Setari Cookie-uri

sa renunt sau sa merg mai departe?

Acum 8 luni am cunoscut un baiat prin intermediul internetului e din acelasi oras ca si mine asa ca nu a durat mult timp , si ne-am intalnit am iesit cateva intalniri ca sa ramanem impreuna. Ne am inteles f bine , puteam discuta orice eram asa de compatibili incat mereu ne intrebam oare chiar asa e ... pot spune ca a fost prima relatie in care atata timp nu am avut niciodata o cearta, am devenit intelegatoare am devenit altcineva , cineva mai bun si asta doar datorita lui ...pt primadata am oferit fara sa cer inapoi si imi facea placere sa l vad ca se simte bine si ca e ok...dar la un moment dat mi-am dat seama ca eu vreau sa-l vad zilnic (poate cum eram invatata din relatia anterioara unde ne vedeam zilnic) si el nu dorea asa.Mi-a explicat ca nu a mai avut o relatie asa cu cine a fost a durat putin sau la distanta ...am inteles pe deoparte nevoia lui de a avea libertate , mi-am dat seama ca daca eu nu am alte activitati nu inseamna ca el e la fel....
la un moment dat am simtit semne de culpa din partea lui ca el nu ma iubeste si ca i sunt doar draga si mereu imi zicea ca spera sa simta mai mult....timpu a trecut....nu am simtit ca ar fi diferit ...mereu se purta frumos...ne intalneam era atent ma alinta , ne intelegeam f bine si cu prietenii lui....as spune ca era relatia perfecta doar ca nu exista acel "te iubesc"
am hotarat sa nu l mai intreb ce simte ....ma gandeam ca l pot indeparta prin asta vazand ca trece timpu si el nu simte...am mers pe ideea lui ca nu toti simtim acelasi lucru in acelasi timp
el a avut o singura relatie la distanta si cica atunci a iubit ....dar eu am fost prima lui relatie acasa si sa dureze atat.
toata au mers frumos am inceput sa ne facem planuri de concediu...si alte iesiri pe perioada veri....dar la un moment dat el a avut o problema la servici ...a vrut sa dea la politie si nu intrase si a picat cred eu ....intr-un moment aiurea in care sa inchis si in care nu mai discuta cumine ....a inceput sa si creeze parere ca eu nul mai ascult....si asa incet sa departat zice el....desi eu nu am simtit nimic....si nici el nu a facut sa simt in ideea ca a incercat sa si revina
de cateva zile a aflat ca are de mers cu lucru in egipt pt 3 sapt...asa ca eu am aflat cu doua zile inainte sa plece ....am avut discutii de genu ca de ce nu mi-a zis mai de mult ....am avut poate prima cearta dar care dupa ce am discutat sa rezolvat ...a devenit el....desi in adancuk inimii se petrecea ceva ce am aflat in urmatoare zi si anume ca vrea sa ne despatim....ca nu vrea sa o mai lungeasca ca is f draga dar el nu a ajuns sa simta cum simt eu....si nu vrea sa ma faca sa sufar pt ca a mai trecut odata prin asta si a ajuns sa se certe si nu vrea asta cu mine
am ramas socata ...relatia mergea chiar ok....asa ca l-am rugat inainte sa plece sa vb ...am discutat i-am zis ca ce am inceput noi e foarte frumos adica avem respect, atractie, intelegere, comunicare f buna pana la un moment dat....poate nu-s fluturasi aia care ii simteam la 20 de ani dar avem parerea mea o baza foarte buna legata pe lucruri mai frumoase decat o dragoste nebuna....si i-am zis sa nu ne despatim...si sa vedem ce simtim la o adica la noi nu a trecut o zi sa nu fi vb sau sa nu fi discutatmacar odata...asa ca nu stim ce simtim cand no sa ne vedem 3 sapt....
a fost de acord...si a decis sa mai incerce....chiar mi-a promis ca o sa faca tot posibilu sa iasa din starea asta....
acum ma intreb oare o sa l ajute aceste 3 sapt?
o sa mi simta lipsa?
