Setari Cookie-uri

complexul virginitatii

la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.
marinaruxandra
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:59
get a dildo....and use it.

serios acum cred ca sunt tipi care le-ar placea o virgina...daca nu ma insel gasesti si pe site-ul asta vezi topicul virgine vs versate
anderson
Postat pe 6 Ianuarie 2009 16:22
mai...poate ca e timpul sa mai gandesti si tu pentru tine si sa iti formezi unele pareri ok chiar daca vin in contradictie cu ce te-au invatat parintii.Cat despre treaba cu rusinea fata de propria persoana...scapa de ea, pentru ca e mult mai simplu sa te invete parintii tai asa ceva decat sa iti arate vreunul in timp ce profita de tine...capul sus! Ce-i al tau e pus deoparte!
ablazancadar
Postat pe 6 Ianuarie 2009 21:26
iti multumesc,irinuca pentru incurajari
marinaruxandra
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:46
am prietene virgine si nu a fugit nimeni de ele din aceasta cauza ! de ce? cred ca depinde de modul in care percepe fiecare fata virginitatea si cum este afectata de acest lucru

Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:10
Eu nu inteleg de ce iti este rusine de tine....

Adica ...inteleg cum vine faza cu ,,mi-e rusine de mine'' singura persoana in fata careia nu as vrea sa-mi fie rusine sunt EU ...atata timp cat eu sunt impacata cu deciziile mele celalte persoane chiar nu conteaza.

Tu esti cea care a ales sa fie virgina pana la varsta asta asa ca de aia nu pricep ...de ce iti este rusine de tine ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Ianuarie 2009 17:22
virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris
marinaruxandra
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:24
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris

coffeeta
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:27
poi fata mea... sfatul pe care ti'l dau e sa nu te oferi acum primului iesit in cale...asta e cea mai mare prostie "o tii" atat si dupa aia "o dai" lui un neicanimeni sau cam asa ceva
deci fa'ti o relatie serioasa cu un baiat (nu neaparat serios) si ia'l cu frumuselu: ce perspective are etc... nu vreau sa te critic ca nu am niciun drept, dar ce ai asteptat atat??
pot sa zic ca la mine se uita lumea ca la felul sapte cand a auzit ca la 18 ani jumate eram virgina dar de tine ce sa mai zic
te pup
kapshunik2000
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:36
poate ca rusinea intervine atunci cand spune cuiva motivatia faptului ca e virgina, pt ca invariabil apare si intrebarea ''cum, la varsta asta?????'' si atunci te intrebi cum e mai bine - sa dai o explicatie sau nu? asta e si dilema mea de altfel...
believe
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:37
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:36:57poi fata mea... sfatul pe care ti'l dau e sa nu te oferi acum primului iesit in cale...asta e cea mai mare prostie "o tii" atat si dupa aia "o dai" lui un neicanimeni sau cam asa ceva
deci fa'ti o relatie serioasa cu un baiat (nu neaparat serios) si ia'l cu frumuselu: ce perspective are etc... nu vreau sa te critic ca nu am niciun drept, dar ce ai asteptat atat??
pot sa zic ca la mine se uita lumea ca la felul sapte cand a auzit ca la 18 ani jumate eram virgina dar de tine ce sa mai zic
te pup


In primul rand nu poti avea o relatie serioasa cu o persoana neserioasa si apoi...cum adica se uita lumea ca la felul sapte? doar nu strigai in gura mare ca esti virgina..
believe
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:40
De la: coffeeta, la data 2009-01-08 15:27:16
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris


Eu zic sa incepi sa faci sex cat mai repede si sa recuperezi timpul pirdut
emilia84
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:43
De la: emilia84, la data 2009-01-08 15:43:34
De la: coffeeta, la data 2009-01-08 15:27:16
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris


Eu zic sa incepi sa faci sex cat mai repede si sa recuperezi timpul pirdut

nu invata fata la prostii...ca ea refuza inca si acum...
coffeeta
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:44
De la: emilia84, la data 2009-01-08 15:43:34
De la: coffeeta, la data 2009-01-08 15:27:16
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris


Eu zic sa incepi sa faci sex cat mai repede si sa recuperezi timpul pirdut

iti dai seama ca nu strigam in gura mare dar cand am zis lume nu m'am referit la TOATA LUMEA, numai la prietenii mei si la iubitii care ma intrebau si carora nu le venea sa creada
kapshunik2000
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:47
scuze emilia84 nu pe tine am vrut sa te citez
kapshunik2000
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:49
De la: coffeeta, la data 2009-01-08 15:44:58
De la: emilia84, la data 2009-01-08 15:43:34
De la: coffeeta, la data 2009-01-08 15:27:16
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris


Eu zic sa incepi sa faci sex cat mai repede si sa recuperezi timpul pirdut

nu invata fata la prostii...ca ea refuza inca si acum...

