Setari Cookie-uri

Pentru toate persoanele parasite! ... deceptionate, inselate &CO

De la: joana_rise, la data 2009-02-06 13:56:29pai n ai precizat din 1
oricum...........a facut el ceva urat de ii dai papucii, nu?
cred ca fiecare om are o limita si odata atinsa acea limita , gasesti taria sa faci ceea ce trebuie si sa mergi mai departe.
tu ce spui...?


e doar.... nevoia mea de reactie la o relatie fara viitor.
el bietul de el nu a facut nimic... numai eu sunt de vina .
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 14:03
Sper ca nu gresesc postand aici... desi eu l-am parasit.
Dar am ramas deceptionata si dezamagita...ca era un papa lapte care astepta sa-i vina totul pe tava...Cine stie poate isi gaseste vreo baba cu bani.
Am plecat de la el...desi sunt intr-o tara straina nu cunosc nk aici noroc ca ma descurc cu limba engleza.
Greu cata-ti gazda ...mergi la lucru ..cheltuie bani ca de..chiria nu o gasesti azi si maine te muti...
Dar am ifacut toate astea sa-mi fie mie mai bine.
Atunci cand nu mai exista respect...iubirea nu mai e demult acolo.
Asa ca tot raul spre bine...Sa ne ajure Dumnezeu sa fim mai intelepte dtata viitoare.
Tare as brea acum cu voi ceva...asa ca uite pt toate fetele deceptionate...de baut din partea mea
meekk
Postat pe 6 Februarie 2009 14:23
eee si viata merge mai departe,nu-i asa??

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 14:38
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-06 14:03:33
De la: joana_rise, la data 2009-02-06 13:56:29pai n ai precizat din 1
oricum...........a facut el ceva urat de ii dai papucii, nu?
cred ca fiecare om are o limita si odata atinsa acea limita , gasesti taria sa faci ceea ce trebuie si sa mergi mai departe.
tu ce spui...?


e doar.... nevoia mea de reactie la o relatie fara viitor.
el bietul de el nu a facut nimic... numai eu sunt de vina .


complicata viata asta..........
dar...il poti iubi...daca simti ca n-ai viitor cu el? ...
eu sincer de iubit n-am iubit pana acum. am fost indragostita, am tinut...am crezut ca-i marea mea dragoste:)) ...dar ....nu am iubit.
morticia_adams
Postat pe 6 Februarie 2009 16:52
De la: joana_rise, la data 2009-02-06 16:52:06
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-06 14:03:33
De la: joana_rise, la data 2009-02-06 13:56:29pai n ai precizat din 1
oricum...........a facut el ceva urat de ii dai papucii, nu?
cred ca fiecare om are o limita si odata atinsa acea limita , gasesti taria sa faci ceea ce trebuie si sa mergi mai departe.
tu ce spui...?


e doar.... nevoia mea de reactie la o relatie fara viitor.
el bietul de el nu a facut nimic... numai eu sunt de vina .


complicata viata asta..........
dar...il poti iubi...daca simti ca n-ai viitor cu el? ...
eu sincer de iubit n-am iubit pana acum. am fost indragostita, am tinut...am crezut ca-i marea mea dragoste:)) ...dar ....nu am iubit.


poti spune ...am incetat sa te iubesc????
poti spune cu desavarsire gata ???
m-as minti pe mine insumi sa spun ca nu il iubesc, asta nu inseamna ca nu merg mai departe sau ca viata mea se invarte in jurul unei idei obsesive de a face o relatie sa mearga... nu merge...NEEEEXT !!!

dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Februarie 2009 17:42
offffffffffffffff...
e super ca ai puterea sa mergi mai departe desi...e greu!
dar sunt convinsa ca vor veni si vremuri mai bune! ...
morticia_adams
Postat pe 6 Februarie 2009 20:49
Caeau, la toata lumea ! Viata merge inainte vrem nu vrem, asa ca e bine sa o luam usor, sa ne bucuram de fiecare zi.Intradevar sufletul nostru nu e chiar bucuros de dezamagirea primita, dar sa ne mai spunem off-ul unei prietene si sa facem o plimbare in natura sau oriunde ..numai sa nu stam in casa sa ne plangem de mila,ne va ajuta putin cate putin sa avem din nou incredere in oameni.
meekk
Postat pe 7 Februarie 2009 18:00
De la: meekk, la data 2009-02-07 18:00:20Caeau, la toata lumea ! Viata merge inainte vrem nu vrem, asa ca e bine sa o luam usor, sa ne bucuram de fiecare zi.Intradevar sufletul nostru nu e chiar bucuros de dezamagirea primita, dar sa ne mai spunem off-ul unei prietene si sa facem o plimbare in natura sau oriunde ..numai sa nu stam in casa sa ne plangem de mila,ne va ajuta putin cate putin sa avem din nou incredere in oameni.


