Setari Cookie-uri

m-a parasit iubita

Vreau sa va spun si eu povestea mea si sa ma ajutati cu niste sfaturi.Sunt putin disperat.
Am avut o relatie si cu bune si cu rele de 3 ani jumatate.Eu am 23 de ani iar ea la fel.Totul a fost frumos la inceput ca orice relatie dar in urma cu un an si umpic au inceput certurile.Nu era vorba de gelozie, pur si simplu ne certam din orice.Acum in ultimul timp am avut niste certuri mai grave si ea ma atentionat sa fac ceva si sa gasesc o solutie ca asa nu mai merge, dar eu nu am bagat in seama si bineinteles in urma cu o luna a zis sa punem punct relatiei.Eu tot timpul cand ma enerva cu ceva nu ma lasam pana cand nu o enervam si pe ea si o faceam sa planga.Ne adresam vorbe grele,etc.Am mai fost odata despartiti tot din cauza asta, dar ma iertat pt ca iam promis ca o sa ma schimb si ca o sa indrept lucrurile si am insitat ,m-am umilit in fata ei , am plans si in final ne-am impacat.Acum o luna la fel am facut , pur si simplu eram disperat , nu suportam gandul ca nu mai suntem impreuna.Mi-am dat seam ca nu e bine ceea ce fac si am lasato in pace, nu am mai sunato , nu am mai cautato.Ieri ne-am intalnit si am iesit la o plimabare.Cand ma vazut m-a luat in brate si mi-a zis ca ia fost dor de mine, la fel i-am raspuns si eu.Ne-am povestit fiecare ce am mai facut in ultimul timp.Mi-a zis ca e geloasa ca o fata mi-a dat like la o poza pe facebook pt ca ea inca mai are sentimente fata de mine , si ia cerut prietenia la acea fata asa ca sa vada si ea ca inca mai tine la mine, ceva de genu mia zis.Am intrebat-o daca mai avem vreo sansa impreuna si mia zis ca acum nu,iar dupa cateva secunde a zis ca nu crede ca mai putem fi impreuna pt ca doi oameni nu se schimba asa usor si ea vrea sa ma vada fericit, si iam zis ca pot sa fiu fericit doar cu ea si la fel poate sa fie si ea cu mine.La plecare spre casa ma luat din nou in brate si eu iam zis ca o iubesc mult si ea mia raspun la fel.Regret foarte mult ca nu am ascultato atunci cand mia zis sa gasesc o solutie si sufar enorm.Ce sa fac? cat sa mai astept? cat timp sa o mai las in pace? sa o mai caut????????Tot timpul ne dam seama de ce pierdem numai dupa ce se intampla acel lucru (despartirea)Nu vreu nici sa o stresez si sa o sufoc cu telefoane si mesaje.Saptamana asta am stabilit ca ne intalnim sa facem mancare impreuna.Ce sai vorbesc?Oare mai vrea sa ne impacam?Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Multumesc
kudika404106
Postat pe 23 Mai 2011 13:44
Singurul sfat pe care ti-l pot da acum este sa incerci sa afli DE CE te-ai comportat asa. De ce daca te deranja ceva ce facea ea, nu ati incercat sa ajungeti la un compromis, sau sa-i spui simplu "nu imi place"? De ce a trebuit sa o faci sa se simta si mai rau decat tine? De ce este o competitie care are mai mare dreptate sau care este mai smecher?

