Setari Cookie-uri

complexul virginitatii

De la: mirelacm, la data 2009-01-19 16:24:16Rocco: esti virgin unde? (nu te cunosc si nici orientarle sexuale nu ti le cunosc, dc as fi avut vreo banuiala ziceam eu direct locul :D)

Orientarea mea e hetero, la asta nu avem ce discuta.
Eu cred ca mai sunt locuri unde sunt virgin... ...
Cel putin o ureche e clara, la care se adauga mentalitatea care are aspecte de virginitate.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:16
Buna,sincer nu te cunosc dar nici nu doresc,faptul ca exista foarte multe copile care au inteles gresit acest acces la anticonceptionale si posibilitatea de a alege daca pastreza sau nu o sarcina si cred ca pot sa faca orice oricand cu oricine(chiar daca este ilegal si imoral sa intretii relatii intime cu persoane sub 18 ani)asta nu inseamna ca cele care aleg sa isi pastreze un pic de demnitare sau o farama de decenta si moralitate sunt sau le poti numi deplasate sau invechite.Fiecare are asa cum am spus dreptul sa aleaga ce vrea sa faca in viata si cu propriul trup si viitor in definitiv.Asa cum multi spun ca sexul e foarte bun eu spun ca e si foarte foarte rau...la varste nepotrivite cu parteneri nepotriviti si fara a stii si/sau constientiza tot ceea ce implica.(avortul poate duce de la infertilitate pana la moartesi sa nu mai spunem de bolile cu trnsmisie sexuala..si sa nu aud ceva de genul "asta nu o sa mi se intample tocmai mie"pt ca o sa se intample cui si cand te astepti mai putin)a si apropo e din dex :
COPULÁÞIE, copulaþii, s.f. 1. Unire a douã celule de sex opus. 2. Actul împerecherii a doi indivizi de sex opus, prin care elementele sexuale masculine sunt depuse în organele genitale feminine; coit. – Din lat. copulatio, fr. copulation. Probabil ca e de la sine inteles ca e vorba de explicatia din dex..

O zi buna!
Ana28
Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:17
ai sa inebunesti,fato,
costel_teliban
Postat pe 30 Ianuarie 2009 08:42
De la: Ana28, la data 2009-01-28 16:17:08chiar daca este ilegal si imoral sa intretii relatii intime cu persoane sub 18 ani.
Asa cum multi spun ca sexul e foarte bun eu spun ca e si foarte foarte rau...

Ana28, banuiesc ca mi te-ai adresat.
In Romania varsta minima de casatorie a femeilor este 16 ani, deci esti in eroare si cu legalitatea si cu moralitatea. Sexul nu e rau, dar consecintele pot fi...

Postat pe 30 Ianuarie 2009 10:06
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.


Care rusine, stai linistita, totul e ok, ma simt asa bine ca virgin, nu am nici o femeie de satisfacut, nu simt nici o presiune, sunt liber.....
virgin25
Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:53
De la: virgin25, la data 2009-01-30 12:53:21
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18 totul e ok, ma simt asa bine ca virgin, nu am nici o femeie de satisfacut, nu simt nici o presiune, sunt liber.....

Nici in p...basca nu te doare !

Septica joci?

Postat pe 30 Ianuarie 2009 12:57
in romania, conform noilor reglementari, varsta admisa pt casatorie, atat la barbati, cat si la femei, este de 18 ani....e adev ca la femei, cat si la barbati, pt motive intemeiate, se acorda dispensa de varsta si se pot casatori inainte de implinirea varstei de 18 ani....
tyamat
Postat pe 4 Februarie 2009 20:40
De la: Ana28, la data 2009-01-28 16:17:08Buna,sincer nu te cunosc dar nici nu doresc,faptul ca exista foarte multe copile care au inteles gresit acest acces la anticonceptionale si posibilitatea de a alege daca pastreza sau nu o sarcina si cred ca pot sa faca orice oricand cu oricine(chiar daca este ilegal si imoral sa intretii relatii intime cu persoane sub 18 ani)asta nu inseamna ca cele care aleg sa isi pastreze un pic de demnitare sau o farama de decenta si moralitate sunt sau le poti numi deplasate sau invechite.Fiecare are asa cum am spus dreptul sa aleaga ce vrea sa faca in viata si cu propriul trup si viitor in definitiv.Asa cum multi spun ca sexul e foarte bun eu spun ca e si foarte foarte rau...la varste nepotrivite cu parteneri nepotriviti si fara a stii si/sau constientiza tot ceea ce implica.(avortul poate duce de la infertilitate pana la moartesi sa nu mai spunem de bolile cu trnsmisie sexuala..si sa nu aud ceva de genul "asta nu o sa mi se intample tocmai mie"pt ca o sa se intample cui si cand te astepti mai putin)a si apropo e din dex :
COPULÁÞIE, copulaþii, s.f. 1. Unire a douã celule de sex opus. 2. Actul împerecherii a doi indivizi de sex opus, prin care elementele sexuale masculine sunt depuse în organele genitale feminine; coit. – Din lat. copulatio, fr. copulation. Probabil ca e de la sine inteles ca e vorba de explicatia din dex..

