Setari Cookie-uri

Dragii mei deschideti bine ochii cit timp se mai poate!

De la: sylvynet, la data 2009-06-11 22:30:54Lili,sa stii ca ma dezamagesti de tot,nu te poti uita la niste desene animate care tin 5 minute? Pe forum ia mai mult timp sa citesti toate opiniile sa vezi cu care esti sau nu esti de acord,si sa scrii un raspuns.
Lui Mirogow ii spun ca nu sunt moldoveanca
,ci sunt chiar nascuta si crescuta in Bucuresti.Dar sunt f amuzante aceste desene in grai moldovenesc,educative si f.adevarate in lumea in care traim noi.


Nu vad de ce te dezamagesc, nu vad de ce as dezamagi pe cineva, ce fac cu putinul timp pe care il am liber nu inteleg de ce ar deranja/dezamagi pe cineva. M-am uitat la filmulet, ii inteleg mesajul dar mie una n-ar fi trebuit sa mi-l recomanzi pentru ca iubesc animalele prea mult si singurul lucru care mi-a ramas este amintirea Craciunului an dupa an si siroaiele de sange care se scurg din fiecare casa la sat...in rest, pilda e cat se poate de copilareasca. Nu zic ca n-o fi adevarata dar eu nu sunt genul care sa se apuce sa filozofeze pe chestii de genul asta, pe mine daca ma intrebi de francmasoni sau de politica o sa vezi cat de tare ma plictisesc subiectele astea, ti-as explica si de ce dar consider ca nu merita timpul. Eu as vorbi cu drag despre alte subiecte, despre cum este mai usor sa predai/inveti japoneza de exemplu, despre cum ar trebui procedat ca oamenii sa aibe mai mult acces la informatii referitoare la viata sexuala si consecintele acesteia, despre sisteme solare si planete si multe altele. Nu vreau sa fiu rea dar pur si simplu nu vreau sa stiu lucruri pe care eu le consider inutile PENTRU MINE, nu inutile pentru altii. Eu nu indraznesc sa iti spun tie sau altcuiva ce ar trebui sa te intereseze, nu mi s-ar parea civilizat sa fac asa ceva pentru ca fiecare om are propriul drum, propria chemare pentru un anume ceva, nu se poate toti sa fim pictori buni de exemplu cum nu se poate toti sa fim interesati de ceea ce fac sau nu fac francmasonii. Sigur ca am auzit de ei vorbindu-se si nu o data, am auzit oameni interesati de subiect si chiar i-am ascultat dar e prea mult sa iti spun ca ma plictiseste? In momentul de fata nu am nici un motiv sa vreau sa stiu mai mult, crezi ca va fi prea tarziu cand"ma voi trezi"?
Am viata mea, am muncit pentru absolut tot ce am, nu sunt multumita pentru ca eu consider ca mereu este loc pentru ceva mai mult si evident mai bun. Crezi ca poti sa intelegi asta si mai ales sa accepti asta?
liliana2005
Postat pe 12 Iunie 2009 14:02
De la: liliana2005, la data 2009-06-11 12:25:10
De la: hotaru, la data 2009-06-10 05:36:33
De la: Adora_me, la data 2009-02-03 09:36:43Este un fapt psihologic cunoscut ca majoritatea criminalilor marturisesc crima înainte de a muri. Protocoalele Maestrilor Francmasoni constituie o asemenea dovada. Ce sunt aceste protocoale decât o îngrozitoare marturisire a tuturor suferintelor si mizeriilor pe care le-au provocat si înca le mai provoaca FRANCMASONII.Ele ne ofera totodata cheia secreta pentru a întelege tot raul facut de ei ce bântuie astazi în omenire. În \"lumina\" Protocoalelor se patrund mai exact si mai adânc adevaratele cauze ale framântarilor sociale si politice, generate cu o diabolica abilitate de FRANCMASONI, de la Marea Revolutie Franceza încoace.Dupa cum vedem în zilele noastre, se merge cu pasi repezi spre finalizarea planului masonic, caci aceste \"profetii\", concretizate în cele 24 de Protocoale în anul 1897, deci acum aproape 100 de ani, au dus la subjugarea Rusiei de catre francmasoni, Rusia devenind astfel cartierul general al acestora.
David Rockefeller a spus la o adunare a grupului Bilderberg din iunie 1991, multumind marilor ziare
pentru minciuna si duplicitatea lor: \"Ne-ar fi fost imposibil sa transformam în realitate planul nostru francmasonic mondial daca in toti acesti ani s-ar fi revarsat lumina publicitatii asupra noastra. Dar acum lumea e mai evoluata si e pregatita sa marsaluiasca spre un guvern mondial. Desigur ca suveranitatea supranationala a unei elite intelectuale si bancare este preferabila autodeterminarii nationale practicata în secolele trecute.\"
Dr. Kurk E. Koch, care circula si tine conferinte la marile universitati din lume despre Noua Ordine Mondiala, stiinte oculte, si alte asemenea subiecte, descrie astfel aceasta noua ordine: \"Sistemul va avea o moneda unica, o limba unica, un sistem politic unic, un sistem judiciar unic, un singur conducator, o singura religie... Fiecare om va avea un numar de înregistrare, fara de care nu va avea voie sa cumpere sau sa vânda nimic; si va fi o singura biserica universala. Cine refuza sa faca parte din acest sistem universal nu va avea dreptul sa traiasca\"
Deci constructorii Noii Ordini Mondiale nu-si ascund intentiile; totusi, omul de rând nu stie nimic din toate acestea.
Omul de rând are drept unica hrana spirituala si unica sursa de informatie ziarele - si în ultimii 30 de ani, de când noua scolarizare de stat americana l-a facut analfabet, televizorul.



