Setari Cookie-uri

geloasa fara motive

Azi cu sigurata a fost cea mai urata zi din viata mea ...din cauza prostiilor pe care le spun fara sa gandesc si sa ma gandesc cum se simte el knd imi aude toate reprosurile pe care i le fac zilnik am fost pe puncul de a`l pierde.Si mi`am dat seama cat de mult il supara tot ce zik pt k`l acuz pur si simplu fara vreun motiv...problema este k`l iubesc prea mult dar totusi asta nu`mi da dreptul sa`l supar toata ziua din prostiile mele....sunt extrem de geloasa pana si dak vb cu vreo fata incep rpd sa`l intreb cine`i pers respectiva si d unde o cunoaste ...si chestii de genu ...incerc tare mult sa ma schimb si o sa ma schimb pt el si de frik sa nu`l pierd...sincer nu mi`as putea imagina viatza fara el nu as sti ce sa mai fac l`am pus pe el pe primu loc in toate.Daca atzi trecut prin ce trec eu acuma si atzi putea sa`mi da`tzi vreun sfat v`as fi recunoscatoare.
andra_lov3
Postat pe 1 Ianuarie 2009 19:29
cand iubesti cu adevarat,cred ca e aproape imposibil sa nu fii gelos/geloasa.prietenul tau ar trebui intr-un fel sa fie bucuros ca esti geloasa pt ca asa ii dovedesti intr-un fel ca il iubesti.oricum,nu trebuie sa exagerezi cu gelozia pentru ca se simte probabil sufocat.trebuie sa stii sa te abtii.cand il vezi vorbind cu o fata nu trebuie sa sari repede ca cine era tipa ,de unde o cunoaste,ce a vb cu ea..daca de fiecare data cand il vezi vorbind cu o fata,ii vei face scene de gelozie fara motiv,se va satura si el odata si odata..in plus,facandu-i scene,o sa ajunga sa te minta si sa vorbeasca cu fete pe ascuns si va fi mai rau asa..
CaryS23
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:27
modereaza scenele de gelozie caci s'ar putea sa se sature de ele..daca e prea mult tot strica..asa'k mai bine sa le micsorezi numarul sh sa faci scene de gelozie pe motive bine intemeiate dar nu pe asta k asa vrei tu..
aleera
Postat pe 13 Ianuarie 2009 08:56
Am incercat sa le moderez si sincer merge kt de kt dar cel mai mult ma bucura faptul k nu ma minte si am vazut lucrurl asta de 1000 d ori ...si mi`a promis k nu m`a inselat si nu o sa ma insele .....si ii dau dreptate la urma uremei nu suntem casatoritzi sa fie nevoit sa ma insele dak simte nevoia sa fie cu alta ma poate lasa si atat msik pt sfaturi :*:*
andra_lov3
Postat pe 13 Ianuarie 2009 21:55
Eu nu inteleg gandirea asta. Ce sa vorbeasca cu fete?? Ce ar avea el de vorbit cu alte fete in afara de un simplu salut?? Daca nu are legatura cu jobul sau daca nu e vreo cunostinta din copilarie cum sa accepti ca prietenul tau sa stea de vorba cu alte femei? Ca ce chestie?

Singurul "sfat" pe care ti-l pot da eu este sa nu ai incredere oarba niciodata intr-un barbat. Acelasi sfat l-as da unui barbat referitor la o femeie. Nu e nevoie sa-i faci scene de gelozie, pune-i intrebari simple, scurte si urmareste-i reactiile si raspunsurile. Si pastreaza concluziile pentru tine. O sa-ti foloseasca mai tarziu cand vei strange suficiente cat sa tragi o concluzie.

"la urma uremei nu suntem casatoritzi sa fie nevoit sa ma insele dak simte nevoia sa fie cu alta ma poate lasa si atat " . Si ti-o spune asa?? Nu, nu te va lasa ca e mult mai comod sa aibe una"pentru zile negre". Sau unora le-ar fi.