Afla raspunsurile la intrebarile astea si apoi afli cum sa te schimbi si, implicit, cum poti fi din nou cu ea.
kudika_pudika
Postat pe 23 Mai 2011 13:53
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 13:44:30...Oare mai vrea sa ne impacam?Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Multumesc


Daca-si pune push-up, e clar ca vrea sa continuati telenovela
battleofwits
Postat pe 23 Mai 2011 13:57
Am facut deja prea multe compromisuri care nu le-am respectat.Ea este incapatanata si la fel sunt si eu.In aceasta luna de cand nu neam mai vazut am stat si am analizat tot ceea ce am gresit si cum trebuia sa procedez,dar cred ca e prea tarziu.Cred ca daca ias spune ca m-am schimbat si ca o sa fiu alt om nu o sa ma creada si probabil s-ar enerva ca ii spun din nou aceleasi lucrui.Nu vreau sai promit sau sai jur ca mam schimbat pt ca nu m-ar crede, as vrea sai demonstrez lucrul asta dar nu vad cum am ocazia ca sa vada si ea acest lucru.
kudika404106
Postat pe 23 Mai 2011 14:08
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 14:08:25Am facut deja prea multe compromisuri care nu le-am respectat.Ea este incapatanata si la fel sunt si eu.In aceasta luna de cand nu neam mai vazut am stat si am analizat tot ceea ce am gresit si cum trebuia sa procedez,dar cred ca e prea tarziu.Cred ca daca ias spune ca m-am schimbat si ca o sa fiu alt om nu o sa ma creada si probabil s-ar enerva ca ii spun din nou aceleasi lucrui.Nu vreau sai promit sau sai jur ca mam schimbat pt ca nu m-ar crede, as vrea sai demonstrez lucrul asta dar nu vad cum am ocazia ca sa vada si ea acest lucru.


si de ar vedea nu cred ca te-ar mai crede luand in considerare ca ai mai facut astfel de promisiuni si nu le-ai respectat!
vitamina_c
Postat pe 23 Mai 2011 14:11
Cum ar fi trebuit sa procedezi e la mintea cocosului. De ce ai procedat asa? Asta trebuie tu sa stii.
Cum poti sa-i arati? cu timpul.
Iar faptul ca ati stabilit niste lucruri (acele compromisuri) pe care le-ati incalcat amandoi, va face imaturi si iresponsabili. Acum culegeti roadele. Deh, unii invata mai greu decat altii, asta e.
kudika_pudika
Postat pe 23 Mai 2011 14:14
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 14:08:25...Ea este incapatanata si la fel sunt si eu...


screme a iubire idila voastra
battleofwits
Postat pe 23 Mai 2011 14:31
O sa las atunci timpul sa treaca si o sa vedem ce va fi.timpul le rezolva pe toate
kudika404106
Postat pe 23 Mai 2011 14:45
As vrea daca se poate niste sfaturi de la cei cu experienta.Indrumati-ma cum sa procedez.Ce sa fac?
kudika404106
Postat pe 23 Mai 2011 14:59
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 14:59:42...Ce sa fac?


ca sa obti ce?
battleofwits
Postat pe 23 Mai 2011 15:23
Sa o aduc din nou la mine si sa fim impreuna
kudika404106
Postat pe 23 Mai 2011 15:36
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 15:36:03Sa o aduc din nou la mine si sa fim impreuna


si sa faceti ce? sa va "duelati" in orgolii!
vitamina_c
Postat pe 23 Mai 2011 15:38
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 15:36:03Sa o aduc din nou la mine si sa fim impreuna


asta e simplu ... zici ca are 23?
e varsta la care vrea sa se simta "l'ombelico del mondo"
nu trebuie decat sa-i gadili orgoliul si e a ta
eventual sa adaugi o spoiala de genul: "cat timp am fost departe de tine, simt ca lumea mea nu mai e a mea si ma simt ca un strain intr-o lume absurda, tu esti femeia (sau fata, dupa caz ) care m-a facut sa inteleg iubirea ... cred ca te iubesc, de fapt sunt sigur ca te iubesc si vreau sa fac orice ca sa avem o relatie perfecta"

daca-i oferi si un orgasm bun, deja totul e mult mai simplu, va crede orice prostie ii vei spune

la casa de nebuni


PS. asta e varianta in care ea nu mai vrea sa fiti impreuna, mai am si o varianta in care si ea isi doreste sa fiti impreuna, insa nu mai e sigura ...
battleofwits
Postat pe 23 Mai 2011 16:22
De la: kudika404106, la data 2011-05-23 13:44:30

