Setari Cookie-uri

Sunt eu obsedat sexual, sau are ea o problema?

Salutare,

Citesc de ceva vreme acest forum, am si postat de cateva ori, si mi-am facut curaj sa va prezint problema mea cu care ma confrunt de ceva vreme incoace.
Am o prietena de vreo 6 ani, cu mici intreruperi in care ne-am despartit, fie din cauza mea fie din cauza ei. Mereu ea mi-a spus ca sunt putin obsedat sexual si ca nu e normal sa facem sex des, ci de 2-3 ori pe saptamana, in schimb mie mi se pare normal sa facem in fiecare zi, uneori si de mai multe ori pe zi. Am avut relatii sexuale si cu alte femei, unde m-am putut desfasura la capacitate maxima (de seara pana dimineata cu pauze de tigari) si toate m-au apreciat ... dar culmea, femeia pe care o iubesc spune ca sunt un obsedat sexual, si ca trebuie sa ma duc la psiholog... Am fost primul pentru ea, si cand facem sex, totul e ok, are orgasm, uneori are orgasm dublu...
Nu imi plac perversiunile si detest sexul anal, sunt pasional, ma documentez in materie de sex si totusi nu reusesc sa fiu un bun partener intro relatie ci doar un bun amant ....

Pana la urma, voi care credeti ca este solutia, si care este de fapt problema?

Multumesc
redshift
Postat pe 29 Decembrie 2008 15:11
De la: redshift, la data 2008-12-29 15:11:38Salutare,

Citesc de ceva vreme acest forum, am si postat de cateva ori, si mi-am facut curaj sa va prezint problema mea cu care ma confrunt de ceva vreme incoace.
Am o prietena de vreo 6 ani, cu mici intreruperi in care ne-am despartit, fie din cauza mea fie din cauza ei. Mereu ea mi-a spus ca sunt putin obsedat sexual si ca nu e normal sa facem sex des, ci de 2-3 ori pe saptamana, in schimb mie mi se pare normal sa facem in fiecare zi, uneori si de mai multe ori pe zi. Am avut relatii sexuale si cu alte femei, unde m-am putut desfasura la capacitate maxima (de seara pana dimineata cu pauze de tigari) si toate m-au apreciat ... dar culmea, femeia pe care o iubesc spune ca sunt un obsedat sexual, si ca trebuie sa ma duc la psiholog... Am fost primul pentru ea, si cand facem sex, totul e ok, are orgasm, uneori are orgasm dublu...
Nu imi plac perversiunile si detest sexul anal, sunt pasional, ma documentez in materie de sex si totusi nu reusesc sa fiu un bun partener intro relatie ci doar un bun amant ....

Pana la urma, voi care credeti ca este solutia, si care este de fapt problema?

Multumesc[/quote


Nu conteaza cat de bunesti sau nu.
Femeia nu are nevoie numai de sex.Mai vrea sa simta o mangaiere ,un alint,sa se simta apreciata pt ea,ca femeie.
Femeia este si ea suflet,nu numai saltea.
Alexandra09
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:50
Am uitat sa precizez, dar are parte si de mangaieri, alint, toate cele...
redshift
Postat pe 15 Ianuarie 2009 15:56
Poate totusi,e bine sa mai faceti si niste pauuze de 2-3 zile....intervine monotonia la un moment dat,nu crezi?..Sau poate ca ea a obosit intr-o oarecare masura sa faca sex in fiecare zi...las-o sa se mai odihnesca si ea un pic...E o vorba inteleapta: "mai rarut,ca-i mai dragut."
lil_devil
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:03
nu esti obsedat deloc si imi place de tine ca nu ai fantezii cu pervesiuni....poate ea are probleme...nu ai place sa faca dragoste....sau poate nu esti tu prea tandru?....poate vrea altceva....stai de vb cu ea....comunicarea intre cuplu e mare
mikela_my
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:04
Nu cred ca ea ar avea o problema... pur si simplu eu cred ca-i vb de monotonie.
lil_devil
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:06
citez...se poate ca ea sa fie o problema....sau el .....o relatie nu se bazeaza numai pe sex.....
mikela_my
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:09
De la: mikela_my, la data 2009-01-15 16:04:11nu esti obsedat deloc si imi place de tine ca nu ai fantezii cu pervesiuni....poate ea are probleme...nu ai place sa faca dragoste....sau poate nu esti tu prea tandru?....poate vrea altceva....stai de vb cu ea....comunicarea intre cuplu e mare


Multumesc pt sustinere, dar de la o vreme incoace ma apuca iar damblaua si tot timpul sunt tentat sa flirtez cu alte fete, chestie pe care am incercat sa o reprim de multe ori pt ca am dificultati in problema asta de a ma abtine, pur si simplu imi scapa de sub control si ajung in pat cu o alta femeie ....
I-am spus si ei toata chestia asta si cred ca ea este de vina pt ca nu imi da destula atentie ...
redshift
Postat pe 15 Ianuarie 2009 16:11
mai fratik, pai daca femeie nu te vrea las-o ,dragoste(sex)cu forta nu se poate deci....cata alta mai "salbatik" asa cum iti place tie ,,,,man cata filosofie pt nimik toata.....parerea mea.
mickyyo_parintele
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:19
pai vezi dragul meu...pt ca te iubeste vrea si altceva de la tine, nu doar sex toata ziua...ia zi, tu chiar o iubesti?

Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:23
De la: redshift, la data 2009-01-15 16:11:06
De la: mikela_my, la data 2009-01-15 16:04:11nu esti obsedat deloc si imi place de tine ca nu ai fantezii cu pervesiuni....poate ea are probleme...nu ai place sa faca dragoste....sau poate nu esti tu prea tandru?....poate vrea altceva....stai de vb cu ea....comunicarea intre cuplu e mare


Multumesc pt sustinere, dar de la o vreme incoace ma apuca iar damblaua si tot timpul sunt tentat sa flirtez cu alte fete, chestie pe care am incercat sa o reprim de multe ori pt ca am dificultati in problema asta de a ma abtine, pur si simplu imi scapa de sub control si ajung in pat cu o alta femeie ....
I-am spus si ei toata chestia asta si cred ca ea este de vina pt ca nu imi da destula atentie ...


Trebuie sa fie o buba undeva... ea ce iti reproseaza? numai ca vrei prea mult? ai incercat sa vb cu ea despre asta?
ablazancadar
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:25
barbatii.................................nu va aratam degetul...........va duceti la alta cu degete mai lungi...............
portitza_Maria
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:25
De la: oktober, la data 2009-01-16 13:23:21pai vezi dragul meu...pt ca te iubeste vrea si altceva de la tine, nu doar sex toata ziua...ia zi, tu chiar o iubesti?


crezi in ce spune?daca iubea si el nici macar nu mai posta acest sb.....e tanar si el si hormonii trebueie chinuiti
mickyyo_parintele
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:27
...eu tindeam sa-ti dau dreptate tie, dar ai zis de faza cu flirtul si ca nu te poti controla; poate chiar ai o problema, poate n-ai....
Dar 2-3 ori pe saptamana, mie mi se pare putintel; eu as fi fericita la 4 ori pe saptamana (nici chiar in fiecare zi, ca altfel devine mecanic actul...cum zicea lil_devil - monotonie)
kitty_krieger
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:27
votati-ne aici:) http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/145283.html
adina_r19
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:27
pai, de ce crezi ca l-am intrebat? sa-mi spuna in fata ca o iubeste

Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:28
De la: adina_r19, la data 2009-01-16 13:27:37votati-ne aici:) http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/145283.html

nu vreau
kitty_krieger
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:28
De la: adina_r19, la data 2009-01-16 13:27:37votati-ne aici:) http://www.kudika.ro/comunitate/concurs/view_item/145283.html



Crezi ca meritzi?
mary_ct
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:30
De la: mickyyo_parintele, la data 2009-01-16 13:27:04
De la: oktober, la data 2009-01-16 13:23:21pai vezi dragul meu...pt ca te iubeste vrea si altceva de la tine, nu doar sex toata ziua...ia zi, tu chiar o iubesti?


crezi in ce spune?daca iubea si el nici macar nu mai posta acest sb.....e tanar si el si hormonii trebueie chinuiti


Eu chiar nu stiu de ce postezi dumneata, oricum te ignor, nu-mi place cum te exprimi in scris si cam puti a manele, incepand de la avatar.


Revenind la subiect. Da o iubesc, si mi se pare cam putin sexul din relatia mea, tocmai pt ca o iubesc am tot discutat pe tema asta in loc sa imi fac o relatie noua.
redshift
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:31
De la: oktober, la data 2009-01-16 13:28:16pai, de ce crezi ca l-am intrebat? sa-mi spuna in fata ca o iubeste



pai nstii si eu pot spune ca te iubesc.....u ma crezi.....asa si el....poate spune orce ,,,,eu unu nu-l cred...
mickyyo_parintele
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:33
De la: redshift, la data 2008-12-29 15:11:38Salutare,

Citesc de ceva vreme acest forum, am si postat de cateva ori, si mi-am facut curaj sa va prezint problema mea cu care ma confrunt de ceva vreme incoace.
Am o prietena de vreo 6 ani, cu mici intreruperi in care ne-am despartit, fie din cauza mea fie din cauza ei. Mereu ea mi-a spus ca sunt putin obsedat sexual si ca nu e normal sa facem sex des, ci de 2-3 ori pe saptamana, in schimb mie mi se pare normal sa facem in fiecare zi, uneori si de mai multe ori pe zi. Am avut relatii sexuale si cu alte femei, unde m-am putut desfasura la capacitate maxima (de seara pana dimineata cu pauze de tigari) si toate m-au apreciat ... dar culmea, femeia pe care o iubesc spune ca sunt un obsedat sexual, si ca trebuie sa ma duc la psiholog... Am fost primul pentru ea, si cand facem sex, totul e ok, are orgasm, uneori are orgasm dublu...
Nu imi plac perversiunile si detest sexul anal, sunt pasional, ma documentez in materie de sex si totusi nu reusesc sa fiu un bun partener intro relatie ci doar un bun amant ....