Nu-i adevarat! stiu eu!
Deci, draga mea, daca-l gasesti pe indiviu care merita nu mai sta pe ganduri ca stai de geaba.
p.s. Rezolvi si problema de sanatate.
emilia84
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:50
De la: believe, la data 2009-01-08 15:40:43
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:36:57poi fata mea... sfatul pe care ti'l dau e sa nu te oferi acum primului iesit in cale...asta e cea mai mare prostie "o tii" atat si dupa aia "o dai" lui un neicanimeni sau cam asa ceva
deci fa'ti o relatie serioasa cu un baiat (nu neaparat serios) si ia'l cu frumuselu: ce perspective are etc... nu vreau sa te critic ca nu am niciun drept, dar ce ai asteptat atat??
pot sa zic ca la mine se uita lumea ca la felul sapte cand a auzit ca la 18 ani jumate eram virgina dar de tine ce sa mai zic
te pup


In primul rand nu poti avea o relatie serioasa cu o persoana neserioasa si apoi...cum adica se uita lumea ca la felul sapte? doar nu strigai in gura mare ca esti virgina..
iti dai seama ca nu strigam in gura mare dar cand am zis lume nu m'am referit la TOATA LUMEA, numai la prietenii mei si la iubitii care ma intrebau si carora nu le venea sa creada.
si ce vrei sa faca acum? sa mai astepte 23 de ani sa gaseasca un tip "SERIOS" ?
kapshunik2000
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:52
De la: emilia84, la data 2009-01-08 15:50:04
De la: coffeeta, la data 2009-01-08 15:44:58
De la: emilia84, la data 2009-01-08 15:43:34
De la: coffeeta, la data 2009-01-08 15:27:16
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris


Eu zic sa incepi sa faci sex cat mai repede si sa recuperezi timpul pirdut

nu invata fata la prostii...ca ea refuza inca si acum...

Nu-i adevarat! stiu eu!
Deci, draga mea, daca-l gasesti pe indiviu care merita nu mai sta pe ganduri ca stai de geaba.
p.s. Rezolvi si problema de sanatate.

da de unde stii tu?
ca ea asa zice la final" refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum "
da daca stii tu mai bine.....oricum mi se par absurzi rau parintii ei...
coffeeta
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:52
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:52:06
De la: believe, la data 2009-01-08 15:40:43
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:36:57poi fata mea... sfatul pe care ti'l dau e sa nu te oferi acum primului iesit in cale...asta e cea mai mare prostie "o tii" atat si dupa aia "o dai" lui un neicanimeni sau cam asa ceva
deci fa'ti o relatie serioasa cu un baiat (nu neaparat serios) si ia'l cu frumuselu: ce perspective are etc... nu vreau sa te critic ca nu am niciun drept, dar ce ai asteptat atat??
pot sa zic ca la mine se uita lumea ca la felul sapte cand a auzit ca la 18 ani jumate eram virgina dar de tine ce sa mai zic
te pup


In primul rand nu poti avea o relatie serioasa cu o persoana neserioasa si apoi...cum adica se uita lumea ca la felul sapte? doar nu strigai in gura mare ca esti virgina..
iti dai seama ca nu strigam in gura mare dar cand am zis lume nu m'am referit la TOATA LUMEA, numai la prietenii mei si la iubitii care ma intrebau si carora nu le venea sa creada.
si ce vrei sa faca acum? sa mai astepte 23 de ani sa gaseasca un tip "SERIOS" ?