Saptamana asta am stabilit ca ne intalnim sa facem mancare impreuna.Ce sai vorbesc?Oare mai vrea sa ne impacam?Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi.Multumesc


Uite ocazia perfecta pt a demonstra( fara cuvinte inutile) ca poti fi alt om. Nimic nu-i mai placut decat gatitul in doi

P.S Spune-i prietenei tale ca oamenii se pot schimba; pot invata din greseli. Chiar ieri treceam printr-un loc plin cu amintiri din trecut si i-am zis sotului meu: " vezi, draga...oamenii chiar se pot schimba. Iti amintesti cat de prostanaci eram acum cativa ani??? Acum suntem foarte diferiti, suntem impreuna, ne intelegem, avem o familie." Totul e sa VREI!
mimi_ca29
Postat pe 23 Mai 2011 16:22
Eu inteleg din primul post ca amandoi erati la fel, nu doar tu. Te vei schimba cum? Te transformi intr-un pampalau, intr-o jucarie in mainile ei, orice numai sa-ti fie alaturi? Probabil ca te va parasi dupa prima saptamana, crezand ca faci misto de ea.
Daca amandoi aveti probleme de comportament, singura solutie e sa stati de vorba despre asta si sa vedeti ce puteti schimba la voi. Inclusiv ea, nu doar tu. Vorbeai in primul post ca "te enerveaza".

In fine, eu nu sunt chiar asa de sigura ca lucrurile se pot rezolva. Daca dupa o perioada de trei ani jumate nu ati reusit sa va acomodati unul cu altul, eu cred ca nu veti reusi niciodata. Va fi o ciorba reincalzita, fara gust.
Dar nah, e doar parerea mea.
rashela
Postat pe 23 Mai 2011 16:31
Cred ca vrea sa va impacati, altfel nu te-ar cauta. Comporta-te si tu normal, nu o ignora complet dar nici nu fi prea direct cu ea. Ce ar fi sa te comporti cu ea de ca si cum inca ati fi impreuna? Poate ca ea nu are curajul sa iti spuna ca ii pare rau ca v-ati despartit.
Eva32
Postat pe 23 Mai 2011 23:52
Mi-a spus de fiecare data ca ii pare rau ca neam despartit si ca asa e cel mai bine pentru amandoi.Ieri i-am trimis sms sa ne intalnim si a zis ca nu crede ca ar fi o idee asa multa si are treaba pana seara tarziu.Nu stiu ce sa mai cred.Oneori am impresia ca ar mai vrea sa fim impreuna, dar nu acum, uneori am impresia ca nu mai vrea deloc.Imi este frica sa nu aibe altcineva,daca as afla poate m-as linisti si as lasao in pace, dar deocamdata nu am aflat nimic de la nimeni.
Ultima data cand ne-am intalnit,adica acum 2 zile ma intrebat daca ies cu fata care mi-a dat like pe facebook,si ca ce nare voie sa fie geloasa(asa mia zis),nu mai stiu ce sa mai cred.Mentionez ca am mai stat cu acea fata 2 saptamani inainte sa fiu impreuna cu ea.
kudika404106
Postat pe 24 Mai 2011 11:27
nu stiu eu sincer nu va inteleg...cand vi se zice ce nu merge,de ce nu intelegeti??? credeti ca noi glumim..sau vorbim sa ne aflam in treaba? problema este ca nu stiti sa ne luati in seama iar apoi cei care regreta sunteti doar voi...probabil k nu te va ierta asa de usor,sau poate nu o va face delok...insa trebuie sa intelegi ca intr-o relatie nu doar tu si parerile tale contati..ci si cel de langa tine... intr-o relatie tb sa faci si comprosmisuri..insa trebuie sa stii ce fel de....;)
steffy91
Postat pe 5 Iunie 2011 19:08
parerea mea este ca te iubeste si ca i este frica sa se mai impace ptr ca tu ai aduso in starea asta,tu ai alungato prin comportamentul tau sunt convinsa ca sanse mai ai daca va iubiti cu adevarat dar de data asta incearca sa te tii de cuvant sa nu o mai ranesti...pacat...amandoi suferiti
cherry30
Postat pe 9 Iunie 2011 16:24
De la: kudika404106, la data 2011-05-24 11:27:11Mi-a spus de fiecare data ca ii pare rau ca neam despartit si ca asa e cel mai bine pentru amandoi.Ieri i-am trimis sms sa ne intalnim si a zis ca nu crede ca ar fi o idee asa multa si are treaba pana seara tarziu.Nu stiu ce sa mai cred.Oneori am impresia ca ar mai vrea sa fim impreuna, dar nu acum, uneori am impresia ca nu mai vrea deloc.Imi este frica sa nu aibe altcineva,daca as afla poate m-as linisti si as lasao in pace, dar deocamdata nu am aflat nimic de la nimeni.
Ultima data cand ne-am intalnit,adica acum 2 zile ma intrebat daca ies cu fata care mi-a dat like pe facebook,si ca ce nare voie sa fie geloasa(asa mia zis),nu mai stiu ce sa mai cred.Mentionez ca am mai stat cu acea fata 2 saptamani inainte sa fiu impreuna cu ea.



