Setari Cookie-uri

Sa divortez sau sa continui sa-l insel?

Sunt casatorita cu el de doi ani... amandoi suntem tineri, avem situatii financiare bune, insa in relatia noastra au aparut probl in momentul in care l-am cunoscut pe CELALALT. M-am indragostit de L. acum patru luni de zile, si relatia noastra a avansat mai mult decat imi doream la inceput... Acum il iubesc mai mult pe L. decat pe sotul meu... dar nu stiu cum sa procedez ca sa fiu fericita...

Postat pe 18 Decembrie 2008 15:22
Salut , ce te nemultumeste la sotul tau?
ahkeh
Postat pe 18 Decembrie 2008 15:24
Multumesc ca imi asculti problema... pana sa-l cunosc pe L., nu ma nemultumea nimic la sotul meu, pur si simplu incepusem sa ma plictisesc un pic de el, dar nu ma deranja prin nimic. Dar CELALALT este un barbat total diferit de sotul meu, puternic, romantic si inteligent... ma fascineaza.

Postat pe 18 Decembrie 2008 16:06
hi !poate e doar un moft...te-ai gandit la asta?poate doar ai impresia ca il iubesti si e defapt atractia pt ceva nou :P!
Lexxya
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:10
De la: silence_me, la data 2008-12-18 16:06:18Multumesc ca imi asculti problema... pana sa-l cunosc pe L., nu ma nemultumea nimic la sotul meu, pur si simplu incepusem sa ma plictisesc un pic de el, dar nu ma deranja prin nimic. Dar CELALALT este un barbat total diferit de sotul meu, puternic, romantic si inteligent... ma fascineaza.



draga mosului, stiu ca ti s-ar asorta perfect la rochia noua , un certificat de divort, dar inainte de a lua o hotarare si ati trimite cadoul, gandeste-te, dupa cat timp te vei plictisii si de acesta?

Postat pe 18 Decembrie 2008 16:14
De la: silence_me, la data 2008-12-18 16:06:18Multumesc ca imi asculti problema... pana sa-l cunosc pe L., nu ma nemultumea nimic la sotul meu, pur si simplu incepusem sa ma plictisesc un pic de el, dar nu ma deranja prin nimic. Dar CELALALT este un barbat total diferit de sotul meu, puternic, romantic si inteligent... ma fascineaza.
draguta celalalt te fascineaza ca nu traiesti cu el in casa,nu intrii dupa el la wc sa ii mirosi rahatul,nu este linga tine in pat cind are crampe etc.......iti spune ce vrei sa auzi ca oricum nu il doare gura!eu nu va inteleg cum odata maritate.......va ia valul!dar ma rog daca tot te-a luat fii corecta cu sotul tau si cu tine insuti si nu uita ca situatiile se razbuna! tot ce faci mai tirziu platesti! oricum amantul nu te va mai gasii asa interesanta dupa ce divortezi.........acum esti fructul interzis ca esti nevasta altuia! multa intelepciune iti doresc!
FRANNNCE
Postat pe 18 Decembrie 2008 16:15
Nu e vb ca ma considera fructul interzis... e vb de ceea ce simt EU pentru EL, pt ca nu am mai simtit asa ceva pentru sotul meu de taaare multa vreme.