O zi buna!
caroline_hi
Postat pe 4 Februarie 2009 21:07
De la: Ana28, la data 2009-01-28 16:17:08Buna,sincer nu te cunosc dar nici nu doresc,faptul ca exista foarte multe copile care au inteles gresit acest acces la anticonceptionale si posibilitatea de a alege daca pastreza sau nu o sarcina si cred ca pot sa faca orice oricand cu oricine(chiar daca este ilegal si imoral sa intretii relatii intime cu persoane sub 18 ani)asta nu inseamna ca cele care aleg sa isi pastreze un pic de demnitare sau o farama de decenta si moralitate sunt sau le poti numi deplasate sau invechite.Fiecare are asa cum am spus dreptul sa aleaga ce vrea sa faca in viata si cu propriul trup si viitor in definitiv.Asa cum multi spun ca sexul e foarte bun eu spun ca e si foarte foarte rau...la varste nepotrivite cu parteneri nepotriviti si fara a stii si/sau constientiza tot ceea ce implica.(avortul poate duce de la infertilitate pana la moartesi sa nu mai spunem de bolile cu trnsmisie sexuala..si sa nu aud ceva de genul "asta nu o sa mi se intample tocmai mie"pt ca o sa se intample cui si cand te astepti mai putin)a si apropo e din dex :
COPULÁÞIE, copulaþii, s.f. 1. Unire a douã celule de sex opus. 2. Actul împerecherii a doi indivizi de sex opus, prin care elementele sexuale masculine sunt depuse în organele genitale feminine; coit. – Din lat. copulatio, fr. copulation. Probabil ca e de la sine inteles ca e vorba de explicatia din dex..

O zi buna!


Nu este nici ilegal si nici imoral sa faci sex cu fata sub 18. Fapta constituie infractiune numai daca prin promisiuni de casatorie barbatul determina o fata intre 15-18 ani sa aiba raport sexual cu el. Prin urmare, daca nu ii promite ca o ia de nevasta... treaba e buna!
caroline_hi
Postat pe 4 Februarie 2009 21:10
De la: tyamat, la data 2009-02-04 20:40:27in romania, conform noilor reglementari, varsta admisa pt casatorie, atat la barbati, cat si la femei, este de 18 ani....e adev ca la femei, cat si la barbati, pt motive intemeiate, se acorda dispensa de varsta si se pot casatori inainte de implinirea varstei de 18 ani....

Tyamat, mai lasa dracu bautura si drogurile ca vorbesti prostii.

Postat pe 5 Februarie 2009 23:03
Draga mea, si eu am fost crescuta intr-un spirit asemanator, provin dintr- o categorie sociala mai speciala, unde femeia in momentul casatoriei TREBUIE sa fie virgine, si cu toate astea cand m-am indrogostit nu am mai tinut cont de acest aspect. La 23 de ani ai tai (multi inainte) ar trebui sa actionezi asa cum iti dicteaza inima, fara sa te mai streseze o gandire comunista. Apropo...suntem de aceeasi varsta si te inteleg foarte bine, pt ca intr-un moment al vietii mele am trecut si eu prin ce treci tu...
alexa_sandu
Postat pe 5 Februarie 2009 23:16
roco, nu ma droghez, nu fumez si nici nu consum alcool, nu te cunosc, dar nici tu pe mine asa ca nu ma jigni. sunt studenta la drept, deci stiu foarte bine ceea ce spun....dar nu e nevoie sa ma crezi, poti sa cauti tu singur o carte de dreptul familiei si sa citesti de acolo...o sa vezi ca am dreptate
tyamat
Postat pe 7 Februarie 2009 10:39
nu ar trebui sa fie un complex, dar nici un lucru cu care sa te mandresti. este o stare de fapt. este adevarat ca educatia conteaza foarte mult, dar pana la urma este alegerea ta. degeaba iti spune x si y k este mai bn asa dak u crezi altceva. si eu am 22 ani si sunt virgina. nu ma mandresc, nu vad o prob in asta, si nici nu ma grabesc sa scap de ea. astept un baiat pe care sa-l iubesc si in care sa am incredere. cat despre prietenii care fugeau de tn pt k esti virgina ........ doar asta urmareau ... sa se culce cu tine.
lovelight
Postat pe 7 Februarie 2009 11:12
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.




este chiar o regula sa-i spui unui barbat ca esti virgina?....lasa-l pe el sa vada asta...
lelia_zet
Postat pe 17 Februarie 2009 19:34
la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.

Eu sincer te-as felicita dk ai fi ramas k asa vrei u. Sexul nu este deloc rau si rusinos doar k tb sa ai grija cu cine faci lucrul acesta. Dk ei au dat bir cu fugitii knd au auzit asta, mai bn k ai scapat de ei. Nu e bn nici k tipul sa tina mortis sa fi virgina, dar nici sa fuga d tn pt k esti virgina.
nadia_i
Postat pe 22 Februarie 2009 16:58
De la: ablazancadar, la data 2009-01-08 17:53:43
De la: Roco, la data 2009-01-08 17:41:16Din care puncte?

multi sunt virgini dpdv emotional, adica au facut numai sex, nu dragoste, altii sunt virgini dpdv rational, nu stiu sa evalueze o femeie asa cum trebuie, alti sunt virgini dpdv psihic, adica nu si-au descoperit adevaratul potential(chiar si sexual)...e dificila treaba cu virginitatea, dar diferenta o face dorinta de a scapa de ea.

io sunt virgin dpdv gastronomic.
adicalea n-am papat niciodata andive cu sparanghel
cinealtcineva
Postat pe 28 Februarie 2009 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cea mai frumoasa declaratie de dragoste... 88 De la: Baiat_virgin 10 Mai 2012 17:44
Sex pe bani :D 404 De la: cristiana_cris 24 Iulie 2009 10:31
sex in trei cu o doamna sau domnisoara 172 De la: kudika321539 14 Septembrie 2010 22:57
buna..stiu k e o intrebare mai ciudata si poate va vine sa radeti cand o auziti. 83 De la: rr0xana 12 Iunie 2013 08:32
Sex cu nevastasa si cu soacrasa 39 De la: Barbie30 14 Septembrie 2010 11:49