nu inteleg de ce ati ignorat commentul de mai sus. sau voi nu traiti pe lumea asta si nu stiti care sunt planurile de viitor in ceea ce ne priveste? Ignoranta e mai cruda decat prostia. Si numai datorita ignorantei noastre vor fi aduse la indeplinire. App, aici nu vb de povesti cu 666, vb de stapanii lumii. Da, vedeti bine, vb de francmasonii, cei care controleaza lumea asta in care traim NOI, vb de francmasonii care ne controleaza guvernele, cei care au provocat criza asta de care ne jelim toti, unii la altii, ca "vaiii, tu, ce oribil!", iar atunci cand cineva vine cu o informatie de genul asta spunem "hai, plimba ursu', cum poti sa crezi asa ceva?" Eu cred ca ar trebui sa va informati mai mult, nu sa stati in fata tv-ului la telenoveaua preferata sau la meciul echipei favorite, cand rahatul asta de lume se duce de rapa si noi ajungem SCLAVI. Pt ca asta vom ajunge. Iar atunci va fi poate prea tarziu sa mai schimbam ceva.


Traiesc in lumea asta si nu stiu care sunt planurile de viitor in ceea ce ma priveste...nu-i stiu nici pe francmasoni, nici bunica-mea nu-i stie, nici maica-mea, e bai mare?? Sunt o ignoranta ce sa-i faci??
Haide mai, care criza? Crezi ca ma intereseaza pe mine de criza? Mie mi s-a marit salarul acum o luna, de ce m-ar interesa? Ok, de acord, exista o criza la nivel mondial, dar chiar nu poate omul sa-si traiasca viata in pace fara sa vina cineva sa-l numeasca ignorant....nu ma uit la telenovele, nu m-am uitat in viata mea, nu as urmari nici un fel de sport nici daca m-ai plati, stau in casa, ma joc cu animalele, pregatesc cursuri, programe, mai citesc cate ceva din cand in cand..dar nu ma intereseaza de francmasoni!!!