Pana la urma, voi care credeti ca este solutia, si care este de fapt problema?

Multumesc

hmmmm pai cand esti tandru cu ea, o alinti, o imbratisezi.....ce urmeaza dupa aia?poate ea are impresia ca o folosesti.....ca toate tandretile astea au un scop precis....ca nu le faci gratuit, ci ca sa obtii sex.
mkdisk
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:37
De la: redshift, la data 2009-01-16 13:31:17
De la: mickyyo_parintele, la data 2009-01-16 13:27:04
De la: oktober, la data 2009-01-16 13:23:21pai vezi dragul meu...pt ca te iubeste vrea si altceva de la tine, nu doar sex toata ziua...ia zi, tu chiar o iubesti?


crezi in ce spune?daca iubea si el nici macar nu mai posta acest sb.....e tanar si el si hormonii trebueie chinuiti


Eu chiar nu stiu de ce postezi dumneata, oricum te ignor, nu-mi place cum te exprimi in scris si cam puti a manele, incepand de la avatar.


Revenind la subiect. Da o iubesc, si mi se pare cam putin sexul din relatia mea, tocmai pt ca o iubesc am tot discutat pe tema asta in loc sa imi fac o relatie noua.



mai L A B A R ereditar tie cine p u l a mea tia dat voie sa ma jignesti?ma aceste vb de la avatar sunt cuvintel;e PARINELUI CLEOPA da un rapan ca tine nu a auzit de asa ceva.....numai P I Z D A ai in cap in rest bate vantu......nu ma supara ca sa nu iti spun vb de duh,,,,mi-am spus parerea mea si ce cred de tine si cu asta .
mickyyo_parintele
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:38
Uite, vezi, si limbajul te tradeaza ca esti manelist. Sincer imi pare rau pt tine ca gandesti asa si te comporti ca atare. Eu iti urez mult succes si numai bine, si te rog sa nu mai postezi in acest thread.
redshift
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:40
poate crede ca numai asta te intereseaza si ca nu tii la ea.
mkdisk
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:41
spui ca esti cu ea de 6 ani...eu zic sa nu o mai bati la cap, nici tu nu esti bolnav, nici ea, pur si simplu aveti apetit diferit...daca poti trai cu asta numai tu stii...ea ce iti spune? de ce nu vrea mai des?

Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:42
Dar stie si ea ca o iubesc si ca as face orice ca sa ramanem impreuna, dar aceasta problema este f delicata, si pot spune ca blocheaza relatia in momentul de fata.
redshift
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:42
mey, parinte tu ai fi un tip de treaba si chiar stimat daca nu te-ai enerva asa repede si n-ai trece la invective una-doua
kitty_krieger
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:43
trebuie sa ai RABDARE si sa o convingi ca nu o vrei numai ca partenera de sex...ca tii la ea.
mkdisk
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:43
De la: oktober, la data 2009-01-16 13:42:25spui ca esti cu ea de 6 ani...eu zic sa nu o mai bati la cap, nici tu nu esti bolnav, nici ea, pur si simplu aveti apetit diferit...daca poti trai cu asta numai tu stii...ea ce iti spune? de ce nu vrea mai des?


Spune ca nu are pofta, exista cumva vreo medicamentatie care creste apetitul, altfel ma vad nevoit sa apelez la bromura ...
redshift
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:43
De la: mkdisk, la data 2009-01-16 13:43:26trebuie sa ai RABDARE si sa o convingi ca nu o vrei numai ca partenera de sex...ca tii la ea.


Am tot incercat, am avut rabdare, suntem de atatia ani impreuna, poate nu m-am facut destul de clar in privinta asta. E posibil sa ai si tu dreptate ...
redshift
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna.. 37 De la: kudika439679 21 Mai 2012 23:16
sunt sau nu ? 13 De la: kitty_na 1 Octombrie 2010 18:28
daca te culci cu ei nu e bine si daca nu te culci iar nu e bine cine intelege barbatii? 24 De la: agapa1977 15 Ianuarie 2009 16:28
estetica genitala 95 De la: kudika069456 18 Septembrie 2009 15:00
cunnilingus 3 De la: kudika_11232 4 Iulie 2012 11:13