Setari Cookie-uri

M-am indragostit in colega mea de facultate

Salut tuturor, ma numesc Dragos, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, m-am indragostit tare de tot in colega mea de facultate, sunt anul trei la asistenta sociala, e problema ca ea are prieten de 10 luni, dar ma inebunit , nu pot dormi , sunt gelos , ma simt rau, vreau sa o cuceresc sa fiu impreuna cu ea , nustiu ce sa fac, cum sa ma comport , am facut asa ca si cum acum suntem pur si simplu prieteni buni, citeodata nu mai pot suporta si ma comport straniu cu ea , cred ca ea deja intelege , dar nu ae schimba nimik , ...
kudika_28848
Postat pe 7 Februarie 2013 15:12
De la: kudika_28848, la data 2013-02-07 15:12:40Salut tuturor, ma numesc Dragos, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, m-am indragostit tare de tot in colega mea de facultate, sunt anul trei la asistenta sociala, e problema ca ea are prieten de 10 luni, dar ma inebunit , nu pot dormi , sunt gelos , ma simt rau, vreau sa o cuceresc sa fiu impreuna cu ea , nustiu ce sa fac, cum sa ma comport , am facut asa ca si cum acum suntem pur si simplu prieteni buni, citeodata nu mai pot suporta si ma comport straniu cu ea , cred ca ea deja intelege , dar nu ae schimba nimik , ...



Iti cer prea mult daca te rog sa o lasi in pace?Cum iti permiti sa intri in viata unei persoane ,chiar sub forma solicitarii unor sfaturi ,care este ,deja,angajata intr-o relatie??Clarifica, tot ceea ce te framanta,cu tanara respectiva!!Daca domnisoara respectiva nu are nicio reactie legata de manifestarile tale,vezi-ti de rostul tau si priveste-o ca pe o prietena si nimic mai mult!!!
kudika_15804
Postat pe 7 Februarie 2013 15:32
poate i se face putin mila de tine si te f0ote un pic asa
Cotoiu_ucigas
Postat pe 7 Februarie 2013 16:25
da nustiu dar ai dreptate colega este corect ceea ce spui
bleyd_nyght
Postat pe 7 Februarie 2013 16:38
De la: kudika_28848, la data 2013-02-07 15:12:40Salut tuturor, ma numesc Dragos, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, m-am indragostit tare de tot in colega mea de facultate, sunt anul trei la asistenta sociala, e problema ca ea are prieten de 10 luni, dar ma inebunit , nu pot dormi , sunt gelos , ma simt rau, vreau sa o cuceresc sa fiu impreuna cu ea , nustiu ce sa fac, cum sa ma comport , am facut asa ca si cum acum suntem pur si simplu prieteni buni, citeodata nu mai pot suporta si ma comport straniu cu ea , cred ca ea deja intelege , dar nu ae schimba nimik , ...


Ai fluturasi in stomac asa ca fai sa zboare organizat ! Gandeste logik - ea are prieten tu nu ai ce cauta acolo, asteeapta si vezi cu timpul daca va ramane libera o poti cucerii daca nu cucereste in alta parte - nu vreau sa par dura dar sunt realista!
kudika_nikole
Postat pe 7 Februarie 2013 17:13
De la: kudika_28848, la data 2013-02-07 15:12:40Salut tuturor, ma numesc Dragos, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, m-am indragostit tare de tot in colega mea de facultate, sunt anul trei la asistenta sociala, e problema ca ea are prieten de 10 luni, dar ma inebunit , nu pot dormi , sunt gelos , ma simt rau, vreau sa o cuceresc sa fiu impreuna cu ea , nustiu ce sa fac, cum sa ma comport , am facut asa ca si cum acum suntem pur si simplu prieteni buni, citeodata nu mai pot suporta si ma comport straniu cu ea , cred ca ea deja intelege , dar nu ae schimba nimik , ...