Da, oare de ce te-ar interesa ca altii au ramas fara locuri de munca, nu mai pot sa-si plateasca ratele si vor ajunge si ei si copiii lor in strada? De ce? De ce? Pentru ca tu ai un job ACUM si in mintea ta este suficient. De ce ti-ar pasa in ce lume vor trai copiii tai? De ce?
hotaru
Postat pe 12 Iunie 2009 16:33
De la: hotaru, la data 2009-06-12 16:33:12
De la: liliana2005, la data 2009-06-11 12:25:10
De la: hotaru, la data 2009-06-10 05:36:33
De la: Adora_me, la data 2009-02-03 09:36:43Este un fapt psihologic cunoscut ca majoritatea criminalilor marturisesc crima înainte de a muri. Protocoalele Maestrilor Francmasoni constituie o asemenea dovada. Ce sunt aceste protocoale decât o îngrozitoare marturisire a tuturor suferintelor si mizeriilor pe care le-au provocat si înca le mai provoaca FRANCMASONII.Ele ne ofera totodata cheia secreta pentru a întelege tot raul facut de ei ce bântuie astazi în omenire. În \"lumina\" Protocoalelor se patrund mai exact si mai adânc adevaratele cauze ale framântarilor sociale si politice, generate cu o diabolica abilitate de FRANCMASONI, de la Marea Revolutie Franceza încoace.Dupa cum vedem în zilele noastre, se merge cu pasi repezi spre finalizarea planului masonic, caci aceste \"profetii\", concretizate în cele 24 de Protocoale în anul 1897, deci acum aproape 100 de ani, au dus la subjugarea Rusiei de catre francmasoni, Rusia devenind astfel cartierul general al acestora.
David Rockefeller a spus la o adunare a grupului Bilderberg din iunie 1991, multumind marilor ziare
pentru minciuna si duplicitatea lor: \"Ne-ar fi fost imposibil sa transformam în realitate planul nostru francmasonic mondial daca in toti acesti ani s-ar fi revarsat lumina publicitatii asupra noastra. Dar acum lumea e mai evoluata si e pregatita sa marsaluiasca spre un guvern mondial. Desigur ca suveranitatea supranationala a unei elite intelectuale si bancare este preferabila autodeterminarii nationale practicata în secolele trecute.\"
Dr. Kurk E. Koch, care circula si tine conferinte la marile universitati din lume despre Noua Ordine Mondiala, stiinte oculte, si alte asemenea subiecte, descrie astfel aceasta noua ordine: \"Sistemul va avea o moneda unica, o limba unica, un sistem politic unic, un sistem judiciar unic, un singur conducator, o singura religie... Fiecare om va avea un numar de înregistrare, fara de care nu va avea voie sa cumpere sau sa vânda nimic; si va fi o singura biserica universala. Cine refuza sa faca parte din acest sistem universal nu va avea dreptul sa traiasca\"
Deci constructorii Noii Ordini Mondiale nu-si ascund intentiile; totusi, omul de rând nu stie nimic din toate acestea.
Omul de rând are drept unica hrana spirituala si unica sursa de informatie ziarele - si în ultimii 30 de ani, de când noua scolarizare de stat americana l-a facut analfabet, televizorul.



nu inteleg de ce ati ignorat commentul de mai sus. sau voi nu traiti pe lumea asta si nu stiti care sunt planurile de viitor in ceea ce ne priveste? Ignoranta e mai cruda decat prostia. Si numai datorita ignorantei noastre vor fi aduse la indeplinire. App, aici nu vb de povesti cu 666, vb de stapanii lumii. Da, vedeti bine, vb de francmasonii, cei care controleaza lumea asta in care traim NOI, vb de francmasonii care ne controleaza guvernele, cei care au provocat criza asta de care ne jelim toti, unii la altii, ca "vaiii, tu, ce oribil!", iar atunci cand cineva vine cu o informatie de genul asta spunem "hai, plimba ursu', cum poti sa crezi asa ceva?" Eu cred ca ar trebui sa va informati mai mult, nu sa stati in fata tv-ului la telenoveaua preferata sau la meciul echipei favorite, cand rahatul asta de lume se duce de rapa si noi ajungem SCLAVI. Pt ca asta vom ajunge. Iar atunci va fi poate prea tarziu sa mai schimbam ceva.


Traiesc in lumea asta si nu stiu care sunt planurile de viitor in ceea ce ma priveste...nu-i stiu nici pe francmasoni, nici bunica-mea nu-i stie, nici maica-mea, e bai mare?? Sunt o ignoranta ce sa-i faci??
Haide mai, care criza? Crezi ca ma intereseaza pe mine de criza? Mie mi s-a marit salarul acum o luna, de ce m-ar interesa? Ok, de acord, exista o criza la nivel mondial, dar chiar nu poate omul sa-si traiasca viata in pace fara sa vina cineva sa-l numeasca ignorant....nu ma uit la telenovele, nu m-am uitat in viata mea, nu as urmari nici un fel de sport nici daca m-ai plati, stau in casa, ma joc cu animalele, pregatesc cursuri, programe, mai citesc cate ceva din cand in cand..dar nu ma intereseaza de francmasoni!!!