din partea mea las-o asa pt k niciodata nu o sa va schimbati, atat ea cat si tu! asa sunteti obisnuiti.las-o asa si treci mai departe! si eu am o relatie si exact cum sunteti voi asa suntem si noi (eu cu prietenul meu) tot incercam din februarie sa refacem totul si e iunie si tot exista certuri de cate o saptamana! eu am renuntat sa il mai cred, si poti sa ii propui cum i-am facut eu prietenului meu are 6 luni sa se schimbe (sunt circumstantele de asa natura k eu peste 6 luni plec in america) daca nu plec si nu imi mai pasa. Pt k in cazul meu prietenul meu chiar a inceput sa se schimbe de 3 zile, sa vedem in continuare zice k se schimba, si chiar a inceput sa se poarte exemplar. sa vedem cat il tine. bafta si tie!
mysgdream
Postat pe 10 Iunie 2011 16:31
Multumesc pt sfaturi.Oricum sunt in ceata.Nu mai stiu ce sa cred.Saptamana trecuta am fost sa-i duc un buchet de flori pt ca a fost ziua ei,ne-am povestit ficare ce am mai facut si m-a intrebat daca mai oare mai am vreun lucru de-al meu pe la ea ca sa mi-l inapoieze.Asta ma facut sa fiu sigur ca este clar ca nu mai vrea sa fim impreuna.Nu stiu ce sa zic.De luat in brate ma ia cand ne vedem, nu tot timpu, de sunat ma suna sa vada ce mai fac,de povestit imi povesteste multe.Cred ca imi fac mai rau faptul ca ne vedem si tot vorbim.Bine de vorbit vorbim cam o data la 3-4 zile.Oare sa-i zic sa nu mai vb deloc, sa nu ne mai vedem deloc?Cum sami dau seama daca mai vrea sa fim sau nu impreuna.Cat timp sa mai astept?Recent am venit impreuna de acasa si bineinteles nu m-am putu abtine sa nu deschid subiectul despre relatia noastra.A incepu sa planga, sa enarvat ,mi-a zis ca ea se impaca cu mine in momentul ala daca cred ca vom putea fi fericiti,mi-a mai spus ca daca faptul ca ar fi cu altu m-ar face sa o uit se combina cu primul baiat care ii iese in cale (bineinteles plangea si urla).In ziua aceea i-am promis ca nu o sa mai deschid niciodata subiectul asta depre relatia noastra si ca ce a fost ramane trecut si nu avem decat sa fim cei mai buni prieteni.A acceptat, dar este foarte greu sa fi prieten cu cineva la care ti si il iubesti enorm de mult.I-am zis ca o sa fac tot posibilul ca sa o uit si mi-a zis sa nu ma combin cu cineva doar ca sai fac in ciuda (se referea la tipa cu care am stat 2 sapt inainte sa fiu cu ea ) ci sa gasesc pe cineva care sa ma faca fericit.Nu stiu ce sa ma mai fac.Mai spuneti-mi va rog niste sfaturi.Va multumesc
kudika404106
Postat pe 15 Iunie 2011 16:06
De la: kudika404106, la data 2011-06-15 16:06:16Multumesc pt sfaturi.Oricum sunt in ceata.Nu mai stiu ce sa cred.Saptamana trecuta am fost sa-i duc un buchet de flori pt ca a fost ziua ei,ne-am povestit ficare ce am mai facut si m-a intrebat daca mai oare mai am vreun lucru de-al meu pe la ea ca sa mi-l inapoieze.Asta ma facut sa fiu sigur ca este clar ca nu mai vrea sa fim impreuna.Nu stiu ce sa zic.De luat in brate ma ia cand ne vedem, nu tot timpu, de sunat ma suna sa vada ce mai fac,de povestit imi povesteste multe.Cred ca imi fac mai rau faptul ca ne vedem si tot vorbim.Bine de vorbit vorbim cam o data la 3-4 zile.Oare sa-i zic sa nu mai vb deloc, sa nu ne mai vedem deloc?Cum