Setari Cookie-uri

Barbatii nostri si retelele sociale

Ce parere aveti despre iubitii nostri si profilurile lor pe retelele sociale, unde sunt atitea... cum sa le numesc mai frumos....ispite...?
Adriancic
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:09
ispite sunt peste tot de tot felul. e doar alegerea ta daca vrei langa tine un barbat, pe care il mai si consideri "al tau" si care se lasa ispitit.
Shhh
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:22
Da, ai dreptate. Dar cind sta toata ziua la serviciu si nu prea are ce faced cite o ora, sta pe net si vb cu femei straine.... Sub un profil fals...
Adriancic
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:27
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:27:46Da, ai dreptate. Dar cind sta toata ziua la serviciu si nu prea are ce faced cite o ora, sta pe net si vb cu femei straine.... Sub un profil fals...

oau nu stiam ca si al meu face asta, dar daca spui tu .....
sau cu alte cuvinte, ador generalizarile

In loc sa deschizi topic, mai bine l-ai confrunta si ai rezolva problema (sau ai taia-o, dupa caz)
kitty_krieger
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:34
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-09 18:34:56
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:27:46Da, ai dreptate. Dar cind sta toata ziua la serviciu si nu prea are ce faced cite o ora, sta pe net si vb cu femei straine.... Sub un profil fals...

oau nu stiam ca si al meu face asta, dar daca spui tu .....
sau cu alte cuvinte, ador generalizarile

I


Vorbeam despre fetele care au iubiti cu asemenea profiluri... Daca ai vazut undeva o generalizare, de genul "toti" sau "intotdeauna" te rog sa mi-o arati ca sa o rectific.

Nu generalizez, intreb femeile despre parerea lor la acest subiect
Adriancic
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:37
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:09:26Ce parere aveti despre iubitii nostri si profilurile lor pe retelele sociale, unde sunt atitea... cum sa le numesc mai frumos....ispite...?

iata generalizarea
kitty_krieger
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:41
kitty_krieger, lasa atitudinea de atac si participa la discutie doar daca ai ceva de spus la tema, te rog.
Adriancic
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:46
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:46:05kitty_krieger, lasa atitudinea de atac si participa la discutie doar daca ai ceva de spus la tema, te rog.

dar am raspuns numai on-topic
ti-am mai dat si sfat

Mai bine fac misto, nu crezi? Ca daca raspund la tema imi sar in cap toate userele care nu citesc ceea ce le convine. Daca tot imi sariti in cap, macar sa stiu de ce!

kitty_krieger
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:49
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-09 18:49:02
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:46:05kitty_krieger, lasa atitudinea de atac si participa la discutie doar daca ai ceva de spus la tema, te rog.

dar am raspuns numai on-topic
ti-am mai dat si sfat

Mai bine fac misto, nu crezi? Ca daca raspund la tema imi sar in cap toate userele care nu citesc ceea ce le convine. Daca tot imi sariti in cap, macar sa stiu de ce!



OK, reformulez intrebarea...

Fetelor, ce parere ati avea daca ati afla ca iubitul vostru are un profil cu o identitate falsa pe o retea sociala si din cei 10 prieteni care ii are acolo - 9 sunt femei?

Va rog o parere sincera, nu sa judecati ce are de spus fiecare din noi
Adriancic
Postat pe 9 Aprilie 2010 18:54
- Pot raspunde si barbatii? ..
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:43
Nu as accepta asa ceva, ce sa stea sa vb cu alte tipe, pt ce ? Al meu are preocupari gen jocuri, business, fotbal, arta, asta cauta pe net,mai mult decat atat nu suporta cand ma vede ca intru pe forumul acesta se mai intampla sa intram sa jucam cine stie ce jocuri online, prevazute si cu chat, si mai facem misto de tipele de acolo, cam atat, pt amuzamentul amandurora :)
Summer_
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:49
pai eu sa-l prind pe un site de asta matrimonial sau nah pe o retea sociala,pai nu mai stau cu el...atat timp cat eu nu fac lucru asta nici el nu are voie...oricum al meu nu ma lasa nici pe mess ce sa vb despre site-uri de astea si daca ar afla ca am cont aici s-ar supara foarte urat si nu ma simt nici eu bine ca stau pe aici si-i ascund asta dar cand n-ai pe nimeni cu care sa te sfatuiesti si sa ai incredere....
laura10203
Postat pe 9 Aprilie 2010 19:59
De la: Summer_, la data 2010-04-09 19:49:28Nu as accepta asa ceva, ce sa stea sa vb cu alte tipe, pt ce ? Al meu are preocupari gen jocuri, business, fotbal, arta, asta cauta pe net,mai mult decat atat nu suporta cand ma vede ca intru pe forumul acesta se mai intampla sa intram sa jucam cine stie ce jocuri online, prevazute si cu chat, si mai facem misto de tipele de acolo, cam atat, pt amuzamentul amandurora :)