Da, oare de ce te-ar interesa ca altii au ramas fara locuri de munca, nu mai pot sa-si plateasca ratele si vor ajunge si ei si copiii lor in strada? De ce? De ce? Pentru ca tu ai un job ACUM si in mintea ta este suficient. De ce ti-ar pasa in ce lume vor trai copiii tai? De ce?


Crezi tu ca iti pasa mai mult decat imi pasa mie?? Si daca da, atunci spune-mi ce faci in privinta asta ca tare curioasa sunt si apoi o sa-ti spun ce fac eu. Stai si filozofezi pe tema asta, este ca asta faci?
liliana2005
Postat pe 12 Iunie 2009 17:02
Da,aveti drepate si vorbiti un adevar,este intr-adevar inceputul durerii,pe masura ce timpul v-a trece si noi v-om trece la alte etape,dar care cu pretul vietii sa nu acceptam pasapoartele,buletinele electronice caci ele reprezinta obisnuinta dinaintea dezastrului si nici cipuirilr care reprezinta insa-si o profetie care se adevereste.Sa citim biblia caci reprzinta adevarul,vedeti voi nu o spunem noi neaparat ci cartile sfinte.Am scris desi nu merit sa sccriu eu,dar totusi sa incercam sa fim atenti.
Mada02
Postat pe 12 Iunie 2009 17:11
De la: liliana2005, la data 2009-06-12 14:02:22
De la: sylvynet, la data 2009-06-11 22:30:54Lili,sa stii ca ma dezamagesti de tot,nu te poti uita la niste desene animate care tin 5 minute? Pe forum ia mai mult timp sa citesti toate opiniile sa vezi cu care esti sau nu esti de acord,si sa scrii un raspuns.
Lui Mirogow ii spun ca nu sunt moldoveanca
,ci sunt chiar nascuta si crescuta in Bucuresti.Dar sunt f amuzante aceste desene in grai moldovenesc,educative si f.adevarate in lumea in care traim noi.


