Setari Cookie-uri

Cat de mult gresesc?!

Nu cred ca tu ai vreo vina...asa a fost sa fie iar sotul tau daca te iubeste si daca vrea sa fie cu tine iti va fi alaturi orice s-ar intampla.Si eu trec printr-o situatie ( nu asw putea spune asemanatoare) dar e destul de dificila dar am invatat sa-l inteleg pe sotul meu si el pe mine si ne este mult mai usor sa trecem peste toate.Intelegerea e cea mai mare dovada de iubire si acum sincer daca el nu o face atunci cine?
Anonima_007
Postat pe 21 Mai 2009 11:42
trebuie sa ti ajuti tatal, ceea ce faci tu e perfect normal.El este in neregula, el e cel rece.ai grija de tatal tau
ravenik_swwet
Postat pe 21 Mai 2009 14:36
am citit mesajul tau iar parerea mea este ca datorita acestor preocupari pe care le ai, sotul tau se simte stingher in caminu conjugal care de fapt este ivadat de familia ta.
Cea mai buna solutie este sa te muti cu chirie sau cel mai bine e sa iti cumperi o garsoniera ( mai pui ceva bani pe langa chire si platesti rata la banca )
Eu consider ca asta e solutia ....sotul tau a luat o sotie nu o famile intreaga.....famile are si el si credema ca pentru tn a cam rupt relatiele cu ei. Omul e de apreciat
corinamir
Postat pe 21 Mai 2009 14:46
iar legat de tatal tau el nu cred ca are ceva inpotriva sa il ajuti din propria initiativa fara sa il implici pe el fortat
corinamir
Postat pe 21 Mai 2009 14:47
si un ultim sfat pe care vreau sa il dau este ca atunci cuand sotul te abordeaza placut sa nu incerci sa o ei de la capat cu problemele care nu se datoreaza lui. Incearca sa delimitezi viata de cuplu cu relatia dintre famile .....de asta este sotul tau gelos ....el nu este prioritar nicodata....toti au probleme si tu ii ceri sa le rezolve sau sa fie alturi de tine in a le rezolva tu.
Cred ca ce isi doreste el ..... nu prea stii tu si asa il indepartezi de tn ....
imi pare rau ptr situatia ta si te inteleg ca esti intre ciocan si nicovale ....incerca sa fii tare si sa nu renuti la familia ta !
corinamir
Postat pe 21 Mai 2009 14:55
Incearca sa te gandesti la ce asteptari vei avea tu de la copilul tau atunci cand el va creste...ti-ar placea sa iti fie alaturi nu? Pune-i aceasta intrebare si sotului tau...Atunci cand si el va ajunge la o varsta inaintata nu si-ar dori de la propriul lui copil ajutor si intelegere? Poate asa te va intelege si el pe tn ...
creidriana
Postat pe 9 Septembrie 2009 10:13
eu pot sa imi dau cu parerea, dar nu am decat aproape 19 ani. din punctul meu de vedere nu gresesti ca iti ajuti tatal. mi se pare normal. parintii sunt singurele persoane care te iubesc neconditionat. iar sotul tau daca nu intelege asta, mi se pare ca el e cel egoist. la urma urmei familia nu se abandoneaza. iar sotul tau daca te iubeste ar trebui sa inteleaga asta. i ai pus vreodata situatia in fata, ca si cum ar fi el in locul tau? el ce relatie are cu parintii lui? ar fi facut asta parintilor lui? ceea ce iti propune, mai mult sau mai putin tie sa faci? ar trebui sa il iei din nou, sa discuti din nou, si sa il faci sa inteleaga ca, fie ca ii place sau nu, o sa trebuiasca sa suporte.
cata_mica
Postat pe 9 Septembrie 2009 11:38
Faptul ca iti pasa de tatal tau, indiferent de greselile pe care le-ar fi facut acesta, iti face cinste.Cred insa ca ai preluat prea multe asupra ta.Te preocupa atit fratele tau, tatal tau, sotul tau si desigur copilul tau.Din toata aceasta poveste ,citi dintre adultii implicati, toti barbati, se preocupa de tine sau de aceasta situatie, care in definitiv va priveste pe toti, chiar daca in feluri diferite?