Postat pe 18 Decembrie 2008 17:19
De la: silence_me, la data 2008-12-18 17:19:35Nu e vb ca ma considera fructul interzis... e vb de ceea ce simt EU pentru EL, pt ca nu am mai simtit asa ceva pentru sotul meu de taaare multa vreme.
din pacate asa e omul:rosiile din gradina vecinului sint mai coapte! ceea ce simti tu probabil se cheama pe limba ta iubire,dragoste.........eu stiu ca atunci cind iubesti nu poti imparti sentimentele........daca il iubesti pe sot nu te poti culca cu amantul iar daca il iubesti pe amant nu te poti culca cu celalalt! posibil ca nici unul sa nu fie alesul si sa se completeze unul pe altul!atunci cauta unul complet ! daca tu il iubesti pe amant ramai cu el si gata!pe riscul tau........nu trebuie sa inseli un om care si el are dreptul sa traiasca,sa fie fericit!doar ca in general amantul nu iubeste ,el doar culege fructele coapte si cind se invechesc le arunca!
FRANNNCE
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:30
sunt intr-o situatie asemanatoare sa zic...dar nu chiar......de 4 ani lucrez intr-o firma unde m-am inadragostit de un barbat insurat.binenteles ca el s-a bagat pe sub pielea mea....si mi-a facut avansuri....de 4 anu s-a tot rugat si a incercat prin toate felurile sa ma convinga sa avem o relatie...nu am putut pana acum sa fac pasul asta...orcat de mult mi-a dorit.( nu am avut contact sexual)...chiar primii 2 ani am fost singura...pe urma m-am indragostit de altcineva...il uitasem intre timp...dar cu repectivul nu a iesit nimik...chiar din nefericire anul trecut a murit intr-un accident de circulatie.am suferit f mult....binenteles ca m-a conolat ,,insuratul"...si sentimentele au revenit la fel de puternice....De 10 luni am cunoscut pe cineva de care m-am indrgostit si am o relatie.....il iubesc ....dar nu imi da pace insuratul....tot insista...ne-am tot sarutat ..dar pana cand....am sentimente in continuare si pt el....nu stiu ce sa fac....
adr1anna
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:34
De la: adr1anna, la data 2008-12-18 17:34:33 sunt intr-o situatie asemanatoare sa zic...dar nu chiar......de 4 ani lucrez intr-o firma unde m-am inadragostit de un barbat insurat.binenteles ca el s-a bagat pe sub pielea mea....si mi-a facut avansuri....de 4 anu s-a tot rugat si a incercat prin toate felurile sa ma convinga sa avem o relatie...nu am putut pana acum sa fac pasul asta...orcat de mult mi-a dorit.( nu am avut contact sexual)...chiar primii 2 ani am fost singura...pe urma m-am indragostit de altcineva...il uitasem intre timp...dar cu repectivul nu a iesit nimik...chiar din nefericire anul trecut a murit intr-un accident de circulatie.am suferit f mult....binenteles ca m-a conolat ,,insuratul"...si sentimentele au revenit la fel de puternice....De 10 luni am cunoscut pe cineva de care m-am indrgostit si am o relatie.....il iubesc ....dar nu imi da pace insuratul....tot insista...ne-am tot sarutat ..dar pana cand....am sentimente in continuare si pt el....nu stiu ce sa fac....



din cate vad nici tu nu stii ce vrei si nici ce sa faci, cum crezi ca am putea noi sa-ti spunem asta.
eu zic sa lasi insuratul in plata domnului...
dikens
Postat pe 18 Decembrie 2008 17:42
daca "Insuratul" te vrea spune-i sa divorteze, daca NU...vei ramane mereu a 2-a.

Merita sa faci asta, adica sa suporti sa fi a 2-a doar in ideea in care il iubesti foarte mult si nu iti pasa ca de sarbatori sau in concedii se duce cu nevasta si copiii si tu...ramai asteptand.

Si daca tot ai un tip pe care il iubessti lasa-l tu pe "insurat" si-ti vezi de viata ta.
luv4ever77
Postat pe 2 Ianuarie 2009 00:44
salut.e delicata povestea ta..stii sg. ca si el te iubeste..ce iti ofera m-ai mult ca sotul tau..esti sg., ca te vrea cu adevarat,..eu zic parerea mea sa te gandesti bine...sincer tu ai vrut sa-l cunosti sau te-ai lasat dusa de val..nu e bine sa-l inseli pe sot..e urat..poate suferii din asta..ai grija..
cocutz_florin
Postat pe 2 Ianuarie 2009 04:32
cine sunt eu sa dau sfaturi?!?
nu poate nimeni sa te indrume, alege tu cu mintea si inima ta; dar ai grija sa nu regreti si sa nu faci nimic de care iti va fi jena mai tarziu.
masoara si cantareste bine si odata ce ai luat decizia mergi pe drumul tau; nu mai cere sfaturi - asta e un semn ca nici tu nu stii ce vrei; mai incolo crezi ca poate iti va fi mai usor sa zici "m-am luat dupa X"???
TU esti cheia dilemelor tale. alege ceea ce crezi ca te va face fericita, dar ALEGE! viata e scurta, n-o umple cu prostii!