Nu vad de ce te dezamagesc, nu vad de ce as dezamagi pe cineva, ce fac cu putinul timp pe care il am liber nu inteleg de ce ar deranja/dezamagi pe cineva. M-am uitat la filmulet, ii inteleg mesajul dar mie una n-ar fi trebuit sa mi-l recomanzi pentru ca iubesc animalele prea mult si singurul lucru care mi-a ramas este amintirea Craciunului an dupa an si siroaiele de sange care se scurg din fiecare casa la sat...in rest, pilda e cat se poate de copilareasca. Nu zic ca n-o fi adevarata dar eu nu sunt genul care sa se apuce sa filozofeze pe chestii de genul asta, pe mine daca ma intrebi de francmasoni sau de politica o sa vezi cat de tare ma plictisesc subiectele astea, ti-as explica si de ce dar consider ca nu merita timpul. Eu as vorbi cu drag despre alte subiecte, despre cum este mai usor sa predai/inveti japoneza de exemplu, despre cum ar trebui procedat ca oamenii sa aibe mai mult acces la informatii referitoare la viata sexuala si consecintele acesteia, despre sisteme solare si planete si multe altele. Nu vreau sa fiu rea dar pur si simplu nu vreau sa stiu lucruri pe care eu le consider inutile PENTRU MINE, nu inutile pentru altii. Eu nu indraznesc sa iti spun tie sau altcuiva ce ar trebui sa te intereseze, nu mi s-ar parea civilizat sa fac asa ceva pentru ca fiecare om are propriul drum, propria chemare pentru un anume ceva, nu se poate toti sa fim pictori buni de exemplu cum nu se poate toti sa fim interesati de ceea ce fac sau nu fac francmasonii. Sigur ca am auzit de ei vorbindu-se si nu o data, am auzit oameni interesati de subiect si chiar i-am ascultat dar e prea mult sa iti spun ca ma plictiseste? In momentul de fata nu am nici un motiv sa vreau sa stiu mai mult, crezi ca va fi prea tarziu cand"ma voi trezi"?
Am viata mea, am muncit pentru absolut tot ce am, nu sunt multumita pentru ca eu consider ca mereu este loc pentru ceva mai mult si evident mai bun. Crezi ca poti sa intelegi asta si mai ales sa accepti asta?
sylvynet
Postat pe 12 Iunie 2009 18:48
Lili,nu stiu daca m-ai inteles,dar eu iti spun cu tot dragul acest lucru.Nu considera ca pe un lucru necivilizat din partea mea.E f bine ca ai un serviciu bun si care te mai si pasioneaza.Ma bucur pt tine ca ai reusit sa faci ce iti place.
"Ceea ce pt altii e util,pt mine e inutil".Acum poate ti-e bine.Dar ce o sa te faci cand vor impune ca nu mai ai voie sa te duci la serviciul care te pasioneaza atat fara acel cip(cum se intampla in mai multe locuri in America) care sa inregistreze absolut tot ceea ce faci,ceea ce cumperi,sa-ti induca anumite stari,anumite ganduri?Pai asta e libertate? Sa nu mai ai voie sa cumperi nimic si sa vinzi?
Apocalipsa 13/16-18
ªi a fãcut ca toþi: mici ºi mari, bogaþi ºi sãraci, slobozi ºi robi, sã primeascã un semn pe mâna dreaptã sau pe frunte,ºi nimeni sã nu poatã cumpãra sau vinde, fãrã sã aibã semnul acesta, adicã numele fiarei sau numãrul numelui ei. Aici e înþelepciunea. Cine are pricepere, sã socoteascã numãrul fiarei. Cãci este un numãr de om. ªi numãrul ei este: ºase sute ºaizeci ºi ºase.
Ce-ai zice daca nu-ti mai poti cumpara de mancare fara sa ai cipul?Sau probabil ca nu te-ar interesa asta pentru ca n-ai avea nici o problema sa-l accepti?Dar daca iti spun ca pedeapsa lui Dumnezeu pt cei care il primesc e sa arda vesnic in focul cel nemistuitor al iadului?Sau poate ca nici asta nu te intereseaza pt ca nu crezi in viata de dincolo de moarte si nu crezi nici in Dumnezeu?Dar ce te faci daca dupa ce mori vei vedea ca exista?
Imi cer iertare daca iti rapesc din pretiosul tau timp,dar iti recomand sa vezi documentarul ortodox ingerul digital.Daca nici acesta nu te convinge,poate pt ca nu crezi in Dumnezeu,iti recomand atunci sa vezi despre francmasonerie care nu trateaza religios subiectul excelentul documentar al lui Alex Jones Endgame.
Link-ul pt.primul documentar este http://ro.altermedia.info/antisistem/ingerul-digital_8718.html
Link-ul pt al doilea documentar este
http://saccsiv.wordpress.com/2009/02/23/documentare-celebre-endgame-alex-jones-subtitrare-in-limba-romana-si-o-ampla-analiza-a-sa/
Pt ca subtitrarea sa functioneze butonul CC trebuie sa fie apasat.
Daca o sa le vezi imi poti spune parerea ta despre ele?Iti multumesc frumos.


