Setari Cookie-uri

barbatul varsator

ce parere aveti de barbatul varsator?
mada43
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:36
o parere extraordinara.
de ce?
geo_refinantat
Postat pe 17 Aprilie 2011 09:39
bAIAtul varsator mi se pare foarte rece dar si foarte de treaba de ajutor cand trebuie sufletist cu cine cine meritA si isi va da seama imediat cine merita si cine nu. distrctiv Varsatorul e considerat cel mai bun adevarat si sincer prieten din zodiac
ICanDream
Postat pe 19 Aprilie 2011 23:33
Barbatul varsator e caracterizat si ca un bun familist dar foarte cheltuitor (si e adevarat) :)
kudika388442
Postat pe 3 Mai 2011 12:18
traiesc cu un varsator..... e rece si distant si nu suporta sa stea prea mult pe acasa. e foarte atasat de munca lui, indiferent de cum l as astepta tot munca e mai importanta chiar daca face totul gratis.....si stiu sigur ca ma iubeste si nu poate trai fara mine si fara baietelul nostru, dar asa e el..asa e de cand l am cunoscut........se sufoca in casa...e foarte rece. imi pare rau dar asa caracterizez eu barbatul varsator
petrisha
Postat pe 11 Mai 2011 09:42
De la: kudika388442, la data 2011-05-03 12:18:21Barbatul varsator e caracterizat si ca un bun familist dar foarte cheltuitor (si e adevarat) :)


bun familist? nu cred
ad__83
Postat pe 11 Mai 2011 09:53
si sotul meu tot varsator....ii plac banii,e cam credul////
denis_roxana
Postat pe 11 Mai 2011 09:56
cea mai proasta zodie. Posesivi, foarte, foarte gelosi. Si iti spun asa pt ca tatal meu este varsator.Daca aveam musafiri si mama se intampla sa se aseze pe canapea langa un barbat, atat ii trebuia, mare scandal ce aveam dupa aia in casa. Nu prea le place sa stea pe acasa cum zicea cineva mai sus.Daca ii trimiti dupa o paine si se intalnesc cu cineva, ii mai vezi abia peste cateva ore. SI prietenul meu este varsator si este la fel de posesiv si la fel de gelos (poate nu chiar ca tata, dar pe acolo). Ma anunta ca vine la mine, dar stiu daca nu a ajuns in 20 min. sigur s-a orprit la o bere cu baietii din spatele blocului. Eu zic sa casti bine ochii :))
cosminutza_21
Postat pe 12 Mai 2011 18:04
Sunt de acord cu voi, barbatul varsator este foarte cheltuitor si visator imi vine sa-l bat zilnic
Bursucica31
Postat pe 13 Mai 2011 11:02
Buna,eu nu am scris niciodata,dar,am citit mereu.Eu sunt varsatoare,sotul meu este fecioara,gelos..scandal dupa orice schimb de cuvinte cu alt barbat ,tanar sau batran,cheltuitor pt sufletul lui,merge undeva,uita sa se intoarca,se simte bine inalt anturaj. Tatal meu,este berbec,batai ce a luat mama pt ca doar a ridicat ochii din pamant si scandal si acum cand are o varsta destul de inaintata, si,cum am vazut eu in viata asta a mea,si..am ceva ani..asa sunt persoanele care nu sunt sigure pe potentialul lor sau e un comportament ,,preventiv,, vb de toate zodiile.Scuze daca am deranjat.
kudika041258
Postat pe 14 Mai 2011 13:44
eu sunt cu un varsator de 11 ani.m-am lasat pagubasa sa ma tot lupt cu el.acum imi e indiferent ce face .l-am iubit enorm am suferit la fel de mult.si dupa atata timp vine cand vrea .in fine am observat ceva in tot acest timp.daca esti putin mai dura cu el incepe sa te asculte dar nu pentru mult timp.oricum e zodie de aer si nu prea poate sa stea prea mult in casa.in primii ani imi doream enorm sa ma casatoresc cu el.dar el m-a parasit si s-a intors dupa 3 ani.am suferit groaznic si in timp mi-a trecut. de 4 ani iar suntem impreuna dar pe cat de mult mi-am dorit sa ma casatoresc cu el acum nu mai vreau.nu mai e centrul universului meu.
cissy
Postat pe 15 Mai 2011 11:23
cheltuitor? varsatorul? nu am observat asta in 11 ani
_oktober_
Postat pe 15 Mai 2011 11:30
Da doamnelor,va dau dreptate,nu este usor sa traesti linga varsator,sint asa cum ati spus.gelosi,posesivi,laudarosi si orgoliosi .....omul e bine sa aiba cite un pic din fiecare,numai ca la ei depaseste normalul ....si cel mai rau dintre toate e ca vorbesc fara sa gindeasca,de aia se numesc varsatori.dar sint si sufletisti,iubareti,familisti.....la orgoliu lor cit casa,cea mai mare batae pt un varsator este sa-l tratezi cu indiferenta,...mai au o tehnica dupa care se iau--atacul e cea mai buna aparare--va spun toate astea pt eu sint de 25 de ani cu varsator,desi il iubesc si ma uit cu drag la el...asa ias sparge gura in fiecare zi,nu am avut usor cu el,dar nici el cu mine,eu sint leu de zodie si nu ai sa ma vezi umila,nu ne-am plictisit unu linga altu,de regula sint calma dar cind intrece masura mai iese si leul din mine.deci tinere domnisoare mare atentie la compatibilitatea dintre zodii.
lilu_67
Postat pe 15 Mai 2011 15:42
e jale,jale,jale!!!ciudati......dar si putin nebuni.....si nu numai..ei chiar se bucura de nebunia lor!!!! sory..daca lezez pe careva..poate,pot exista si exceptii care se abat de regula!!!
kudika200808
Postat pe 15 Mai 2011 16:28
e jale,jale,jale!!!ciudati......dar si putin nebuni.....si nu numai..ei chiar se bucura de nebunia lor!!!! sory..daca lezez pe careva..poate,pot exista si exceptii care se abat de regula!!!
kudika200808
Postat pe 15 Mai 2011 16:28
De la: kudika200808, la data 2011-05-15 16:28:35e jale,jale,jale!!!ciudati......dar si putin nebuni.....si nu numai..ei chiar se bucura de nebunia lor!!!! sory..daca lezez pe careva..poate,pot exista si exceptii care se abat de regula!!!