Sotul tau ar trebui sa se concentreze asupra ta si a copilului vostru si mai putin asupra fratelui tau si educarii acestuia.Dar, din pacate, atunci cind se traieste "impreuna", lucrurile si problemele incep sa se cam suprapuna.
Cred ca ar trebui sa impartiti responsabilitatile intre voi...si tocmai pentru ca este o perioada economica grea sa va acordati suport unul altuia.
Si mai cred ca tu si sotul tau ar fi bine sa faceti un efort sa stati singuri, intr-un spatiu oricit de mic.
Dar astea sunt doar sugestii, care, poate adunate si cu ale altora te vor ajuta sa gasesti o solutie...
Succes!
adadso
Postat pe 10 Septembrie 2009 00:45
Eu cred ca sotul tau din moment ce asa a crescut si asa a fost educat in familia lui, adik nici macar nu da un telefon fratelui sau, nu cred ca ar trebui sa ai pretentii de la el, din moment ce nu are sentimente pt familia lui, de unde te astepti pt familia ta sa fie mai interesat? Prin urmare, tu fa ceea ce stii ca ai de facut in privinta alor tai, insa poate ar fi bine k sotul tau sa nu te mai vada plangand si poate nu e neaparat sa stie tot ce ai vrea tu sa faci legat de ai tai. Posibil sa fie si putin gelos pe familia ta (mai ales daca le acorzi lor mai multa atentie decat lui), prin urmare unele treburi mai estompeaza-le si nu le lasa neaparat la vedere, pana la urma orice om se satura daca zi de zi ii vorbesti de acelasi subiect, indiferent care ar fi acel subiect, stii tu iti recomand putina tactica, din moment ce sotul ti l-ai ales un caracter rece si distant. Nu ti reprosez nimik, poate la momentul respectiv ti s-a parut o alegere buna, sau poate el s-a schimbat in timp dupa casatorie, insa asta este! gandeste te de acum incolo cum remediezi... si inca o data iti spun nu e neaparat sa ii spui lui tot ce intentionezi sa faci in legatura cu ai tai si sa ii vorbesti mereu de vechile probleme...
oana84onutza
Postat pe 9 Februarie 2010 17:47
Inca ceva, relatia cu parintii si asa mai departe e o treaba, ori casa ta sotul tau copilul tau e alta treaba, nu le amesteca k nu va iesi bine, trateaza-le separat, respectiv daca sotul tau iti asigura conditii sa stati separat, mergi si stati separat, e mai bine pt voi ca sa nu se amestece treburile! Oricum ma mir ca te feresti sa stati doar voi doi, majoritatea perechilor tinere doresc sa stea singuri fara parinti etc S-auzim de bine!
oana84onutza
Postat pe 9 Februarie 2010 17:50
>>Cred ca sotului meu nu-i este prea comod cu situatia asta..cred ca vrea intimitate, cred ca si-a vazut viata de casatorit sub o alta forma..cred ca nu si-a imaginat ca v-a trebui sa stea cu socrul, cu cumnatul la un loc..nici eu nu am visat la asta..insa, situatia asta e.
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 18:02
adica cum nu are intimitate, nu asta a visat, nu are spatiu.. da sotul tau s'a insurat sau s'a maritat. pt ca eu stiu ca atunci cand un barbat se insoara nu se muta cu tot calabalacu' la femeie si mai are si pretentii pe deasupra... pt ca in situatia asta el "s'a maritat" (daca intelegi ce vreau sa spun). si daca nu'i convine ar putea sa faca mai multe... in fond tu nu l'ai luat de pe strada , a plecat omu' dintr'o casa... eu nu cred ca stie el ce e aia familie, cum se intretine, cum se ajuta o familie, daca un frate are si pe ala nici macar nu'l saluta
Shhh
Postat pe 9 Februarie 2010 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt foarte suparata 150 De la: valitecuci 30 Ianuarie 2011 21:23
casatoriile cu barbatii mulsulmani... 21 De la: lumika 5 Octombrie 2012 16:30
inselat de sotie 42 De la: ad__83 25 Iulie 2011 15:31
aranjamente cu flori 12 De la: roz5bule6lila7 27 August 2009 16:31
Cum ºtii cã el este Alesul? 16 De la: valita76 14 Mai 2009 16:38