sylvynet
Postat pe 12 Iunie 2009 19:37
Am impresia ca pe forumul Kudica nici un link nu functioneaza,deci trebuie sa dai link-urilor copy paste pe google si cautare
sylvynet
Postat pe 12 Iunie 2009 19:39
nu vezi k totul e un haus?eu mi-am ridicat cardul ce are inclus un microcip,e la fel k cartela ce o bagi in telefon....si are termen de valabilitate....sunt de acord cu tine...eu consider pericol alea ce se implanteaza in mana sau frunte
danut_lucian
Postat pe 12 Iunie 2009 19:56
De la: sylvynet, la data 2009-06-12 19:37:30Lili,nu stiu daca m-ai inteles,dar eu iti spun cu tot dragul acest lucru.Nu considera ca pe un lucru necivilizat din partea mea.E f bine ca ai un serviciu bun si care te mai si pasioneaza.Ma bucur pt tine ca ai reusit sa faci ce iti place.
"Ceea ce pt altii e util,pt mine e inutil".Acum poate ti-e bine.Dar ce o sa te faci cand vor impune ca nu mai ai voie sa te duci la serviciul care te pasioneaza atat fara acel cip(cum se intampla in mai multe locuri in America) care sa inregistreze absolut tot ceea ce faci,ceea ce cumperi,sa-ti induca anumite stari,anumite ganduri?Pai asta e libertate? Sa nu mai ai voie sa cumperi nimic si sa vinzi?
Apocalipsa 13/16-18
ªi a fãcut ca toþi: mici ºi mari, bogaþi ºi sãraci, slobozi ºi robi, sã primeascã un semn pe mâna dreaptã sau pe frunte,ºi nimeni sã nu poatã cumpãra sau vinde, fãrã sã aibã semnul acesta, adicã numele fiarei sau numãrul numelui ei. Aici e înþelepciunea. Cine are pricepere, sã socoteascã numãrul fiarei. Cãci este un numãr de om. ªi numãrul ei este: ºase sute ºaizeci ºi ºase.
Ce-ai zice daca nu-ti mai poti cumpara de mancare fara sa ai cipul?Sau probabil ca nu te-ar interesa asta pentru ca n-ai avea nici o problema sa-l accepti?Dar daca iti spun ca pedeapsa lui Dumnezeu pt cei care il primesc e sa arda vesnic in focul cel nemistuitor al iadului?Sau poate ca nici asta nu te intereseaza pt ca nu crezi in viata de dincolo de moarte si nu crezi nici in Dumnezeu?Dar ce te faci daca dupa ce mori vei vedea ca exista?
Imi cer iertare daca iti rapesc din pretiosul tau timp,dar iti recomand sa vezi documentarul ortodox ingerul digital.Daca nici acesta nu te convinge,poate pt ca nu crezi in Dumnezeu,iti recomand atunci sa vezi despre francmasonerie care nu trateaza religios subiectul excelentul documentar al lui Alex Jones Endgame.
Link-ul pt.primul documentar este http://ro.altermedia.info/antisistem/ingerul-digital_8718.html
Link-ul pt al doilea documentar este
http://saccsiv.wordpress.com/2009/02/23/documentare-celebre-endgame-alex-jones-subtitrare-in-limba-romana-si-o-ampla-analiza-a-sa/
Pt ca subtitrarea sa functioneze butonul CC trebuie sa fie apasat.
Daca o sa le vezi imi poti spune parerea ta despre ele?Iti multumesc frumos.





