Setari Cookie-uri

Sunt eu obsedat sexual, sau are ea o problema?

salut ,
gasesc destul de interesant subiectul si incerc sa inteleg si eu fenomenul! oricum esti fericit la cateva zile ! ce zici de saptamani ? sau interes si flirt cu altii si tot asa ! cu toate ca dupa o perioada de separare nu se mai satura cu toate ca avea altu si nu sunt dotat sa zici ca-i place mare ! nici vorba ! dar prob prea multe tandreturi sunt uneori sufocante si noi nu pricepem ! oricum eu am renuntat sa pricep lucrul asta ! si cred ca noi suntem de vina si nu ele ; pt ca punem problema gresit! si daca filtram cu altele ...ne oprim inainte sa facem ceva ! daca am fi barbati am avea si acasa si la servici si prin oras ! asa ca ar trebuii sa ne multumim cu ce primim sau sa ne trezim intradevar si sa mergem la psihiatru! poate chiar suntm obsedati sau de fapt cred eu lipsiti de afectiune prin copilarie de catre mame , si acum sufocam partenerul! prob zici ca nui adevarat dar asa se simt ele de cate ori ne apropiem pt ca interpreteaza asta ca si o fortare sa faca dragoste !
AM FACUT CEVA PASI REZISTAND CEVA MAI MULT DE TREI PATRU ZILE ; SI F IMPORTANT SA VINA EA ! INCEARCA SA O SARUTI DOAR CAND VINE SI VREA EA -NU MAI MERGE TU LA EA ! CHIAR DACA VREA SA FACA DRAGOSTE INCEARCA SA O SARUTI SI SA O MANGAI FARA AI DA JOS LENJERIA INTIMA! POATE CHIAR AI SURPRIZA PE CARE AM AVUTO EU : E PERVERSA ! SI DACA O TII DOAR IN MANGAIERI SI NU TE URCI DIRECT PE EA ........SE URCA EA SI POATE CHIAR ITI PLACE CE VREA ! PERSONAL ASTA AM PRIMIT SI INCERC SA MA SCHIMB EU ! SI ASTA PT CA IUBIM DIN SUFLT SI NU DIN PANTALONI!

SA AI BAFTA ! INCEARACA SI TU .........POATE MERGE ( RABDARE MULTA CA DUREAZA !)

Postat pe 7 Mai 2009 16:34
DA
ce sa zic ! asa a aparut si problema mea ! trteb sa-ti spun sigur ca el se simte frustrat ca-si da drumu repede si deaia nu mai poate runda 2! am patit asta si nu reuseam sa o fac sa ma creda ca d efapt se poarta gresit! am reusit dupa certuri si despartiri sa intelegem ca ne iubim; dar tot nu am reusit sa o fac sa inteleaga , asa ca poate tu ai sa intelegi ce-i faci! eu am inceput eu sa renunt si sa o incalzesc mai mult si toate blablaurile posibile! acum dureaza mult mai mult si poate fi si 2 la mine , mai rar ea , dar cel mai imp e ca nu ma mai inhib si pot sa continui dupa ejaculare pana e si ea multumita!
ai putea fi multumita daca incerci sa-l exciti tu pe el si el pe tine fara sa penetrati si apoi saruturi sau ce acceptati voi doi! crede-ma ca atunci cand tu vei radia de placere ai sa ramai uimita ca vrea a doua runda ! si nu vei avea raspuns si nici sa nu-i zici nimic!
incearca sa il tii in brate cat de mult si sa te incalzeasca pan explodezi! cu degetul cu limba sau cu ce vrei si apoi chiar daca el isi da drumu imediat ; vei fi si tu satisfacuta daca esti bine incalzita!
daca vrei sa nu mai termine rapid ............incearca niste lubrifiant si vei vedea rezultate ! nu treb sal folosesti de fata cu el sa nu se mire sau cine stie ce idei sa-i dai ! fa-ti un dus singura atunci cand esti deja sigura ca l-ai intaratat si vezi ca se preg sa treaca la treaba ; si la dus iti introd lubrifiantul ! exista pliculete si poti trage apa dupa ambalaj! oricum odata intrat el va fi peste tot si cu atat mai mult cand vei fi penetrata , iese si spre labii !
pov ce face el si ce reactie ai tu dupa ce a terminat si tu mai vrei!