Inca ceva ce nu mi-e clar. De ce atata preocupare "sa nu-l pierd"?? Inteleg ca-l iubesti de nu mai poti dar crede-ma ca dupa cateva faze naspa(si vor fi) asa o sa-ti treaca si o sa incepi sa gandesti si cu capsorul nu doar cu inimioara. Nu zic ca n-o sa-l mai iubesti dar sper ca o sa incepi sa te gandesti un picut mai mult la tine si n-o sa mai crezi asa usor fraze de genul "si mi`a promis k nu m`a inselat si nu o sa ma insele". E plin de barbati in lumea asta si crede-ma ca ai de unde alege, nu-l lasa sa te transforme intr-o duduie urlatoare care n-are altceva mai bun de facut decat sa-i tina lui evidenta cu cine vorbeste si cat. Pentru ca oricat ai incerca tu sa-l scoti nevinovat, nu e. Sau iti imaginezi singura ca vorbeste, rade, si alte tampenii cu alte fete?
liliana2005
Postat pe 13 Ianuarie 2009 23:32
Credema k au fost o gramada de lucruri urate si certuri intre noi si tot nu am ajuns sa gandesc cu capul sincer nu stiu cum s`a intamplat chestia asta este primul barbat la kre tzin si chiar imi este freica sa nu`l pierd pentru k sunt super atasata de el si fara el sincer nush ce as face...oricum am vazut d multe ori k nu ma minte dak mi`a zis k`i undeva acolo era knd ajungeamj si asta se intampla intr`uhn min knd ieseam d la sc il intrebam unde esti si`mi spuneai k`i cu un prieten la o cafea ...dar eu il intrebam fix knd eram aproape acolo si sincer nu m`a mintit niciodata tot timpu l`am gasit unde mi`a zis si cu cn :D oricum msik pt sfaturi sincer chiar ai dreptate dar eu recunosc il iubesc k proasta si sunt oarba as vrea sa`tzi pot urma sfaturile dar este greu :(
andra_lov3
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:41
aaa si era sa uit de multe ori ramane sa doarma la mine pt k`l rog eu deci nu stie dinainte si niciodata nu i`a sunat telefonul sau sa primeasca vreun mesaj ...il suna doar baietii :)
andra_lov3
Postat pe 14 Ianuarie 2009 12:44
E foarte bine asa :) nu e nimic rau in a iubi pe cineva asa de mult, din contra, putini oameni au norocul sa poata simti atatea pentru cineva si acel cineva sa fie cu ei. Tu te poti considera norocoasa zic eu.
Dar pe de alta parte, trebuie sa stii ca in viata si in relatii orice se poate intampla si daca se intampla trebuie sa stabilesti niste "reguli" care te vor ajuta sa te ghidezi.
In rest, numai bine :) be happy!!
liliana2005
Postat pe 14 Ianuarie 2009 23:09
msik pentru sfaturi dar sincer chiar nu ma consider norocoasa si faze naspa au fost desulte dar ca proasta continui sa cred in el si sa plang acuma mai nou am ajuns sa nu mai dorm noptziile din cauza unor lucruri pe care le face si se jura tot timpu k nu`i adevarat dar stiu k ma minte in fata de exemplu a luat o poza pe calcu meu si a sterso da a uitat s`o stearga de tot si knd am gasit`o l`am intrebat ce`i cu poza aia era o poza cu 2 tipe ...si s`a jucat k nu stie nik d ea si k n`a luat nici on poza dar nu avea cine k doar noi umblam in calcu meu ...:( nu stiu sincer ce sa mai fac l`as lasa dar nu pot nu stiu ce sa mai fac :( ai vreun sfat pls ?:*
andra_lov3
Postat pe 15 Ianuarie 2009 09:50
Adica a descarcat o poza cu doua tipe de pe mess, doua tipe reale sau ceva de pe net?? Ca n-am inteles, nu ca ar fi vreo diferenta. Dar esti sigura sigura sigura ca nu are acces altcineva la compul tau?? Fratele, sora?? De ce nu i-ai dat restore si sa vezi cand a fost accesata ultima data?? Nu te poate minti chiar asa in fata.
liliana2005
Postat pe 15 Ianuarie 2009 19:17
sincer nu stiku dar incerc sa nu`l mai intreb ieri chiar am crezut k ne`am desp adik a vrrut sa ne desp k il stresez prea mult si nush ce credeam k nu mai exista cale de impacare
am plans vreo 3 ore pe afara
el era langa mine ii era frik cik sa nu fac prostii nu m`a lasat o clipa sg a venit dupa mn la sc k a aflat k am plekt initial am vrut sa fug de el dar a venit si s`a pus in fata mea insista sa ma conduca i`am zius sa nu se mai intereseze d mn dak nu suntem impreuna dar nu a vrut a continuat sa aiba grija de mine si mni`a cerut sa`l iau d mana si n`am vrut...am plekt el tot dupa mn ...a zis k nu ma lasa singujra deloc pana nu`i sigur k ajung cu bn aks ...sam ajuns in fata blocului si i`am zis k il iubesc enorm si k nu o sa`l uit niciodata si k o sa`si dea seama candva ce inseama pt mine.,,...dupa vreo 3 ore d vb...m`a luat in bratze si m`a intrebat dc il enervez ..si k nu vrea sa ma piarda :( si ne`am impacat l`am vazut chiar ewra fericit :( acvuma sunt fericit si eu sper sa nu mai ajungem la asa ceva
andra_lov3
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:20
Si din ce motiv ai ajuns sa faci asa ceva??
Eu zic ca va prostiti pre mult. Chestiile astea se aduna intr-o relatie si pot fie sa o faca mai puternica, asta cu conditia sa nu se repete prea des, fie sa o distruga pe termen lung si sa faca sa dispara afectiunea. Tu stii cel mai bine ce iti doresti dar scenele de gelozie la ordinea zilei sau tot o data la cateva zile nu sunt o solutie.
Mie imi e destul de clar ca te iubeste iar daca face vreo tampenie nu cred ca trebuie sa reactionezi urat si sa te enervezi, sa plangi de fiecare data.
De ce nu cauti sa faci ceva pentru tine daca el a facut o prostie de ce nu iei o pauza, sa se gandeasca bine ce vrea. Incearca sa te indepartezi de el, sa-l tratezi cu raceala sa vezi daca te cauta, daca vrea sa vada ce faci. Stiu ca sentimentul e groaznic, e feeling-ul ala de pierdere dar daca e al tau crede-ma ca va fi si peste 5 ani si peste 10 ani. Viata e ciudata si se pot intampla multe, depinde de noi daca ne autoeducam sa depasim obstacolele si momentele grele. De ce nu mergi la sala de exemplu doua ore, la bazin, la sauna, la un masaj, orice, doar sa vezi ca poti sa faci lucruri pentru tine si n-ai nevoie de el. Stii...la sala sunt o groaza de baieti ;) Glumesc :) Dar chiar sunt:)
liliana2005
Postat pe 16 Ianuarie 2009 23:37
:)) da stiu ai dreptate oricum sincer m`am mai schimbat si am mai multa incredere`n mine dar csinguru lucru pe care nu`l pot face este sa fiu mai rece cu el ...eu sunt o persoana dulce imi place sa`l alint si sa`l rasfatz intruna cu cuvinte dulci gesturi orice imi place la nebunie sa`l vad fericit si sincer de multe ori chiar vad sclipirea aia ih ochii lui si simt k ma adora si ma simt cea mai norocoasa oricum de la ultima cearta totul merge bine n`au mai fost incidente de nici un fel sper sa mearga la fel de bine k pana acuma ...esti o fata de treaba si msik pt sfaturi dak vrei sa vb idu meu andraon666
andra_lov3
Postat pe 18 Ianuarie 2009 13:30
Eu nu ziceam sa-ti schimbi total comportamentul fata de el, ziceam doar sa incerci sa fii mai nepasatoare din cand in cand, atunci cand face tampenii sa fii mai rece pentru ca pana la urma nimeni nu apartine nimanui si nu avem de ce sa permitem celor care ar trebui sa fie cu noi si langa noi sa ne faca rau.
O sa-ti dau add pe mess si vorbim, desi eu intru foarte rar :)