oare daca i-am fost doar draga cum zice el....o sa i lipsesc?
are rost sa merg mai departe....sau no sa ma iubeasca niciodata?
eu vreau sa icnerc pt ca am ajuns la concluzia ca la o anumita varsta eu am 27 el 29 nu mai ai acelasi trairi si avand in vedere ca el nju a avut o relatie serioasa ....poate nu si da seama si poate ce avem noi sa duca la o dragoste sincera....nu cladita pe fluturasi ci pe respect , intelegere
va rog mult daca puteti sa mi dati sfaturi ce sa fac
va anunt cum a ajuns acolo mi-a trimis mesaj ...si deja mi-a scris primul mail....
oare o face ca vrea sa incerce sau....ca asta simte?
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 10:30
De la: kudika171375, la data 2010-04-23 10:30:14Acum 8 luni am cunoscut un baiat prin intermediul internetului e din acelasi oras ca si mine asa ca nu a durat mult timp , si ne-am intalnit am iesit cateva intalniri ca sa ramanem impreuna. Ne am inteles f bine , puteam discuta orice eram asa de compatibili incat mereu ne intrebam oare chiar asa e ... pot spune ca a fost prima relatie in care atata timp nu am avut niciodata o cearta, am devenit intelegatoare am devenit altcineva , cineva mai bun si asta doar datorita lui ...pt primadata am oferit fara sa cer inapoi si imi facea placere sa l vad ca se simte bine si ca e ok...dar la un moment dat mi-am dat seama ca eu vreau sa-l vad zilnic (poate cum eram invatata din relatia anterioara unde ne vedeam zilnic) si el nu dorea asa.Mi-a explicat ca nu a mai avut o relatie asa cu cine a fost a durat putin sau la distanta ...am inteles pe deoparte nevoia lui de a avea libertate , mi-am dat seama ca daca eu nu am alte activitati nu inseamna ca el e la fel....
la un moment dat am simtit semne de culpa din partea lui ca el nu ma iubeste si ca i sunt doar draga si mereu imi zicea ca spera sa simta mai mult....timpu a trecut....nu am simtit ca ar fi diferit ...mereu se purta frumos...ne intalneam era atent ma alinta , ne intelegeam f bine si cu prietenii lui....as spune ca era relatia perfecta doar ca nu exista acel "te iubesc"
am hotarat sa nu l mai intreb ce simte ....ma gandeam ca l pot indeparta prin asta vazand ca trece timpu si el nu simte...am mers pe ideea lui ca nu toti simtim acelasi lucru in acelasi timp
el a avut o singura relatie la distanta si cica atunci a iubit ....dar eu am fost prima lui relatie acasa si sa dureze atat.
toata au mers frumos am inceput sa ne facem planuri de concediu...si alte iesiri pe perioada veri....dar la un moment dat el a avut o problema la servici ...a vrut sa dea la politie si nu intrase si a picat cred eu ....intr-un moment aiurea in care sa inchis si in care nu mai discuta cumine ....a inceput sa si creeze parere ca eu nul mai ascult....si asa incet sa departat zice el....desi eu nu am simtit nimic....si nici el nu a facut sa simt in ideea ca a incercat sa si revina
de cateva zile a aflat ca are de mers cu lucru in egipt pt 3 sapt...asa ca eu am aflat cu doua zile inainte sa plece ....am avut discutii de genu ca de ce nu mi-a zis mai de mult ....am avut poate prima cearta dar care dupa ce am discutat sa rezolvat ...a devenit el....desi in adancuk inimii se petrecea ceva ce am aflat in urmatoare zi si anume ca vrea sa ne despatim....ca nu vrea sa o mai lungeasca ca is f draga dar el nu a ajuns sa simta cum simt eu....si nu vrea sa ma faca sa sufar pt ca a mai trecut odata prin asta si a ajuns sa se certe si nu vrea asta cu mine
am ramas socata ...relatia mergea chiar ok....asa ca l-am rugat inainte sa plece sa vb ...am discutat i-am zis ca ce am inceput noi e foarte frumos adica avem respect, atractie, intelegere, comunicare f buna pana la un moment dat....poate nu-s fluturasi aia care ii simteam la 20 de ani dar avem parerea mea o baza foarte buna legata pe lucruri mai frumoase decat o dragoste nebuna....si i-am zis sa nu ne despatim...si sa vedem ce simtim la o adica la noi nu a trecut o zi sa nu fi vb sau sa nu fi discutatmacar odata...asa ca nu stim ce simtim cand no sa ne vedem 3 sapt....
