Setari Cookie-uri

Se va intampla intr-un final..[ovestea se va asterne intr-un jurnal...?

El are 32 de ani, eu 23…..ne stim de 6 ani de zile de cand ne-am cunoscut pe cand am fost eu in cheful din liceu, am petrecut clipe minunate…..el avea 27 pe atunci..eu ..eram inka minora….dar privirea lui a ramas pe ;;jurnalul;; sufletului meu si nu mai vrea sa se stearga de acolo…S-a terminat si aceea vacant m=am intorsc acasa, in urmatorul am plecat la facultate in alt oras, legatura s-a mentinut tot timpul dar telephonic si pe interne, intre timp el si-a gasit pe cineva cu care a mentinut o relatie pana anul acesta , pana in luna de ‘’sweet november’’, in tot acest ytimp noi nu ne-am mai intlanit, numai pe camera ne vedeam si asta se intampla odata la cateva luni, acum vreo 3 ani inainte s aplece pe vas de croaziera s amunceasca acolo, saturandu-se de tot ce il inconjura pe aici, a hotarta s arevina la mine sa ma vada, nestiind ce vrea inima d la el, dar stia ca trebuie s ama vada, in acelasi timp si imi gasisem pe cineva, si nu am dorit ca el sa revina la mine.Ok, tim pul a trecut el aplecat in America, a revnit dupa 6 luni iarais m-a cautat, a plekat din nou, a revneit , iarasi m-a cautat, eu in schimb nu vroiam sa ii raspund la mesaje pt ca stiam ca mai are oe cineva in viata lui si ca pe langa mine, tot timpul se intalnestes-te si cu ea, e adevarat ca si eu aveam viata mea dar undeva acolo intercut un mic foc a izbucnit si nici pana in zii de azi nu s0a stins, continua sa mocneasca si sa creasca tot mai mult[…]
Anul acesta in luna noiembrie, a revenit in tara, m-a cautat pe internet, eu numai ce sfarsisem o logodna…el la fel terminase aceea relatie cu acea d-soara, dar din ce am inteles in ultimul concediu in care a fost la ea,,,ea i0a aruncat niste vorbe urate,,,,,i-am raspuns la mesaj..si mi-a zis pt a o mia oara ca isi doreste s ama vada sa vina la mine ..si i-am zis ok vino, nu stiu nici eu d ece imi doresc s ate revad dupa 6 ani dar vino…a doua zi a fost la mine,,,a fost intro sera aminunata de noiembrie,,,cu trandafiri albi….niste minute magice in care timpul parac s0a oprit in lok si noi stateam si ne priveam unul oe celalat fara cuvinte……..am petrecut o spat magica in care el s-a comportat ca un adevarat gentleman spunandu0-I ca face atsa pt toti ceio 6 ani pe care i-a pierdut si nu a fots alaturi de mine, si ca si0ar fi dorit mai mult s aisi petreaca aceea luna de concediu cu mine si nu cu ea…..
In luna decembrie eu urma sa plec afara cu munca mea….si el la fel s aplece pe vas, urmand ca atunci cand revine sa ne deschidem agentia aceea mult visata de catre mine (turism) acasa si sa locuim impreuna.desi undeva acolo stiam ca nu aincetat s ao iubeasca pe aceea persoana..pt ca mi0a zis k uite unde ma ajuns dupa 5 ani,,,,ea tanra eu mai in varsta,,nu as vrea nici sa te incurc pe tine..dar e ceva ce nu ma lasa sa telas ceva de genu…
A fost minunat…akum eu sunt afara ..el e in America…ziele acestea am vb si m-a rigat sa ii gasesc ceva de lukru in europa s amuncim impreuna…………si ca va reveni si el k vasul in europa si ca trebuie s ane vedem inainte de a veni acasa….tot timpul kand vorbim reveni la melodia noastra..d c.. face asta..dar in acelasi timp inka mai pastreaza legatura cu ea…..trece d ela o stare la alta…imi spune ca vrea sa vina mai apropae de casa sa stam impreuna, dar in acelsi timp..pastreaza fotografie de la ea si comuni9ca cu ea…….
Sincer dupa atatia ani…am realizat ca e personae pe care o vreau langa mine,,chiar el imi spunea ca sunt tanara, frumoasa, realizata totuis la varsta mea dar mai am nevoie d eun barbat care s ama protejeze…………ok eu am spus ca as vrea ca el sa fie aceea persoana,,sic and revine acum in tara sa revina pt totdeauna in sufletul meu…dar akum nu mai stiu..vb cu el pe internet..si stiu ca mentine legatura su cu aceea persoana..oare isi va mentine ideea de ase muta cu mine ,, ne vom revedea …….
OnyOana
onyoana09
Postat pe 26 Decembrie 2008 11:58
Scumpa as vrea sa stiu raspunsul povestii tale, as vrea sa stiu raspunsul vietii mele, dar uite ca nu reusim.Timpul e cel care stie toate raspunsurile.
E greu intradevar sa traim in incertitudine, dar pentru a trai in certitudine ne trebuie un curaj celest as spune, nimic nu e usor nici cea mai mica decizie pe care o avem de luat.
Poate ca am raspuns povestii tale pt ca si eu la randul meu as vrea sa astern durerea din sufletul meu.
Acum in pragul sarbatorilor am aflat ca fratele meu are o boala costisitoare (dpdv financiar)eu as fi suspecta de aceeasi boala doar ca la mine ar fi doar in faza incipienta(cu toate astea , nu as putea avea copii-se transmite de la mama la fat).Sit finaciara nu am nici macar modesta.Parinti nu am ,casa nu am.
Am simtit durerea prea apasatoare si de aceea am scris aici.Nu ma aflu in tara deocamdata, aici nu am prieteni.
meekk
Postat pe 26 Decembrie 2008 12:23
[oti s ama consideri pe mine o prietena pt ka si eu lukrez tot timpul afra , mai tot timpul sunt plecata...prietenii reali se afla in tara...dar acum ca stiu ca si tu eshti pe undeva pe afara...miar placea s adevenim prietena...ssi s aputem la anu sa povestim despre aceste itrebari cu tot cu raspunsuri..ceea ce ma ;;deranjeaza'' pe mine daca pot spune asa este ca e genul acela de barabat care nu pre avorbeste ci face....cand te astepti mai putin atunci ti le face.. lucruri bune desigur, dar..unde vroiam sa ajung..de ce repeta ca vrea s ane mutam impreuna, dar el mai imi psune ca vb si k ea.......eu inteleg ca au avut o relatie de 5 ani..si eu am avut viata mea..am pierdut o pers odata nu mai vrea s apierd si a 2 oara...iam spus ca daca el mi-ar zice sa vin acolo unde e el m-as duce..la care el repeta ca nu ca e greu e mai bine aici...dar ramane la faza de ''incertitudine..
onyoana09
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:29
ony, ma bucur mult sa mai stam la troci , dar asa cum spui si tu sa gasim si raspunsurile incertitudinilor si nu numai, mai ales ca noi sunem din acelasi oras ,Timisoara.
meekk
Postat pe 29 Decembrie 2008 00:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs...Kudikuplu... 1 De la: coracora3869 20 Ianuarie 2009 10:01
Eu penticostala,el ortodox !??? 7 De la: Carla7 18 Mai 2014 20:25
iubire dincolo de kilograme 18 De la: kudika055844 1 August 2009 12:37
ce sa fac? 38 De la: kudika066906 9 Septembrie 2009 23:52
iubirea la distanta,2 oameni de religie diferita 52 De la: blue_domes 8 Septembrie 2010 20:19