MAAAA EU SUNT VARSATOR...SA STII CA TE AM IN VEDERE...SA VEZI TU CE PATESTI....
BEL_AMY1
Postat pe 15 Mai 2011 16:34
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-15 16:34:22
De la: kudika200808, la data 2011-05-15 16:28:35e jale,jale,jale!!!ciudati......dar si putin nebuni.....si nu numai..ei chiar se bucura de nebunia lor!!!! sory..daca lezez pe careva..poate,pot exista si exceptii care se abat de regula!!!

MAAAA EU SUNT VARSATOR...SA STII CA TE AM IN VEDERE...SA VEZI TU CE PATESTI....

hai tu zi ca nu are dreptate, pendulezi de colo colo, te fofilezi, te plangi ca un copil mic macar de ai zice si tu direct ce vrei de la om dar iti place asa sa te invarti in nebunia ta sper sa nu fii "lezat" dupa tot ce am zis
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 16:37
De la: yumy, la data 2011-05-15 16:37:08
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-15 16:34:22
De la: kudika200808, la data 2011-05-15 16:28:35e jale,jale,jale!!!ciudati......dar si putin nebuni.....si nu numai..ei chiar se bucura de nebunia lor!!!! sory..daca lezez pe careva..poate,pot exista si exceptii care se abat de regula!!!

MAAAA EU SUNT VARSATOR...SA STII CA TE AM IN VEDERE...SA VEZI TU CE PATESTI....