a fost de acord...si a decis sa mai incerce....chiar mi-a promis ca o sa faca tot posibilu sa iasa din starea asta....
acum ma intreb oare o sa l ajute aceste 3 sapt?
o sa mi simta lipsa?
oare daca i-am fost doar draga cum zice el....o sa i lipsesc?
are rost sa merg mai departe....sau no sa ma iubeasca niciodata?
eu vreau sa icnerc pt ca am ajuns la concluzia ca la o anumita varsta eu am 27 el 29 nu mai ai acelasi trairi si avand in vedere ca el nju a avut o relatie serioasa ....poate nu si da seama si poate ce avem noi sa duca la o dragoste sincera....nu cladita pe fluturasi ci pe respect , intelegere
va rog mult daca puteti sa mi dati sfaturi ce sa fac
va anunt cum a ajuns acolo mi-a trimis mesaj ...si deja mi-a scris primul mail....
oare o face ca vrea sa incerce sau....ca asta simte?
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:45
ai trecut de 15 ani?
Shhh
Postat pe 23 Aprilie 2010 12:53
adica fi mai explicit
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:00
eu aici am nevoie de o parere ....daca crezi ca nu poti mai bine nu scrie nimic....ti am zis...am 27 de ani...si tocmai ca nu l inteleg pe el....pt mine iubirea la varsta asta inseamna mai mult decat niste fluturasi prin stomac
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:03
De la: kudika171375, la data 2010-04-23 13:03:34eu aici am nevoie de o parere ....daca crezi ca nu poti mai bine nu scrie nimic....ti am zis...am 27 de ani...si tocmai ca nu l inteleg pe el....pt mine iubirea la varsta asta inseamna mai mult decat niste fluturasi prin stomac


tocmai aia este la 27 de ani ar trebui sa sti ce vrei sa faci cu viatza ta
Dontyyy
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:06
de stiut stiu ce vreau de la viata si de la persoana cu care am icneput ceva....dar daca citesti bine ....vezi ca intrebarile nu-s legate de ce simt eu ci cu privire la ce simte el
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:11
de un'e mama dracu sa stiu eu sau oricine de pe aici ce vrea el si ce simte? din pacate sa citesc mai bine n'am prea putut si de aia te'am intrebat daca ai trecut de 15 ani. ai scris un ditamai romanul pe care numa tu cred ca'l intelegi
Shhh
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:24
De la: Shhh, la data 2010-04-23 13:24:41de un'e mama dracu sa stiu eu sau oricine de pe aici ce vrea el si ce simte? din pacate sa citesc mai bine n'am prea putut si de aia te'am intrebat daca ai trecut de 15 ani. ai scris un ditamai romanul pe care numa tu cred ca'l intelegi


Dontyyy
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:30
multumesc oricum ...o zi buna
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:34
daca poate cineva sa mi zica o parere....
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 13:52
timpul le rezolva...dar cateodata timpul poate fii si o piedica in relatie.In orice caz nu il suna u,nu il cauta u,lasa-l sa decida el,daca tine la tine o va face,nu il presa,k?
bulinu_ta
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:03
of of of e greu cu dragostea asta.asteapta mai bn sa se intoarca el, nu iti schimba sentimentele.timpul le rezolva pe toate.multa bafta
oana_gabi
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:07
tocmai asta am facut...nu vreau nici sa i spun mereu ce simt....nici nu l-am cautat.. i-am zis si lui ca o sa-l las sa vada ce simte...pe deoparte ma gandesc ca nu e constient de ce simte....eu sper ca distanta...sa l faca sa vada ca ii lipsesc asta in cazul in care e mai mult decat draga...