sami dau seama daca mai vrea sa fim sau nu impreuna.Cat timp sa mai astept?Recent am venit impreuna de acasa si bineinteles nu m-am putu abtine sa nu deschid subiectul despre relatia noastra.A incepu sa planga, sa enarvat ,mi-a zis ca ea se impaca cu mine in momentul ala daca cred ca vom putea fi fericiti,mi-a mai spus ca daca faptul ca ar fi cu altu m-ar face sa o uit se combina cu primul baiat care ii iese in cale (bineinteles plangea si urla).In ziua aceea i-am promis ca nu o sa mai deschid niciodata subiectul asta depre relatia noastra si ca ce a fost ramane trecut si nu avem decat sa fim cei mai buni prieteni.A acceptat, dar este foarte greu sa fi prieten cu cineva la care ti si il iubesti enorm de mult.I-am zis ca o sa fac tot posibilul ca sa o uit si mi-a zis sa nu ma combin cu cineva doar ca sai fac in ciuda (se referea la tipa cu care am stat 2 sapt inainte sa fiu cu ea ) ci sa gasesc pe cineva care sa ma faca fericit.Nu stiu ce sa ma mai fac.Mai spuneti-mi va rog niste sfaturi.Va multumesc
......sfaturi retete miraculoase nu exista pt nimic...am sa-ti spun citeva citate care ar trebui sa te calauzeasca pe viitor.................Cuvintele amabile,spuse cu blindete ofera deseori alinare unui suflet nelinistit.Iar legarurile de iubire se destrama din pricina cuvintelor amare.
Ai garantia ca odata reinpacati ,veti fii fericiti?.............fericirea cui....a ta sau a ei.
lilu_67
Postat pe 16 Iunie 2011 21:21
De la: kudika404106, la data 2011-06-15 16:06:16Multumesc pt sfaturi.Oricum sunt in ceata.Nu mai stiu ce sa cred.Saptamana trecuta am fost sa-i duc un buchet de flori pt ca a fost ziua ei,ne-am povestit ficare ce am mai facut si m-a intrebat daca mai oare mai am vreun lucru de-al meu pe la ea ca sa mi-l inapoieze.Asta ma facut sa fiu sigur ca este clar ca nu mai vrea sa fim impreuna.Nu stiu ce sa zic.De luat in brate ma ia cand ne vedem, nu tot timpu, de sunat ma suna sa vada ce mai fac,de povestit imi povesteste multe.Cred ca imi fac mai rau faptul ca ne vedem si tot vorbim.Bine de vorbit vorbim cam o data la 3-4 zile.Oare sa-i zic sa nu mai vb deloc, sa nu ne mai vedem deloc?Cum sami dau seama daca mai vrea sa fim sau nu impreuna.Cat timp sa mai astept?Recent am venit impreuna de acasa si bineinteles nu m-am putu abtine sa nu deschid subiectul despre relatia noastra.A incepu sa planga, sa enarvat ,mi-a zis ca ea se impaca cu mine in momentul ala daca cred ca vom putea fi fericiti,mi-a mai spus ca daca faptul ca ar fi cu altu m-ar face sa o uit se combina cu primul baiat care ii iese in cale (bineinteles plangea si urla).In ziua aceea i-am promis ca nu o sa mai deschid niciodata subiectul asta depre relatia noastra si ca ce a fost ramane trecut si nu avem decat sa fim cei mai buni prieteni.A acceptat, dar este foarte greu sa fi prieten cu cineva la care ti si il iubesti enorm de mult.I-am zis ca o sa fac tot posibilul ca sa o uit si mi-a zis sa nu ma combin cu cineva doar ca sai fac in ciuda (se referea la tipa cu care am stat 2 sapt inainte sa fiu cu ea ) ci sa gasesc pe cineva care sa ma faca fericit.Nu stiu ce sa ma mai fac.Mai spuneti-mi va rog niste sfaturi.Va multumesc