Chiar am crezut cã titlul topicului e pus în glumã, cãci sã te simþi "îndrãgostit în cineva" nu poate fi gândit decât de cãtre un "bãrbat" ºmecher... M-am gândit chiar cã a inversat cuvintele...ºi uite ce-a ieºit ("m-am îndrãgostit în facultate de colega mea")...
Ei bine, chiar dacã ai "greºit", voit sau nu, tinere, cred cã eºti PROST: îþi faci rãu singur... chiar dacã vrei sã crezi cã nimeni nu va suferi. Dar, chiar prin aceastã stare de "luptã interioarã", de gelozie, îþi faci rãu...ºi nu poate trece multã vreme pânã când aceastã stare se rãsfrânge ºi asupra celor din jurul tãu... Sunt convins cã e un IAD...iar rezultatele sunt PE MÃSURA gândurilor tale...
Pãrerea mea este cã PROSTIA ºi IGNORANÞA asta poate fi depãºitã mai uºor comunicarea cu fata ºi prin recunoaºterea gândurilor tale faþã de ea.
Dacã ea te va îndepãrta, sã ºtii cã asta e rodul pregãtit pentru gândurile tale...
Dar, e posibil ca ea sã reacþioneze într-un mod pozitiv pentru tine...
În orice situaþie, comunicarea înseamnã ºi comuniune, iar recunoaºterea unuia faþã de celãlalt a tuturor ºanselor ºi încercãrilor la care fiecare are dreptul sã aleagã dacã se încumetã sau nu, poate fi doar o uºurare a relaþiei, a vieþii, a liniºtirii sufleteºti.
Pânã una-alta, te AVERTIZEZ: Ai grijã, te joci cu un FOC MISTUITOR!!!!!!!!!!
Luminadestele
Postat pe 10 Februarie 2013 12:38
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-07 17:13:26
De la: kudika_28848, la data 2013-02-07 15:12:40Salut tuturor, ma numesc Dragos, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, m-am indragostit tare de tot in colega mea de facultate, sunt anul trei la asistenta sociala, e problema ca ea are prieten de 10 luni, dar ma inebunit , nu pot dormi , sunt gelos , ma simt rau, vreau sa o cuceresc sa fiu impreuna cu ea , nustiu ce sa fac, cum sa ma comport , am facut asa ca si cum acum suntem pur si simplu prieteni buni, citeodata nu mai pot suporta si ma comport straniu cu ea , cred ca ea deja intelege , dar nu ae schimba nimik , ...


Ai fluturasi in stomac asa ca fai sa zboare organizat ! Gandeste logik - ea are prieten tu nu ai ce cauta acolo, asteeapta si vezi cu timpul daca va ramane libera o poti cucerii daca nu cucereste in alta parte - nu vreau sa par dura dar sunt realista!

in tot timpul asta tu n-ai invatat ca fluturasii nu zboara organizat??
tot pe ideea asta ai ramas axata?
muza_ta
Postat pe 10 Februarie 2013 12:47
De la: muza_ta, la data 2013-02-10 12:47:25
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-07 17:13:26
De la: kudika_28848, la data 2013-02-07 15:12:40Salut tuturor, ma numesc Dragos, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, m-am indragostit tare de tot in colega mea de facultate, sunt anul trei la asistenta sociala, e problema ca ea are prieten de 10 luni, dar ma inebunit , nu pot dormi , sunt gelos , ma simt rau, vreau sa o cuceresc sa fiu impreuna cu ea , nustiu ce sa fac, cum sa ma comport , am facut asa ca si cum acum suntem pur si simplu prieteni buni, citeodata nu mai pot suporta si ma comport straniu cu ea , cred ca ea deja intelege , dar nu ae schimba nimik , ...


Ai fluturasi in stomac asa ca fai sa zboare organizat ! Gandeste logik - ea are prieten tu nu ai ce cauta acolo, asteeapta si vezi cu timpul daca va ramane libera o poti cucerii daca nu cucereste in alta parte - nu vreau sa par dura dar sunt realista!

in tot timpul asta tu n-ai invatat ca fluturasii nu zboara organizat??
tot pe ideea asta ai ramas axata?


"Gandeste logik - nu vreau sa par dura dar sunt realista!"
muza_ta
Postat pe 10 Februarie 2013 12:58
De la: kudika_28848, la data 2013-02-07 15:12:40Salut tuturor, ma numesc Dragos, va rog mult sa ma ajutati cu un sfat, m-am indragostit tare de tot in colega mea de facultate, sunt anul trei la asistenta sociala, e problema ca ea are prieten de 10 luni, dar ma inebunit , nu pot dormi , sunt gelos , ma simt rau, vreau sa o cuceresc sa fiu impreuna cu ea , nustiu ce sa fac, cum sa ma comport , am facut asa ca si cum acum suntem pur si simplu prieteni buni, citeodata nu mai pot suporta si ma comport straniu cu ea , cred ca ea deja intelege , dar nu ae schimba nimik , ...


