Setari Cookie-uri

Buna

Ma intereseaza si pe mine care e parerea voastra despre relatia dintre un Leu din 12.08. si un Scorpion din 17.11. Eu sunt Leul iar El Scorpionul. Exista o compatibilitate intre aceste zodii sau se lasa cu certuri dese si dureri de cap?
simona_bede
Postat pe 26 Decembrie 2008 10:18
Leul este zodie de Foc, ii place sa conduca, sa fie in atentia tuturor, sa faca toti asa cum spune el, ca doar el e Regele. Scorpionul (zodie de Apa) are o mare sete de putere, ambitie, tenacitate si un orgoliu la fel de mare ca al Leilor, doar ca nu-l lasa la vedere. La el totul se petrece in interiorul lui, este misterios, ascuns. Nu stii niciodata ce gandeste un Scorpion cu adevarat, nu-i cunosti niciodata toate aspectele personalitatii. Este capabil de trairi intense, dar nu lasa sa se vada acest lucru. Amandoi vreti sa conduceti, sa aveti dreptate. Se pare ca in situatii critice, nu renunta niciunul la hotararea lui si la dorinta de a conduce. Compatibilitatea dintre voi depinde mult de felul cum arata astrograma voastra natala. Este important ca Martele lui sa se afle in relatie armonioasa cu Venusul tau. Sunt foarte multe aspecte de luat in seama. S-ar putea ca relatia voastra, dincolo de personalitatea data de zodia nasterii, sa fie favorizata de zodia Ascendentului etc. Oricum, este bine ca fiecare dintre voi sa faca compromisuri din cand in cand si sa accepte si parerea celuilalt, daca intr-adevar va doriti relatia asta. Toate cele bune.
milica_albulescu
Postat pe 26 Decembrie 2008 10:46
In principiu sunteti atat de diferiti si-ar iesi asa niste discutii intre voi...tu semn de Foc-extrovertita, dinamica, cu chef de viata si distractie...el semn de Apa-introvertit, mai calm decat pare, ii place mai mult intimitatea decat galagia din exterior, e mai gelos,suspicios, traieste adesea intr-o lume a lui (Desi nu pare la exterior). Amandoi sunteti mandri...Locul de conducere ar trebui sa fie al Regelui/Reginei Leu dar sa nu te astepti sa te lase...e f orgolios si tine sa conduca neaparat...ii place sa domine si o face! Exista o atractie fizica maaare intre aceste 2 semne de obicei(polii opusi se atrag stii vb aia) dar este oare suficient?
Nu bag mana in foc ca renteaza pe termen lung, dar poti trai niste mega clipe cu el... (fie vb intre noi, se spune ca Scorpionii bat topurile la cearceaf!)
Iti spun toate astea si datorita faptului ca mai studiez si eu ceva astrologie(si daca as fi ceva mai serioasa ti-as spune ca nu semnul solar "va potriveste" ci ansamblul hartilor voastre pe de-a-ntregul), dar iti spun si din experienta proprie...eu fiind Scorpion si mai avand de-a face pe ici pe colo cu cate un Leu...Insa, am niste colegi...ea Scorpion, el Leu care sunt de vrei 2 ani impreuna...surprinzator de mult si pt mine! Tu lasa prejudecatile, si ce zice gura lumii...si poarta-te cum simti! Vezi bine, se poate si mai mult decat se scrie la carte...
ella_2710
Postat pe 26 Decembrie 2008 10:53
Mersi frumos pt raspuns. Ai mare dreptate in ceea ce ai zis si cam pusca cu realitatea. Noi momentan suntem bine si sper sa ramana tot asa relatia sunt foarte multumita si il iubesc tare mult.
simona_bede
Postat pe 28 Decembrie 2008 10:20
pai sincer leu cu scorpion nu prea merge dar eu credca dragostea nu tine cont de zodii stiu persoane din aceleasi zodii care au o varsta inaintata si inca sunt casatoriti
iubescmovulsiviata
Postat pe 27 Februarie 2009 17:22
app si eu sunt scorpion
iubescmovulsiviata
Postat pe 27 Februarie 2009 17:24
nu sunt chiar adevarate chestiile cu zodiile...eu sunt leu si ma regasesc 80% in aceasta zodie,dar in rest sunt f sensibila si nu chiar foarte puternica,cum zice zodia....
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Februarie 2009 17:26
CA NUCA IN PERETE,DOUA FIRI DOMINANTE,DOAR PASIUNE SI SCANDAL

Postat pe 27 Iunie 2009 16:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu taur el berbec 15 De la: kudika142864 28 Iulie 2010 16:24
fata Capricorn si baiatul Rac...... 8 De la: denis_3d25 9 Decembrie 2010 21:40
eu berbec el leu 15 De la: kudika002081 13 Septembrie 2009 18:17
eu pestoaica,el nu stiu(19 februarie)varsator sau tot peste? 19 De la: kudika011204 4 Aprilie 2012 10:07
iubire 6 De la: pickard 30 Martie 2011 20:52