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:07
sper din suflet ca situatia asta sa se rezolve cumva k e destul de stresanta pentru tine..in plus nu ai de unde sa ii stii sentimentele lui exacte.poate isi va da seama k te iubeste si k vrea sa fie cu tn
oana_gabi
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:10
eu zic ca poate el nu simte nevoia de o relatie serioasa poate e genul de persoana care desi are o varsta ii este frica sa se implice atat de mult cum teai implicat tu, sincer te inteleg k iti este frica ca el vrea sa puna capat si mai ales ca ai 27 ani si inca el dupa atata timp nu simte mai mult pt tine, dar nu pastra o relatie in care doar unul iubeste chiar daca exista intelegere, libertate, sinceritate..etc..sti cum e ..cand exista iubire si restul nu e..merge cum merge relatia..dar cand existe acel "tot" fara iubire nu merge...tu te gandesti k nu ai nevoie sa simti fluturasi in stomac ca la 20 ani dar defapt gandestete de ce ai nevoie..de niste sentimente de iubire din partea lui nu? si defapt asta inseamna fluturasi momente cand esti cu mintea in alta parte, clipe in care el sati dovedeasca ceea ce simte.....nu conteaza varsta un lucru e sigur toti avem nevoie de iubire iar daca tu simti nevoia doar sa mearga relatia si sa mai astepti mult timp sa vezi ajunge sa te iubeasca...trebuie sa ai rabdare...iar in privinta sentimentelor lui eu una nu as mai continua..mai bine as lua o pauza in care sa vad daca el simte nevoia sa vorbeasca cu mine, daca imi simte lipsa daca simte cv pt mine si nu doar k ma apreciaza...lasai un timp si ai sa te convingi singura daca merita sa te sacrifici tu pt el..poate fi persoana perfecta dar poate tu vrei o familie in viitor poate vrei un bebe..si dupa cum el ia relatia voastra deloc in serios nu cred k o sa obtii ceea ce vrei..lasai timp si vezi ce simti si tu si daca nu poti sa stai fara el daca crezi k cel mai bine e sa ramai cu el asa cum el: fara sa te iubeasca e alegerea ta si sa nuti para rau ca ai acceptat asta! fa ce iti doresti!
kudika128800
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:14
mie greu...si ma leg poate de orice lucru...ma intreb mereu daca nu mai vroia de ce ....a acceptat sa mai incercam? nu e placut sa astepti si nu sti ce astepti....totusi pana nu a intrat la politie ....nu era asa...ma gandesc si ca poate sa inchis in el si aceasta pauza o sa l ajute...sper din tot sufletul sa si revina pt ca asa cum am spus ....am avut o relatie frumoasa...si cu baze solide zic eu....adica nu mai cred in dragoste de aia nebuna...care acum e si maine nu e si cand te trezesti vezi ca nu ti cunosti omul de langa tine
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:16
tocmai asta ma facut sa i zic sa vedem cum evolueaza in aceste saptamani...poate nu e ceva decisiv....dar avand in vedere ca mereu vorbeam daca nu ne vedeam vb la tel poate de 3 4 ori....pe zi....ne vedeam destul de des de cum e invatat el....nu vreau sa ma bag intro relatie in care unu pune apa pe foc si altu paie....i-am zis si lui...nu vreau nici firimituri...si cred ca perioada asta ne poate ajuta sa vedem ce inseamna sa nu fim sa nu putem vb ca si inainte sa nu stim ce face celalalt....sa nu ne vedem sa nu ne atingem...