Postat pe 7 Mai 2009 16:46
De la: redshift, la data 2008-12-29 15:11:38Salutare,

Citesc de ceva vreme acest forum, am si postat de cateva ori, si mi-am facut curaj sa va prezint problema mea cu care ma confrunt de ceva vreme incoace.
Am o prietena de vreo 6 ani, cu mici intreruperi in care ne-am despartit, fie din cauza mea fie din cauza ei. Mereu ea mi-a spus ca sunt putin obsedat sexual si ca nu e normal sa facem sex des, ci de 2-3 ori pe saptamana, in schimb mie mi se pare normal sa facem in fiecare zi, uneori si de mai multe ori pe zi. Am avut relatii sexuale si cu alte femei, unde m-am putut desfasura la capacitate maxima (de seara pana dimineata cu pauze de tigari) si toate m-au apreciat ... dar culmea, femeia pe care o iubesc spune ca sunt un obsedat sexual, si ca trebuie sa ma duc la psiholog... Am fost primul pentru ea, si cand facem sex, totul e ok, are orgasm, uneori are orgasm dublu...
Nu imi plac perversiunile si detest sexul anal, sunt pasional, ma documentez in materie de sex si totusi nu reusesc sa fiu un bun partener intro relatie ci doar un bun amant ....

Pana la urma, voi care credeti ca este solutia, si care este de fapt problema?

Multumesc


Auzi dar tu presupun ca vrei sa te lauzi...unde mai gasesti barbati pe care sa ii tina chiar o noapte intreaga?!Hai mai chiar asa?! nu stiu pe cine vrei sa te impresionezi...cate fete nu si-ar dori un barbat care sa le doreasca nonstop...
camelusha83
Postat pe 8 Mai 2009 13:09
De la: redshift, la data 2008-12-29 15:11:38Salutare,

Citesc de ceva vreme acest forum, am si postat de cateva ori, si mi-am facut curaj sa va prezint problema mea cu care ma confrunt de ceva vreme incoace.
Am o prietena de vreo 6 ani, cu mici intreruperi in care ne-am despartit, fie din cauza mea fie din cauza ei. Mereu ea mi-a spus ca sunt putin obsedat sexual si ca nu e normal sa facem sex des, ci de 2-3 ori pe saptamana, in schimb mie mi se pare normal sa facem in fiecare zi, uneori si de mai multe ori pe zi. Am avut relatii sexuale si cu alte femei, unde m-am putut desfasura la capacitate maxima (de seara pana dimineata cu pauze de tigari) si toate m-au apreciat ... dar culmea, femeia pe care o iubesc spune ca sunt un obsedat sexual, si ca trebuie sa ma duc la psiholog... Am fost primul pentru ea, si cand facem sex, totul e ok, are orgasm, uneori are orgasm dublu...
Nu imi plac perversiunile si detest sexul anal, sunt pasional, ma documentez in materie de sex si totusi nu reusesc sa fiu un bun partener intro relatie ci doar un bun amant ....

Pana la urma, voi care credeti ca este solutia, si care este de fapt problema?

