Setari Cookie-uri

Ghid de folosinta a barbatului

De la: vas25, la data 2009-03-27 17:33:50
cu timpul iti vei schimba parerea si ptr punctele 2 si 3 sweet



vas,in privinta casatoriei ma niste principii de necliniti,si o sa ti le si spun...
knd ma casatoresc ma casatoresc o singura data,nu conteaza k la 30 de ani sau mai stiu eu knd o fi,NUMAI ATUNCI KND VOI FI SIGURA k barbatul ala merita sa stea langa mine toata viata si k nu o sa fiu nevoita sa mi caut amanti si alte chestii,cum am vazut k mai fac unele doamne....
iar in privinta copiilor,atata timp cat eu nu o sa am un copil atunci knd o sa il cunosc,nu accept nici k el sa vina cu un copil din alta casatorie... sau cel putin sa nu vina cu el la mine... sa aiba grija de el,ok, dar sa stea la maika sa.... k de aia e mama..copii raman cu mamele...
mai sunt divorturi in care copii sunt pasati asa cate o saptamana la fiecare,eu nu sunt de acord cu asta...asa k raman la principiul meu,asta a fost o paranteza,in cazul in care dumnezeu mi ar da sa am parte de asa ceva
SweetHappyButterfly
Postat pe 27 Martie 2009 17:44
De la: _iluzie_, la data 2009-01-19 11:46:51In caz ca a mai fost discutat acest subiect, nu va suparati pe mine mai bine imi dati linkul sa ajung acolo si sa ma dumiresc. Multam.
deci.
Intrebari:
1. cam la cit timp dupa o prima intilnire si o relatie scurta, se dumireste dumnealui ca vrea mai mult ....gen locuit impreuna, casatorie
2. daca nu are copii, cit ii e de greu sa te accepte pe tine cu plodul?
3. sau......daca are si el copii.....ramine aceeasi intrebare de la pct2.
4. La ce varsta se dumireste barbatul (divortat 1 data) ca EA e ceea ce cauta....sau cauta bezmetic ani si ani....? ce conteaza, varsta, educatia, religia, cetatenia, zodia....(nu mai gasesc altele) ?
5. Bun.... dar cind sint astea rezolvate......se poate ca la a 2a relatie sa fie mai serios ca la prima ?

daca mai imi amintesc si altele......vor urma
pupici sim astept

ghid nu exista
fiecare este diferit in felul lui , daca te intereseaza ceva vb cu partenerul tau ,nu cere pareri pe un forum ca sa afli ce ar putea sa vrea el ca e total aiurea
spre exemplu eu unul nu m-as mai casatori o a doua oara nici mort daca prima casatorie ar sfarsi prin divort si dupa cum sti nu toti gandesc asa
SweetDadyD
Postat pe 27 Martie 2009 19:09
intrebarile sunt fara sens,nimeni nu iti poate da un raspuns stas...cati oameni atatea pareri.judeca fiecare om in parte in mod diferit nu folosi sabloane aiurea pentru ca daca ajungi sa faci comparatii poti gresi si in acelasi timp diminua sansele sa gasesti pe cineva de care ai tu nevoie si care te-ar merita.
probabil treci printr-o criza existentiala si te-au disperat barbatii care au fost in viata ta pana akum ca altfel nu gasesc explikatia unor intrebari atat de naive...la varsta ta sigur ai experienta necesara sa iti raspunzi singura la toate intrebarile postate aici...si raspunsul e relativ ;)
succes in gasirea fericirii mult cautate
razz
Postat pe 29 Martie 2009 01:56
da.cum a mai spus altii depinde de fiecare in parte.tu stai si analizeaza si gandeste caci tu stii cel mai bine.el da semne ca ar vrea sa aibe un viitor cu tine?te include si pe tine in viitorul lui si al copilului?depinde si de cati ani are copilul.cu un copil mai mare e putin cam greu ca copilul sa te accepte aici depinde si de el daca comunica mult cu copilul.tu stii cel mai bine.dar sper sa faci alegerea potrivita.mult succes.
roscatika23
Postat pe 29 Martie 2009 19:51
si eu as fi foarte curioasa intr-o privinta, daca mi se poate raspunde
am 40 ani el hmmm 29, imi zice sa renunt la sotul meu ptr a ma muta cu el, stie ca am 2 copii si el are unul dintr-o relatie nefinalizata, a zis ca nu il deranjeaza dar----este un barbat c-am flusturatic asa mi-a facut impresia, nu l-am intalnit decat de 2 ori dar vb de 2 luni, el vrea sa ne casatorim si sa aive un copil cu mine, ce sa cred? in prezent sta cu cineva dar relatia lor este terminata de 2-3 ani sta cu ea ptr ca nu are unde se muta, pls un sfat intotdeauna este bine venit
kudika004679
Postat pe 31 Martie 2009 22:13
De la: kudika004679, la data 2009-03-31 22:13:56si eu as fi foarte curioasa intr-o privinta, daca mi se poate raspunde
am 40 ani el hmmm 29, imi zice sa renunt la sotul meu ptr a ma muta cu el, stie ca am 2 copii si el are unul dintr-o relatie nefinalizata, a zis ca nu il deranjeaza dar----este un barbat c-am flusturatic asa mi-a facut impresia, nu l-am intalnit decat de 2 ori dar vb de 2 luni, el vrea sa ne casatorim si sa aive un copil cu mine, ce sa cred? in prezent sta cu cineva dar relatia lor este terminata de 2-3 ani sta cu ea ptr ca nu are unde se muta, pls un sfat intotdeauna este bine venit