Pupici :)
liliana2005
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:56
stiu cum e.....am patit si patesc la fel cu prietenul meu....ma comport exact la fel cum te comporti u cu iubitul tau...acelesi scene ,aceeasi poveste....de multe ori ii spun ca nu e bine ce fac sau ce spun....nu are rost sa iti povestesc pentru k este la fel cum procedezi u....dar povestea mea e alta...eu am fost casatorita....fostul meu sot imi facea scene de gelozie incat imi venea sa urlu ....simteam ca innebunesc alaturi de el....si clar eram nevinovata....ma acuza si ma jignea in fiecare zi....asa am continuat sa traiesc 7 ani de zile ,pana nu am mai suportat....ma urmarea cu privirea peste tot de o simteam si in ceafa....culmea este ca mai lucram si la aceeasi firma....deci gandeste-te ca nu puteam vb cu un barbat ca .....ma acuza...deh nu are rost sa mai continui....in final ne-am despartit....ce uitasi sa iti spun ca in timpul casatoriei mele nu am stiut ce este aceea gelozie....dupa 2 ani am inceput o noua reletie....un barbat mai mic ca mine...."la ani"....si uite asa ne-am indragostit....ce e rau e ca eu...eu sunt cea geloasa acum si fac crize de gelozie....si il stresez cum faci u....si femei si alea alea.....dumnezeule....mi-am dat seama mai recent ca asa am patit si eu cu fostul meu sot.....stiu si am fost in pielea iubitului meu de acum....si incerc sa imi revin si am ceva timp ca nu mai spun nimic sau aproape nimic....las si e liniste....el este mirat ca m-am schimbat....dar nu este adevarat....inauntrul meu....totul tipa ....dar stii vb aia "o taca face cat o vaca"....pt ca ma gandesc ca la un moment dat ma va parasi pt simplu motiv ca fac scene de gelozie aiurea......si sunt sigura ca pt asta va pleca....deci i-a aminte....inceark sa te abtii....incearca in primul rand sa ai incredere in tine ....asa depasesti putin aceasta gelozie.....si cu siguranta te v-a iubi mai mult pt ceea ce incerci sa faci.....

Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:07
stiti cum e explicata gelozia?
o totala neincredere in tine, fapt care se traduce astfel in gelozie : nu te crezi frumoasa, nu te crezi desteapta, nu te crezi atragatoate etc(fiecare cu nebunia ei) si pentru asta crezi ca intotdeuna el cauta ce nu gaseste la tine. din punctul meu de vedere crizele le faceti voi singure ca tot timpul va imaginati tot felu de tampenii din lipsa de incredere in propria persoana. am citit ca esti la liceu. ce iti trebuie tie iubire vesnica la liceu? in loc sa ai alte idealuri in viata, tu te crizezi ca cine stie ce ratat te inseala, el nu e primu si nici nu o sa fie ultimul, barbati in lumea asta sunt cu gramada numai sa vrei sa-i vezi. nu te ajuta cu nimic ca esti isterica, poate o sa te paraseasca ca esti isterica nu ca te inseala cu alta. mai bine ti-ai acorda timp tie sa te cunosti si sa-ti construiesti o personalitate solida vare sa iti permita sa crezi in tine in tot ce faci, decat sa iti ocupi frumosul capsor cu prostii si idiotenii despreu un baiat pe care nici in spitz nu-l doare ca esti tu sau alta. sa iti pese mai mult de tine decat cei din jur, in lumea asta nu te gandi decat la tine!!!!!!!

Postat pe 23 Ianuarie 2009 15:26
msik mult o sa incerc sa fac ce atzi spus sa fiu mai indiferenta si sa fiu eu pe locul 1 dar nush daca pot si uneori daca ma schimb cum am mai facut si sunt mai rece zice k dc m-am schimbat si crede k am p altu ....oricum ii ceva timp de knd nu ne-am mai certat si totul merge bine am incercat sa am incredere-n mine si in el sper sa reusesc sa ma schimb de tot pt k ...il iubesc prea mult k sa-l pierd si pt el o sa reusesc sa ma schimb atat sper doar sa merite sa nu ma faca sa regret vreodata k am facut orice pt el ..
andra_lov3
Postat pe 24 Ianuarie 2009 12:52
Parerea mes este ca esti geloasa fara motiv... incearaca sa ai incredere in el si sa crezi ceea ce zice...nu iti mai face atatea probleme si nu il mai inebuni cu gelozia ca la un moment dat o sa se sature de gelozia asta si o sa se termine relatia
_dulcik_
Postat pe 10 Februarie 2009 11:34
pot sa inteleg chestiile astea ku geloziile...si is de parere k trebuiesc controlate pt k duc la certuri si neintelegeri...tratati le ku indiferenta...dar nu ff multa,pt k s ar putea sa scapati lucrurile de sub control!!!nu sufocati partenerul/partnera,dar nu l lasati nici de capul lui..niciun barbat nu merita libertate :)))cea mai buan solutie:INDIFERENTA,puneti l un pik pe jar ku nepasarea si o as vedeti kum se vor intoarce toate in favoarea voastra;)

Postat pe 13 Februarie 2009 18:52
avetzi dreptate probabil k nu am incredere`n mine dar asa am invatzat sa fiu sa nu mai am incredere`n nimeni nici makr in mine dar acuma am inceput sa am in el...am incercat sa nu`i mai zik unele lucruri sau sa`l acuz aiurea ....dar in loc sa fie mai bine este mai rau a inceput sa se comporte urat sa isi incalce promisiunile si mai ales sa se enerveze fff usor pe mn dak`l intreb sau ii spun un lucru la kre n`are el chef sa raspunda sau sa`mi zica ceva incepe sa tzipe la mn si sa`mi vorbeasca urat ...incerc sa ma abtzin de la certuri dar knd tzipa la mn uneori nu mai rezist ...nu stiu ce sa mai zik sau ce sa mai cred ....oare este prea sigur k`l iubesc enorm (cum il iubesc) si crede k orice ar face nu am puterea sa`l iert?sau asa a fost de la inceput ...si acuma nu se mai poate preface...nici nu stiu ce ar trebui sa fac....uneori zik k nu ma merita si k nu merit la kte fac pentru el sa se comporte asa cu mine...dar il iert tot timpu d frik sa nu`l pierd stiu greseala mea dar am ajuns sa`l iubesc atat d mult ink nu`mi pot imagina viatza fara el ...imi este fff greu si incerc sa nu`mi pese sa fiu indiferenta dar dak sunt si ala`i motiv de cearta k ce am de m`am schimbat ce`i cu mn si k dc nu`l suport....dar eu doar incerc sa`l fac sa inteleaga cum ma simt eu knd se comporta urat cu mine...tot sper sa se schimbe si sa fie totul k la inceput cel putzin vreo 9 luni a fost totul perfect parca era k o poveste ...acuma uneori este un coshmar si stau si plang k proasta...probabil imi plang de mila knd imi dau seama kt de mult am decazut doar pt k`l iubesc...:(( chiar nu stiu ce sa mai fac si cum sa mai procedez sincer am incercat tot...:( imi este frica sa nu ma lase....si d aia tac pt k este fff orgolios dak ii zic ceva gresit sunt sigura k pleaca si nu se mai intoarce si frik asta ma omoara
andra_lov3
Postat pe 17 Februarie 2009 22:24
si eu am avut o relatie de 5 ani ...ne-am despartit pt ca se schimbase f mult dupa 2 ani si nu il mai recunosteam,incepuse sa ma neglijeze de parca nici nu existam langa el si ne-am despartit 7 luni si dupa ne-am impacat si crede-ma ca nu s-a schimbta nimic si e la fel si acum tre sa il las din noi si mi-e greru ca ma obisnuisem cu el dar asta e viata dam inainte ....ai grija ce faci sa nu regreti
kudika003824
Postat pe 7 Aprilie 2009 18:27
"oricum am vazut d multe ori k nu ma minte dak mi`a zis k`i undeva acolo era knd ajungeamj si asta se intampla intr`uhn min knd ieseam d la sc il intrebam unde esti si`mi spuneai k`i cu un prieten la o cafea ...dar eu il intrebam fix knd eram aproape acolo si sincer nu m`a mintit niciodata tot timpu l`am gasit unde mi`a zis si cu cn "