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:21
poate nu mergea in pat bn si vrea altceva si ii e rusine sa iti zica...nu poti stii ce e in kpul omului
oana_gabi
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:21
in pat....hmmm....e foarte ok....de asta sunt 100% sigura
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:22
putem intelege ca e greu sa astepti dar ce poti sa faci ma mult de atat??? sentimentele tale pt el sunt destul de puternice daca esti asa stresata cu asta...nu vrei o dragoste nebuna vrei cv serios care sa ramana cat mai mult posibil dar poate ca el nu vrea asta..si poate acesta e modul lui de ati arata..imi para rau k treci printro situatie de genul acesta dar nu ai ce sa faci decat sa astepti chiar daca e neplacut, multa bafta, sa ne anunti ce ai rezolvat ;)
kudika128800
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:24
stiu ca nu mai pot facce absolut nimic....de aici doar de el si de D-zeu depinde....la urma urmei dragoste cu forta nu se poate dar daca am ajuns sa scriu pe acest forum....a fost mai mult sa vad de am luat cea mai buna decizie de a astepta....si asa e....vreau ceva serios...nici ce simt eu nu se compara cu ce am simtit si cu ce relatii am avut....dar stiu ca ce simt acum ...e linistitor...e placut...ma face sa fiu altfel...si in sf alaturi de el am gasit acea liniste....nu am fost geloasa cum eram in alte relatii, sau neincrezatoare, nici cu fitze....cu el sunt eu
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:29
ei atunci poate nu e chiar atat de bun pentru tn, sau poate are pe altcineva si nu vrea sa te faca sa suferi....
oana_gabi
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:29
De la: kudika171375, la data 2010-04-23 10:30:14Acum 8 luni am cunoscut un baiat prin intermediul internetului e din acelasi oras ca si mine asa ca nu a durat mult timp , si ne-am intalnit am iesit cateva intalniri ca sa ramanem impreuna. Ne am inteles f bine , puteam discuta orice eram asa de compatibili incat mereu ne intrebam oare chiar asa e ... pot spune ca a fost prima relatie in care atata timp nu am avut niciodata o cearta, am devenit intelegatoare am devenit altcineva , cineva mai bun si asta doar datorita lui ...pt primadata am oferit fara sa cer inapoi si imi facea placere sa l vad ca se simte bine si ca e ok...dar la un moment dat mi-am dat seama ca eu vreau sa-l vad zilnic (poate cum eram invatata din relatia anterioara unde ne vedeam zilnic) si el nu dorea asa.Mi-a explicat ca nu a mai avut o relatie asa cu cine a fost a durat putin sau la distanta ...am inteles pe deoparte nevoia lui de a avea libertate , mi-am dat seama ca daca eu nu am alte activitati nu inseamna ca el e la fel....
la un moment dat am simtit semne de culpa din partea lui ca el nu ma iubeste si ca i sunt doar draga si mereu imi zicea ca spera sa simta mai mult....timpu a trecut....nu am simtit ca ar fi diferit ...mereu se purta frumos...ne intalneam era atent ma alinta , ne intelegeam f bine si cu prietenii lui....as spune ca era relatia perfecta doar ca nu exista acel "te iubesc"
am hotarat sa nu l mai intreb ce simte ....ma gandeam ca l pot indeparta prin asta vazand ca trece timpu si el nu simte...am mers pe ideea lui ca nu toti simtim acelasi lucru in acelasi timp
el a avut o singura relatie la distanta si cica atunci a iubit ....dar eu am fost prima lui relatie acasa si sa dureze atat.
toata au mers frumos am inceput sa ne facem planuri de concediu...si alte iesiri pe perioada veri....dar la un moment dat el a avut o problema la servici ...a vrut sa dea la politie si nu intrase si a picat cred eu ....intr-un moment aiurea in care sa inchis si in care nu mai discuta cumine ....a inceput sa si creeze parere ca eu nul mai ascult....si asa incet sa departat zice el....desi eu nu am simtit nimic....si nici el nu a facut sa simt in ideea ca a incercat sa si revina
de cateva zile a aflat ca are de mers cu lucru in egipt pt 3 sapt...asa ca eu am aflat cu doua zile inainte sa plece ....am avut discutii de genu ca de ce nu mi-a zis mai de mult ....am avut poate prima cearta dar care dupa ce am discutat sa rezolvat ...a devenit el....desi in adancuk inimii se petrecea ceva ce am aflat in urmatoare zi si anume ca vrea sa ne despatim....ca nu vrea sa o mai lungeasca ca is f draga dar el nu a ajuns sa simta cum simt eu....si nu vrea sa ma faca sa sufar pt ca a mai trecut odata prin asta si a ajuns sa se certe si nu vrea asta cu mine
am ramas socata ...relatia mergea chiar ok....asa ca l-am rugat inainte sa plece sa vb ...am discutat i-am zis ca ce am inceput noi e foarte frumos adica avem respect, atractie, intelegere, comunicare f buna pana la un moment dat....poate nu-s fluturasi aia care ii simteam la 20 de ani dar avem parerea mea o baza foarte buna legata pe lucruri mai frumoase decat o dragoste nebuna....si i-am zis sa nu ne despatim...si sa vedem ce simtim la o adica la noi nu a trecut o zi sa nu fi vb sau sa nu fi discutatmacar odata...asa ca nu stim ce simtim cand no sa ne vedem 3 sapt....
