Setari Cookie-uri

va rog mult!!! sunt disperata

Am(avut) o relatie cu un baiat timp de 3 ani si jumatate.Eu am 28 de ani iar el 31 si a fost casatorit timp de 4 ani inainte sa-l cunosc eu.Am locuit impreuna aproape 2 ani in pitesti si a fost totul perfect.Imi spunea incontinu k ma iubeste si ca e foarte fericit cu mine.Aceleasi sentimente le aveam si eu si inca le mai am.Insa acum 3 luni eu am fost transferata cu serviciul la un alt sediu in bucuresti si urma sa vina si el dupa mine sa ne mutam impreuna.Acum el nu vrea sa mai faca asta si spune ca relatia noastra ar trebui sa se termine aici.Asta asa din senin dupa ce mi-a spus ca ma iubeste si dupa toate planurile pe care le aveam impreuna. Am incercat sa vorbesc cu el dar degeaba.Imi spune ca nu are pe nimeni dar nici cu mine nu vrea sa mai fie.Sunt disperata!!!!!!! Nu inteleg nimic!!!!!!! va rog mult cu un sfat

Postat pe 15 Ianuarie 2009 20:40
ce ma enerveaza pe mine fazele astea...sunt mai demodata, dar intr-o relatie sunt doi, si trebuie sa decida amandoi daca merg mai departe sau nu...vrea unul sa renunte macar sa spuna de ce...pe vremea mea,cand un tip ma conducea acasa ma intreba daca vreau sa fiu prietena lui sau nu...iar daca am vrut sa ne departim spuneam ca nu mai vreau, nu doar sa-mi iau catrafusele si sa plec...banalul dar ft utilul sfat: discutati! trebuie sa se fi intamplat ceva si nu esti tu neaparat cauza..tipul s-a ars odata, poate ii e teama putin...motive invocate de el?

Postat pe 15 Ianuarie 2009 23:39
Eu cred ca nu te mai iubeste din moment ce nu a vrut sa te urmeze la Bucuresti. Atunci cand iubesti faci orice ca sa fii aproape de persoana iubita. Ai face bine sa iti refaci viata fara el si sa cauti fericirea alaturi de alt barbat. Bucurestiul este un oras mare, cu siguranta exista cineva care sa te faca fericita si sa uiti de fostul.
redshift
Postat pe 16 Ianuarie 2009 09:41
Merci pentru pentru sfaturi! Dar eu il iubesc si totusi as vrea sa mai fim impreuna.E greu sa spun in cuvinte cum ma simt acum.Credeti ca e posibil ca dupa o perioada sa vina el la mine?Sa vrea sa reluam de unde am ramas?

Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:20
De la: oana81910, la data 2009-01-16 10:20:07Merci pentru pentru sfaturi! Dar eu il iubesc si totusi as vrea sa mai fim impreuna.E greu sa spun in cuvinte cum ma simt acum.Credeti ca e posibil ca dupa o perioada sa vina el la mine?Sa vrea sa reluam de unde am ramas?


Orice este posibil. Dar nu uita, in dragoste si in razboi nu exista reguli. Daca vine la tine dupa 1 an, si tu deja ai pe altcineva cu care esti fericita, il lasi si continui cu fostul de unde ai ramas ?
redshift
Postat pe 16 Ianuarie 2009 10:22
Pai nu stiu ce sa zic.Depinde de baiatul cu care voi fi.Dar daca nu vrea sa-mi spuna adevarul despre situatia asta si de ce sa razgandit eu ce ar trebui sa inteleg?Ca vrea sa ma aiba de rezerva?Ca peste un timp sa se intoarca la mine si sa-mi propuna sa o luam de la capat?Sau nu-mi spune adevarul ca sa nu ma raneasca?Dar daca a facut asta nu credeti ca o va face si dupa ce ne impacam?Oare merita sa ma risc???????

