Setari Cookie-uri

a devenit o obsesie sau chiar tin la el?

O sa va spun si eu povestea mea...Desi nu a fost o relatie de lunga durata as acum am fi vrut noi...in sufletul meu fara sa imi dau seama s-a intamplat ceva.La inceput il priveam de la distanta si a ajuns s aimi placa pe parcurs tot mai mult desi nu vorbeam cu el,insa au observat 2 colege si i-au spus dupa un timp pe 15 decembrie a inceput relatia noastra era primul meu prieten.A tinut o luna jumate pana pe 30 ianuarie si dupa ne-am despartit deoarece numai numele era de "relatie".Eu fara s aimi dau seama intr-un timp foarte scurt am ajuns sa tin enorm la el si eram distrusa cand ne-am despartit.Intrasem intr-o depresie urata.El uitase si de ziua mea ce era la 19 zile de la despartire.....prin martie ne-am certat si ne-am zis adio...Eu am incercat s ail uit si credeam ca am reusit pana cand l-am scos de la ignor din lista de mess si am inceput din nou sa vorbbim.Dupa ne-am indepartat deodata fara explicatie.Timpul a trecut a venit vacanta de vara si eu mi-am facut un prieten.Deodata a inceput s ama sune si s avorbim mult la telefon.Ne-am apropiat din nou unud e celalalt si eu am hotarat s ama despart de prietenul de atunci asta s-a intamplat in septembrie la inceput.Pe la inceputul scoli totul parea ok pana cand iar ne-am indepartat eu din nou am inceput sa ma gandesc la o impacare despre care imi vorbea pe la sfarsitul vacantei mari.A trecut atata timp 4 luni.....insa si eu m-am schimbat.Am avuto perioada cand il vedeam la liceu in pauze si il ignoram intorceam capul.in ultima sapatamana de scoala am auzit ca are prietena si cand nu voiam sa stiu nimic au venit toti sa imi spuna ca are prietena si cat ii de frumoasa cums e numeste etc simtinduma aiurea.Am inceput din nou sa plang noaptea sa nu mai am somn.Pana acum cateva zile credeam ca doar eu el vad trist insa nu a fost asa mi-a mai zis cineva.el ii o fire vesela si mereu cu zambetul pe buze si de 3 sapt rare ori il; vedeam zambind.Si azi cand am vazut poza cu el si aia la avatar am observat ca nici in poze nu a zambit cum facea inainte.Nu inteleg...Acum am ras pe seama ei facand-o baba fiindca pare batranioara nu-i as afrumoasa,insa ma si intristez cand sunt singura dar nu sunt geloasa.Il mai plac?nu stiu parca ma agat de mica speranta care defapt nu exista sau nu vreau s acred....ca nefericirea lui ii din cauza mea:))cred ca m-am lovit la cap.Ce trebuie sa fac sa imi revin?asta ii obsesie sau tin la el???
b3_happy_d0nt_worry
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:38
asta e o obsesie si o obisnuita care a evoluat f repede..parerea mea e sa o iei de la capat cu urmatoru si tot asa..iar el ptr tn sa fie de domeniul trecutului..pune piciorul in prag si zii ca sunteti amici si atat si sa nu incerce mai mult..sua ignore si nici macar bagarea in seama ar fi si mai perfect ptr tine...sincer imi pare rau si eu am trecut prin asta dar a fost un an jumate ,a inseamnat f mult tipa ptr mn si inca mai este dar fug de acele discutii cu ea sau intalnirile face to face...oricum la noi a fost mai complicata situatia...iti urez mult bine si pace sufleteasca !!Sarbatori Ferite!!



P.S.: Si tine cont altu el e de domeniul trecutului iesi cu fetele distreazate cunaoste alta lume nuita de el;)
bgd
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:45
bgd esti un mincinos..cik te duci la culcare.. te tin yo minte!
angel_in_disguise
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:52
fructul interzis e intotdeauna cel mai ravnit...o sa ti treaca!singurul lucru kre te tine in cursa e k el te tine mereu in stand-by!dar tine minte...roata se intoarce intotdeauna!
angel_in_disguise
Postat pe 20 Decembrie 2008 02:55
buna ... in primul rand eu cred k ai fc o greseala ptr k l`ai lasat pe cel cu care erai sa te impaci cu respectivul ... si mai cred k te`ai folosit de acel baiat k sa`l uiti pe fostul ... poate din greseala asta ai cv de invatzat ... dar stii asa suntem noi ... punem suflet prea rpd si ei ne ... pe la spate ;) ... take care :*

Postat pe 22 Decembrie 2008 20:27
oricum cel cu care am fost in vara si l-am lasat pentru a ma impaca cu foistu era un mincinos dupa ce ne-am despartit am aflat defapt cien era cu adevarat si cum ma facea pe la spate....el la inceput so bagat cu mn crezand k ma poate prosti si sa se culce cu mn ins anu i-a iesit...
b3_happy_d0nt_worry
Postat pe 23 Decembrie 2008 17:09
Stiu prin ce treci, prin asta trec si eu . insa acum nu spun de mine, mai bine sa iti dau tie un sfat. ;;)Tu ai impresia k daca speri si ca daca v-ati impaca vreodata iti va fi ff bine.: Gresit ! de fapt baiatu` asta nu-i de tine. gandeshte-te ca daca a procedat asa pana acuma, nu o sa se schimbe el radical.ai vrea sa va impacati si dupa o luna -2 sa suferi iarasi? si sa se repete tot ce-i mai rau? nu cred. mai bine renunta la ideea de a fi cu el, renunta la ideea ca va leaga ceva mai mult decat o simpla realtie de amicitie, asa e mai bine. mie mi-a luat 2 ani sa ma obisnuiesc cu ideea asta. si acum realizez ca imi este ff bine ca am facut asa . tipu` asta nu poate fi constant... chiar deloc. cauta altu` ;;) demonstreaza-i ca asa cum a gasit el alta, poti gasi si tu f ushor. si inca ceva nu-i ceda vreajelior lui:* tk:X si acolo sus e cineva care are grija de fiecare. mai tarziu o sa se dovedeasca a fi ceva ff bine ca nu suntenti impreuna . nu el iti e predestinat ;;) :x X. si ca sa-ti raspund la intrebare... e obsesie. si nu una buna. cauta-ti refugiul in alt baiat >:D
CiupsZ_
Postat pe 14 Mai 2009 16:39

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce greu e...:( 4 De la: fante_de_dorobanti 27 Septembrie 2010 14:51
Decizie majora in doar 2 zile. Help :( 19 De la: kudika_9329 25 Iunie 2012 16:48
nu-si iubeste sotia dar s-a culcat cu ea doar ca sa nu divorteze de el 54 De la: mkdisk 15 Ianuarie 2009 13:16
ce faci cand el te inseala si simti ca nu mai merge? 50 De la: BEL_AMY1 21 Aprilie 2011 09:14
te`ai mai intoarce la fostul daca ti`zr cere?:| 155 De la: kudika029282 20 Februarie 2010 18:56