sotul tau are ceva lipsuri!?

Postat pe 31 Martie 2009 22:18
De la: geo_sh, la data 2009-03-31 22:18:09
De la: kudika004679, la data 2009-03-31 22:13:56si eu as fi foarte curioasa intr-o privinta, daca mi se poate raspunde
am 40 ani el hmmm 29, imi zice sa renunt la sotul meu ptr a ma muta cu el, stie ca am 2 copii si el are unul dintr-o relatie nefinalizata, a zis ca nu il deranjeaza dar----este un barbat c-am flusturatic asa mi-a facut impresia, nu l-am intalnit decat de 2 ori dar vb de 2 luni, el vrea sa ne casatorim si sa aive un copil cu mine, ce sa cred? in prezent sta cu cineva dar relatia lor este terminata de 2-3 ani sta cu ea ptr ca nu are unde se muta, pls un sfat intotdeauna este bine venit


sotul tau are ceva lipsuri!?


cred ca nu ai pus bine intrebarea...femeia asta are niste lipsuri...
cristi_nne
Postat pe 1 Aprilie 2009 09:13
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 09:13:19
De la: geo_sh, la data 2009-03-31 22:18:09
De la: kudika004679, la data 2009-03-31 22:13:56si eu as fi foarte curioasa intr-o privinta, daca mi se poate raspunde
am 40 ani el hmmm 29, imi zice sa renunt la sotul meu ptr a ma muta cu el, stie ca am 2 copii si el are unul dintr-o relatie nefinalizata, a zis ca nu il deranjeaza dar----este un barbat c-am flusturatic asa mi-a facut impresia, nu l-am intalnit decat de 2 ori dar vb de 2 luni, el vrea sa ne casatorim si sa aive un copil cu mine, ce sa cred? in prezent sta cu cineva dar relatia lor este terminata de 2-3 ani sta cu ea ptr ca nu are unde se muta, pls un sfat intotdeauna este bine venit


sotul tau are ceva lipsuri!?


cred ca nu ai pus bine intrebarea...femeia asta are niste lipsuri...

bl_de
Postat pe 1 Aprilie 2009 10:39
De la: oonahabibi_yahoo_com, la data 2009-04-01 09:13:19
De la: geo_sh, la data 2009-03-31 22:18:09
De la: kudika004679, la data 2009-03-31 22:13:56si eu as fi foarte curioasa intr-o privinta, daca mi se poate raspunde
am 40 ani el hmmm 29, imi zice sa renunt la sotul meu ptr a ma muta cu el, stie ca am 2 copii si el are unul dintr-o relatie nefinalizata, a zis ca nu il deranjeaza dar----este un barbat c-am flusturatic asa mi-a facut impresia, nu l-am intalnit decat de 2 ori dar vb de 2 luni, el vrea sa ne casatorim si sa aive un copil cu mine, ce sa cred? in prezent sta cu cineva dar relatia lor este terminata de 2-3 ani sta cu ea ptr ca nu are unde se muta, pls un sfat intotdeauna este bine venit


sotul tau are ceva lipsuri!?


cred ca nu ai pus bine intrebarea...femeia asta are niste lipsuri...

