasimi saturate, iar vis a vis de dulciuri si carbohidrati am ajuns la urmatoarea concluzie: daca le mananci pana in ora 12 aproximtiv nu iti afecteaza dieta, intre 12 si 6 seara stagnezi iar dupa 6 seara se vad pe cantar cateva sute de grame in plus... app, stiu ca toate ne dorim sa slabim repede, eu va recomand sa aveti grija de voi si sa o luati incet, nu stiu ce varsta aveti dar piele dupa 20 si ceva de ani nu mai are capacitatea sa-si revina daca slabiti brusc, asa ca aveti grija, in timpul dietei aplicativa si o crema foarte grasa,hidratanta pe corp, faceti din cand in cand cateva sedinte de sauna daca va permiteti pt detoxifiere si rezultatele vor fi la final frumoase. va pup
agafamaria
Postat pe 22 Ianuarie 2015 11:48
buna fetelor,am 60 de kg la varsta de 15 ani:( daca aveti sfaturi va rog sa-mi spuneti
kudika_987416
Postat pe 17 Mai 2015 17:36
De la: BeautifulGirl, la data 2008-12-18 14:24:01Noi, cele mai plinute.... care avem de slabit peste 20 de kilograme... haideti sa ne adunam aici si sa impartasim sfaturi, cure de slabire, sa ne motivam una pe alta! Eu tot mi-am propus sa ma duc la sala, dar nu stiu unde... As vrea si sa tin o cura de slabire pana la Revelion, ca ma duc la o petrecere si nici nu mai stiu cum sa ma imbrac. Mentionez ca am 86 de kg... Sper ca mai sunt pe forum si alte fete mai plinute care vor sa slabeasca cu mine!!!! VA PUP!!!
...enorm...sper ca ai reusit pana la urma sa slabesti,,,,,,,,,,,,,,din 2008
NEGRUTTTT
Postat pe 18 Mai 2015 07:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare e o problema??? 8 De la: adina_black 7 Octombrie 2009 21:04
PRIETENIA este doar un cuvant 21 De la: ralu_zar 6 Mai 2009 23:41
astep pareri 17 De la: 1dana2 4 Mai 2009 13:21
JURNAL DE BORD- BMW SERIA 7 - 12 De la: MSK 15 Mai 2010 10:05
o noua sansa in viata :bunastare ,prosperitate ,tinerete 3 De la: copacelul 2 Mai 2009 22:05