Setari Cookie-uri

complexul virginitatii

emilia,multumesc pentru mesajul tau optimist,esti o dulcica
marinaruxandra
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:30
Nu e nimic rau sa fii virgina la varsta asta....educatia care ti-au dat-o parintii tai, a fost ca sa te fereasca de ce e in ziua de azi....
si eu sunt la fel ca si tine,si la ani, si crede-ma nu vreau sa ma grabesc sa nu mai fiu virgina. Acest lucru vreau sa se intample cu cineva care merita, cei care nu te mai baga in seama cand vad ca esti virgina, sunt doar in cautare de victime, nu vor ceva serios...si sincer nu cred ca tu iti doresti o aventura la varsta ta.
De indragostit o sa te tot indragostesti si cand va veni persoana potrivita ti se va intampla....chiar daca parintii vor sa ne implementeze ideile lor, pana la urma tot ce vom vrea noi vom face....dar cu rabdare si nu din dorinta de a fi ca toate celelalte care au o viata sexuala.
Am auzit si eu ca ajuta activitatea sexuala in viata unui om...dar mai ales prima data....trebuie sa fii sigura de acest pas si sa fii fericita langa cel pe care l-ai ales....si totusi sa fie un om cat de cat care stie ce vrea de la tine nu un flusturatic.
otilia23
Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:40
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris


daca nu te-au putut convinge niste carti de specialitate, cum crezi ca am putea-o face noi? pana la urma e doar sex.. e ca si cum ai manca o prajitura delicioasa pe care o imparti cu cineva iubit

Postat pe 8 Ianuarie 2009 21:58
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.




ce ai VREA sa faci? tu , nu parintii tai!
morticia_adams
Postat pe 9 Ianuarie 2009 12:57
eu as vrea sa gasesc un barbat care sa ma iubeasca si sa ma accepte
marinaruxandra
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:24
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-09 13:24:49eu as vrea sa gasesc un barbat care sa ma iubeasca si sa ma accepte

atunci nu te mai gandi la ce vor ai tai si complexul asta ca sexul este ceva rusinos si dureros sau mai stiu eu cum..
incearca sa iti traiesti viata cum doresti tu...cum o gandesti tu...
coffeeta
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:27
sunt foarte multi barbati dispusi sa te accepte pt ceea ce esti asa cum esti,dragostea vine atunci cand te astepti mai putin...
GINY87
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:29
De la: GINY87, la data 2009-01-09 13:29:59sunt foarte multi barbati dispusi sa te accepte pt ceea ce esti asa cum esti,dragostea vine atunci cand te astepti mai putin...

iezact
coffeeta
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:30
eu cred ca ar trebui sa lucrezi la mansarda putin si sa accepti ideea de a face sex pt ca e bine si placut si nu pt a face copii si atat. cu o altfel de conceptie....normal ca nu o sa te accepte nimeni.
bangla_soul
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:36
De la: cretu_roxana, la data 2009-01-08 21:58:14
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-08 15:24:28virgina sunt din cauza viziunii despre sex care mi a fost insuflata de mica.adica sexul este ceva rau.apoi oricate carti care descriau sexul ca fiind ceva care te implineste as fi citit,refuzam sa cred asta asa cum refuz si acum .te pup iris


daca nu te-au putut convinge niste carti de specialitate, cum crezi ca am putea-o face noi? pana la urma e doar sex.. e ca si cum ai manca o prajitura delicioasa pe care o imparti cu cineva iubit


nu vreau sa contrazic dar, a face dragoste cu omul iubit e ceva superb, e o chestie atat de intima pe care o impartiti doar voi doi si e tare important felul in care privesti si conceptia pe care o ai despre sex.

sexul e un lucru minunat, bun, si curat doar ca e vazut complet diferit si comercializat asa de ieftin.
sexul in sine e un lucru frumos doar ca il folosim gresit de multe ori
auaua
Postat pe 9 Ianuarie 2009 13:40
De la: bangla_soul, la data 2009-01-09 13:36:14eu cred ca ar trebui sa lucrezi la mansarda putin si sa accepti ideea de a face sex pt ca e bine si placut si nu pt a face copii si atat. cu o altfel de conceptie....normal ca nu o sa te accepte nimeni.