Am o nelamurire: de unde stiai tu unde este de fiecare data astfel incat intr-un minut ajungeai acolo?
cnmoha86
Postat pe 17 Aprilie 2009 16:18
sincera sa fiu un sfat nu as putea sa iti dau, intrucat sunt si eu mult prea geloasa dar imi pun intrebari de genu aia cine e doar in gand, sunt foarte geloasa si cred ca toate fetele sunt geloase doar ca ne manifestam in stiluri diferite. si vorbind de gelozia mea, eu fara un motiv anume imi inchipui tot felul de chestii dar pana la urma le-a creat doar imaginatia mea. eu zic pt cele care au ageacta problema de gelozie avansata, sa se gandeasca de doua ori inainte sa zica ceva si sa se puna in locul prietenului lor pt o sec. gelozia nu prea are leac si il poti pierde pe EL din cauza unor prostii de-ale tale. In teorie ma descurc incerc sa pun si in practica
rralucaa
Postat pe 7 Mai 2009 13:47
mai fetelor.......de ce va pierdeti timpul si va tocati nervii incercand cu disperare sa gasiti dovezi ca iubitii vostri va inseala? in loc sa va bucurati de relatiile voastre si de oamenii din jurul vostru, va chinuiti si voi si ii chinuiti si pe ei degeaba. in loc sa le faceti cate o surpriza sau cate o bucurie cand va intalniti cu ei, in loc sa-i faceti timpul petrecut cu voi oaza de liniste si de bucurie si de placere, asa incat sa isi doreasca sa va vada mereu, voi ii agasati si ii indepartati si ii faceti sa se intrebe 'oare ce nu o sa ii convina de data asta?'.
sunteti atat de nesigure pe voi incat nu va vine sa credeti ca va iubeste si de aia e langa voi?
intelegeti o data ca sunteti tinere, frumoase, destepte si cuminti, si ca au toate motivele sa va iubeasca pe voi, de aia sunt acolo, nu ca sa se duca cu prima care ii iese in cale. desi daca voi faceti mereu scandal, s-ar putea sa ajunga tentat sa o faca, numai ca sa aiba putina liniste.


si mai ales va intreb de ce preferati sa fiti mereu in alerta, mereu in atac, mereu stresate si cu ganduri negre, in loc sa va faceti viata frumoasa, si pe a voastra si pe a lor, in loc sa va bucurati in fiecare zi cand ii vedeti, in loc sa fiti fericite.

atunci cand o sa va iubiti pe voi suficient si o sa fiti multumite de voi si de felul in care va construiti viata, zi de zi, o sa puteti sa va bucurati de ea alaturi de un barbat, fara gelozii si crize. o sa fiti suficient de puternice ca sa nu va definiti prin barbatul care va e alaturi, sa nu fiti dependente de atentia lui., si o sa vi-l faceti partas, partener, camarad. si nu o sa va fie frica ca-l pierdeti la fiecare pas, nici ca o sa fuga cu prima fista care ii iese in cale.
_diana_
Postat pe 7 Mai 2009 14:10
De la: _diana_, la data 2009-05-07 14:10:35mai fetelor.......de ce va pierdeti timpul si va tocati nervii incercand cu disperare sa gasiti dovezi ca iubitii vostri va inseala? in loc sa va bucurati de relatiile voastre si de oamenii din jurul vostru, va chinuiti si voi si ii chinuiti si pe ei degeaba. in loc sa le faceti cate o surpriza sau cate o bucurie cand va intalniti cu ei, in loc sa-i faceti timpul petrecut cu voi oaza de liniste si de bucurie si de placere, asa incat sa isi doreasca sa va vada mereu, voi ii agasati si ii indepartati si ii faceti sa se intrebe 'oare ce nu o sa ii convina de data asta?'.
sunteti atat de nesigure pe voi incat nu va vine sa credeti ca va iubeste si de aia e langa voi?
intelegeti o data ca sunteti tinere, frumoase, destepte si cuminti, si ca au toate motivele sa va iubeasca pe voi, de aia sunt acolo, nu ca sa se duca cu prima care ii iese in cale. desi daca voi faceti mereu scandal, s-ar putea sa ajunga tentat sa o faca, numai ca sa aiba putina liniste.