Ce s-o mai amuza fata aia vazand cum iti curg balele dupa ea.
Dar tu insista, ca sa pici cat mai in ridicol.
sper sa-ti treaca pana nu devine o obsesie periculoasa .
Thais13
Postat pe 10 Februarie 2013 13:27
Ceea ce gandesti tu este doar in mintea ta. Probabil ca pentru ea esti doar un prieten si de asta nimic nu se schimba. Dorintele tale sunt ale tale si la fel si asteparile. Le dai cui vrei. Din punctul meu de vedere, a sta langa cineva care nu iti ofera nimic este pierdere de timp.
www.relatiidecuplu.com
kudika109274
Postat pe 10 Februarie 2013 21:18
Nu prea inteleg titlul .......M-am indtragostit IN colega .....
Cum draq IN ? Ai intrat deja in dansa sau ce ?

Nu te loa mah din ce zice lumea. Fii luptator, fii barbat. Incearca sa o cuceresti ce dracului ...... ma dezamagesti. Intra in viata ei . Ai un pic de rabdare cu ea, tre sa se certe ea odata si o data cu respectivu si tu tre sa fiii acolo. Sa planga pe umaru tau. Poarta-te normal. Daca te iei dupa lume si renunti esti un papagal.
kind_er
Postat pe 11 Februarie 2013 06:35
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 06:35:39Nu prea inteleg titlul .......M-am indtragostit IN colega .....
Cum draq IN ? Ai intrat deja in dansa sau ce ?

Nu te loa mah din ce zice lumea. Fii luptator, fii barbat. Incearca sa o cuceresti ce dracului ...... ma dezamagesti. Intra in viata ei . Ai un pic de rabdare cu ea, tre sa se certe ea odata si o data cu respectivu si tu tre sa fiii acolo. Sa planga pe umaru tau. Poarta-te normal. Daca te iei dupa lume si renunti esti un papagal.



Ha!!! Cum poti cuceri o femeie,care iubeste alt barbat,chiar sunt curioasa ??????? Aici vorbim de o femeie totusi!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2013 07:35
Haaaaaa iti dai seama ? Vb de o femeie ......da ce e supraom ? Te consideri superioara ? nu ai semtimente ?

Daca baiatu asteapta momentul prielnic o sa reuseasca.
kind_er
Postat pe 11 Februarie 2013 07:51
@kudika_28848 mai mult rãu vei face, dacã o iubești o lași sã fie fericitã cu prietenul pe care ea îl iubește, iar în timp sentimentele tale fațã de ea vor dispãrea(sau se vor transforma și veți rãmâne posibili prieteni), iar tu vei iubi pe altcineva.
ionutt__
Postat pe 15 Februarie 2013 14:37
De la: kudika_25578, la data 2013-02-11 07:51:15Haaaaaa iti dai seama ? Vb de o femeie ......da ce e supraom ? Te consideri superioara ? nu ai semtimente ?

Daca baiatu asteapta momentul prielnic o sa reuseasca.



Depinde numai de ea!!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Februarie 2013 14:49
De la: ionutt__, la data 2013-02-15 14:37:11@kudika_28848 mai mult rãu vei face, dacã o iubești o lași sã fie fericitã cu prietenul pe care ea îl iubește, iar în timp sentimentele tale fațã de ea vor dispãrea(sau se vor transforma și veți rãmâne posibili prieteni), iar tu vei iubi pe altcineva.



Bine punctat,iubirea inseamna si renuntare in numele ei,dar sa se justifice cauza!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Februarie 2013 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum supravietuiesti relatiei cu un alcoolic? 18 De la: coffeeta 26 Martie 2009 19:39
sunt bisexuala 65 De la: zinaceabunasinebuna 6 Februarie 2012 18:05
Destinul ne-a unit...si parca tot destinul ne desparte... 13 De la: Kudika228 9 Octombrie 2009 16:43
dragostea la distanta se poate pierde? 23 De la: kudika103699 7 Aprilie 2010 16:06
doar atit .... il iubesc. 35 De la: SIDONIA69 15 Mai 2009 11:52