Postat pe 16 Ianuarie 2009 17:50
Cum tu poti renunta la iubitul tau pt fostul?????????(chiar daca nu stii sigur,ca vei face asa)dar nu te gandesti ca fostul se intoarce in viata ta dupa un an poate mai mult poate mai putin,dar totusi el te-a abandonat acum si asa va face si-n viitor,cat despre problema ta actuala "parerea"mea este sa nu-i mai ceri nici o explicatie,la ce-ti foloseste?chiar daca il iubesti si iti este greu accepta situatia asa cum este,daca te iubea asa cum sustinea iti dadea macar o explicatie pt decizia lui,stiu ca este greu ce-ti spun dar uita-l nu merita iubirea ta, fi puternica si ai sa vezi ca dragostea adevarata o sa-ta apara-n cale,bafta!
o_inima_pustie
Postat pe 8 Februarie 2009 09:02
De la: oana819100, la data 2009-01-16 17:50:48Pai nu stiu ce sa zic.Depinde de baiatul cu care voi fi.Dar daca nu vrea sa-mi spuna adevarul despre situatia asta si de ce sa razgandit eu ce ar trebui sa inteleg?Ca vrea sa ma aiba de rezerva?Ca peste un timp sa se intoarca la mine si sa-mi propuna sa o luam de la capat?Sau nu-mi spune adevarul ca sa nu ma raneasca?Dar daca a facut asta nu credeti ca o va face si dupa ce ne impacam?Oare merita sa ma risc???????

Ar trebui sa intelegi adevarul: ca nu te mai vrea. Ce importanta mai are de ce nu te vrea? Crezi ca te simti mai bine daca stii ca s-a plictisit de tine, are pe alta....sau nu te mai iubeste...ca a ajuns la concluzia ca nu esti tu jumatatea cu care doreste sa-si petreaca restul vietii...
Daca tu vrei sa stai pentru el pe "banca de reserva", este deciderea ta la care te complaci. Ce sa mai scriu ca s-ar putea sa nu te mai bage in repriza datorita faptului ca a gasit o "jucatoare" sau mai multe mai bune ca tine.

Full_Metal_Jacket
Postat pe 8 Februarie 2009 16:04
adevarul este k el este ink copil ar putea sa ti zca de ce ptr ca nu mai sunteti copii sa va ascundeti si cred ca cel mai bine e sa pleci si cu siguranta o sa isi de a seama si o sa iti simta lipsa nu pierde sansa cu serviciul....ca nici nu poti sa l obligi sa va impacati si nici dak o sa ramai in pitesti nu cred k gata el o sa vrea sa va impacati...pararea mea succes
iulya_sweet
Postat pe 7 Mai 2009 13:16
e prea vechi topicu'... poate revii cu niste noutati
Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 13:19
Uita si mergi mai departe. O usa se inchide si alta in curand se va deschide. Eu am asteptat 3 ani pana am luat-o din nou de la capat dar a meritat. E mai greu la inceput, stiu ce inseamna singuratatea si este foarte grea.Dar mai bine singura decat cu cineva care nu te merita si este schimbator. Mereu ar fi fost asa, una ar fi spus si alta ar fi facut. O zi frumoasa si fruntea sus. Ce nu te omoara te face mai puternica.
marmarci
Postat pe 7 Mai 2009 13:29
treci peste asta..... poate k baiatu' nu te merita....si nu m-ai fii atat de ingrijorata....Dumnezeu le vede pe toate.....toate lucrurile au un inceput bun,trebuie doar sa stim cum sa-l pastram
asa k ai incredere in u k o sa treci peste aceasta experienta ''placuta''(zic asta pt k nu trebuie sa fim biruiti de cv,dar de nimic si mai stim k nu toate ne sunt de folos:D).....
alexa_i
Postat pe 7 Mai 2009 18:21
De la: oana8191, la data 2009-01-15 20:40:27Am(avut) o relatie cu un baiat timp de 3 ani si jumatate.Eu am 28 de ani iar el 31 si a fost casatorit timp de 4 ani inainte sa-l cunosc eu.Am locuit impreuna aproape 2 ani in pitesti si a fost totul perfect.Imi spunea incontinu k ma iubeste si ca e foarte fericit cu mine.Aceleasi sentimente le aveam si eu si inca le mai am.Insa acum 3 luni eu am fost transferata cu serviciul la un alt sediu in bucuresti si urma sa vina si el dupa mine sa ne mutam impreuna.Acum el nu vrea sa mai faca asta si spune ca relatia noastra ar trebui sa se termine aici.Asta asa din senin dupa ce mi-a spus ca ma iubeste si dupa toate planurile pe care le aveam impreuna. Am incercat sa vorbesc cu el dar degeaba.Imi spune ca nu are pe nimeni dar nici cu mine nu vrea sa mai fie.Sunt disperata!!!!!!! Nu inteleg nimic!!!!!!! va rog mult cu un sfat



Si chiar s-ar putea sa nu aibe pe nimeni ....zici ca ai fost transferata la Buc ....transferul a survenit in urma unei promovari probabil ,s-ar putea ca aici sa fie buba

Daca vine dupa tine o sa aibe un job asigurat sau doar vine dupa tine ?
iris_4_ever
Postat pe 7 Mai 2009 18:28
De la: , la data 2009-01-16 10:20:07Merci pentru pentru sfaturi! Dar eu il iubesc si totusi as vrea sa mai fim impreuna.E greu sa spun in cuvinte cum ma simt acum.Credeti ca e posibil ca dupa o perioada sa vina el la mine?Sa vrea sa reluam de unde am ramas?