don't be a bitch ... be a man
animallover
Postat pe 16 Iunie 2011 22:40
Sper ca dupa un timp sa se reaprinda scanteia de la inceput si sa fim amandoi fericiti nu doar unul dintre noi.
kudika404106
Postat pe 17 Iunie 2011 09:12
De la: kudika404106, la data 2011-06-17 09:12:59Sper ca dupa un timp sa se reaprinda scanteia de la inceput si sa fim amandoi fericiti nu doar unul dintre noi.
Atentie........daca speri..s-ar putea sa ramii cu speranta.pt a fi fericiti trebue sa va doriti amindoi inpacarea,si abia atunci.
lilu_67
Postat pe 17 Iunie 2011 19:28
De la: animallover, la data 2011-06-16 22:40:03
De la: kudika404106, la data 2011-06-15 16:06:16Multumesc pt sfaturi.Oricum sunt in ceata.Nu mai stiu ce sa cred.Saptamana trecuta am fost sa-i duc un buchet de flori pt ca a fost ziua ei,ne-am povestit ficare ce am mai facut si m-a intrebat daca mai oare mai am vreun lucru de-al meu pe la ea ca sa mi-l inapoieze.Asta ma facut sa fiu sigur ca este clar ca nu mai vrea sa fim impreuna.Nu stiu ce sa zic.De luat in brate ma ia cand ne vedem, nu tot timpu, de sunat ma suna sa vada ce mai fac,de povestit imi povesteste multe.Cred ca imi fac mai rau faptul ca ne vedem si tot vorbim.Bine de vorbit vorbim cam o data la 3-4 zile.Oare sa-i zic sa nu mai vb deloc, sa nu ne mai vedem deloc?Cum sami dau seama daca mai vrea sa fim sau nu impreuna.Cat timp sa mai astept?Recent am venit impreuna de acasa si bineinteles nu m-am putu abtine sa nu deschid subiectul despre relatia noastra.A incepu sa planga, sa enarvat ,mi-a zis ca ea se impaca cu mine in momentul ala daca cred ca vom putea fi fericiti,mi-a mai spus ca daca faptul ca ar fi cu altu m-ar face sa o uit se combina cu primul baiat care ii iese in cale (bineinteles plangea si urla).In ziua aceea i-am promis ca nu o sa mai deschid niciodata subiectul asta depre relatia noastra si ca ce a fost ramane trecut si nu avem decat sa fim cei mai buni prieteni.A acceptat, dar este foarte greu sa fi prieten cu cineva la care ti si il iubesti enorm de mult.I-am zis ca o sa fac tot posibilul ca sa o uit si mi-a zis sa nu ma combin cu cineva doar ca sai fac in ciuda (se referea la tipa cu care am stat 2 sapt inainte sa fiu cu ea ) ci sa gasesc pe cineva care sa ma faca fericit.Nu stiu ce sa ma mai fac.Mai spuneti-mi va rog niste sfaturi.Va multumesc