Frumos spus...asa AR trebui... :)
liza24_84
Postat pe 7 Februarie 2009 18:05
MS pt sfaturi...sunt trecut si eu prin chestii dastea...dar viata merge inainte cu sau fara tine!
BogdanPaul
Postat pe 11 Februarie 2009 05:13
mda...acum ma alatur si eu clubului parasitelor... cateodata viata e asa dura incat ma intreb ce de oare mai trebuie sa treci prin toate astea daca pana la urma tot la 2 m sub pamant ajungi?

si eu aveam planuri mari, relatie de peste un an, casatorie, bebe, etc...adevarul e ca in ultimele 2 luni se cam racise relatia, eu incepusem tot felul de tratamente pt un bebe si nu am avut voie sa fac sex, bebe pe care tot el l-a vrut f mult...dar era ceva temporar, chiar acu sunt la o ultima faza
ca sa aflu ieri seara ca el se va insura cu alta peste cateva luni.
Va dati semana ca in mom ala totul a cazut pe mine, am vrut sa ma evapor sa nu mai simt nimic. Bineinteles ca a urmat o noapte de plans iar azi nu stiu ce sa fac cum sa reactionez, umblu ca bezmetica la birou, iar el atat mi-a zis ca e f fericit, ca se va insura pe bune si spera ca sa imi gasesc si eu fericrea,
cum naiba sa fac ar trebui sa imi anunt familia ca am fost parasita si sa nu mai contunue cu planurile...dar imi e atat de jena.
cand ma uit inapoi cat am luptat pentru relatia asta, am trecut peste tot doar pt el, era sa imi pierd slujba din cauza lui, am parasit singurul om care m-a iubit neconditionat, dar na poate asta imi e pedeapsa pt cat a suferit el...
mia200000
Postat pe 18 Februarie 2009 15:24
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-06 17:42:43poti spune ...am incetat sa te iubesc????
poti spune cu desavarsire gata ???

Prea esti melodamatica !!!

Postat pe 18 Februarie 2009 20:39
E foarte dureros sa visezi la un viitor alaturi de cineva, dar el sa aiba cu totul alte planuri. A trecut o luna de cand fostul nu a mai vrut sa faca nimic pentru relatia noastra. Doi ani am incercat sa fiu asa cum trebuie sa fie o femeie, corecta, intelegatoare(cat am putut), gospodina (cand era cazul, ca nu locuim impreuna), sexoasa si multe altele. Si pentru ce? Nu a apreciat, a crezut probabil ca i se cuvine, tot ce-i ofeream. Renuntasem la principiul care mi-a adus numai bucurie "intotdeauna sa dai mai putin decat primesti". Acum, de fiecare data cand ma cuprinde melancolia, imi spun ca nu merita sa-mi stric buna dispozitie gandindu-ma la el, nu merita lacrimile mele..Trebuie sa merg mai departe, caci cel care e pentru mine ma asteapta..undeva. Ma iubesc prea mult, ca sa las un necunoscut sa ma faca sa sufar!
daneassa
Postat pe 19 Februarie 2009 11:58
daneassa, imi place cum gandesti, am sa incerc si eu doar ca totul e atat de proaspat, dar vad ca pe zi ce trece ma simt mai bine, imi vad de viata mea chiar daca acel necunoscut care m-a marcat ca va avea mereu un loc in sufletul meu.
ma simt mai bine ca am prieteni langa mine si voi trece si peste asta chiar daca pare atat de greu...
sper sa trec cu bine de ziua de sambata cand o prietena se va marita, sper sa nu ma apuce tristetea la gandul ca la vara as fi putut fi si eu mireasa...
mia200000
Postat pe 19 Februarie 2009 16:29
Buna fetelor Mia20000 si danessa.
Cred ca e greu, si mie mi-a fost la fel dupa ce toate visele si planurile care urmau sa cladeasca fericirea mea...au fost aruncate in neant...
Realitatea e grea de indurat , dar trebuie sa ne peticim sufletul si sa mergem mai departe.
Pentru nimeni, nu merita sa aruncam clipe din viata noastra suferind.
Da, si cel mai important tineti-va prietenii aproape ! Ganditi pozitiv si lasati tot ce a fost...*nu mai dezgropati mortii*
Sa auzim de bine !
meekk
Postat pe 19 Februarie 2009 22:08
De la: joana_rise, la data 2009-01-17 11:41:00Nu pot sa va zic decat ... CAPUL SUS~!!!
am destule exemple in jurul meu...cand...tot "raul" a fost spre BINE.
de ce sa plangeti ca s-a terminat?
si ce daca il iubeai "la maxim" si te-a inselat?!
de ce l-ai pus pe el, inaintea ta? - asta e cea mai mare greseala
trb sa te iubesti mai mult pe tine decat pe el. nu ajungi nicaieri daca l lasi sa faca ce vrea din tine.