hai tu zi ca nu are dreptate, pendulezi de colo colo, te fofilezi, te plangi ca un copil mic macar de ai zice si tu direct ce vrei de la om dar iti place asa sa te invarti in nebunia ta sper sa nu fii "lezat" dupa tot ce am zis

yumyyumy...nu ai dreptate absolut de loc...
daca imi arati unde m-am plans eu vreodata...unde m-am fofilat...sau ca ma invart in jurul cozii asa cum ai afirmat ...poate te cred...si mai ziceai ca le ai cu astrele si alte alea...
carcteristica generala a unui varsator...este faptul ca nu-l poti incadra in tipare....nu-l poti tine din scurt...(il omori)...si nu-i poti impune reguli...trebuie sa te pliezi tu dupa el daca vrei o relatie de lunga durata si nu invers...dar nu vreu sa ma descriu pentru ca apoi sunt usor de controlat...
BEL_AMY1
Postat pe 15 Mai 2011 16:50
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-15 16:50:25
yumyyumy...nu ai dreptate absolut de loc...
daca imi arati unde m-am plans eu vreodata...unde m-am fofilat...sau ca ma invart in jurul cozii asa cum ai afirmat ...poate te cred...si mai ziceai ca le ai cu astrele si alte alea...
carcteristica generala a unui varsator...este faptul ca nu-l poti incadra in tipare....nu-l poti tine din scurt...(il omori)...si nu-i poti impune reguli...trebuie sa te pliezi tu dupa el daca vrei o relatie de lunga durata si nu invers...dar nu vreu sa ma descriu pentru ca apoi sunt usor de controlat...

belucis eu situ foarte bine ce zic nu te descriu ca varsatorul din realitate ci ala de pe forum care daca ti se pare ac iti zice cineva ceva gata plangi si cica nu mai intri pe forum, nu e nevoie sa iti arat cafeneaua e plina de vaicarerile tale ca x si y sunt rai cu tine ca nu dai nume si bla bla cu alte cuvinte te-ai invartit in lumea ta, tocmai ca zodie varsatori vor sa para incontrolabili, tacuti si calmi dar sunt nativi cei mai usor de manipulat daca stii cum sa ii iei in realiate nu cunosc varsatori
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 16:54
De la: yumy, la data 2011-05-15 16:54:26
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-15 16:50:25
yumyyumy...nu ai dreptate absolut de loc...
daca imi arati unde m-am plans eu vreodata...unde m-am fofilat...sau ca ma invart in jurul cozii asa cum ai afirmat ...poate te cred...si mai ziceai ca le ai cu astrele si alte alea...
carcteristica generala a unui varsator...este faptul ca nu-l poti incadra in tipare....nu-l poti tine din scurt...(il omori)...si nu-i poti impune reguli...trebuie sa te pliezi tu dupa el daca vrei o relatie de lunga durata si nu invers...dar nu vreu sa ma descriu pentru ca apoi sunt usor de controlat...

belucis eu situ foarte bine ce zic nu te descriu ca varsatorul din realitate ci ala de pe forum care daca ti se pare ac iti zice cineva ceva gata plangi si cica nu mai intri pe forum, nu e nevoie sa iti arat cafeneaua e plina de vaicarerile tale ca x si y sunt rai cu tine ca nu dai nume si bla bla cu alte cuvinte te-ai invartit in lumea ta, tocmai ca zodie varsatori vor sa para incontrolabili, tacuti si calmi dar sunt nativi cei mai usor de manipulat daca stii cum sa ii iei in realiate nu cunosc varsatori

pai vezi...ca iar gresesti...nu m-am certat cu nimeni...iar acele vaicareli care le invoci tu...pana la urma s-au dovedit a fi adevarate...si fara sa ma amestec eu...si da ma retrag atunci cand e cearta pe undeva pentru ca nu-mi place acest lucru...doar ca voi nu vreti sa intelegeti ...e problema voastra nu a mea...eu am zis de la inceput ce vreau si ce urmaresc...nu o sa toc de fiecare data..."ce popa la biserica spune slujba pentru fiecare baba surda in parte ?"
BEL_AMY1
Postat pe 15 Mai 2011 17:03
Varsatorii ... gelosi si posesivi?
Ca defecte, intr-adevar sunt cam zurlii. Nu suporta criticile, regulile nici atat, insa daca stii cum sa ii iei o sa ai numai de castigat :D Sunt foarte orgoliosi.
Ca si calitati ... sunt in general fideli, iubitori.

Acum depinde de persoana cu care sta - daca celeilalte persoane ii place monotonia nu va avea viata buna cu varsatorul - el este adeptul noului, ii place foarte mult schimbarea. Sunt sensibili, generosi, sar in ajutorul prietenilor mereu.