Postat pe 2 Ianuarie 2009 13:58
De la: silence_me, la data 2008-12-18 16:06:18Multumesc ca imi asculti problema... pana sa-l cunosc pe L., nu ma nemultumea nimic la sotul meu, pur si simplu incepusem sa ma plictisesc un pic de el, dar nu ma deranja prin nimic. Dar CELALALT este un barbat total diferit de sotul meu, puternic, romantic si inteligent... ma fascineaza.
daca celallat are toate calitatile astea,cu sotul tau de ce te-ai maritat/?
nor_pufos
Postat pe 2 Ianuarie 2009 15:56
poate treaba cu L este trecatoare, ceva care ti a luat mintile temporar. Gandestete bn si nu face greseli care mai tarziu sa le regreti . Vb cu sotu tau si incearca sa repari acolo unde sa strikt ceva. Crede ma vb din experienta !!!
alina_luminita
Postat pe 2 Ianuarie 2009 16:23
e km complicat....eu cred ca indiferent cu cn esty casatorita...p cn iubesty e cel mai important...si cu el ar trebuii sa ramai,nu iti traii viata cu gandul ca dak ii spui sotului tau,,,c se poate intampla???se desparte d u???ft bn...akum u decizi
tiby_el2008
Postat pe 2 Ianuarie 2009 20:08
De la: silence_me, la data 2008-12-18 15:22:16Sunt casatorita cu el de doi ani... amandoi suntem tineri, avem situatii financiare bune, insa in relatia noastra au aparut probl in momentul in care l-am cunoscut pe CELALALT. M-am indragostit de L. acum patru luni de zile, si relatia noastra a avansat mai mult decat imi doream la inceput... Acum il iubesc mai mult pe L. decat pe sotul meu... dar nu stiu cum sa procedez ca sa fiu fericita...


Daca vrei un raspuns corect inverseaza rolurile intre tine si sotul tau !Ce ai zice daca el ar avea o situatie ca a ta Asta este o problema . A doua : Tu stii ce vrei de la viata sau nu ? Pentru ca vad ca habar nu ai ce este aceea iubire ! Te intreb : daca ai sta cu L cum stai cu sotul tau cit l-ai suporta ?
fratzica
Postat pe 2 Ianuarie 2009 20:26
ti-ar place sa fii in locul sotului tau?
cam devreme sa te plictisesti de sotul tau,nu crezi
corect ar fi sa divortezi
dar ai grija,divortata nu vei mai fi dorita de L
csilla_ms
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:47
Offf , offff :))) chestia cu wc`ul si cu crampele ...doamne cat este de adevarat !!! Fructul imterzis ..asta e ! Este ok acum ca sunteti amanti, dar cand o sa impartiti aceeasi casa, masa si datorii si bla blaaaaa :)) o sa te plictisesti si de asta ! Si??? ce o sa faci ? o sa cauti , normal ...ALTU!? Stai cuminte in banca ta ! Iti spun din experienta.
cazam
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:26
Poate fi iubirea vietii tale jumatatea ta , eu stiu ce sa-ti spun? Lasa relatia sa decurga normal si vezi ce se va-ntimpla. DAR....pe actualul iubit_cel de-al doilea_ nu-l deranjeaza ca te duci acasa la un sot caruia ai gatesti, ai calci, faceti sex (sau dragoste)? Cum se-mpaca cu astfel de situatie?
nocturnalia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:42

am si eu un sot foarte bun dar il insel de ce? nu stiu !! cine zice de fructul oprit zice bine.
si eu ma gindesc sa ii spun si sa divortez dar ma gindesc si sa nu ii fac atita rau pt ca stiu ca ma iubeste mult si incerc sa il vad numai pe el ca barbat in viata mea dar nu stiu daca va merge

Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:03
daca nu iti mai iubesti sotul nu cred ca este corect sa il inseli ..sa il tradezi..k, nu vei fi nici prima si nici ultima care ar divorta..dar fa-o! de ce nu ai facut-o pana acuma..? eu cred ca nu il iubesti atat de mult pe acesta(al doilea),divortai de mult...
SPOTYYY
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:14
interesanta dezbarere!!! eu nu sunt casatorita, dar situatia asta mi+aduce aminte de filmul cu Michael Douglas si Gwineth Paltrow, in care si ea tot asa, era indragostita de un pictor dragutel... si biata nu stia ce sa faca.... filmul in sine a fost tare, in sensul ca pana la urma ea s+a scos, cum se spune.. bietul ei sot a murit (dupa ce l+anjungiat pe amant in tren), asta pentru ca bineinteles si el incercase mai inainte sa+si omoare sotia... cu pasiunea nascuta din vanitatea ranita nu e de joaca... si nici de glumit... Eu cred ca mai bine doamna in cauza ar trebui sa+si provoace sotul la o discutie intima si cu multa chibzuita sa+l aduca akolo incat sa+i spuna CEVA+ul ala dupa care tanjeste sufletul ei si care sa+i inlocuiasca "nevoia" de individul celalat... asta doar dak a mai ramas o bruma de sentimente pentru bietul sot... altfel Oricum, nici asa... doar dak nu+ti plac astfel de situatii pt. k te fac sa te simti dorita, feminina, in centrul atentiei.... Sa ai intelepciunea sa alegi ce+i mai bine pt tine, tinand cont si de sentimentele sotului (dak mai sunt).
thumbelina
Postat pe 25 Februarie 2009 12:30
eu zic sa te potolesti, baby.....in halul acesta....te va prinde varsta de 80 de ani singura....eventual mangaind un catzel....nu ma intelege gresit...toata simpatia pentru cele nehotarate...si eu ca barbat am momenteeeee...o groaza....dar cand te lipesti bine....te lipesti definitiv
musoi_ionut79
Postat pe 25 Februarie 2009 12:36
mie mi te-adresezi cu "sa te potolesti baby"??? sper sa nu gresesc, dar nu eu sau problemele mele sunt discutate aici... e vb de dilema silence_me care a deschis topicu'... eu doar am facut o remarca atata tot.. Afirmatia ta e un pik cam... deplasata
thumbelina
Postat pe 25 Februarie 2009 18:32
De la: silence_me, la data 2008-12-18 15:22:16Sunt casatorita cu el de doi ani... amandoi suntem tineri, avem situatii financiare bune, insa in relatia noastra au aparut probl in momentul in care l-am cunoscut pe CELALALT. M-am indragostit de L. acum patru luni de zile, si relatia noastra a avansat mai mult decat imi doream la inceput... Acum il iubesc mai mult pe L. decat pe sotul meu... dar nu stiu cum sa procedez ca sa fiu fericita...


recunosc, nu am citit ce s-a postat asa ca o sa ma refer strict la mesajul tau.

Nu ai ce face...Sti care sunt variantele..
Ori renunti la L ,si ramai cu sotul...Ori renunti da sot .dar nu stii da L iti ofera aceeasi siguranta..
Ori astepti pana te prinde sotu' si te lasa el!

Fericita nu cred ca poti fi,chestiile astea macina...
ella_c
Postat pe 25 Februarie 2009 18:38
De la: silence_me, la data 2008-12-18 17:19:35Nu e vb ca ma considera fructul interzis... e vb de ceea ce simt EU pentru EL, pt ca nu am mai simtit asa ceva pentru sotul meu de taaare multa vreme.
pai lasa-l sotul la bordura draguto,dute repede dupa marea dragoste,nu-l rata ca viata este scurta...oricum dupa alti 2 ani te vei plictisi si de asta,ca sigur va aparea un altul mai cu motz !!! ce principii de viata mai au si unele femei frateeee !!!! le-as da foc la neuron...
silviu_m74
Postat pe 25 Februarie 2009 18:46
................nu tie...thumbelina...oi fi gresit eu....lui silence i-am zis
musoi_ionut79
Postat pe 26 Februarie 2009 16:38
..............oricum...noi vorbim aici cand ne plictisim pe la serviciuri.....ca SILENCE tot va continua sa penduleze cu aman2...asa ca....ha ha hi ho !!!.....
musoi_ionut79
Postat pe 26 Februarie 2009 16:41
hm...... atunci noi în timp ce individa-n cauzã de distreazã pe cinste!!!
thumbelina
Postat pe 3 Martie 2009 10:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un sfat va rog 16 De la: sirghea 18 Mai 2010 18:32
tabere prescolari 5 De la: dienush89 9 Octombrie 2009 22:26
Citindu-va mesajele...am realizat.si sunt trista. 7 De la: evelyne15 29 Octombrie 2010 10:34
am nevoie sa inteleg ce s-a petrecut, ajutati-ma cu o parere 21 De la: kudika021802 25 Iunie 2009 20:59
Nu stiu cum sa procedez!! 18 De la: kudika379426 27 Martie 2011 12:52