- Ce rea esti ! ...
Pai ... uite chiar acum. Suntem pe un site ... socializam ... si CE? ...
Asta inseamna ca eu imi insel partenera sau tu pe partenerul tau? ...
Hai sa fim seriosi ! ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:23
De la: laura10203, la data 2010-04-09 19:59:22pai eu sa-l prind pe un site de asta matrimonial sau nah pe o retea sociala,pai nu mai stau cu el...atat timp cat eu nu fac lucru asta nici el nu are voie...oricum al meu nu ma lasa nici pe mess ce sa vb despre site-uri de astea si daca ar afla ca am cont aici s-ar supara foarte urat si nu ma simt nici eu bine ca stau pe aici si-i ascund asta dar cand n-ai pe nimeni cu care sa te sfatuiesti si sa ai incredere....


- Uite ! ... tu tocmai asta faci acum ! ... socializezi pe un site si vorbesti cu un tip ! ... cu mine.
Deci, inseamna ca ti-ai inselat partenerul? ...
Inseamna ca eu mi-am inselat partenera? ... Nu ! ... Doar schimbam niste idei.
Crezi ca e rau sa schimbi niste idei? ... Poate dupa tine DA ...
Insa hai sa-ti spun ceva:
Daca eu am un mar ... si tu ai un mar ... daca eu iti dau tie marul meu si tu imi dai mie marul tau ...
cate mere vom avea fiecare? ... Tot unul, corect? ...
Dar daca tu ai o idee, si eu am o idee ... si eu iti dau tie idea mea si tu imi dai mie idea ta ...
cate idei vom avea fiecare? ... fiecare vom avea cate doua idei ... corect? ...
Deci, unde este problema ca mai si socializam? ... si nu ne punem singuri limite? ...
supermiki
Postat pe 9 Aprilie 2010 22:33
De la: supermiki, la data 2010-04-09 22:23:14
De la: Summer_, la data 2010-04-09 19:49:28Nu as accepta asa ceva, ce sa stea sa vb cu alte tipe, pt ce ? Al meu are preocupari gen jocuri, business, fotbal, arta, asta cauta pe net,mai mult decat atat nu suporta cand ma vede ca intru pe forumul acesta se mai intampla sa intram sa jucam cine stie ce jocuri online, prevazute si cu chat, si mai facem misto de tipele de acolo, cam atat, pt amuzamentul amandurora :)


- Ce rea esti ! ...
Pai ... uite chiar acum. Suntem pe un site ... socializam ... si CE? ...
Asta inseamna ca eu imi insel partenera sau tu pe partenerul tau? ...
Hai sa fim seriosi ! ...


Este o mare diferenta, noi dezbatem un subiect, un topic, pe cand initiatoarea topicului cred ca se referea la chatuit prin mesaje private si mentinerea unei legaturi prin intermediul site-urilor !
Eu spre exemplu intru doar pt a vedea ce mai zice lumea pe topicuri, nu pt a lega prietenii virtuale, nici nu as avea timp pt asa ceva pt ca ba intru regulat, ba nu intru pt saptamani intregi si este greu sa mentin niste prietenii, chiar si virtuale, plus ca pun pret pe cei din jurul meu, nu pe cei din fata calculatorului.
Oricum mie imi place ca prietenul meu nu este adeptul acestor site-uri ce presupun socializarea online
Summer_
Postat pe 10 Aprilie 2010 00:15
E adevarat, ma refeream la site-uri genul facebook sau odnoklassniki.ru, un site foarte popular in fostele tari CSI. de-ati vedea cite fufe sunt acolo, care pozeaza goale si mai stiu eu cum, pe linga persoanele cumsecade.
Adriancicm
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:31
De la: Adriancicm, la data 2010-04-10 11:31:29E adevarat, ma refeream la site-uri genul facebook sau odnoklassniki.ru, un site foarte popular in fostele tari CSI. de-ati vedea cite fufe sunt acolo, care pozeaza goale si mai stiu eu cum, pe linga persoanele cumsecade.