incerci sa-i iei locu lu cassey?!
trb sa apreciem pe cnv pt ceea ce reprezinta ca om...nu daca vrea sa faca sex sau nu. fiecare face ce vrea!! ... uneori mai gresesc si parintii ...dar la urma, de tine depinde. e viata ta, nu a lor.
morticia_adams
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:31
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-09 13:24:49eu as vrea sa gasesc un barbat care sa ma iubeasca si sa ma accepte



he'll come....pana atunci, enjoy!
morticia_adams
Postat pe 9 Ianuarie 2009 15:33
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.
Pai nu ar trebui sa-ti fie rusine.Probabil ca parintii te si cam tin in casa.Dac ai putea sa-ti gasesti si tu un prieten si sa-ti incepi viata sexuala fara sa stie ai tai.Iti trebuie multa prudenta,nu treebuie sa te arunci nici in calea primului venit dar nici sa disperi daca vei intampina vreun esec.Incearaca sa vorbesti si cu alte prietene de problema ta,daca ai internet te poti documenta,incearca sa ieºi din starea asta.Sexul nu e nicidecum ceva rusinos,trebuie sa te convingi ca parintii tai traiesc o alta lume pe care ti-o impun tie si fac foarte rau.Ce te faci daca te casatoresti virgina cu un barbat care nu te va putea satisface?
kassandry
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:17
Ca sa faci dragoste....trebuie sa existe dragoste....si intr-o relatie toate vin de la sine cand exista comunicare, incredere, sinceritate si sentimente.
Problema e la tine acum, ca nu traiesti o poveste de dragoste....cand o sa iubesti o sa faci ce simti.
otilia23
Postat pe 9 Ianuarie 2009 16:46
De la: sandra26, la data 2009-01-09 16:17:56
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.
Pai nu ar trebui sa-ti fie rusine.Probabil ca parintii te si cam tin in casa.Dac ai putea sa-ti gasesti si tu un prieten si sa-ti incepi viata sexuala fara sa stie ai tai.Iti trebuie multa prudenta,nu treebuie sa te arunci nici in calea primului venit dar nici sa disperi daca vei intampina vreun esec.Incearaca sa vorbesti si cu alte prietene de problema ta,daca ai internet te poti documenta,incearca sa ieºi din starea asta.Sexul nu e nicidecum ceva rusinos,trebuie sa te convingi ca parintii tai traiesc o alta lume pe care ti-o impun tie si fac foarte rau.Ce te faci daca te casatoresti virgina cu un barbat care nu te va putea satisface?




pai....hai sa-ti raspund !
daca se marita virgina cu un tip care n-o satisface, e ok! si asa nu stie care, cum sta treaba! asa ca ... nu ar duce lipsa de nimic din moment ce n-are habar !
morticia_adams
Postat pe 10 Ianuarie 2009 12:09
Draga mea, faptul ca te-ai pastrat pana acum nu e o rusine si foarte bine ca ai asteptat daca n-ai intalnit persoana potrivita.Ca tot spunea cineva ca a fost virgina pana la 18 ani si jumatate si eu tot asa, mi s-a parut ceva perfect normal, cei care s-au mirat nu mi-a pasat in definitiv e vorba de viata mea.Si cunosc persoane care si-au pierdut virginitatea spre 30 de ani din cauza religiei,a educatiei, fiindca nu-l intalnisera pe el si n-au probleme la 'mansarda'.Asta o spun ca sa nu disperi oamenii sunt diversi.Si daca in ziua de azi nu se mai poarta moralitatea macar gaseste un om sa te respecte si atat cat sunteti impreuna sa fiti unul altuia, chiar daca nu te vei marita cu el cum ar vrea parintii.Cred ca fiecare are dreptul sa fie iubit si vei intelege ca a face dragoste sau sex in functie de context e unul din lucrurile cele mai frumoase.Ridica capul, zambeste, alunga gandurile negre si fa-te frumoasa nu stii cand vine norocul
In privinta dereglarilor hormonale poate ar fi bine sa discutam in privat sa ma lamuresti si pe mine ce ai luat, poate te pot ajuta m-am confruntat cu astfel de probleme, sa stii ca sexul nu vindeca boli, e drept ca descarcarea hormonilor ajuta la echilibrarea sistemului endocrin.Ca studenta la medicina imi permit sa te sfatuiesc sa nu urmezi o medicatie daca nu e necesara.
lorenadaria
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:40
multumesc,draga denisa pentru mesaj.esti o scumpica.id ul meu este ruxyy_oprea,daca vrei sa discutam acolo te astept cu drag
marinaruxandra
Postat pe 10 Ianuarie 2009 16:06
De la: marinaruxandra, la data 2009-01-06 13:59:18

la cei 23 de ani pe care ii am sunt inca virgina si mi e rusine de mine.am primit o educatie severa si inca de mica mi s a implementat imaginea cum ca sexul este ceva rau si rusinos.timpul a trecut iar eu tot singura sunt pentru ca toti baietii cu care am iesit au dat bir cu fugitii cand au auzit ca sunt virgina.Uneori ma gandesc ca virginitatea este singurul lucru care conteaza pentru parintii mei.Vor sa am o relatie daca se poate sa ma casatoresc cat mai repede dar fara sa fac sex inainte.M am am ales si cu niste dereglari hormonale....si m am saturat sa ma indop cu pastile.nu stiu ce sa fac.