a fost de acord...si a decis sa mai incerce....chiar mi-a promis ca o sa faca tot posibilu sa iasa din starea asta....
acum ma intreb oare o sa l ajute aceste 3 sapt?
o sa mi simta lipsa?
oare daca i-am fost doar draga cum zice el....o sa i lipsesc?
are rost sa merg mai departe....sau no sa ma iubeasca niciodata?
eu vreau sa icnerc pt ca am ajuns la concluzia ca la o anumita varsta eu am 27 el 29 nu mai ai acelasi trairi si avand in vedere ca el nju a avut o relatie serioasa ....poate nu si da seama si poate ce avem noi sa duca la o dragoste sincera....nu cladita pe fluturasi ci pe respect , intelegere
va rog mult daca puteti sa mi dati sfaturi ce sa fac
va anunt cum a ajuns acolo mi-a trimis mesaj ...si deja mi-a scris primul mail....
oare o face ca vrea sa incerce sau....ca asta simte?


stiu ca ti-e f greu dar in acelasi timp daca tu alergi dupa el si il tot intrebi, la uin moment dat incepe sa se simta constrans, presat, etc., chiar daca nu asta e intentia ta si suferi pt ca nu stii ce simte de fapt si ai nevopie de siguranta aceea de a te sti iubita. tot ce poti face e sa ai rabdare si sa-l lasi pe el sa vina spre tine. tu ai facut ce tinea de tine, i-ai spus si i-ai aratat ca il iubesti, restul depinde de el si sugestia mea e sa nu mai deschizi deloc subiectul. incearca sa-l ignori, in asa fel poti testa daca chiar te iubeste dar ii e teama de o relatie sau nu te iubeste. e posibil sa se exteriorizeze mai greu si sa aiba nevoie de timp pt asta, poate ca vrea sa fie sigur de ce simte. depinde insa cat timp mai esti tu dispusa sa-i acorzi. inca un sfat: nu mai fi asa de disponibila in fata lui. adica daca iti scrie sau te suna, lasa sa treaca o zi doua pana ii raspunzi chit ca-ti ard degetele pe telefon :D. tb ca tu sa fii iar el sa te vada puternica si independenta, ai fost prea mult la dispozitia lui si nu e bine. lasa-l sa te "vaneze", intriga-l, joaca-te, glumeste, pari mai indiferenta. fruntea sus si nu mai suferi ! o sa obosesti de la atatea dubii si intrebari, te stresezi prea mult si-ti faci rau singura.
someone_else
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:30
pai asta am de gand sa fac sa nu mai deschid subiectul...si in mail....iii scriu:"mai vb"nu "vorbim pe maine" adica vreau sa i las lui ocazia sa mi scrie cand simte nevoia....nici mesaje nui mai trimit....ma gandeam si eu sa nui scriu vreo doua zile...cei drept tin minte cand era acasa si mi-am uitat tel acasa si ma sunase de multe ori si mi-a zis ca de ce nu am incercat pe alte cai sa ...il anunt ca nu am tel la mine....nu e invatat asa cred eu sa nu raspund sau sa nu vb o zi doua....chiar si cand ne am certat nu a trecut o zi sa nu vb ...asa ca pot spune ca in 8 luni nu a trecut o zi sa nu stim unu de altu
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 14:37
sper sa va pot anunta ca totul o sa fie ok:)
bianca_bb82
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:05
buna!parerea mea este ca in aceste 3 saptamani o sa se gandeasc mult la ce este de facut cu voi doi si daca tot timpul i-ai fost draga o sa iti simta lispsa fff curand...si poate chiar o sa va intelegeti mai bine ca niciodata...parerea mea....mult succes!!