Nu, dar nici sa o faca cu primul care ii iese in cale doar ca sa nu spuna ca nu a facut-o
believe
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:56
De la: believe, la data 2009-01-08 15:56:19
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:52:06
De la: believe, la data 2009-01-08 15:40:43
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:36:57poi fata mea... sfatul pe care ti'l dau e sa nu te oferi acum primului iesit in cale...asta e cea mai mare prostie "o tii" atat si dupa aia "o dai" lui un neicanimeni sau cam asa ceva
deci fa'ti o relatie serioasa cu un baiat (nu neaparat serios) si ia'l cu frumuselu: ce perspective are etc... nu vreau sa te critic ca nu am niciun drept, dar ce ai asteptat atat??
pot sa zic ca la mine se uita lumea ca la felul sapte cand a auzit ca la 18 ani jumate eram virgina dar de tine ce sa mai zic
te pup


In primul rand nu poti avea o relatie serioasa cu o persoana neserioasa si apoi...cum adica se uita lumea ca la felul sapte? doar nu strigai in gura mare ca esti virgina..
iti dai seama ca nu strigam in gura mare dar cand am zis lume nu m'am referit la TOATA LUMEA, numai la prietenii mei si la iubitii care ma intrebau si carora nu le venea sa creada.
si ce vrei sa faca acum? sa mai astepte 23 de ani sa gaseasca un tip "SERIOS" ?

Nu, dar nici sa o faca cu primul care ii iese in cale doar ca sa nu spuna ca nu a facut-o

Am precizat si eu mai , care merita!
emilia84
Postat pe 8 Ianuarie 2009 15:58
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.

Draga mea am un sentiment asa, ca o sa=ti ei inima in dinti si sa o sa o faci pana la urma cu tip super -super tare.
Eu astept mesaje de la tine sa-mi spui cum a fost!
emilia84
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:00
Si eu am sentimentul virginitatii.
Intr-un fel sunt un virgin.
Cine ma poate ajuta?

Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:07
De la: emilia84, la data 2009-01-08 15:58:56
De la: believe, la data 2009-01-08 15:56:19
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:52:06
De la: believe, la data 2009-01-08 15:40:43
De la: kapshunik2000, la data 2009-01-08 15:36:57poi fata mea... sfatul pe care ti'l dau e sa nu te oferi acum primului iesit in cale...asta e cea mai mare prostie "o tii" atat si dupa aia "o dai" lui un neicanimeni sau cam asa ceva
deci fa'ti o relatie serioasa cu un baiat (nu neaparat serios) si ia'l cu frumuselu: ce perspective are etc... nu vreau sa te critic ca nu am niciun drept, dar ce ai asteptat atat??
pot sa zic ca la mine se uita lumea ca la felul sapte cand a auzit ca la 18 ani jumate eram virgina dar de tine ce sa mai zic
te pup


In primul rand nu poti avea o relatie serioasa cu o persoana neserioasa si apoi...cum adica se uita lumea ca la felul sapte? doar nu strigai in gura mare ca esti virgina..
iti dai seama ca nu strigam in gura mare dar cand am zis lume nu m'am referit la TOATA LUMEA, numai la prietenii mei si la iubitii care ma intrebau si carora nu le venea sa creada.
si ce vrei sa faca acum? sa mai astepte 23 de ani sa gaseasca un tip "SERIOS" ?

Nu, dar nici sa o faca cu primul care ii iese in cale doar ca sa nu spuna ca nu a facut-o

Am precizat si eu mai , care merita!

Imi cer scuze, din neatentie...
believe
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:11
De la: Roco, la data 2009-01-08 16:07:40Si eu am sentimentul virginitatii.
Intr-un fel sunt un virgin.
Cine ma poate ajuta?