Facebook-ul mi se pare totusi un site decent, fata de altele ! Chiar nu mi s-a intamplat sa primesc cine stie ce mesaje, fata de cele primite pe kudika...si acolo, pe facebook, am multi prieteni din alte tari cu care colaborez la niste jocuri, vorbim despre joc si cam atat..
In plus...parca ai spus ca prietenul tau vb prin mesaje cu tipe de pe site-urile acelea, nu te gandesti ca poate el se baga in seama cu ele, el le contacteaza, ca de obicei fetele nu prea se baga in seama !
Summer_
Postat pe 10 Aprilie 2010 11:54
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:09:26Ce parere aveti despre iubitii nostri si profilurile lor pe retelele sociale, unde sunt atitea... cum sa le numesc mai frumos....ispite...?



prea geloase si posesive sunteti.....cu un calculator nu faci sex.....so what?
toate vorbim si interactionam cu diversi useri.....dar e cale lunga pana ajungi cu ei in pat......
nu face nimanui rau de a mai schimba cateva idei ...si chiar niste simple flirturi ..asta denota ca inca mai putem si nu suntem prinsi intr-o relatie ,care pe unii ii mai si sufoca...."nu fa aia,dc stai acolo....cu cine vb?etc"
si uite cum se duc dracu relatiile ......neincrederea asta!
Celia_29
Postat pe 10 Aprilie 2010 12:05
PAI ACESTA E TEHNICA MODERNA SE MODERNIZEAZA SI ,,EI..
SCCARLET
Postat pe 10 Aprilie 2010 12:10
De la: supermiki, la data 2010-04-09 22:33:47
De la: laura10203, la data 2010-04-09 19:59:22pai eu sa-l prind pe un site de asta matrimonial sau nah pe o retea sociala,pai nu mai stau cu el...atat timp cat eu nu fac lucru asta nici el nu are voie...oricum al meu nu ma lasa nici pe mess ce sa vb despre site-uri de astea si daca ar afla ca am cont aici s-ar supara foarte urat si nu ma simt nici eu bine ca stau pe aici si-i ascund asta dar cand n-ai pe nimeni cu care sa te sfatuiesti si sa ai incredere....


- Uite ! ... tu tocmai asta faci acum ! ... socializezi pe un site si vorbesti cu un tip ! ... cu mine.
Deci, inseamna ca ti-ai inselat partenerul? ...
Inseamna ca eu mi-am inselat partenera? ... Nu ! ... Doar schimbam niste idei.
Crezi ca e rau sa schimbi niste idei? ... Poate dupa tine DA ...
Insa hai sa-ti spun ceva:
Daca eu am un mar ... si tu ai un mar ... daca eu iti dau tie marul meu si tu imi dai mie marul tau ...
cate mere vom avea fiecare? ... Tot unul, corect? ...
Dar daca tu ai o idee, si eu am o idee ... si eu iti dau tie idea mea si tu imi dai mie idea ta ...
cate idei vom avea fiecare? ... fiecare vom avea cate doua idei ... corect? ...
Deci, unde este problema ca mai si socializam? ... si nu ne punem singuri limite? ...



draga supermiki nu te mai lua de mine ca devin cum iti place tie ''acra si cicalitoare'' glumesc...da bine dar eu nu flirtez cu tine,la asta se referea persoana care a deshis topicul,despre barbatii care isi fac conturi sub nume fals si flirteaza cu altele...si nu-s de acord...de exemplu as fi de acord sa aiba si el cont pe un forum ca asta si schimbe idei cu altii insa nu sa flirteze ...
laura10203
Postat pe 10 Aprilie 2010 16:24
De la: Celia_29, la data 2010-04-10 12:05:38
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:09:26Ce parere aveti despre iubitii nostri si profilurile lor pe retelele sociale, unde sunt atitea... cum sa le numesc mai frumos....ispite...?