bianca_ramona94_yahoo_com
Postat pe 23 Aprilie 2010 15:21
De la: kudika171375, la data 2010-04-23 14:37:48pai asta am de gand sa fac sa nu mai deschid subiectul...si in mail....iii scriu:"mai vb"nu "vorbim pe maine" adica vreau sa i las lui ocazia sa mi scrie cand simte nevoia....nici mesaje nui mai trimit....ma gandeam si eu sa nui scriu vreo doua zile...cei drept tin minte cand era acasa si mi-am uitat tel acasa si ma sunase de multe ori si mi-a zis ca de ce nu am incercat pe alte cai sa ...il anunt ca nu am tel la mine....nu e invatat asa cred eu sa nu raspund sau sa nu vb o zi doua....chiar si cand ne am certat nu a trecut o zi sa nu vb ...asa ca pot spune ca in 8 luni nu a trecut o zi sa nu stim unu de altu


f bine, deci ignorarea a dat rezultate in trecut. va tb sa te linistesti si sa te detasezi putin de situatia asta, sa ai grija de tine si sa te respecti mai mult. inteleg prin ce treci si stiu bine cata suferinta aduce o asemenea atitudine din partea lui. DAR faptul ca iubesti nu-ti da dreptul sa uiti de tine. in fond sunteti egali in aceasta ecuatie, nici tu nici el nu e mai important decat celalalt. si el tb sa faca eforturi, si el tb sa-ti stea alaturi, si el tb sa aiba grija de sentimentele tale, asa cum ai facut si tu. cand spun "el" ma refer la orice barbat care apare in viata ta la un moment dat. tb sa existe un echilibru intre ce ofera si primeste fiecare, altfel se ajunge la frustrari, suferinte, reprosuri, resentimente, indepartare etc. oamenii sunt in esenta egoisti, iar barbatii chiar exceleaza la asta :))
someone_else
Postat pe 23 Aprilie 2010 16:06
De la: kudika171375, la data 2010-04-23 14:22:52in pat....hmmm....e foarte ok....de asta sunt 100% sigura

draguta, nu te poti complace intr-o relatie unde numai tu iubesti. sunt sigura ca suferi, nu iti poate ajunge atat. si daca in 8 luni nu a ajuns sa te iubeasca, slabe sperante. eu zic sa mergi mai departe, sa iti gasesti omul potrivit, cel care sa te iubeasca asa cum meriti, atunci vei putea fi fericita. multa bafta, sa ne anunti ce ai mai facut
delicacy
Postat pe 23 Aprilie 2010 17:15
Eu cred ca nu e atat de sincer cu tine...Mi se pare cam ciudat ca el pana la 29 de ani nu a avut decat o relatie serioasa, si aia la distanta. Poate a avut pe cineva pe care inca o mai iubeste si de asta nu a ajuns sa aiba sentimente pt tine (ceva oricum e la mijloc).Iti faci rau singura cu relatia asta... Si daca vrei sa mai continui fii mai indiferenta!
emilush_2005
Postat pe 23 Aprilie 2010 19:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa fac, ce sa cred, un sfat va rog :( 43 De la: kudika107571 17 Octombrie 2010 00:28
imi vreau iubirea inapoi!!!! 7 De la: anda_a 10 Noiembrie 2009 23:42
Iubitul de la radio...iubitul vecinei mele:( 96 De la: anissya 19 Februarie 2010 13:44
M-a parasit... 72 De la: oanamanolache2009 19 Septembrie 2010 12:33
BUNA 3 De la: yrtdssdd 10 Iulie 2009 19:15