don't be a bitch ... be a man


in traducere esti nanscut sa fu ti, nu sa te fu ta femeile la cap
lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 19:40
De la: animallover, la data 2011-06-16 22:40:03
De la: kudika404106, la data 2011-06-15 16:06:16Multumesc pt sfaturi.Oricum sunt in ceata.Nu mai stiu ce sa cred.Saptamana trecuta am fost sa-i duc un buchet de flori pt ca a fost ziua ei,ne-am povestit ficare ce am mai facut si m-a intrebat daca mai oare mai am vreun lucru de-al meu pe la ea ca sa mi-l inapoieze.Asta ma facut sa fiu sigur ca este clar ca nu mai vrea sa fim impreuna.Nu stiu ce sa zic.De luat in brate ma ia cand ne vedem, nu tot timpu, de sunat ma suna sa vada ce mai fac,de povestit imi povesteste multe.Cred ca imi fac mai rau faptul ca ne vedem si tot vorbim.Bine de vorbit vorbim cam o data la 3-4 zile.Oare sa-i zic sa nu mai vb deloc, sa nu ne mai vedem deloc?Cum sami dau seama daca mai vrea sa fim sau nu impreuna.Cat timp sa mai astept?Recent am venit impreuna de acasa si bineinteles nu m-am putu abtine sa nu deschid subiectul despre relatia noastra.A incepu sa planga, sa enarvat ,mi-a zis ca ea se impaca cu mine in momentul ala daca cred ca vom putea fi fericiti,mi-a mai spus ca daca faptul ca ar fi cu altu m-ar face sa o uit se combina cu primul baiat care ii iese in cale (bineinteles plangea si urla).In ziua aceea i-am promis ca nu o sa mai deschid niciodata subiectul asta depre relatia noastra si ca ce a fost ramane trecut si nu avem decat sa fim cei mai buni prieteni.A acceptat, dar este foarte greu sa fi prieten cu cineva la care ti si il iubesti enorm de mult.I-am zis ca o sa fac tot posibilul ca sa o uit si mi-a zis sa nu ma combin cu cineva doar ca sai fac in ciuda (se referea la tipa cu care am stat 2 sapt inainte sa fiu cu ea ) ci sa gasesc pe cineva care sa ma faca fericit.Nu stiu ce sa ma mai fac.Mai spuneti-mi va rog niste sfaturi.Va multumesc


don't be a bitch ... be a man


iar tu asta care dai sfaturi crezi ca pozele pe care le ai sunt de barbat fatal ?
lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 19:41
loveroo ti ai gasit loveru
thadoogback
Postat pe 17 Iunie 2011 19:42
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 19:42:18loveroo ti ai gasit loveru


dap, il pun sa te striveasca
lover_woman
Postat pe 17 Iunie 2011 19:45
De la: lover_woman, la data 2011-06-17 19:45:50
De la: thadoogback, la data 2011-06-17 19:42:18loveroo ti ai gasit loveru


dap, il pun sa te striveasca
daaa sa ma be le asca
thadoogback
Postat pe 17 Iunie 2011 19:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divort...? 4 De la: sweety13 19 August 2010 16:07
Rascruce sau un nou inceput? 6 De la: kamita_iul 25 Mai 2013 14:37
AJUTORRR.....va rog 17 De la: frosi_ssimonica 14 Februarie 2009 13:27
De ce acum, de ce el, de ce asa.... dar de ce nu?!? 6 De la: CASSANDRA 9 Iunie 2009 18:04
kum il recuceresc? 28 De la: kudika473351 20 Noiembrie 2011 10:03