Nu cred in zodii in asa hal incat sa poti spune ca daca un om e zodia x are toate trasaturile zodiei respective. Depinde de la om la om.
thegirlnextdoor
Postat pe 15 Mai 2011 18:03
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-15 17:03:50
pai vezi...ca iar gresesti...nu m-am certat cu nimeni...iar acele vaicareli care le invoci tu...pana la urma s-au dovedit a fi adevarate...si fara sa ma amestec eu...si da ma retrag atunci cand e cearta pe undeva pentru ca nu-mi place acest lucru...doar ca voi nu vreti sa intelegeti ...e problema voastra nu a mea...eu am zis de la inceput ce vreau si ce urmaresc...nu o sa toc de fiecare data..."ce popa la biserica spune slujba pentru fiecare baba surda in parte ?"

hai hai, ca dovesdesti pe fata ca nu-mi place sa fii criticat, nu ti-a cerut nimeni sa toci ceva nmai ca atunci cand nu-ti convine repeti aceeasi chestie, in opinia mea uneori zici ca esti o moara stricata, tu nu te certi cu nimeni insa te implici si apoi te retragi, sa stii cam tot aia e pana la urma poti sa fii cum vrei aici nu-mi pasa, dar in ciuda suferintelor care si-au prins amprenta pe tine se vede urma de falsitate care o lasi pe forum in urma ta si asta nu-mi place
yumy
Postat pe 15 Mai 2011 19:58
Totul este adevarat...barbatul Varsator este plin de orgoliu, nu suporta critica, nu recunoaste niciodata ca a gresit, nu suporta sa fie contrazis, vrea sa aiba intotdeauna ultimul cuvant, este violent etc. Sunt casatorita cu un Varsator si din aceasta cauza ii cunosc foarte bine. Mi-e lehamite...
Angell_24
Postat pe 16 Mai 2011 18:15
De la: kudika355503, la data 2011-05-15 15:42:04Da doamnelor,va dau dreptate,nu este usor sa traesti linga varsator,sint asa cum ati spus.gelosi,posesivi,laudarosi si orgoliosi .....omul e bine sa aiba cite un pic din fiecare,numai ca la ei depaseste normalul ....si cel mai rau dintre toate e ca vorbesc fara sa gindeasca,de aia se numesc varsatori.dar sint si sufletisti,iubareti,familisti.....la orgoliu lor cit casa,cea mai mare batae pt un varsator este sa-l tratezi cu indiferenta,...mai au o tehnica dupa care se iau--atacul e cea mai buna aparare--va spun toate astea pt eu sint de 25 de ani cu varsator,desi il iubesc si ma uit cu drag la el...asa ias sparge gura in fiecare zi,nu am avut usor cu el,dar nici el cu mine,eu sint leu de zodie si nu ai sa ma vezi umila,nu ne-am plictisit unu linga altu,de regula sint calma dar cind intrece masura mai iese si leul din mine.deci tinere domnisoare mare atentie la compatibilitatea dintre zodii.

Da si eu tot leu si tot cu un varsator. Nu pot sa ii zic nici da-te mai incolo, ca imediat ii sare mustarul.Imi vine sa il bat cateodata. SI ce ma mai enerveaza, este faptul ca este cam laudaros si intotdeauna are tendinta de a exagera in unele privinte. De exemplu daca achizitioneaza o casa cu 50000 de euro sa zic si vine unul strain si il intreaba cat a dat pe ea zice 60000
cosminutza_21
Postat pe 16 Mai 2011 19:47
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-15 16:50:25
carcteristica generala a unui varsator...este faptul ca nu-l poti incadra in tipare....nu-l poti tine din scurt...(il omori)...si nu-i poti impune reguli...trebuie sa te pliezi tu dupa el daca vrei o relatie de lunga durata si nu invers...dar nu vreu sa ma descriu pentru ca apoi sunt usor de controlat...

de acord cu prima parte...cat despre pliat, aici nu's de acord, eu cred ca varsatorul meu s-ar fi plictisit una doua, daca eram pliabila ...in rest, eu va iubesc pt ca sunteti niste oameni extraordinar de inteligenti, rebeli, ghidusi si iubitori...si sa nu uit... independenti
miss_darine
Postat pe 16 Mai 2011 21:05
VARSATOR (20 ianuarie-18 februarie)
Simbol: Varsatorul de Apa. Diluviu. Inundatie. Mai toarna un paharel…
Element: Aerul. Aerul Varsatorului e incarcat de electricitate statica si imprevizibil. Iti dai seama ca vine furtuna, dar nu poti sa stii cand si cu ce forta. „Intensitate maxima” e o expresie foarte sexy cand nu se refera la fenomene atmosferice scapate de sub control.
Calitate: Fix. Varsatorul e versiunea umana a tornadei care a dus-o pe Dorothy in tara Oz. Sa incerci sa infrunti un uragan e foarte periculos si cu foarte multe taisuri. Poti sa o faci daca ai picioarele fixate intr-un soclu de ciment sau daca esti intr-un buncar.
Guvernator: Uranus, zeul schimbarilor bruste si Saturn, zeul reprimarii si al status-quo-ului. Zeul pozitiei misionarului cu lumina stinsa si al perversiunilor care nici macar nu stiai ca exista.
Activitate preferata: Sa ii sfideze pe ceilalti.
Carte preferata: „Cum sa comunici cu spiritele pechinezilor morti”.
Model in viata: Goldfinger.
Idol romantic: Inspectorul Gadget.
Slujba ideala: Seful borgilor.
Prima intalnire ideala: Sa il rapeasca extraterestrii si sa il supuna la experiemente sexuale.
Fraza cheie: „Rezistenta e inutila!”
Fraza de agatat preferata: „ Ai vazut ce au facut EI padurilor ecuatoriale?”
Parte a corpului: Gleznele, mereu scrantite de atata rasucit pe calcaie si iesit din camera.
Zona erogena: Incheieturile mainilor si picioarelor legate cu lanturi subtiri de argint care se prind intr-un piercing de diamant din buric.
Stil romantic: Posedat.
Ciudatenie sexuala: Obiceiul enervant de a sari din pat ca sa aranjeze camera video.
CARACTERISTICI
- Excentric sfidator care insira o amestecatura ametitoare de ideologii oricui reuseste sa prinda la inghesuiala.
- Cel mai posibil candidat la spitalul de glumeti dintre toate zodiile. Expresia „tulburari de personalitate” a fost inventata special pentru ei.
- Sunt sfasiati intre dorinta de schimbare si nevoia de securitate. Incearca sa schimbe lumea din jur ca sa creeze o atmosfera nonconformista. De fapt, le e frica de schimbare.
- Sunt distanti, nu pasionali. Le e teama de introspectie, pentru ca o sa descopere toate lucrurile pentru care nu au un raspuns. Nu traiesc in prezent ci alearga dupa un viitor ipotetic si abracadabrant.
- Le lipseste gena auto-analizei. Or putea sa emita judecati pertinente despre ceilalti, dar nu se pot intelege pe ei insisi.
- Daca nu esti de acord cu versiunea lor asupra adevarului, s-ar putea sa nu ii mai vezi vreodata. Demonstreaza-le ca sunt la fel de subiectivi ca si restul oamenilor si o sa ii termini.

Daca nu este de-a dreptul stralucit, este cel putin un ganditor inovator care viseaza la un viitor minunat pe care de obicei e in stare sa il faca sa devina realitate. Este incantator de spontan dar in acelasi timp practic, respectabil si stabil. Inventiv, original si cand e in toane bune, nimic nu ii sta in calea planurilor indraznete… DAR:
- E mai degraba o combinatie intre doctorii Strangelove si Frankenstein.
- In cel mai bun caz e un excentric nevrotic si arbitrar care traieste in lumea viselor si este inofensiv.
- In cel mai rau caz e un monstru cu sange rece si extrem de multumit de rautatea lui care o sa te supuna unui sir nesfarsit de torturi mentale si o sa te priveasca in timp ce te distrugi cu detasarea emotionala a unui psihopat. Din cauza lui unele state au introdus pedepse pentru abuzurile mentale.
- E recunoscut pentru limba lui caustica.
- Poate sa se poarte foarte normal toata viata lui si intr-o zi cand iti zice ca se duce sa ia lapte o sa dispara si nu o sa il mai vezi vreodata.
- Are iluzii de grandoare care l-ar face sa roseasca pe un Leu. Crede ca e salvatorul umanitatii, indiferent daca umanitatea vrea/are nevoie sau nu sa fie salvata. Incearca mereu sa bage pe gat planurile lui marete unui grup care nu suspecteaza nimic.
- Acasa nu e nici egoist, nici dominator, dar doar pentru ca nu prea e prezent. Mai exact, o sa fie acolo in plan fizic, dar nu si cu mintea. Practic, o sa traiasca la subsol, in garaj sau un pod unde o sa mestereasca la ultima lui inventie. De obicei un dispozitiv cu care sa contacteze extraterestrii sau ceva asemanator.
- Nu prea se intelege cu altii. E incapatanat, tenace si cere mereu atentia celor din jur dar si extrem de bun la jocuri mentale complicate care sa iti faca creierii varza.

.........


- Este ciudat, are o grimasa nervoasa si o lucire ciudata in ochi, expresie pe care de obicei ceilalti o interpreteaza ca fiind un zambet un pic mai straniu. E maestru incontestabil al sentintelor la minut, monologurilor interminabile si raspunsurilor la intrebari pe care nu le-ai pus vreodata. In zilele lui proaste, simpla aparitie pe strada le face pe pisici sa scuipe si pe caini sa inceapa sa urle.
- Formele standard de manipulare pe care le-ai aplicat la ceilalti barbati si au dat rezultate (sa zbieri ca apucata sau sa nu faci sex cu el vreo doua saptamani) nu o sa functioneze.
- S-ar putea sa ia droguri, dar nu ca sa fuga de realitate, ca Pestii. Mai degraba ca sa isi pastreze locul de munca si sa faca fata vietii de zi cu zi, cu doze care ar omori un elefant. Varsatorii au unul dintre cele mai inalte niveluri de toleranta la narcotice de pe planeta.
- Sufera de paranoia ce bate lejer spre patologic. Creeaza scenarii apocaliptice in minte. Converseaza cu personaje care nu exista in realitate.
- Are o latura extrem de perversa.
- Fie e un geniu ciudatel dar inofensiv, fie un anarhist sarcastic.

Cum il depistezi: De obicei e unul din indivizii enervant de aratosi. Daca iti arati interesul fata de el, nici nu o sa te bage in seama, daca o sa il ignori o sa te devii centrul universului sau. Da, stim, e aplicabil la toti barbatii, dar uita-te la privirea lui. Daca cumva are o sclipire nesanatoasa, cam ca a pacientilor de la boli nervoase sau a sectantilor fanatici, e un Varsator.
Unde il gasesti: In cercurile laureatilor Nobel, inventatorilor de lucruri foarte folositoare si ale filantropilor umanisti… sau la cel mai apropiat balamuc. Ai mai multe sanse sa il descoperi in cea de-a doua categorie. Daca esuezi, incearca in salupele ecologistilor care protesteaza pe langa tancurile petroliere sau baleniere. O sa descoperi cel putin un Varasator pe jumatate inecat la bord.
Cum il intrigi: Povesteste-i despre lucruri foarte interesante pe care le-ai facut (ai adus pacea in Orientul Mijlociu, ai gasit leacul pentru cancer, ai descoperit o cale de comunicare cu forme de viata din alta galaxie, chestii din astea). Incearca totusi sa nu para ca ai o ideologie prea absurda
Prima intalnire: Nu o sa fie chiar o intalnire. O sa iti zica sa mergeti in oras sub pretextul ca esti o persoana interesanta. Dupa cateva iesiri din astea ca intre prieteni o sa descopere ca esti femeie si o sa fie un punct de pornire destul de bun.
Cand o faci: Nu are sens sa respecti vreo conventie in situatia asta, ca de altfel in orice alta situatie care implica relationarea cu un Varsator. Ideea e sa fii discreta ca sa nu isi dea seama, pentru ca s-ar simti vinovat ca a profitat de tine. Si tine minte ca atunci cand vorbea despre explozii primordiale, nu se referea la performantele lui sexuale.
Cand ii pui intrebarea: Niciodata. Ar realiza ca relatia voastra e mai multe decat prietenie. In orice caz, daca faci parte din vreo minoritate de orice fel, ai sanse sa il duci la altar, pentru ca nu vrea sa fie acuzat de discriminare.
Daca iti da papucii: Nu o sa iti dea pe bune papucii pentru ca inca te respecta ca persoana. Pur si simplu nu o sa mai faca sex cu tine. Adica nu o sa se schimbe mare lucru.
Daca ii dai papucii: O sa adopte o atitudine filosofica si o sa ajunga la concluzia ca e mai bine asa. O sa iti ceara sa ramaneti prieteni si nu o sa inteleaga de ce ii trantesti usa/telefonul in nas sau il impusti in picior.
Cum te descurci cu un Varsator?
- Are nevoie de mult spatiu.
- Niste munca voluntara la un azil o sa te faca sa iti dezvolti compasiunea.
- Onestitatea si explicatiile rationale sunt cea mai buna politica.
- Ii plac surprizele si cadourile neobisnuite.
- Ia foc daca ii zici ca numai ce ai vazut o farfurie zburatoare.

kudika053147
Postat pe 17 Mai 2011 10:32
Sotul meu este VARSATOR si e un om minunat! Desi se spune ca femeia capricorn nu se intelege cu un varsator intr-o casatorie ci doar relatii de scurta durata.... noi ne intelegem foarte bine si suntem casatoriti de 18 ani. Nu am tinut cont de ce spune zodiacul, am tinut cont de sentimentele noastre. Mama mea spunea la inceput de sotul meu ca e un barbat rau, dar putin mai tarziu s-a convins si spune ca e mai sufletist chiar si decat baietii ei, adica decat fratii mei.
grace009421
Postat pe 17 Mai 2011 14:31
De la: kudika388442, la data 2011-05-03 12:18:21Barbatul varsator e caracterizat si ca un bun familist dar foarte cheltuitor (si e adevarat) :)

asat-i fratiorul meu
Valy90
Postat pe 17 Mai 2011 16:29
De la: miss_darine, la data 2011-05-16 21:05:30
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-15 16:50:25
carcteristica generala a unui varsator...este faptul ca nu-l poti incadra in tipare....nu-l poti tine din scurt...(il omori)...si nu-i poti impune reguli...trebuie sa te pliezi tu dupa el daca vrei o relatie de lunga durata si nu invers...dar nu vreu sa ma descriu pentru ca apoi sunt usor de controlat...

de acord cu prima parte...cat despre pliat, aici nu's de acord, eu cred ca varsatorul meu s-ar fi plictisit una doua, daca eram pliabila ...in rest, eu va iubesc pt ca sunteti niste oameni extraordinar de inteligenti, rebeli, ghidusi si iubitori...si sa nu uit... independenti

multumesc Darine ...daca spui ca jumatatea ta e varsator...nu trebuie sa-ti mai descriu cate parti bune are un varsator...
ca sa fim totusi realisti...au si ei ca orice om si parti mai putin bune...dar la cate parti bune are...alea rele nici nu se baga in seama.
varsatorul este greu de cunoscut...dar daca stii cum sa-l" iei..."traiesti cele mai frumoase clipe alaturi de el.asta tocmai datorita firii lui rebele...
BEL_AMY1
Postat pe 17 Mai 2011 16:40
De la: BEL_AMY1, la data 2011-05-17 16:40:16

ca sa fim totusi realisti...au si ei ca orice om si parti mai putin bune...dar la cate parti bune are...alea rele nici nu se baga in seama.
varsatorul este greu de cunoscut...dar daca stii cum sa-l" iei..."traiesti cele mai frumoase clipe alaturi de el.asta tocmai datorita firii lui rebele...


Nu-i asa ca varsatorii sunt cei mai tari??? N-am uitat ca suntem nascuti in aceeasi zi si aceeasi luna( anul nu mai conteaza).
mimi_ca29
Postat pe 17 Mai 2011 16:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
scorpion vs. leu ????????? 17 De la: emilia21 3 Octombrie 2009 17:23
Colesterolul mare ? 4 De la: scorpio67 21 Decembrie 2009 18:04
cum e relatia dintre un barbat capricorn si o femeie berbec? 91 De la: kudika029282 11 Noiembrie 2010 18:20
Nebunia schimbarii zodiilor :(( 208 De la: ViSuRi_DuLcI 9 Martie 2010 18:11
eu varsator....el berbec 1 De la: aalesutzza 16 Aprilie 2009 19:53