Da, eu cred cã este posibil,eventual puteþi s-o faceþi în 3 atunci, cu actuala .

Postat pe 30 August 2009 19:04
De la: iris_4_ever, la data 2009-05-07 18:28:27
De la: oana8191, la data 2009-01-15 20:40:27Am(avut) o relatie cu un baiat timp de 3 ani si jumatate.Eu am 28 de ani iar el 31 si a fost casatorit timp de 4 ani inainte sa-l cunosc eu.Am locuit impreuna aproape 2 ani in pitesti si a fost totul perfect.Imi spunea incontinu k ma iubeste si ca e foarte fericit cu mine.Aceleasi sentimente le aveam si eu si inca le mai am.Insa acum 3 luni eu am fost transferata cu serviciul la un alt sediu in bucuresti si urma sa vina si el dupa mine sa ne mutam impreuna.Acum el nu vrea sa mai faca asta si spune ca relatia noastra ar trebui sa se termine aici.Asta asa din senin dupa ce mi-a spus ca ma iubeste si dupa toate planurile pe care le aveam impreuna. Am incercat sa vorbesc cu el dar degeaba.Imi spune ca nu are pe nimeni dar nici cu mine nu vrea sa mai fie.Sunt disperata!!!!!!! Nu inteleg nimic!!!!!!! va rog mult cu un sfat



Si chiar s-ar putea sa nu aibe pe nimeni ....zici ca ai fost transferata la Buc ....transferul a survenit in urma unei promovari probabil ,s-ar putea ca aici sa fie buba

Daca vine dupa tine o sa aibe un job asigurat sau doar vine dupa tine ?


Iris n-ai niºte vase de spãlat, niºte ciorapi bãrbãteºti murdari de spãlat? Îþi aminteºti de vremea când femeile nu aveau drept de vot?Mi-ar plãcea sã ne întoarcem acolo ca tu sã n-ai dreptul sã mã votezi p forum ca fiind mentorul tãu.

Postat pe 30 August 2009 19:12
De la: iulya_sweet, la data 2009-05-07 13:16:31adevarul este k el este ink copil ar putea sa ti zca de ce ptr ca nu mai sunteti copii sa va ascundeti si cred ca cel mai bine e sa pleci si cu siguranta o sa isi de a seama si o sa iti simta lipsa nu pierde sansa cu serviciul....ca nici nu poti sa l obligi sa va impacati si nici dak o sa ramai in pitesti nu cred k gata el o sa vrea sa va impacati...pararea mea succes


Iulya_sweet ºtii de ce n-ai pozã la profil? Pentru cã eºti urâtã,grasã ºi þi-e ruºine sã te afiºezi.Nu-þi fie ruºine, sunt mulþi bãrbaþi care te-ar minþi oricând pe net cã eºti frumoasã ca sã te aibã o noapte.

Postat pe 30 August 2009 19:25
nu esti singura....disperata am vrut sa zic mai sunt cel putin 1000 acilea pe forum numa ca unele nu recunosc...felicitari pt recunoastere
bruneagra25
Postat pe 30 August 2009 19:28
prea vechi topicu'... nu are rost sa'mi storc creieru' degeaba....
nici utilizatorul nu mai exista.....
Diavolyta_
Postat pe 30 August 2009 19:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce parere aveti de aceasta "femeie"? 30 De la: kudika272966 26 Martie 2010 21:53
Am nevoie de un sfat...URGENT... 103 De la: loredanac71 31 Ianuarie 2009 16:38
Am facut bine ?! 12 De la: adina_black 8 Octombrie 2009 00:15
prieteni amici sau doar colegi ! 10 De la: dusmanu_lu_Celina 21 Noiembrie 2010 11:26
femeia de pe locul2 17 De la: YullyNar3 30 Aprilie 2010 20:08