Reincarnarea

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Reincarnarea: (4.7 din 3 voturi)

Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina:
liza24_84 Avatarul lui liza24_84

681 mesaje
Oras: bucuresti

Unii cred altii nu....Vreau doar sa va intreb in ce v-ati reincarna daca asta ar tine de noi...intr-o viata viitoare...? Ce viata credeti ca v-ar putea face sa traiti fericiti pe Pamant..?
Incep eu..eu cred ca as vrea sa traiesc o viata linistita si libera...libera de orice ,sa fiu doar eu cu natura si cu D-zeu...probabil ca as fii o apa curgatoare,un fulg de nea..sau dc nu o frunza...sa traiesc cateva luni dupa care sa ma usuc si sa mor...

Voi...?
Raporteaza abuz de limbaj
Nu putem stii daca lumea in care traim este reala sau e doar un vis....
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

pai de reincarnare este stiut si bine cunoscut ca exista.Dar oamenii care fac bine sau cel putin nu fac rau altor oameni au sansa cea mai mare,dupa conceptia Buddhista sa se reincarneze tot in oameni,iar restul...de la primul microorganism pana la maimute pot fi orice...
theodora_annalisa Avatarul lui theodora_annalisa

21 mesaje
Oras: timisoara

ma treaba cu reancarnarea este periculoasa!!!!!!!!Te vad dezghetata mai gandeste-te odata la chestia asta cu reancarnarea.
diana1981 Avatarul lui diana1981

388 mesaje

Nu stiu daca exista cu adevarat reincarnarea dar daca ar exista as vrea sa ma reincarnez intr-o pasare,sa fiu mereu libera.Sper sa nu ma reincarnez in papagal si sa traies toata viata intr-o colivie.

681 mesaje

De la: diana1981, la data 2009-01-19 20:13:05Nu stiu daca exista cu adevarat reincarnarea dar daca ar exista as vrea sa ma reincarnez intr-o pasare,sa fiu mereu libera.Sper sa nu ma reincarnez in papagal si sa traies toata viata intr-o colivie.

681 mesaje

De la: dianaghirisan, la data 2009-01-08 14:39:20pai de reincarnare este stiut si bine cunoscut ca exista.Dar oamenii care fac bine sau cel putin nu fac rau altor oameni au sansa cea mai mare,dupa conceptia Buddhista sa se reincarneze tot in oameni,iar restul...de la primul microorganism pana la maimute pot fi orice...

Am auzit si eu despre asta...sau mai stiu ca deodata ce ai venit pe Pamant inseamna ca in vietile tale anterioare nu te-ai purtat asa cum ar trebui ,iar Dumnezeu iti da o alta posibilitate sa te indrepti in viata prezenta si sa urci pe scara puritatii sufletului...
Fosta membra Kudika.ro
daca reincarnarea chiar exista ....as vrea sa fiu dumnezeu....................
Să fii plin de admirație și departe de orice invidie; să te înveselești în mare măsură de binele altora; să iubești cu o asemenea generozitate a inimii încât dragostea ta să fie o posesiune dragă în absența răutății; acestea sunt daruri ale sorții, daruri pe care banii nu le pot cumpăra......

681 mesaje

De la: portitza_, la data 2009-01-20 11:59:35daca reincarnarea chiar exista ....as vrea sa fiu dumnezeu....................

Chiar interesant............dar imposibil :)
Fosta membra Kudika.ro
De la: liza24_84, la data 2009-01-20 12:01:22
De la: portitza_, la data 2009-01-20 11:59:35daca reincarnarea chiar exista ....as vrea sa fiu dumnezeu....................

stiu.............off.............dar poate.........who knows............
Să fii plin de admirație și departe de orice invidie; să te înveselești în mare măsură de binele altora; să iubești cu o asemenea generozitate a inimii încât dragostea ta să fie o posesiune dragă în absența răutății; acestea sunt daruri ale sorții, daruri pe care banii nu le pot cumpăra......

681 mesaje

De la: portitza_, la data 2009-01-20 12:02:40
De la: liza24_84, la data 2009-01-20 12:01:22

stiu.............off.............dar poate.........who knows............

Never :)
Fosta membra Kudika.ro
reaoo.............deja imi imaginam............

681 mesaje

De la: portitza_, la data 2009-01-20 12:05:51reaoo.............deja imi imaginam............

...nu visa mai sus decat esti...
Fosta membra Kudika.ro
o singura intrebare: te poti reincarna intr-o planta? (dupa conceptia budista)
intreb fiindca-mi pare ciudata treaba...chiar termenul de "reincarnare" in sine pare sa excluda o asemena posibilitate.
eu una cred ca nu m-as mai reincarna in nimic. mi-a/au ajuns viata/vietile de pana acum
Fosta membra Kudika.ro
De la: liza24_84, la data 2008-12-23 18:01:13Unii cred altii nu....Vreau doar sa va intreb in ce v-ati reincarna daca asta ar tine de noi...intr-o viata viitoare...? Ce viata credeti ca v-ar putea face sa traiti fericiti pe Pamant..?