roscatika23
Postat pe 1 Aprilie 2009 16:48
De la: razz, la data 2009-03-29 01:56:01intrebarile sunt fara sens,nimeni nu iti poate da un raspuns stas...cati oameni atatea pareri.judeca fiecare om in parte in mod diferit nu folosi sabloane aiurea pentru ca daca ajungi sa faci comparatii poti gresi si in acelasi timp diminua sansele sa gasesti pe cineva de care ai tu nevoie si care te-ar merita.
probabil treci printr-o criza existentiala si te-au disperat barbatii care au fost in viata ta pana akum ca altfel nu gasesc explikatia unor intrebari atat de naive...la varsta ta sigur ai experienta necesara sa iti raspunzi singura la toate intrebarile postate aici...si raspunsul e relativ ;)
succes in gasirea fericirii mult cautate


ai in mare dreptate. cu tot ce ai scris....
multumesc!
_iluzie_
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:31
De la: roscatika23, la data 2009-03-29 19:51:52da.cum a mai spus altii depinde de fiecare in parte.tu stai si analizeaza si gandeste caci tu stii cel mai bine.el da semne ca ar vrea sa aibe un viitor cu tine?te include si pe tine in viitorul lui si al copilului?depinde si de cati ani are copilul.cu un copil mai mare e putin cam greu ca copilul sa te accepte aici depinde si de el daca comunica mult cu copilul.tu stii cel mai bine.dar sper sa faci alegerea potrivita.mult succes.


multumesc.
_iluzie_
Postat pe 2 Aprilie 2009 16:33
De la: _iluzie_, la data 2009-04-02 16:33:16
De la: roscatika23, la data 2009-03-29 19:51:52da.cum a mai spus altii depinde de fiecare in parte.tu stai si analizeaza si gandeste caci tu stii cel mai bine.el da semne ca ar vrea sa aibe un viitor cu tine?te include si pe tine in viitorul lui si al copilului?depinde si de cati ani are copilul.cu un copil mai mare e putin cam greu ca copilul sa te accepte aici depinde si de el daca comunica mult cu copilul.tu stii cel mai bine.dar sper sa faci alegerea potrivita.mult succes.


multumesc.


cu placere draga mea.sper sa fii fericita.
roscatika23
Postat pe 3 Aprilie 2009 20:47
Oameni buni nu ese vorba de lipsuri ,ci de cea ce simti ptr o alta persoana decat cea pe care o ai langa tine, nici de sex nu este vb aici , eu ceream parerea voastra daca sa am incredere in persoana respectiva ori nu, dar cred ca numai cineva trecut prin asa ceva imi poate raspunde
cu multa stima ,vroiam doar un sfat si nu ironii
kudika004679
Postat pe 3 Aprilie 2009 22:24
NU!!
jenesaispas
Postat pe 4 Aprilie 2009 21:37
daca stau sa ma gandesc mai bine sa stii ca te-am analizat gresit.acum stau ele pustoaicele de 16-25de ani cu barbati de 40-50 de ani.tu de ce nu ai putea sta cu cineva de 29 de ani.in fond e viata ta.dar gandeste-te la ce viitor vei avea langa el odata cu trecerea anilor.
roscatika23
Postat pe 5 Aprilie 2009 17:20
Da stiu cea ce zici si eu m-am gandit la acest aspect sa stii roscatika23, intr-adevar nu imi arat anii care ii am nimeni nu imi da 40 mai degraba un 32-33, am si discutat cu el mai tot timpul diferenta de ani , el imi tot spune sa nu mai pomenesc niciodata de asa ceva ptr ca se v-a supara, el oricum ma iubeste si ma v-a iubi, dar eu nu stiu ce sa fac
kudika004679
Postat pe 6 Aprilie 2009 17:51
faza ca e cam...flusturatec....asa ca nu stiu ce sa zic.....
ai totusi construita o viata...2 copii.....nu stiu.
am mai auzit de diferente mari de virsta intre parteneri, dar nu am aflat finalul niciodata :(
esti matura, gindeste cu mintea, nu numai cu inima.
numai bine
_iluzie_
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:55
faza ca e cam...flusturatec....asa ca nu stiu ce sa zic.....
ai totusi construita o viata...2 copii.....nu stiu.
am mai auzit de diferente mari de virsta intre parteneri, dar nu am aflat finalul niciodata :(
esti matura, gindeste cu mintea, nu numai cu inima.
numai bine
_iluzie_
Postat pe 8 Aprilie 2009 11:55
da , pupicei ptr raspuns asa este la o varstra anume trebuie sa gandesti cu capul nu cu inima
kudika004679
Postat pe 8 Aprilie 2009 20:23
De la: kudika004679, la data 2009-04-06 17:51:54Da stiu cea ce zici si eu m-am gandit la acest aspect sa stii roscatika23, intr-adevar nu imi arat anii care ii am nimeni nu imi da 40 mai degraba un 32-33, am si discutat cu el mai tot timpul diferenta de ani , el imi tot spune sa nu mai pomenesc niciodata de asa ceva ptr ca se v-a supara, el oricum ma iubeste si ma v-a iubi, dar eu nu stiu ce sa fac