daca ati patit de mai multe ori ceva rau, si apoi...ceva bun, ins ca sunteti de acord cu mine!
VA ASTEAPTA CEVA MAI BUN!...desprinde ti va de acel EL ...care nu va lasa sa va bucurati de ce va veni...si ...enjoy life@!
n-are sens sa stagnati. sa fiti intr-o stare in care sa va intrebati in continuu, DE CE?
CONTINUATI!


IMPOSSIBLE IS NOTHING!
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:35
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-06 14:03:33
De la: joana_rise, la data 2009-02-06 13:56:29pai n ai precizat din 1
oricum...........a facut el ceva urat de ii dai papucii, nu?
cred ca fiecare om are o limita si odata atinsa acea limita , gasesti taria sa faci ceea ce trebuie si sa mergi mai departe.
tu ce spui...?


e doar.... nevoia mea de reactie la o relatie fara viitor.
el bietul de el nu a facut nimic... numai eu sunt de vina .
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:36
De la: meekk, la data 2009-02-07 18:00:20Caeau, la toata lumea ! Viata merge inainte vrem nu vrem, asa ca e bine sa o luam usor, sa ne bucuram de fiecare zi.Intradevar sufletul nostru nu e chiar bucuros de dezamagirea primita, dar sa ne mai spunem off-ul unei prietene si sa facem o plimbare in natura sau oriunde ..numai sa nu stam in casa sa ne plangem de mila,ne va ajuta putin cate putin sa avem din nou incredere in oameni.
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:37
De la: BogdanPaul, la data 2009-02-11 05:13:25MS pt sfaturi...sunt trecut si eu prin chestii dastea...dar viata merge inainte cu sau fara tine!
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:38
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:39
De la: joana_rise, la data 2009-01-17 11:41:00Nu pot sa va zic decat ... CAPUL SUS~!!!
am destule exemple in jurul meu...cand...tot "raul" a fost spre BINE.
de ce sa plangeti ca s-a terminat?
si ce daca il iubeai "la maxim" si te-a inselat?!
de ce l-ai pus pe el, inaintea ta? - asta e cea mai mare greseala
trb sa te iubesti mai mult pe tine decat pe el. nu ajungi nicaieri daca l lasi sa faca ce vrea din tine.

daca ati patit de mai multe ori ceva rau, si apoi...ceva bun, ins ca sunteti de acord cu mine!
VA ASTEAPTA CEVA MAI BUN!...desprinde ti va de acel EL ...care nu va lasa sa va bucurati de ce va veni...si ...enjoy life@!
n-are sens sa stagnati. sa fiti intr-o stare in care sa va intrebati in continuu, DE CE?
CONTINUATI!


IMPOSSIBLE IS NOTHING!

orice s-ar intampla trebuie sa continuam ca nu ne lasa viata sa facem altfel....si yo fusei inselat si multe altele da trecui peste ele cred
dontworibehapi
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:40
De la: mia200000, la data 2009-02-18 15:24:33mda...acum ma alatur si eu clubului parasitelor... cateodata viata e asa dura incat ma intreb ce de oare mai trebuie sa treci prin toate astea daca pana la urma tot la 2 m sub pamant ajungi?

si eu aveam planuri mari, relatie de peste un an, casatorie, bebe, etc...adevarul e ca in ultimele 2 luni se cam racise relatia, eu incepusem tot felul de tratamente pt un bebe si nu am avut voie sa fac sex, bebe pe care tot el l-a vrut f mult...dar era ceva temporar, chiar acu sunt la o ultima faza
ca sa aflu ieri seara ca el se va insura cu alta peste cateva luni.
Va dati semana ca in mom ala totul a cazut pe mine, am vrut sa ma evapor sa nu mai simt nimic. Bineinteles ca a urmat o noapte de plans iar azi nu stiu ce sa fac cum sa reactionez, umblu ca bezmetica la birou, iar el atat mi-a zis ca e f fericit, ca se va insura pe bune si spera ca sa imi gasesc si eu fericrea,
cum naiba sa fac ar trebui sa imi anunt familia ca am fost parasita si sa nu mai contunue cu planurile...dar imi e atat de jena.
cand ma uit inapoi cat am luptat pentru relatia asta, am trecut peste tot doar pt el, era sa imi pierd slujba din cauza lui, am parasit singurul om care m-a iubit neconditionat, dar na poate asta imi e pedeapsa pt cat a suferit el...
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:40
De la: Roco, la data 2009-02-18 20:39:43
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-06 17:42:43poti spune ...am incetat sa te iubesc????
poti spune cu desavarsire gata ???