nu stiu ce inseamna aceea educatie severa, a nu se intelege ca am fost lasata de capul meu, nuuu dar nici in fiecare "pas" nu si au bagat nasul parintii, ce e drept nici nu mai stau cu ei de ceva ani dar nu imi dau seama cat de mult a schimbat chestia asta lucrurile...

rusine de tine nu are de ce sa ti fie, adica eu nu vad un motiv estul de plauzibil incat sa ti fie rusine de tine, nu ai facut nimic rau iar atata timp cat iti asumi raspunderea alegerilor si a lucrurilor facute nu are nimeni ce comenta...

parintii tai cred ca au ramas putin in urma in ceea ce priveste conceptiile...de curiozitate esti singurul copil/? sau singura fata?

am prietene virgine, de aceeasi varsta cu tine chiar si nu le am auzit sa spuna ca le ar fi rusine sau ceva de genul, sunt optimiste fetele, asa s a intamplat, asta este vine si timpul lor si al tau si al tuturor la un momendat...

iar de baietii...sa fim serioase...unii nu trebuiesc bagati in seama, o sa l gasesti tu pe cel care merita doar sa nu ti pierzi rabdarea, optimismul la inaintare...:P :)

Rocco: esti virgin unde? (nu te cunosc si nici orientarle sexuale nu ti le cunosc, dc as fi avut vreo banuiala ziceam eu direct locul :D)
mirelacm
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:24
nu am nimik impotriva fetelor virgine,decat un mare BRAVO!!!! bine k deja cand ai o varsta e o problema dar nu asta e chestia..doar k in societatea de azi unii baieti privesc o virgina k un scai de care nu vor mai putea scapa dupa,ei cauta fete experimentate,pentru k asta conteaa pentru ei azi... o sa ti gasesti pe cineva care va aprecia acest lucru,cel mai bine e sa nu spui de la incdput k esti virgina,si sa lasi sa observa el asta in timp ce o faceti....eu mi am pierdut virginitatea la 17 ani si chiar daca nu mai sunt acum cu EL,nu mi pare rau deloc...multa bafta si inca odata bravo:*:**:*:
SweetHappyButterfly
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:28
Nu cred ca este foarte important daca o fata este virgina sau nu ci daca este disponibila sa daruiasca din ceea ce are unui baiat sau partenerului pe plan sexual si sentimental.
Baiat_Rezervat
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:40
Eu la 21 de ani eram virgina..si ce?Eram mandra de asta, mai rar fete cum eram eu, si baietii nu fugeau, de ce ar fi fugit, din contra nu stiau cum sa ma convinga, iar eu ma amuzam de asta, si nu am vrut sa fac nimic pana nu voi gasii baiatul care nu imi va bate nici macar un apropo, si l-am gasit si ma bucur ca primul din viata mea e cel cu, care vreau sa raman o viata, asa ca nu ai de ce sa te rusinzi, ci aratate mandra, iar cu parintii, ce trebuie sa stie ei chiar tot ce faci?
iubi7a_lui
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:32
nu le spun parintilor mei tot ce fac dar ma doare tare cand vad ca sunt privita ciudat din cauza virginitatii,ca si cum as fi bolnava sau am un handicap care m a impiedicat sa fac sex pana acum.nu vreau sa fiu trofeul nimanui,nici sa mi se ridice statuie pentru ca am fost virgina ci doar sa fiu iubita si acceptata asa cum sunt.
marinaruxandra
Postat pe 19 Ianuarie 2009 23:04
nu mai vb de virginitate ca un handicap, daca vre-un baiat crede asta inseamna ca nu este demn, e un idiot, crede-ma este o mandrie si daca ai 23 de ani..ce daca ti-am zis eu am facut-o la 21 de ani si daca nu-l intalneam pe iubitul meu actual probabil k si acum mai eram virgina, am fost foarte incapatanataiar pentru mine asta era ceva special, ma simteam diferita, in bine, am intalnit si baieti care sa zica vai cum...la varsta ta nimic, trebuie sa ai ceva...e na ca acei baieti erau ciudati si vroiau doar sex..ipocriti, asa ca nu te lua dupa ei..o zic doar asa...sa te oftice...k nu te-au avut
iubi7a_lui
Postat pe 19 Ianuarie 2009 23:35
De la: iubi7a_lui, la data 2009-01-19 23:35:47 crede-ma este o mandrie si daca ai 23 de ani..