eu cred ca mai bine lasi timpul sa decida.nu te grabi sa iei o decizie.asteapta 1-2 ani,vezi cum merg lucrurile si apoi vei sti ce decizie sa iei.crede-ma ca desi sunt mai mica ca tine m-am maturizat brusc datorita primei mele relatii.acum la a doua gandesc de 10 ori inainte sa trec la actiune.analizez problema pe toate partile,si apoi iar o analizez si iar.gandeste la rece.si tu singura vei afla raspunsul.succes.
roscatika23
Postat pe 9 Aprilie 2009 19:08
De la: _iluzie_, la data 2009-01-19 11:46:51In caz ca a mai fost discutat acest subiect, nu va suparati pe mine mai bine imi dati linkul sa ajung acolo si sa ma dumiresc. Multam.
deci.
Intrebari:
1. cam la cit timp dupa o prima intilnire si o relatie scurta, se dumireste dumnealui ca vrea mai mult ....gen locuit impreuna, casatorie
2. daca nu are copii, cit ii e de greu sa te accepte pe tine cu plodul?
3. sau......daca are si el copii.....ramine aceeasi intrebare de la pct2.
4. La ce varsta se dumireste barbatul (divortat 1 data) ca EA e ceea ce cauta....sau cauta bezmetic ani si ani....? ce conteaza, varsta, educatia, religia, cetatenia, zodia....(nu mai gasesc altele) ?
5. Bun.... dar cind sint astea rezolvate......se poate ca la a 2a relatie sa fie mai serios ca la prima ?

daca mai imi amintesc si altele......vor urma
pupici sim astept

pai dupa parerea mea:
1. depinde de la om la om
2.Alti accepta (ex eu am tata vitreg si ma au doar pe mn ,si sunt ca fica sa )
3.aici depinde...dar poate sa se accepte..am vazut cazuri reale
4.Pai depinde de fiecare (ex tatal meu vitreg cand s-a recasatorit cu mami de abia divortase daca avea o luna ..si da cu mami e de mai bn de 11 ani )
pai cred ca cel mai importatnta e educatia
5 Cred ca la asta am raspuns tot prin 4 dar sa raspund si aici ..da poate fi mai serios la a doua ..pt k cu prima nu a stat nici un an iar cu mami e de mai bn de 11
va pup astea au fost doar parerile mele
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 14:43
Multumesc frumos. :*
Paste fericit! la toti forumistii de pe-aici ;) !! Numai bucurii, si o primavara minunata.

Topicul poate ramine, dar "framintarile " mele nu mai sint de actualitate.
Din pacate sau fericire, viata mi-a aratat adevarata cale......poate o sa dau eu insumi raspunsurile, (dar nu azi :) ).....
Dar, se pot da idei pt un GHID al barbatilor.....ms la toti .pupici
_iluzie_
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:50
sorry
_iluzie_
Postat pe 18 August 2009 09:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce face femeia care nu se multumeste cu ce are ??? 26 De la: Iris4ever 28 Noiembrie 2008 16:41
SUNT CU UN BAIAT E 11 LUNI SI DECAND SUNTEM IMPREUNA NU MI-A CERUT NICIODATA SA FACEM DRAGOSTE MA INTREB E OARE NORMAL AVEM 24 DE ANI AMANDOI ????? HELP :) 16 De la: EKaterina 3 Martie 2010 14:53
Relatia cu un barbat la aflat andropauza 77 De la: kudika_205 15 Octombrie 2018 12:50
ce 7 De la: Metal_spell 8 Decembrie 2009 12:35
DACA EL AR RAMINE IMPOTENT, ATI MAI STA ? 42 De la: evolgirl 20 Mai 2009 13:50