si mai ales va intreb de ce preferati sa fiti mereu in alerta, mereu in atac, mereu stresate si cu ganduri negre, in loc sa va faceti viata frumoasa, si pe a voastra si pe a lor, in loc sa va bucurati in fiecare zi cand ii vedeti, in loc sa fiti fericite.

atunci cand o sa va iubiti pe voi suficient si o sa fiti multumite de voi si de felul in care va construiti viata, zi de zi, o sa puteti sa va bucurati de ea alaturi de un barbat, fara gelozii si crize. o sa fiti suficient de puternice ca sa nu va definiti prin barbatul care va e alaturi, sa nu fiti dependente de atentia lui., si o sa vi-l faceti partas, partener, camarad. si nu o sa va fie frica ca-l pierdeti la fiecare pas, nici ca o sa fuga cu prima fista care ii iese in cale.


Stii de ce?? Pentru ca in viata altfel stau lucrurile. Pentru ca oricat de frumoasa si de sigura pe tine ai fi, el tot se va uita la alta. Si stii de ce?? Nu pentru ca alta ar fi mai frumoasa sau mai desteapta decat tine sau pentru ca tocmai a iesit din coafor si ii sta parul nu stiu cum, ci pentru ca e ALTA. E atat de simplu si doar de atata lucru au nevoie barbatii ca sa se uite dupa alta. E suficient 3 zile sa-l neglijezi, sa fii bolnava, sa ai multe pe cap si vei vedea cum incearca sa se uite dupa alta fara ca tu sa-l vezi, asa in treacat sau cu coada ochiului.

Pe de alta parte daca nu-ti pasa, e minunat. Atunci povestea ta functioneaza, totul e perfect. Armonie din toate punctele de vedere. Dar daca esti cu picioarele pe pamant vei stii mereu ca iubitul tau admira frumusetile patriei(si ale altora desigur). Eu credeam tare mult in povestea asta pana m-am trezit. Si "ma trezesc" mereu cu iubitii altor femei care mergand de mana nonsalant mai arunca o privire in stanga si in dreapta. Devine penibil cand femeile alea sunt chiar frumoase. Sigur ca pot sa ignor si sa ma conving singura ca lumea e minunata, ca totul se rezolva si ca pana la urma barbatii aia se uitau numai in directia mea, nu la mine. Si ca al meu nu se uita la altele. Zi de zi. Si ca totul este in imaginatia mea. Asta ca sa-mi salvez bietii nervi care si asa sunt greu incercati.



liliana2005
Postat pe 7 Mai 2009 18:17
De la: liliana2005, la data 2009-05-07 18:17:32
De la: _diana_, la data 2009-05-07 14:10:35mai fetelor.......de ce va pierdeti timpul si va tocati nervii incercand cu disperare sa gasiti dovezi ca iubitii vostri va inseala? in loc sa va bucurati de relatiile voastre si de oamenii din jurul vostru, va chinuiti si voi si ii chinuiti si pe ei degeaba. in loc sa le faceti cate o surpriza sau cate o bucurie cand va intalniti cu ei, in loc sa-i faceti timpul petrecut cu voi oaza de liniste si de bucurie si de placere, asa incat sa isi doreasca sa va vada mereu, voi ii agasati si ii indepartati si ii faceti sa se intrebe 'oare ce nu o sa ii convina de data asta?'.
sunteti atat de nesigure pe voi incat nu va vine sa credeti ca va iubeste si de aia e langa voi?
intelegeti o data ca sunteti tinere, frumoase, destepte si cuminti, si ca au toate motivele sa va iubeasca pe voi, de aia sunt acolo, nu ca sa se duca cu prima care ii iese in cale. desi daca voi faceti mereu scandal, s-ar putea sa ajunga tentat sa o faca, numai ca sa aiba putina liniste.


si mai ales va intreb de ce preferati sa fiti mereu in alerta, mereu in atac, mereu stresate si cu ganduri negre, in loc sa va faceti viata frumoasa, si pe a voastra si pe a lor, in loc sa va bucurati in fiecare zi cand ii vedeti, in loc sa fiti fericite.

atunci cand o sa va iubiti pe voi suficient si o sa fiti multumite de voi si de felul in care va construiti viata, zi de zi, o sa puteti sa va bucurati de ea alaturi de un barbat, fara gelozii si crize. o sa fiti suficient de puternice ca sa nu va definiti prin barbatul care va e alaturi, sa nu fiti dependente de atentia lui., si o sa vi-l faceti partas, partener, camarad. si nu o sa va fie frica ca-l pierdeti la fiecare pas, nici ca o sa fuga cu prima fista care ii iese in cale.


