Setari Cookie-uri

iubire sau ambitie..

....nici eu nu imi dau seama ce e cu mine...am o relatie de 2 ani..credeam ca iubesc cu adevarat .dar acum 5 luni a aparut un alt tip...nu are nimic special..la prima vedere nici nu l-am placut ..dar cred ca am ajuns sa tin la el...aseara am aflat ca are pe cineva..era normla sa aiba si o alta relatie dar nu am putut sa nu plang cand am auzit..sunt pur si simplu socata si nu mai pot face nimic...indiferent de ce fac nu imi revin...il vreau doar pentru mine...nu stiu daca a facut asta doar sa-mi arate ca si el poate avea o alta relatie ..sau pt ca nu ii pasa..cert e ca sarbatorile mele nu v-or mai fi atat de frumoase..incerc sa zambesc dar sufletul meu plange si incerc sa-mi ascund ochii de colegii de la birou pt ca deja au inceput sa apara lacrimile..nu stiu daca e iubire..nu stiu la cine tb sa renunt..cert e ca in momentul asta cel mai mult imi doresc sa stau singura..sa uit de lume..sa nu vad ..sa nu aud sa fiu doar eu...dar se pare ca cineva ma iubeste cu adevarat...iubitul meu de 2ani...ma tot suna..simte ca ceva nu e bine cu mine..imi pare asa rau de el.avem prea multe lucruri facute in cei 2 ani..avem propria noastra firma si palnuri mult prea mari pt ca totul sa se termine..oare pe cine iubesc..sau iubesc pe cineva:( cine ma ajuta cu un sfat?
alina_ina
Postat pe 22 Decembrie 2008 09:13
draga mea alina, pot sa zic k am fost si eu intr o situatie asemanatoare.... si crede ma faza cu cel de al 2 lea tip e de moment, simti k nu poti fara el , k il iub, si asa mai departe. Crede ma sunt cu iubitu meu de 4 ani , si la cate amintiri avem si prin cate am trecuttt..... no way! nu merita sa l las, plus k , l fel cu m ai zis si tu . incepuse sa simta ca ceva nu e in regula cu mine la mine a si aflat adevaru ma prins si asa mai departe dar ma iertat. EU zic sa te gandeste bine si s apui in balanta ce are 1 si ce are celalat vezi ce lipseste in partea asta vb cu el , si pana la urma iti vei da singura seama. Eeu una era sa mi dau seama prea tarziu.
alina_luminita
Postat pe 22 Decembrie 2008 10:45
ALINA, DILEMA TA NU E ASHA DE MARE PRECUM O VZ TU... dar pt k t afecteaza direct... dramatizezi prea mult. luminitza are perfecta dreptate. iar eu cred k ceea ce simti tu vis a vis de acst de al 2 lea tip este doar un capriciu nascut din faptul k intre voi nu s a intamplat nimik.. shi asta e frustrant pt tn. poate nu constietizezi acest lucru acum , dar mai tz crede ma k o vei face. tipul nr 2 e k o pereche de pantofi dintr o vitrina pe care ti doresti f tare... dar pt care nu o sa i iei.... shi stii f bn k n o sa i iei.. imp e k dc stii k n o sa i iei nici sa nu i probezi... k dc i ai proba shi nu i ai lua ai ramane totushi cu dorinta de a i avea... fie shi pt cateva purtari ;) deci, scoate tzi din cap dilema... pt k e k shi rezolvata...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 22 Decembrie 2008 14:06
Sper ca ti-ai facut deja ordine in ganduri si in suflet, iar raspunsul meu sa fi venit prea tarziu. Nu te lasa inselata, nu cauta iubire efemera...si, in niciun caz, nu-ti face ambitia!
brtlsc
Postat pe 12 Ianuarie 2009 19:14
frumos ar fi daca ne-am putea dedubla...sa traim in acelas timp doua vieti sa putem discerne mai usor....dar tare mi-e ca nici dublura daca am fi nu ne-ar ajunge
kica
Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:23
De la: brtlsc, la data 2009-01-12 19:14:47Sper ca ti-ai facut deja ordine in ganduri si in suflet, iar raspunsul meu sa fi venit prea tarziu. Nu te lasa inselata, nu cauta iubire efemera...si, in niciun caz, nu-ti face ambitia!
........................nu dispera baieti mai sunt........
erikahd2008
Postat pe 20 Februarie 2009 21:52
nu te mai gandi la celalalt... ramai cu cel cu care esti de 2 ani si termini balciul... sau i-a o pauza si gandeste-te ce vrei mai departe
_dulcik_
Postat pe 8 Martie 2009 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Din nou singura... 48 De la: battleofwits 17 Mai 2011 16:50
Off 4 De la: anutzzaa 13 Iulie 2010 16:52
Ma iubeste...nu ma iubeste. 6 De la: kudika_930628 13 August 2013 09:37
am nevoie de ajutor 3 De la: Barbie30_ 19 Martie 2011 09:04
il iubesc,ma iubeste dar o f**e pe alta 96 De la: verraa 18 Aprilie 2011 13:30