prea geloase si posesive sunteti.....cu un calculator nu faci sex.....so what?
toate vorbim si interactionam cu diversi useri.....dar e cale lunga pana ajungi cu ei in pat......
nu face nimanui rau de a mai schimba cateva idei ...si chiar niste simple flirturi ..asta denota ca inca mai putem si nu suntem prinsi intr-o relatie ,care pe unii ii mai si sufoca...."nu fa aia,dc stai acolo....cu cine vb?etc"
si uite cum se duc dracu relatiile ......neincrederea asta!



Poate ca sunt eu mai de moda veche, insa nu simt nevoia sa flirtez atata timp cat am o relatie care nu s-a dus dracului de 4 ani si imi ofera ceea ce imi doresc !
Acum totusi...flirtul pe net ce ti-ar demonstra, ca poti ce ? Poate in viata reala da...insa nu pe net !
Nu ii interzic sa intre pe site-uri de genul, doar ma bucur ca are alte preocupari !
Summer_
Postat pe 10 Aprilie 2010 17:44
geloase sau posesive...asa nu am vrut eu sa fiu si unde s-a ajuns???a plecat in londra dupa una care a cunoscut-o p simpatie.ro sau mai stiu eu ce :P si dupa s-a intors...
broken_not_defeated
Postat pe 18 Aprilie 2010 11:33
...fii cuminte...odata si odata tot...cerceteeaza ineditul...iti spun din proprie experienta...sunt femeia care a dat cu piatra...in ei...apoi m-au prins incet in joc...am raspuns...m-am distrat...am suferit...am plans...am ales,am sters....m-am rafuit...,razbunat....copios m-am distrat....sunt un om normal...si-mi vad de munca...uneori mai vizionand profiluri...cred ca si barbatii timizi...astfel isi depasesc temerile...se calesc...si cred ca-s mereu cocosi...sarmanii
kudika045103
Postat pe 15 Mai 2010 06:00
De la: Celia_29, la data 2010-04-10 12:05:38
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:09:26Ce parere aveti despre iubitii nostri si profilurile lor pe retelele sociale, unde sunt atitea... cum sa le numesc mai frumos....ispite...?



prea geloase si posesive sunteti.....cu un calculator nu faci sex.....so what?
toate vorbim si interactionam cu diversi useri.....dar e cale lunga pana ajungi cu ei in pat......
nu face nimanui rau de a mai schimba cateva idei ...si chiar niste simple flirturi ..asta denota ca inca mai putem si nu suntem prinsi intr-o relatie ,care pe unii ii mai si sufoca...."nu fa aia,dc stai acolo....cu cine vb?etc"
si uite cum se duc dracu relatiile ......neincrederea asta!


Draga Celia, subscriu si apoi cred ca este ceva foarte normal sa avem fiecare un coltisor cu propriul nostru spatiu. Nu cred ca exista in viata reala compatibilitate 100%! Deci fiecare putem avea si cateva subiecte care ne intereseaza intr-un mod sa spunem particular! Asta nu inseamna ca imi insel partenerul, sau el pe mine, din contra cand primesc mesaje deochiate respectiva persoana este stearsa din lista de prieteni virtuali fara avertisment In rest
kudika081501
Postat pe 15 Mai 2010 06:19
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:54:51
De la: kitty_krieger, la data 2010-04-09 18:49:02
De la: Adriancic, la data 2010-04-09 18:46:05kitty_krieger, lasa atitudinea de atac si participa la discutie doar daca ai ceva de spus la tema, te rog.

dar am raspuns numai on-topic
ti-am mai dat si sfat

Mai bine fac misto, nu crezi? Ca daca raspund la tema imi sar in cap toate userele care nu citesc ceea ce le convine. Daca tot imi sariti in cap, macar sa stiu de ce!



OK, reformulez intrebarea...

Fetelor, ce parere ati avea daca ati afla ca iubitul vostru are un profil cu o identitate falsa pe o retea sociala si din cei 10 prieteni care ii are acolo - 9 sunt femei?