Stii de ce?? Pentru ca in viata altfel stau lucrurile. Pentru ca oricat de frumoasa si de sigura pe tine ai fi, el tot se va uita la alta. Si stii de ce?? Nu pentru ca alta ar fi mai frumoasa sau mai desteapta decat tine sau pentru ca tocmai a iesit din coafor si ii sta parul nu stiu cum, ci pentru ca e ALTA. E atat de simplu si doar de atata lucru au nevoie barbatii ca sa se uite dupa alta. E suficient 3 zile sa-l neglijezi, sa fii bolnava, sa ai multe pe cap si vei vedea cum incearca sa se uite dupa alta fara ca tu sa-l vezi, asa in treacat sau cu coada ochiului.

Pe de alta parte daca nu-ti pasa, e minunat. Atunci povestea ta functioneaza, totul e perfect. Armonie din toate punctele de vedere. Dar daca esti cu picioarele pe pamant vei stii mereu ca iubitul tau admira frumusetile patriei(si ale altora desigur). Eu credeam tare mult in povestea asta pana m-am trezit. Si "ma trezesc" mereu cu iubitii altor femei care mergand de mana nonsalant mai arunca o privire in stanga si in dreapta. Devine penibil cand femeile alea sunt chiar frumoase. Sigur ca pot sa ignor si sa ma conving singura ca lumea e minunata, ca totul se rezolva si ca pana la urma barbatii aia se uitau numai in directia mea, nu la mine. Si ca al meu nu se uita la altele. Zi de zi. Si ca totul este in imaginatia mea. Asta ca sa-mi salvez bietii nervi care si asa sunt greu incercati.





Si daca poate chiaR te inseli?
DE obicei femeile au dreptate, dar chiar sa crezi ca tu stii ADEVARUL?
kudikaroxi
Postat pe 7 Mai 2009 18:26
De la: liliana2005, la data 2009-05-07 18:17:32
De la: _diana_, la data 2009-05-07 14:10:35mai fetelor.......de ce va pierdeti timpul si va tocati nervii incercand cu disperare sa gasiti dovezi ca iubitii vostri va inseala? in loc sa va bucurati de relatiile voastre si de oamenii din jurul vostru, va chinuiti si voi si ii chinuiti si pe ei degeaba. in loc sa le faceti cate o surpriza sau cate o bucurie cand va intalniti cu ei, in loc sa-i faceti timpul petrecut cu voi oaza de liniste si de bucurie si de placere, asa incat sa isi doreasca sa va vada mereu, voi ii agasati si ii indepartati si ii faceti sa se intrebe 'oare ce nu o sa ii convina de data asta?'.
sunteti atat de nesigure pe voi incat nu va vine sa credeti ca va iubeste si de aia e langa voi?
intelegeti o data ca sunteti tinere, frumoase, destepte si cuminti, si ca au toate motivele sa va iubeasca pe voi, de aia sunt acolo, nu ca sa se duca cu prima care ii iese in cale. desi daca voi faceti mereu scandal, s-ar putea sa ajunga tentat sa o faca, numai ca sa aiba putina liniste.


si mai ales va intreb de ce preferati sa fiti mereu in alerta, mereu in atac, mereu stresate si cu ganduri negre, in loc sa va faceti viata frumoasa, si pe a voastra si pe a lor, in loc sa va bucurati in fiecare zi cand ii vedeti, in loc sa fiti fericite.

atunci cand o sa va iubiti pe voi suficient si o sa fiti multumite de voi si de felul in care va construiti viata, zi de zi, o sa puteti sa va bucurati de ea alaturi de un barbat, fara gelozii si crize. o sa fiti suficient de puternice ca sa nu va definiti prin barbatul care va e alaturi, sa nu fiti dependente de atentia lui., si o sa vi-l faceti partas, partener, camarad. si nu o sa va fie frica ca-l pierdeti la fiecare pas, nici ca o sa fuga cu prima fista care ii iese in cale.


Stii de ce?? Pentru ca in viata altfel stau lucrurile. Pentru ca oricat de frumoasa si de sigura pe tine ai fi, el tot se va uita la alta. Si stii de ce?? Nu pentru ca alta ar fi mai frumoasa sau mai desteapta decat tine sau pentru ca tocmai a iesit din coafor si ii sta parul nu stiu cum, ci pentru ca e ALTA. E atat de simplu si doar de atata lucru au nevoie barbatii ca sa se uite dupa alta. E suficient 3 zile sa-l neglijezi, sa fii bolnava, sa ai multe pe cap si vei vedea cum incearca sa se uite dupa alta fara ca tu sa-l vezi, asa in treacat sau cu coada ochiului.