Multumesc


din punctul meu de vedere,nu esti un obsedat sexual....ci doar un barbat care are nevoie de mai multa placere!!!.....asa e sti tu,prin constructie !!!....... ....insa pentru a deveni si un bun partener intr-o relatie....pentru a depasi stadiul de bun amant.......trebuie sa pui si suflet !!!..........sa comunici cu partenera........sa intelegi si ce vrea ea........si ,prin cuvinte alese si tandre sa o faci sa inteleaga ca poate o doresti prea mult si de aia vrei mai des decat ea........si totusi ,daca ea nu poate tine pasul cu tine,sa o lasi pe ea sa te doreasca.......mai mult !!!..........deschide-i interesul ....si apoi apetitul !!!........si-apoi o sa-ti fie bine !!!...........si renunta la orgoliu,daca esti un barbat cu asa ceva !!!........nu de tot,dar atat cat sa te ajute !!!.........si mai ales daca iti doresti cu tot dinadinsul sa nu o pierzi !!!........
etta
Postat pe 8 Mai 2009 13:49
Mai, sincere felicitari ca ai curajul sa vorbesti despre asta! Sunt fata si aceeasi problema ca tine am intampinat si eu. Am fost casatorita si datorita faptului ca "eram nesatula" sotul meu a bagat divort. Insa am invatat ca e o mare greseala sa spui ca cineva e obsedat sexual atata vreme cat nu isi doreste decat o activitate sexuala mai intensa si nu altceva. Abuzatorii atunci ce sunt? Iar in ceea ce priveste partenera - sunt persoane mai active si altele mai putin active, gaseste-ti una care sa ti se potriveasca pt ca altfel ai sa te chinuuuui!... Oricum nimeni nu te va intelege si te va judeca dar... nu baga in seama! Sexul e cea mai mare bucurie a vietii si daca e sa ma numeasca cineva ninfomana sau obsedata n-au decat! Momentan mi-am gasit un partener pe masura si sunt extreeeem de fericita! Asa ca ai sa gasesti si tu, stai calm si mai cauta!
geo_mihala
Postat pe 27 Mai 2011 11:09
De la: geo_mihala, la data 2011-05-27 11:09:44 Mai, sincere felicitari ca ai curajul sa vorbesti despre asta! Sunt fata si aceeasi problema ca tine am intampinat si eu. Am fost casatorita si datorita faptului ca "eram nesatula" sotul meu a bagat divort. Insa am invatat ca e o mare greseala sa spui ca cineva e obsedat sexual atata vreme cat nu isi doreste decat o activitate sexuala mai intensa si nu altceva. Abuzatorii atunci ce sunt? Iar in ceea ce priveste partenera - sunt persoane mai active si altele mai putin active, gaseste-ti una care sa ti se potriveasca pt ca altfel ai sa te chinuuuui!... Oricum nimeni nu te va intelege si te va judeca dar... nu baga in seama! Sexul e cea mai mare bucurie a vietii si daca e sa ma numeasca cineva ninfomana sau obsedata n-au decat! Momentan mi-am gasit un partener pe masura si sunt extreeeem de fericita! Asa ca ai sa gasesti si tu, stai calm si mai cauta!


Topicul este din 2008, probabil ca pana acum s-a si insurat
Micaell
Postat pe 28 Mai 2011 13:11
ce pot zice ? EU nu dau dreptate nimanui eu am 18 ani , barbate'miu 44 ... dar nu l'as da pe niciun pusti pai ce barbat e ala care face de 2-3 ori pe sapt ? eu nu rezist daca nu fac de minim 2-3 ori pe zi ... dimineata el vrea ... dupamiaza comun acord .... seara eu si in marea majoritatii nu exista zi fara 4-5 nr il ador si nu am parte de sex de 2-3 min ci de dragoste .... pai barbat se numeste ala care stie sa te faca sa te simti in al noulea cer si apoi sa se gandeasca la el ffff rare ocaziile in care nu am avut parte de preludiu cu sarutari din cap pana in picioare .. mangaieli si restu wtf ? ce femeie e aia care refuza sexu' ? una bolnava poate daca iti iubesti parteneru iti doresti sa fie tot timpul cu tine ... sa il vezi radiind de fericire si tu la fel ... P.S. nu sunt doar genu roma ntica ador sexu de impacare acela in care de ia pe sus te aRUNCA IN PAT SI " TE VIOLEAZA ' multe si multe feluri de a o face ... sunt cu el de 8 luni , nici o zi nu m'a plictisit
consuela18
Postat pe 17 Iulie 2011 01:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Discutii 70 De la: kudika_24758 10 Februarie 2013 08:56
Poti sa ma ierti, Doamne 221 De la: elissabeth 6 Septembrie 2009 21:36
sa am incredere? 25 De la: dragon_fly88 18 Ianuarie 2011 18:57
care o fi cauza? 15 De la: andra_05 3 August 2009 17:26
:-? 4 De la: simonycik 9 Octombrie 2009 10:03