Va rog o parere sincera, nu sa judecati ce are de spus fiecare din noi


Am avut surpriza sa aflu ca in timp ce eu ma zbateam pentru a rezolva o problema critica care ne privea pe amandoi el vorbea pe net cu diverse femei culmea si mai urate si mai batrane decat mine.La inceput am simtit ca mor,nu aveam dovada clara cu care sa-l confrunt dar am avut-o curand.Neavand nimic de ascuns parolele noastre stau la vedere asa ca mi-a fost usor sa intru pe profilele lui.Am facut un profil fals cu care am inlocuit profilul femeii cu care vorbea si in urmatoarea zi a vorbit cu mine.Mi-am dat seama ca pentru el era o joaca,ceva de trecerea timpului,la un moment dat i-am spus cine sunt si mi-a dat ignor :))Am inteles ca se simtea singur si ca eu in febra afacerilor il cam dadusem deoparte,purtam o parte din vina.Nu am solutii:))inafara faptului ca i le triez pe femeile cu care vorbeste :)),are 90% prietene femei si recunosc ca asta ma cam deranjeaza dar atat timp cat nu filtreaza cu ele si totul ramane la nivelul vorbirii pe net
naddyynne
Postat pe 15 Mai 2010 08:01
Este interesant topicul initiat. Parerea mea este ce pe retelele de socializare se discuta diverse subiecte din viata de zi cu zi. A dicuta cu cineva necunoscut nu are relevanta in sensul ca persoana iubita te inseala cu o persoana virtuala si care are si concretizare reala. Este un mod de a-ti largi sfera cunostintelor virtuale. Pentru mine pe retelele de socializare se discuta vorbe si nu cred ca pot exista temeri in sensul ca cel ce discuta cu alte persoane te si inseala. Daca aceste temeri te framanta este grav se cheama gelozie si trebuie tratata ca atare. Dar eu nu cred ca ai putea avea temeri pentru acest lucru. Daca iubitul tau vrea sa te insele poate sa o faca fara sa stii si fara sa foloseasca retelele de socializare
michu61
Postat pe 15 Mai 2010 08:43
hai sa vb in direct la Ro News Radio numai pe www.ro-news.ro , si poate gasim raspunsul intrebarii : de ce simtim nevoia de socializare?
kudika145147
Postat pe 15 Mai 2010 09:24
Se poate sa ai dreptatae eu sunt barbat nu le iau apararea sunt singur , dar sa trecem peste , nu numai barbati cred ca fac asta este un subiect delicat sa judeci pe cineva , eu am intilnit femei multe maritate aflam cumva intru-n final , asa ca nimeni nu este mai breaz , sa lasam pe ce-L de sus sa judece , vorbind de corectitudine , ....multa lume este perversa si cauata ceva hai sa spunem mai bun su doar de dragu de a ride de cineva sau chiar de as incarca timpul..........
kudika095712
Postat pe 15 Mai 2010 09:44
Bucurati-va , poate ajunge la voi usor relaxat si apoi, de ce doar noi avem nevoie de Comunicare ?
marucika
Postat pe 15 Mai 2010 10:14
De la: kudika145147, la data 2010-05-15 09:24:29hai sa vb in direct la Ro News Radio numai pe www.ro-news.ro , si poate gasim raspunsul intrebarii : de ce simtim nevoia de socializare?




uite asa, pt. ca ne-a trebuit sa inventam limbajul articulat....in loc sa ne multumim cu puricitul sau poate ca ne-am prins primatul la puricit cu alta primata

Cred ca merge faza sa va faceti un cont fals si sa va jucati, poate si cu el , mai intrebati-l lucruri foarte intime acolo, poate nu are curajul sa va spuna fanteziile.....de care nu are parte acasa
dack
Postat pe 15 Mai 2010 10:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Despre curtoazia barbateasca. 83 De la: kudika410270 24 Octombrie 2013 20:29
Oare ce simte pt mine? 6 De la: desi_desiree 12 Iulie 2010 01:58
Confesiunile unui complice 20 De la: Ray_s 9 Martie 2009 00:29
ptr toti barbatii de pe forum si amicii lor.. :D 50 De la: lempika 4 Noiembrie 2009 10:35
e confuz? 98 De la: nebuna94 23 Mai 2009 19:28