Voi...?

mi-ar place sa ma reancarnez intr-o leoaica.....

din diverse motive...
you can kiss my kitty ass

681 mesaje

:)
rashela Avatarul lui rashela

3663 mesaje

In "Enigma vietii si a mortii" (dr. Aurel Popescu-Balcesti)... profesorul compara doua texte...

Biblia (cea de azi) ïn care citim "Daca ai dat o palma, intoarce si obrazul celalalt (..)

si

Biblia (originala) in care se citea "Daca ai dat o palma, intoarce si celalalt obraz pentru ca palma pe care ai primit-o azi.. ai dat-o si tu intr-o alta viata"...

vorbele apartin tot lui Isus in ambele variante. Profesorul sustine si cu alt gen de argumente existenta reincarnarii. Cartea e interesanta, din scoarta in scoarta... indiferent cu ce intentie e citita (fun, documentare, aprofundare.. s.a.m.d).

Personal... nu cred in existenta iadului si implicit, in existenta raiului.
I'm not telling you it is going to be easy. I'm telling you it's going to be worth it.
erikahd2008 Avatarul lui erikahd2008

552 mesaje
Oras: hunedoara

......................o dorinta cam nepotrivita cu statutul tau
erika
Fosta membra Kudika.ro
De la: erikahd2008, la data 2009-02-09 12:45:01

ce statut am ?
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

cartea e scrisa acu' vreo 15 ani , parca!

da, maculatura.

io ma intreb de ce toti cei care cred in reincarnare, cred ca intro viata anterioara au fost cine stie ce personalitate si intro viata viitoare vor sa fie pasarici zburatoare!

intro sedinta de hipnoza, am recunoscut ca intro viata antrioara am fost rama. ma taram destul de haios. cred ca si d-asta s-a dezvoltat la mine simtu' umorului.

acu' doar sper ca viata viitoare sa fiu o corcodusa scofalcita in scopuri de tzuica!
Fosta membra Kudika.ro
De la: erikahd2008, la data 2009-02-09 12:45:01

sa nu te agiti prea rau.......ca iese spuma

681 mesaje

De la: rashela, la data 2009-02-09 12:41:13In "Enigma vietii si a mortii" (dr. Aurel Popescu-Balcesti)... profesorul compara doua texte...
Biblia (cea de azi) ïn care citim "Daca ai dat o palma, intoarce si obrazul celalalt (..)
si
Biblia (originala) in care se citea "Daca ai dat o palma, intoarce si celalalt obraz pentru ca palma pe care ai primit-o azi.. ai dat-o si tu intr-o alta viata"...
vorbele apartin tot lui Isus in ambele variante. Profesorul sustine si cu alt gen de argumente existenta reincarnarii. Cartea e interesanta, din scoarta in scoarta... indiferent cu ce intentie e citita (fun, documentare, aprofundare.. s.a.m.d).

Personal... nu cred in existenta iadului si implicit, in existenta raiului.

Mersi pt numele cartii.O voi cauta si poate o voi si citi candva :)

681 mesaje

De la: geo_sh, la data 2009-02-09 12:48:35cartea e scrisa acu' vreo 15 ani , parca!
da, maculatura.

io ma intreb de ce toti cei care cred in reincarnare, cred ca intro viata anterioara au fost cine stie ce personalitate si intro viata viitoare vor sa fie pasarici zburatoare!

intro sedinta de hipnoza, am recunoscut ca intro viata antrioara am fost rama. ma taram destul de haios. cred ca si d-asta s-a dezvoltat la mine simtu' umorului.
acu' doar sper ca viata viitoare sa fiu o corcodusa scofalcita in scopuri de tzuica!

Wow...ce planuri mari ai ... :))
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

Eu m-as reincarna in ..... pisica
G_Bogdan Avatarul lui G_Bogdan

874 mesaje

De la: _dulcik_, la data 2009-02-15 22:24:15Eu m-as reincarna in ..... pisica

Si eu in caine
Bun venit in Romania. Fixati-va ceasul cu 50 de ani in urma. Va multumim!
googoodoll Avatarul lui googoodoll

1276 mesaje

io m-as reincarna tot in mine, da' sa am mintea de-acu :D
http://www.erepublik.com/en/referrer/googoodoll
Fosta membra Kudika.ro
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-15 22:39:47

Si eu in caine

Iar eu in stapana care te tine in lesa...

874 mesaje

De la: Lucia1971, la data 2009-02-15 22:55:39
De la: G_Bogdan, la data 2009-02-15 22:39:47

Si eu in caine

Iar eu in stapana care te tine in lesa...

Cine nu ar dorii o stapana ca tine, fine to me
Fosta membra Kudika.ro

Asta pentru ca eu sunt mare iubitoare de caini...

874 mesaje

De la: Lucia1971, la data 2009-02-15 23:02:38
Asta pentru ca eu sunt mare iubitoare de caini...

Ham-Ham
Sunt foarte bland si ascultator ,unde ma pui acolo stau
Fosta membra Kudika.ro
eu as vrea sa fiu barbat sau un cactus
Wenn Sie ein Idiot besser den Mund halten.
Pagini: 1 2 3 >> Sari la pagina: