Setari Cookie-uri

il iubesc ma iubeste ...nu putem fi impreuna

A fost dragoste la prima vedere, nu stiam prea multe despre el nici el despre mine...am continuat sa ne intalnim si a devenit o poveste de dragoste foarte frumoasa. Dar nu a durat mult pt ca dupa 3 luni am aflat ca mai avea pe cineva...si dupa alte 2-3 saptamani am aflat ca s-a insurat. A continuat sa ma caute cu toate ca eu il evitam pentru ca il iubeam foarte mult si sufeream mult. La putin timp eu am plecat din acel oras si am inceput o noua relatie, dar ma gandesc tot timpu la fostu si cand vb la telefon ma considera pe mine vinovata ca am plecat. Continui sa il iubesc si el spune la fel dar nu stiu ce sa fac si cum sa fac...sa il uit nu pot, as vrea...sa fiu cu el imi doresc dar nu amanta..a stricat ce era frumos intre noi, si cu toate astea numai de lucrurile frumoase imi aduc aminte...nu pot sa il urasc..pe zi ce trece il iubesc tot mai mult si a trecut aproape jumatate de an de cand nu l-am mai vazut. Sfatuiti-ma si pe mine, va rog
irinuk_irinuk
Postat pe 10 Ianuarie 2009 11:21
Scuza-mi intrebarea:ai zis ca te iubeste,daca e asa de ce s-a insurat cu alta?Nu putea sa renunte si sa vada cum decurge relatia cu tine?El te cauta?Cine pe cine cauta?
Bafta!
alina_20012
Postat pe 16 Ianuarie 2009 12:54
Exact... de ce s-a mai insurat? Uita tot ce a fost si viata merge mai departe.. Incearca sa-ti refaci viata cu persoana cu care ziceai ca esti acum.. Poate va fi mult mai bine.. Stiu ca inimii nu-i poti porunci, dar gandeste-te mai intai la tine
Diavolyta_
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:00
mergi la departe...asta nu e dragoste....e bataie de joc...sau a facut o obsesie pt u...si dak nu a avut curajul sa rupa rel cu cealaltta pers pt tine inseamna k e las..
kktt
Postat pe 16 Ianuarie 2009 16:39
BUNA,eu te sfatuiesc sa iti continui viata!Gandeste la rece si fii realista ,nu tea iubit niciodata si nu a vrut ceva serios cu tine.Daca tu ai pus suflet si il iubesti ,el sia urmarit scopul si sa simtit bine cu tine si atat,ca te invinovateste pe tine, asta este o manipularee de a lui ca sa te simti vinovata si sa continui relatia cu el dar ca amanta si atat.tRESA TE GANDESTI SI LA SUFLETUL CARE IL AI LANGA TINE BARBATUL CARE ESTE ACUM LANGA TINE!POATE ACEST BAIAT ITII VA OFERI IUBIREA SI DRAGOSTEA DUPA CARE TANJESTI.NU ALERGA DUPA CEVA CE NU A EXISTAT.TRAIESTE PREZENTUL SI UITA TRECUTUL!!MULT NOROC ITI DORESC SI MULTA INTELEPCIUNE!!!
shakirra_shakirra
Postat pe 1 Februarie 2009 02:05
NU TE-A IUBIT SI NU TE IUBESTE, nu vreau sa argumentez nimic, tu sti mai multe, nu te lasa calcata in picioare pt cateva cuvinte si amintiri frumoase pe care tu ti le mai amintesti, TE-A LASAT SA PLECI si asta nu uita, dak te iubea......multa fericire
elenia
Postat pe 1 Februarie 2009 02:15
nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg
sirdanna
Postat pe 12 Iunie 2009 16:46
si tu ai o obsesie...cum ar fi fost daaaacccaaa....zbang! el e casatorit....a facut miscarea asta in timp ce tu il iubeai...oare de ce? pai vezi...in timp ce tu mai speri, vezi sa nu treaca viata pe langa tine
_oktober_
Postat pe 12 Iunie 2009 17:21
De la: sirdanna, la data 2009-06-12 16:46:17nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg


Asta se dorea a fi incurajare nu ?

iris_4_ever
Postat pe 12 Iunie 2009 18:07
da, si el te vrea......CA AMANTA
x_tina90
Postat pe 12 Iunie 2009 20:19
De la: sirdanna, la data 2009-06-12 16:46:17nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg

Subscriu!!! Daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna...nu conteaza cat timp va trece...daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine ...pt.totdeauna!!!Eu iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca dorinta!!!!
e_v_a
Postat pe 12 Iunie 2009 20:28
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11
De la: sirdanna, la data 2009-06-12 16:46:17nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg

Subscriu!!! Daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna...nu conteaza cat timp va trece...daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine ...pt.totdeauna!!!Eu iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca dorinta!!!!


Lamureste-ma si pe mine te rog ca sa dea dracu daca pricep cum poti subscrie la asa ceva

Ne iubim cu adevarat dar el se casatoreste cu alta femeie ......cine pe cine iubeste cu adevarat ?

Ce pana mea inseamna a iubi cu adevarat pe cineva in mintea ta ?

De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11 daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine!!!!


Adica ....el o iubeste cu adevarat pe amanta dar asteapta momentul in care nu va mai fi fericit alaturi de sotia pe care nu o iubeste cu adevarat dar de , e sotie asa ca tre sa stea cu ea pana realizeaza boul ca nu e fericit si se poate intoarce in sfarsit la iubirea lui adevarata timp in care iubirea lui adevarata ...adica amanta ...sta cuminte si iubitoare pana cand isi da seama iubitul adevarat care este adevarata lui dragoste
iris_4_ever
Postat pe 12 Iunie 2009 20:42
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 20:42:39
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11
De la: sirdanna, la data 2009-06-12 16:46:17nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg

Subscriu!!! Daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna...nu conteaza cat timp va trece...daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine ...pt.totdeauna!!!Eu iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca dorinta!!!!


Lamureste-ma si pe mine te rog ca sa dea dracu daca pricep cum poti subscrie la asa ceva

Ne iubim cu adevarat dar el se casatoreste cu alta femeie ......cine pe cine iubeste cu adevarat ?

Ce pana mea inseamna a iubi cu adevarat pe cineva in mintea ta ?

De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11 daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine!!!!




Adica ....el o iubeste cu adevarat pe amanta dar asteapta momentul in care nu va mai fi fericit alaturi de sotia pe care nu o iubeste cu adevarat dar de , e sotie asa ca tre sa stea cu ea pana realizeaza boul ca nu e fericit si se poate intoarce in sfarsit la iubirea lui adevarata timp in care iubirea lui adevarata ...adica amanta ...sta cuminte si iubitoare pana cand isi da seama iubitul adevarat care este adevarata lui dragoste


Draga Iris, mi-au placut prea mult observatiile tale de mai sus, la ultima chiar am ras in hohote (..."pana realizeaza boul ca nu e fericit..." si " ...pana isi da seama iubitul adevarat care este adevarata lui dragoste...") si fiindca de mult n-am mai ras in halu' asta, am tinut sa-ti trimit aceste randuri de profunda pretuire pentru stilul tau epistolar, desi din pacate nu stiu daca ai sa-l citesti vreodata fiind prea mult timp de cand a incetat activitatea pe topicul asta.
Sarutmana
Ndrusu
Postat pe 13 Iunie 2009 02:18
De la: Ndrusu, la data 2009-06-13 02:18:14
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 20:42:39
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11
De la: sirdanna, la data 2009-06-12 16:46:17nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg

Subscriu!!! Daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna...nu conteaza cat timp va trece...daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine ...pt.totdeauna!!!Eu iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca dorinta!!!!


Lamureste-ma si pe mine te rog ca sa dea dracu daca pricep cum poti subscrie la asa ceva

Ne iubim cu adevarat dar el se casatoreste cu alta femeie ......cine pe cine iubeste cu adevarat ?

Ce pana mea inseamna a iubi cu adevarat pe cineva in mintea ta ?

De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11 daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine!!!!




Adica ....el o iubeste cu adevarat pe amanta dar asteapta momentul in care nu va mai fi fericit alaturi de sotia pe care nu o iubeste cu adevarat dar de , e sotie asa ca tre sa stea cu ea pana realizeaza boul ca nu e fericit si se poate intoarce in sfarsit la iubirea lui adevarata timp in care iubirea lui adevarata ...adica amanta ...sta cuminte si iubitoare pana cand isi da seama iubitul adevarat care este adevarata lui dragoste


Draga Iris, mi-au placut prea mult observatiile tale de mai sus, la ultima chiar am ras in hohote (..."pana realizeaza boul ca nu e fericit..." si " ...pana isi da seama iubitul adevarat care este adevarata lui dragoste...") si fiindca de mult n-am mai ras in halu' asta, am tinut sa-ti trimit aceste randuri de profunda pretuire pentru stilul tau epistolar, desi din pacate nu stiu daca ai sa-l citesti vreodata fiind prea mult timp de cand a incetat activitatea pe topicul asta.
Sarutmana


Na , ca l-am citit ,acu ce te faci ?

Multumesc , nu ma asteptam la asa declaratie
Problema este ca chiar nu am priceput cum poate cineva sa ,,subscrie'' la un astfel de sfat si ca sa nu fiu rautacioasa am incercat sa fac haz de necaz si se pare ca mi-a iesit.

Acum ma astept la un mesaj de genu .....cand iubesti nu esti egoist si ii lasi celuilalt libertatea de care are nevoie doar ca .....daca celalalt profita prea mult de libertatea respectiva inseamna ca nu se mai iubesc cu adevarat nu ?

Nu de alta dar ,,ne iubim cu adevarat'' e forma de plural

Sper totusi sa apara cineva care sa-mi explice cum sta treaba cu dragostea adevarata

P.S. ....ai scris dupa mine la diferenta de 5 ore jumate asa ca subiectul nu e mort plus ca odata ce dezgroapa cineva un subiect vechi apare la ,,vezi toate mesajele noi''
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 06:12
mai iriso,uite mai cum sta treaba in mai opinion

el,o iubeste pe ea,insa apare intrusa care e bogata rau si el,armasarul,trebuie sa renuntze la iubirea vietzii lui pt ca astalalta,ii ofera caldura in caloriferele inghetzate.....booon...........o ia de nevasta insa inima este in intregime la ea,de acu amanta...........ea,amantisima,se muta,incepe o alta relatzie cu un fraierica,care bietul e pe cale sa isi amaneteze sufletul,in nestiintza de cauza.
acum intra in scena boul-profitor care vrea sa o tzina pe amanta de rezerva in caz ca plapuma asta de care iti vorbeam,va da ortu popii,ori va semna un act prin care se va obliga la o alocatzie pt el,ca deh,i-a fost barbat si a fericit-o si de doua ori pe zi,ca el,statea in erectie tot timpul ,cu gandul la amanta,iar parerile de rau ce il incercau,transformate in andrenalina,le revarsa asupra nevestei nimfomane .....aaaa,crezi ca lui nu ii placea????sigur ca ii placea,la nebunie,insa doar inima sangera,ca in rest nu avea treaba.....

acuma treaba nu e prea roz,pt ca deh,nu ar lasa-o nici pe vacutza de la care suge miere ,nu lapte,plus ca amanta il insala......
astept deznodamantul
matracucu
Postat pe 13 Iunie 2009 10:10
iubita,ai mare grije...odata ajunsa amanta lui o sa suferi enorm...o sa iti dai seama ca vrea doar sa fii a lui,cand vrea si cand poate el!!!Asa ca te sfatuiesc sa nu te multumesti cu locul 2,eu una cred ca nici o femeie nu ar trebuii sa se multumeasca cu jumatati de masura...iubindu-te si respectandu-te pe tine o sa reusesti sa treci peste toate obstacolele pe carei le are viata...Pe mine nu m-a sfatuit nimeni si chiar nu stiam in ce ma bag,am crezut ca va fi o aventura si ca prin asta ma pot "razbuna" pe fostul.Dar am cazut in capcana si pot spune ca iubesc si vreau sa cred ca sunt iubita de un barbat insurat...insa nu mi-e bine deloc,sufar enorm de mult si sper ca intr-o zi sa pot sa spun ca nu-l mai vreau si ca totul s-a terminatAs vrea sa merg mai departe fara sa-mi para rau,fara sa-mi fie rusine de nimic...dar nu pot...asa ca bafta multa!!!sper sa iei decizia cea mai buna pt tine...
eu_Twist
Postat pe 13 Iunie 2009 15:05
De la: just_laura, la data 2009-06-13 10:10:38mai iriso,uite mai cum sta treaba in mai opinion

el,o iubeste pe ea,insa apare intrusa care e bogata rau si el,armasarul,trebuie sa renuntze la iubirea vietzii lui pt ca astalalta,ii ofera caldura in caloriferele inghetzate.....booon...........o ia de nevasta insa inima este in intregime la ea,de acu amanta...........ea,amantisima,se muta,incepe o alta relatzie cu un fraierica,care bietul e pe cale sa isi amaneteze sufletul,in nestiintza de cauza.
acum intra in scena boul-profitor care vrea sa o tzina pe amanta de rezerva in caz ca plapuma asta de care iti vorbeam,va da ortu popii,ori va semna un act prin care se va obliga la o alocatzie pt el,ca deh,i-a fost barbat si a fericit-o si de doua ori pe zi,ca el,statea in erectie tot timpul ,cu gandul la amanta,iar parerile de rau ce il incercau,transformate in andrenalina,le revarsa asupra nevestei nimfomane .....aaaa,crezi ca lui nu ii placea????sigur ca ii placea,la nebunie,insa doar inima sangera,ca in rest nu avea treaba.....

acuma treaba nu e prea roz,pt ca deh,nu ar lasa-o nici pe vacutza de la care suge miere ,nu lapte,plus ca amanta il insala......
astept deznodamantul


Si toti trei se iubesc cu adevarat nu?
Adica e vorba despre un trio iubitor ,femeile il iubesc pe el iar se se iubeste singur pentru ca isi da seama cat de fatal tre sa fie daca a reusit sa le prosteasca pe amandoua

Daca te duci la vecina aflii ca si aia e inebunita dupa el asa ca nu te mai duci ca nu vrei sa stii mai multe detalii decat stii deja
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 16:23
De la: eu_Twist, la data 2009-06-13 15:05:38iubita,ai mare grije...odata ajunsa amanta lui o sa suferi enorm...o sa iti dai seama ca vrea doar sa fii a lui,cand vrea si cand poate el!!!Asa ca te sfatuiesc sa nu te multumesti cu locul 2,eu una cred ca nici o femeie nu ar trebuii sa se multumeasca cu jumatati de masura...iubindu-te si respectandu-te pe tine o sa reusesti sa treci peste toate obstacolele pe carei le are viata...Pe mine nu m-a sfatuit nimeni si chiar nu stiam in ce ma bag,am crezut ca va fi o aventura si ca prin asta ma pot "razbuna" pe fostul.Dar am cazut in capcana si pot spune ca iubesc si vreau sa cred ca sunt iubita de un barbat insurat...insa nu mi-e bine deloc,sufar enorm de mult si sper ca intr-o zi sa pot sa spun ca nu-l mai vreau si ca totul s-a terminatAs vrea sa merg mai departe fara sa-mi para rau,fara sa-mi fie rusine de nimic...dar nu pot...asa ca bafta multa!!!sper sa iei decizia cea mai buna pt tine...


Twist , crezi ca el te iubeste pe tine ?
De ce continui sa te vezi cu el desi suferi ?
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 16:30
Musai sa zic si eu ceva. Mai, mai sunt si femei care se multumesc cu locul 2 si chiar le place... Cunosc un caz in care, dupa 2 ani de relatie extraconjugala, anul acesta sotia merge in vacanta la mare cu copilul familiei si cu amanta sotului... Am ramas socata cand mi-a spus sotul (un amic bun de-al meu), dar n-am indraznit sa cer mai multe explicatii. Ma gandesc ca o fi asta vreo moda prin Bucuresti, moda pe care noi ardelenii mai inceti la minte n-o pricepem. So.. se poate, daca vrei cu adevarat.
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 16:39
mda,urata treaba,zau asa.....

ce nu s-a spus in story asta e ca,de fapt.....el iubeste nu doar propria-si persoana ci si altele....da la masculin.........
nu mai pot sa ma gandesc pt ca ma paste o din asta
matracucu
Postat pe 13 Iunie 2009 17:01
pt ca simt ca am gasit persoana potrivita pt mine...cu toate ca e al alteia....ma simt atat de bine in preajma lui incat mi-am lasat mandria si toate principiile mele deoparte doar pt a fi cu el...ma simt minunat cu el...ma face sa ma simt frumoasa,sa simt ca pot visa la orice,ma simt iubita si fericita uneori...simt ca ma iubeste "azi" si "maine" iar poimaine se inchide in el si il simt atat de departe....mi-as dori sa putem petrece mai mult timp impreuna,poate asa nu i-as mai duce dorul atat...nu vreau sa fac rau nimanui...are o fetita superba si nici nu vreau sa ma gandesc ca v-a suferii vreodata din cauza mea...nu indraznesc sa ma gandesc ca am putea fi vreodata impreuna fara sa ne ferim de lume...cred ca nici nu vreau sa despart o familie...
eu_Twist
Postat pe 15 Iunie 2009 15:29
De la: eu_Twist, la data 2009-06-15 15:29:14pt ca simt ca am gasit persoana potrivita pt mine...cu toate ca e al alteia....ma simt atat de bine in preajma lui incat mi-am lasat mandria si toate principiile mele deoparte doar pt a fi cu el...ma simt minunat cu el...ma face sa ma simt frumoasa,sa simt ca pot visa la orice,ma simt iubita si fericita uneori...simt ca ma iubeste "azi" si "maine" iar poimaine se inchide in el si il simt atat de departe....mi-as dori sa putem petrece mai mult timp impreuna,poate asa nu i-as mai duce dorul atat...nu vreau sa fac rau nimanui...are o fetita superba si nici nu vreau sa ma gandesc ca v-a suferii vreodata din cauza mea...nu indraznesc sa ma gandesc ca am putea fi vreodata impreuna fara sa ne ferim de lume...cred ca nici nu vreau sa despart o familie...
Nici nu vreau sa ma gandesc cat de mult vei suferi cand te vei trezi din asta.
dana_maria13
Postat pe 16 Iunie 2009 13:40
sunt constienta ca voi suferi,dar spuneti-mi ce sa fac sa castig lupta asta cu mine...sa fug,sa nu-l mai vad...dar unde...si crede-ti ca asa il voi uita?azi stiti ce mi-a zis....ca noi nu vom termina niciodata ce avem acum...ca atunci cand va veni timpul o sa ma lase sa-mi gasesc pe cineva si o sa ma marit...dar noi vom fi impreuna mereu...D-zeule,credeti-ma ca nu mi-e usor deloc....
eu_Twist
Postat pe 16 Iunie 2009 16:16
eu inteleg asta...cel putin la mine chiar merge asta...adica,cum nu putem iesi numai noi in oras sau la un gratar am facut in asa fel incat sa devenim "prieteni de familie" si iesim de multe ori "impreuna"...ori suna el,ori sun eu....important e ca ne avem unul langa celalalt in acele clipe,mai importante...de ziua mea,de ziua lui,la gratare,la o bere...etc...asa ca se poarta!!!!
eu_Twist
Postat pe 16 Iunie 2009 17:41
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 20:42:39
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11
De la: sirdanna, la data 2009-06-12 16:46:17nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg

Subscriu!!! Daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna...nu conteaza cat timp va trece...daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine ...pt.totdeauna!!!Eu iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca dorinta!!!!


Lamureste-ma si pe mine te rog ca sa dea dracu daca pricep cum poti subscrie la asa ceva

Ne iubim cu adevarat dar el se casatoreste cu alta femeie ......cine pe cine iubeste cu adevarat ?

Ce pana mea inseamna a iubi cu adevarat pe cineva in mintea ta ?

De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11 daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine!!!!


Adica ....el o iubeste cu adevarat pe amanta dar asteapta momentul in care nu va mai fi fericit alaturi de sotia pe care nu o iubeste cu adevarat dar de , e sotie asa ca tre sa stea cu ea pana realizeaza boul ca nu e fericit si se poate intoarce in sfarsit la iubirea lui adevarata timp in care iubirea lui adevarata ...adica amanta ...sta cuminte si iubitoare pana cand isi da seama iubitul adevarat care este adevarata lui dragoste

Iris,sunt multi prosti pe lumea asta care nu fac ce treb`e....ce e asa greu de priceput...?
Eu stiu cazuri,d`aia am postat ce am postat...Daca te legi de mintea mea esti superficiala...pt.ca nu ma cunosti....
e_v_a
Postat pe 16 Iunie 2009 18:06
adica daca am ajuns in niste situatii mai deosebite si nu am luat deciziile care trebuiau si am facut si facem greseli suntem proaste? nu stii ce inseamna sa fii prost si folosesti cuvantul asta cu atata usurinta....
eu_Twist
Postat pe 16 Iunie 2009 18:33
salut persoanele cu picioarele pe pamant, cu capul in nori sau nu, dar, cat de credula potzi fi cand vezi ca barbatul se insoara shi cica tot pe tine te iubeshte? , hormonii is de vina, dar de aici pana la a shi crede ca te iubeshte e cale lunga , defapt treaba e simpla: daca te iubea pe tine tu erai nevasta lui, oricare ar fi motivul casatoriei, eu cred ca tzine shi de respectul care ni-l datoram noua inshine daca acceptam sau nu sa fim preshul unui barbat, iar cat despre femeia bogata care l-a prins in capcana pe cornutul profitor , sa fim serioshi, realitatea e defapt alta, sunt multe femei care le fac barbatzilor de mancare, le spala, fac curat dupa ei, iar ei de prea mult bine se plang shi ishi gasesc amanta , eu te sfatuiesc sa cobori cu picioarele pe pamant shi sa incepi prin a nu mai a mai avea incredere in vorbe ci in fapte, pt ca doar faptele conteaza; daca ai nevoie sa vb cu cineva da-mi un mesaj shi itzi dau adresa mea de mess
ELLAG
Postat pe 16 Iunie 2009 18:36
De la: eu_Twist, la data 2009-06-15 15:29:14pt ca simt ca am gasit persoana potrivita pt mine...cu toate ca e al alteia....ma simt atat de bine in preajma lui incat mi-am lasat mandria si toate principiile mele deoparte doar pt a fi cu el...ma simt minunat cu el...ma face sa ma simt frumoasa,sa simt ca pot visa la orice,ma simt iubita si fericita uneori...simt ca ma iubeste "azi" si "maine" iar poimaine se inchide in el si il simt atat de departe....mi-as dori sa putem petrece mai mult timp impreuna,poate asa nu i-as mai duce dorul atat...nu vreau sa fac rau nimanui...are o fetita superba si nici nu vreau sa ma gandesc ca v-a suferii vreodata din cauza mea...nu indraznesc sa ma gandesc ca am putea fi vreodata impreuna fara sa ne ferim de lume...cred ca nici nu vreau sa despart o familie...


De la: eu_Twist, la data 2009-06-16 17:41:27eu inteleg asta...cel putin la mine chiar merge asta...adica,cum nu putem iesi numai noi in oras sau la un gratar am facut in asa fel incat sa devenim "prieteni de familie" si iesim de multe ori "impreuna"...ori suna el,ori sun eu....important e ca ne avem unul langa celalalt in acele clipe,mai importante...de ziua mea,de ziua lui,la gratare,la o bere...etc...asa ca se poarta!!!!


Si cum te simti cand o vezi pe sotia lui ca vine si-l saruta de fata cu tine sau ca se joaca cu fetita in timp ce sotia se uita la ei ?
Cum te simti cand seara tu pleci singura acasa si el ramane impreuna cu ele ?

Merita sa suferi mereu pentru cateva ore petrecute alaturi de el ?
iris_4_ever
Postat pe 16 Iunie 2009 18:45
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-16 18:06:54
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 20:42:39
De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11
De la: sirdanna, la data 2009-06-12 16:46:17nu inceta sa speri,iuliana marciuc il iubeste de ani bunu pe adi enache si acuma el divorteaza dupa 15 ani alaturi de alta femeie pt a reveni la ea,asta da dragoste,nu conteni sa speri,eu tin cu tine si te inteleg

Subscriu!!! Daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna...nu conteaza cat timp va trece...daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine ...pt.totdeauna!!!Eu iti doresc din tot sufletul sa ti se indeplineasca dorinta!!!!


Lamureste-ma si pe mine te rog ca sa dea dracu daca pricep cum poti subscrie la asa ceva

Ne iubim cu adevarat dar el se casatoreste cu alta femeie ......cine pe cine iubeste cu adevarat ?

Ce pana mea inseamna a iubi cu adevarat pe cineva in mintea ta ?

De la: nikky_summer_2008, la data 2009-06-12 20:28:11 daca el nu se simte fericit alaturi de actuala te va cauta pe tine!!!!


Adica ....el o iubeste cu adevarat pe amanta dar asteapta momentul in care nu va mai fi fericit alaturi de sotia pe care nu o iubeste cu adevarat dar de , e sotie asa ca tre sa stea cu ea pana realizeaza boul ca nu e fericit si se poate intoarce in sfarsit la iubirea lui adevarata timp in care iubirea lui adevarata ...adica amanta ...sta cuminte si iubitoare pana cand isi da seama iubitul adevarat care este adevarata lui dragoste

Iris,sunt multi prosti pe lumea asta care nu fac ce treb`e....ce e asa greu de priceput...?
Eu stiu cazuri,d`aia am postat ce am postat...Daca te legi de mintea mea esti superficiala...pt.ca nu ma cunosti....


Draga mea ,daca tie ti se pare normal sa sfatuiesti pe cineva sa astepte pana la adanci batraneti dupa un fustangiu e treaba ta dar asta nu inseamna ca daca eu nu-s de acord cu tine as fi superficiala .

,,Daca va iubiti cu adevarat veti fi impreuna'' ...,,Daca el nu se simte fericit alaturi de actuala '' ...din cauza asta m-am luat de ,,mintea'' ta pentru ca te contrazici singura .

Atunci cand iubesti cu adevarat nu alegi sa stai cu nevasta in detrimentul tau .
Oamenii sunt egoisti mai ales in relatiile de dragoste asa ca in general daca nevasta nu e pe moarte sau nu e cea care detine actiunile firmei si barbatul nu vrea sa piarda stabilitatea financiara de care beneficiaza alaturi de sotie pleaca si nu se mai uita inapoi .

Daca s-ar iubi cu adevarat asa cum zici tu ( de mi-a sunat mie ciudat ) nu ar sta langa nevasta , nu e asa de greu de priceput nu ?
iris_4_ever
Postat pe 16 Iunie 2009 18:53
De la: eu_Twist, la data 2009-06-16 18:33:59adica daca am ajuns in niste situatii mai deosebite si nu am luat deciziile care trebuiau si am facut si facem greseli suntem proaste? nu stii ce inseamna sa fii prost si folosesti cuvantul asta cu atata usurinta....


Daca ai ajuns intr-o situatie deosebita este din vina ta asa ca cea care tre sa iasa din situatia respectiva esti tu .

Una este sa gresesti si alta este sa te complaci in greseala odata ce ai descoperit-o .

iris_4_ever
Postat pe 16 Iunie 2009 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nevoie de sfatuuri 1 De la: kudika_4571 7 Aprilie 2012 23:42
intrebare intrebatoare 140 De la: Diavolyta_ 31 Mai 2009 21:20
colanti leopard 9 De la: Al3xutzaa 16 Martie 2011 13:07
Va rog sa ma ajuta-ti... 18 De la: kudika477769 14 Mai 2012 04:30
cum pot sa repar? 50 De la: ancaaurora_busu 29 Iulie 2009 16:20