Adica tu esti mandra pentru ce n-ai facut ???!!! (ca nu te-ai copulat)
Nu gresesti pe undeva...?

Postat pe 20 Ianuarie 2009 21:06
Roco..
ne mandrim si noi cu ce putem :))
morticia_adams
Postat pe 20 Ianuarie 2009 21:55
Roco Data: 2009-01-20 21:06:15


Adica tu esti mandra pentru ce n-ai facut ???!!! (ca nu te-ai copulat)
Nu gresesti pe undeva...?


copulatie? unire a doua celule de sex opus, impreunare imperechere (la animale)

eventual fata o sa faca sex sau dragoste, am dubii cum ca ar vrea sa ramana insarcinata de la prima experienta sexuala
mirelacm
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:48
MirelaCM, nu te iau la misto ca pari cumsecade.
(Mai arunca o privire si in afara manualului veterinar, te rog)

Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:48
Buna,mai sa stii k si eu am fost virgina pana la 21 si ceva ..dar eu eram mandra ca am facut asta..stii cat de mult mi-ar fii placut sa raman asa pana acum catva luni cand l-am cunoscut.Eu iti spun sincer k pana la el nu am gasit nimic placut in a face sex chiar imi displacea.Sincer eu spun daca poti sa ai o relatie cu cineva care sa nu pretinda sa aveti relati intimefii mandra de tine "versate"ca sa nu ma exprim mai vulgar sunt multe si da sex-ul este rau nu ai fost tu invatata gresit..dragostea in schimb e minunata tu asta meriti ...azi fete ca tine rar eu iti spun sincer sunt Mandra ca existi..
P.S. daca poti sa te pastrezi pana la altar Go for it!!!!!Nimic nu e mai frujmos decat o Mireasa in adevaratul sens al cuvantului asta a fost visul meu dar ..face omul si greseli in viatza.Eu am fost complexata dupa ce mi-am pierdut virginitatea si tipul m-a parasit dar ceva bun a iesit si din asta acun dupa 2 ani mi-a facut cunostintza cu prietenul lui care e sotul MEU care m-a acceptat cu greseala cu tot...Esti tare fii mandra de tine!!!!!!
Ana28
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:17
Felicitari pentru ca esti virgina. Am observat ca pentru unii sexul e la ordinea zilei. Indiferent cu cine-l fac. Tu inca nu ai gasit baiatul de care sa te indragostesti si care sa merite sa i te daruiesti. Eu m-am maritat la 27 de ani si eram virgina. Nu mi-a fost rusine de acest lucru. Am un sot care ma iubeste nespus de mult, am doi copii deosebiti sunt foarte fericita si implinita. Acum nu pot sa stiu daca as fi avut parte de aceleasi lucruri deosebite daca nu as fi fost virgina . Barbatii sunt niste cuceritori. Ei incearca, daca accepti esti trofeul lor. Cei pe care i-ai intalnit au vrut doar sa faca sex cu tine nu si sa te ia de nevasta. Acesti tipi nu te merita. Toti alearga din floare, in floare dar sunt foarte mandri cand nevasta lor a fost virgina. Vezi de treaba ca o sa intalnesti baiatul care te merita. Ai incredere in tine si mai ales nu dispera.
gargaritavesela
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:44
De la: firuta_p, la data 2009-01-26 09:44:03Cei pe care i-ai intalnit au vrut doar sa faca sex cu tine nu si sa te ia de nevasta. Acesti tipi nu te merita.

De ce sa nu o merite ?!!!
Cred ca vremurile in care o femeie statea virgina pana la 27 de ani pentru a se pastra pentru primul sot .... poate au cam apus...

Pe mine incearca sa ma agate femei de 15-16 ani daca stau si fumez o tigara langa un liceu... mai greu sa ajunga virgine la sot cu asa comportament social ...

Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ajutor 2 De la: kudika_1033403 28 Aprilie 2019 14:50
sexul anal 32 De la: cocutza_20 11 Februarie 2020 13:38
M-am dezvirginat. 23 De la: Baiat_virgin 23 Decembrie 2012 19:28
ce se intampla? 113 De la: larisan 1 Noiembrie 2012 21:57
Lipsa libidou 38 De la: kudika_8101 21 Aprilie 2013 22:32