Adica ai nevoie de o femeie "super tare" pentru ca mai apoi sa intri aici si sa ne povestesti noua cum a fost... crede-ma, sentimentele pot fi invinse prin ratiune si realitate. Turn me on si mai vorbim de cat de fost virgin esti! Pentru a fi si un pic serioasa, majoritatea barbatilor sunt virgini din anumite puncte de vedere si pare-mi-se ca faci parte din ei.
ablazancadar
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:26
Cred ca dupa ce nu o sa mai fi virgina o sa iti doresti sa mai fi virgina.Viata alaturi de un barbat aduce multe impliniri si satisfactii dar aduce si o tona de stres si nervi in plus.Cand traiesti cu un barbat nu-i ca si cand te joci cu degetul vreo zece minute jos la pasarica si gata... ...mai trebuie sa te obisnuiesti si cum este cand altcineva iti produce placere.Fata de un om nu te poti lega numai sexual ci te legi si sentimental.Si problema mare apare la legatura sentimentala.Oricum nu se coboara raiul pe pamant cand te vei casatori... ...viata va fi tot cea dinainte cu necazurile si problemele ei.
Baiat_Rezervat
Postat pe 8 Ianuarie 2009 16:42
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-08 16:42:34Cred ca dupa ce nu o sa mai fi virgina o sa iti doresti sa mai fi virgina.Viata alaturi de un barbat aduce multe impliniri si satisfactii dar aduce si o tona de stres si nervi in plus.Cand traiesti cu un barbat nu-i ca si cand te joci cu degetul vreo zece minute jos la pasarica si gata... ...mai trebuie sa te obisnuiesti si cum este cand altcineva iti produce placere.Fata de un om nu te poti lega numai sexual ci te legi si sentimental.Si problema mare apare la legatura sentimentala.Oricum nu se coboara raiul pe pamant cand te vei casatori... ...viata va fi tot cea dinainte cu necazurile si problemele ei.

uaaaaaaaaaaauuu! Ce incurajare!
emilia84
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:16
De la: irinuca89, la data 2009-01-08 16:26:45
De la: Roco, la data 2009-01-08 16:07:40Si eu am sentimentul virginitatii.
Intr-un fel sunt un virgin.
Cine ma poate ajuta?

crede-ma, sentimentele pot fi invinse prin ratiune si realitate. Turn me on si mai vorbim de cat de fost virgin esti! Pentru a fi si un pic serioasa, majoritatea barbatilor sunt virgini din anumite puncte de vedere si pare-mi-se ca faci parte din ei.

M-ai omorat! Eu credeam ca am un jeo neo se cua si tu imi tai macaroana spunandu-mi ca majoritatea sunt virgini! Vrei sa-i injur pe ailalti?
imi place vorba asta a ta "Turn me on ".

Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:21
De la: Roco, la data 2009-01-08 17:21:44
De la: irinuca89, la data 2009-01-08 16:26:45
De la: Roco, la data 2009-01-08 16:07:40Si eu am sentimentul virginitatii.
Intr-un fel sunt un virgin.
Cine ma poate ajuta?

crede-ma, sentimentele pot fi invinse prin ratiune si realitate. Turn me on si mai vorbim de cat de fost virgin esti! Pentru a fi si un pic serioasa, majoritatea barbatilor sunt virgini din anumite puncte de vedere si pare-mi-se ca faci parte din ei.

M-ai omorat! Eu credeam ca am un jeo neo se cua si tu imi tai macaroana spunandu-mi ca majoritatea sunt virgini! Vrei sa-i injur pe ailalti?
imi place vorba asta a ta "Turn me on ".

Esti dulce, dar nu suficient; nu intru in jocul tau spunandu-ti ca e de fapt vorba ta, ci prefer sa te atentionez asupra faptului ca am spus ca "majoritatea barbatilor sunt virgini din anumite puncte de vedere", tu preferand sa omiti ultima parte
ablazancadar
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:26
Din care puncte?

Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:41
De la: Roco, la data 2009-01-08 17:41:16Din care puncte?

multi sunt virgini dpdv emotional, adica au facut numai sex, nu dragoste, altii sunt virgini dpdv rational, nu stiu sa evalueze o femeie asa cum trebuie, alti sunt virgini dpdv psihic, adica nu si-au descoperit adevaratul potential(chiar si sexual)...e dificila treaba cu virginitatea, dar diferenta o face dorinta de a scapa de ea.
ablazancadar
Postat pe 8 Ianuarie 2009 17:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
aventura sau mai mult? 15 De la: amy_mars1992 26 Noiembrie 2011 19:48
Mama, sotie versus angajata 7 De la: pamela_1 30 Iunie 2009 12:53
Legile lui Murphy despre dragoste si sex 75 De la: kudika141011 9 Ianuarie 2011 01:49
Orgasm la Masaj, la Coafor si la Cosmetica.. 17 De la: kudika_22303 29 Noiembrie 2012 20:28
dragoste 72 De la: stardancer 17 Noiembrie 2009 23:51