Prea esti melodamatica !!!
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:41
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:42
kudika016488
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:43
Ui ui u i ...e ciudat ca dupa ce se termina totul ...mai ales cand suntem parasiti ...vorbim de rau persoanele pe care le-am iubit ..sau pentru care am avut sentimente curate, umane, nobile, asa e omul ...cand nu mai are incepe sa-si dea seama ca era asa si pe dincolo ..dar cand iubeam unde ne era capul ???In nori ..???
E dragutza initiativa...mai bine sa te paraseasca decat sa te minta si sa te duca cu zaharelul ...viatza se reface ..se reface omul dupa pierderi definitve, dragostea ar trebui sa reprezinte tot in viata ..insa viata demult nu se mai bazeaza pe sentimente curate ..si cum zicea vas mai devreme ..esti sortit suferintei daca esti sensibil ...daca te lasi calcat in picioare ...sau daca te incapatanezi ...eu am defectul asta si insist in prostie ..pana aflu adevarul ...oricat de dureros sau nedureros ar fi el ..multa lume percepe asta ca masochism ..nebunie ...dar nu ma pot trata ..pur si simplu ...urasc nedreptatile ..iar inselaciune este o nedreptate ..
Renuntzati voi daca puteti si pentru mine...eu nu pot !!!
Pana la un punct ..pana ma plictisesc :))) si daca am noroc ma plictisesc repede


Sa fiti frumoase si sanatoase ..si baietii la fel !!!
___LL___
Postat pe 29 Aprilie 2009 16:51
si eu am fost parasita si acum vorbesc de rau persoana iubita,dragostea ar trebui sa reprezinte tot in viata insa viata demult nu se mai bazeaza pe sentimente curate si oricum esti sortit suferintei daca te lasi calcat in picioare
kudika008446
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:11
De la: kudika008446, la data 2009-04-29 17:11:12si eu am fost parasita si acum vorbesc de rau persoana iubita,dragostea ar trebui sa reprezinte tot in viata insa viata demult nu se mai bazeaza pe sentimente curate si oricum esti sortit suferintei daca te lasi calcat in picioare


tu ma citezi pe mine ??Sau repeti ce am spus ???Sau confirmi cele spuse de mine ???
___LL___
Postat pe 29 Aprilie 2009 17:42
Ma primiti si pe mine in clubul vostru?
alina02
Postat pe 29 Aprilie 2009 22:17
De la: joana_rise, la data 2009-01-17 11:41:00Nu pot sa va zic decat ... CAPUL SUS~!!!
am destule exemple in jurul meu...cand...tot "raul" a fost spre BINE.
de ce sa plangeti ca s-a terminat?
si ce daca il iubeai "la maxim" si te-a inselat?!
de ce l-ai pus pe el, inaintea ta? - asta e cea mai mare greseala
trb sa te iubesti mai mult pe tine decat pe el. nu ajungi nicaieri daca l lasi sa faca ce vrea din tine.

daca ati patit de mai multe ori ceva rau, si apoi...ceva bun, ins ca sunteti de acord cu mine!
VA ASTEAPTA CEVA MAI BUN!...desprinde ti va de acel EL ...care nu va lasa sa va bucurati de ce va veni...si ...enjoy life@!
n-are sens sa stagnati. sa fiti intr-o stare in care sa va intrebati in continuu, DE CE?
CONTINUATI!


IMPOSSIBLE IS NOTHING!


pai de cela mai multe ori numai eu am parasit pana acum nimeni nu mi-a dat papuci in schimb cand ma certam cu iubitu ma durea si eram trista dar eram asa pe moment iar dupa imi trecea si ma impacam cu el...nu sunt o persoana care isi plange de mila
_dulcik_
Postat pe 1 Mai 2009 11:05
eu nu pot spune la fel ca tine mie mi s-au dat papucii si cand ma certam cu el ma durea si eram trista si acum plang singura de trei saptamani nu stiu ce sa mai fac cu el oare se va mai intoarce la mine.....?
kudika008446
Postat pe 1 Mai 2009 20:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
increderea in sine 5 De la: Elyaa 8 Iulie 2011 10:40
cum sa-l am inapoi? 56 De la: kudika073838 4 Ianuarie 2010 23:17
Ce ar trebui sa fac? 10 De la: mishellle 21 Iulie 2010 23:58
nu stiu ce sa fac 29 De la: kudika515487 20 Aprilie 2012 10:40
Vreau sa ne impacam... 119 De la: pretty_her 9 Iulie 2013 09:37