Pe de alta parte daca nu-ti pasa, e minunat. Atunci povestea ta functioneaza, totul e perfect. Armonie din toate punctele de vedere. Dar daca esti cu picioarele pe pamant vei stii mereu ca iubitul tau admira frumusetile patriei(si ale altora desigur). Eu credeam tare mult in povestea asta pana m-am trezit. Si "ma trezesc" mereu cu iubitii altor femei care mergand de mana nonsalant mai arunca o privire in stanga si in dreapta. Devine penibil cand femeile alea sunt chiar frumoase. Sigur ca pot sa ignor si sa ma conving singura ca lumea e minunata, ca totul se rezolva si ca pana la urma barbatii aia se uitau numai in directia mea, nu la mine. Si ca al meu nu se uita la altele. Zi de zi. Si ca totul este in imaginatia mea. Asta ca sa-mi salvez bietii nervi care si asa sunt greu incercati.





in ceea ce zici tu intervine problema.............si ce daca SE UITA dupa alta pe strada? are cumva ochelari de cal, sa nu vada ce e in jurul lui? si mie imi place sa vad femei frumoase pe strada. si barbati frumosi. cand vad femei frumoase si barbati frumosi pe strada, ingrijiti, bine imbracati, curati, care au ceva special ma bucur, ma gandesc ca poate isi mai revine lumea din decaderea in care se afla.

si cand vad o femeie ingrijita, frumoasa, care are ceva special, i-o arat si iubitului. si ii spun 'uite, iubitule, ce femeie frumoasa. si el imi spune 'da, e frumoasa, intr-adevar'. si chiar nu vad care ar fi problema........daca nu s-ar uita, mi-as face griji.

si inca ceva. iti garantez ca asa cum vede femeile frumoase care trec pe langa el, le vede si pe cele vulgare. si tot asa cum apreciaza cat de bine arata prima, vede si cat de rau arata urmatoarea. si nici un om normal nu o sa te paraseasca doar pentru ca a trecut o femeie frumoasa pe langa el. iar daca o face, nu merita sa plangi dupa el, ala nu e barbat, e copil, sau nici macar atat. in acest caz discutia nu mai are rost. in schimb orice barbat care vede una vulgara pe strada (ma refer la un barbat care nu e vulgar la randul lui, asa cum imi plac mie barbatii), te va aprecia si mai mult pe tine in comparatie cu ea.
deci pana la urma, tot noi avem de castigat. plus ca atata timp cat se uita cu tine de mana, si nu se fereste, ai putea sa apreciezi ca nu vrea sa te faca sa crezi ca nu se uita.


din discutia asta iese orice barbat care spune 'uite, mami, aia arata mai bine ca tine, ce i-as mai p*****' pe asta l-as parasi direct, fara drept de apel.

o zi minunata
_diana_
Postat pe 7 Mai 2009 18:51
Sigur ca nu stiu eu adevarul absolut dar femeile in general simt asta. Uneori nu se poate explica ce se simte. Si n-am spus ca absolut toti barbatii fac asta, nu mi-as permite. Dar nici sa fiu inconstienta eu una nu-mi permit.
liliana2005
Postat pe 7 Mai 2009 18:53
De la: liliana2005, la data 2009-05-07 18:53:04Sigur ca nu stiu eu adevarul absolut dar femeile in general simt asta. Uneori nu se poate explica ce se simte. Si n-am spus ca absolut toti barbatii fac asta, nu mi-as permite. Dar nici sa fiu inconstienta eu una nu-mi permit.


hey....
kudika022662
Postat pe 7 Mai 2009 18:56
dar nu e vorba de inconstienta. e vorba ca barbatul ala are dreptul sa vada ce e in jurul lui. si daca e sa te paraseasca, o va face indiferent daca se uita dupa alta pe strada. daca nu vrea sa te paraseasca, si te iubeste, nu te va parasi nici daca il asalteaza 1000 de femei.

tu chiar crezi ca un barbat din momentul in care a inceput o relatie cu tine, nu e constient ca nu au murit toate femeile frumoase din lumea asta? si cu toate astea probabil isi doreste o relatie cu tine.......nu cu alea 1000 de femei frumoase dupa care se uita pe strada, care au viata lor, familiile lor sau mai stiu eu ce
_diana_
Postat pe 7 Mai 2009 18:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
GELOASA FARA MOTIV?? SPUNETI-MI SI VOI 30 De la: Barbie30_ 15 Decembrie 2010 20:27
Sunt geloasa si invidioasa si nu mai suport 84 De la: kudika_938443 21 Octombrie 2013 09:03
Nu pot continua relatia 12 De la: healthy013396 31 Iulie 2010 22:09
Cum se sterg discutiile adaugate? 20 De la: 2 Septembrie 2014 15:23
Gelozie 3 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:13