Stiu si eu ce e cu numarul ala...am stiut cred ca de la 5 ani, asteptam sa vad cum vor face sa-l bage pe gat oamenilor, chiar atata de nepasatoare nu sunt si n-am fost niciodata, n-o sa-l accept veci dar sunt multe de discutat pe tema asta...o sa incerc sa ma uit weekend-ul asta la documentar si stam de pove :)
Cat despre credinta mea in Dumnezeu..nu faceam NIMIC in viata asta fara EL...religiile in schimb nu ma conving absolut deloc..
liliana2005
Postat pe 12 Iunie 2009 21:33
De la: danut_lucian, la data 2009-06-12 19:56:49 nu vezi k totul e un haus?eu mi-am ridicat cardul ce are inclus un microcip,e la fel k cartela ce o bagi in telefon....si are termen de valabilitate....sunt de acord cu tine...eu consider pericol alea ce se implanteaza in mana sau frunte
sylvynet
Postat pe 12 Iunie 2009 23:14
Danut,toate documentele cu cip ar trebui respinse:pasapoarte,buletine,inclusiv carduri.,permisele auto.Se considera ca toate sunt o etapa spre pecetluire desi nu este inca implantul in sine..Atfel de ce s-ar mai stresa astia sa faca atatea mitinguri impotriva pasapoartelor biometrice?Pentru ca vezi tu politicienii astia sunt f vicleni,nu-ti pot impune implantul de prima data ca ar fi prea batator la ochi.Ei vor intai sa te pregateasca psihologic cu ele,ca sa te obisnuiasca si apoi sa zici daca am acceptat actul ala cu cip si nu mi-a facut nici un rau de ce sa nu accept si implantul? Daca accepti acum documentele cu cip mai tarziu iti va fi mai greu sa zici nu implantului.Sa nu acceptam actele cu cip,atat cat inca se mai poate.Iti convine sa stii ca in dreptul numelui pe care l-ai primit la botezul crestinesc sa ti se puna in document un numar care decodificat da 666?Parerea mea ar fi sa renunti la acel card cu cip,atat timp cat mai exista inca cardul obisnuit.Daca nu poti si acest card ti-a fost impus de serviciul unde lucrezi,da-ti toata silinta ca sa nu mai iei si alt document cu cip si apoi implantul.Nu vreau sa te sperii,te rog nu intra in panica,poate nu ai stiut.
Iti recomand si tie ca si tuturor celor care au postat la acest topic urmariti cele 2 documentare.Va spun,nu este un timp pierdut,este un timp castigat pt ca informatia te face mai puternic.
sylvynet
Postat pe 12 Iunie 2009 23:30
Politicienii invoca motivul sigurantei cand vorbesc de introducerea actelor cu cip.Dar din contra,aceste documente nu sunt mai sigure decat cele clasice.Cele cu cip pot fi clonate mult mai usor si nu trebuie sa fii savant in informatica sa le clonezi.S-au facut multe experiente cum diferiti indivizi au clonat aceste pasapoarte si cum reuseau sa citeasca de la distanta cu ajutorul unei componente cu care se citesc in mod obisnuit.De asemenea,un aeroport din Australia a introdus noua tehnologia a pasapoartelor si numai incurcaturi se faceau.Oameni nevinovati erau opriti mereu pt ca mereu se semnala cate o neregula.Pana cand cei de la aeroport s-au saturat de situatia asta atat de stresanta si pt ei,si au zis ca renunta la aceasta noua tehnologie si se intorc la pasapoartele clasice,in cazul carora ,culmea,extrem de rare cazuri de falsificare au avut.Au zis atunci,de ce sa ne legam la cap daca nu ne doare numai din dorinta de a fi cel mai modern aeroport?De asemenea,un alt experiment a fost facut la un alt areoport unde ca sa demonstreze ca biometricele nu sunt sigure s-a dat drept Elvis Priestley,si si-a facut un astfel de pasaport,si culmea aparatele l-au lasat sa intre,nesemnaland nici o neregula.
Planul lor pt a trece de la documente la implant este tactica lor hegeliana obisnuita din istorie:CREAZA O FALSA PROBLEMA APOI TOT EI VIN CU SOLUTIA,ca sa duca implementarea planului la capat.
Iata cum de la actele biometrice se va trece la implantare:or sa fie niste furturi de card,ei vor prezenta totul la televizor dandu-i o amploare f mare asa cum se face in mod obisnuit,atunci politicienii se vor sesiza si or sa spuna,cardurile nu mai pot fi sigure,pt ca pot fi furate,cel mai sigur este sa va implantati cipul cu date pt ca asa sunteti siguri ca nu vi le mai fura nimeni.S-au facut si studii medicale unde anume poate fi implantat pt ca bateria sa se poata incarca singura si unde credeti ca au gasit locul optim:in cap sau in mana! Aceasta este marturia unui cercetator care a participat la crearea lor,sa stiti!Acesta nu si-a dat seama la ce proiect malefic lucreaza decat dupa ce li s-a cerut studiul in ce locuri ale corpului poate fi implantat cipul pt a se incarca singur cu energie sa nu mai fi nevoit sa-l scoti.Cand s-a aflat si locul optim de implantare a lor,acest cercetator si-a amintit pasajul din Biblie de care auzise cand era mic:16. ªi ea îi sileºte pe toþi, pe cei mici ºi pe cei mari, ºi pe cei bogaþi ºi pe cei sãraci, ºi pe cei slobozi ºi pe cei robi, ca sã-ºi punã semn pe mâna lor cea dreaptã sau pe frunte. "
Pe langa Pedeapsa iadului pt cei care accepta implantul
20. ªi fiara a fost rãpusã ºi, cu ea, proorocul cel mincinos, cel ce fãcea înaintea ei semnele cu care amãgea pe cei ce au purtat semnul fiarei ºi pe cei ce s-au închinat chipului ei. Amândoi au fost aruncaþi de vii în iezerul de foc unde arde pucioasã.
Pe langa pedeapsa iadului,mai e o pedeapsa pe care cei pecetluiti o vor simti si pe pamant,o pedeapsa trupeasaca:"Si o buba rea si ucigatoare s-a ivit pe oamenii care aveau semnul fiarei", profeteste Sf. Ioan in cap. 16 din Apocalipsa. Ce poate insemna asta?Iata ce inseamna:Cipul acela implantat,tehnologia RFID,contine radiatii,care vor provoca mari suferinte celui care il va purta.Mi se pare ca un fel de cancer.Acum totul are o logica,nu?
Dar aceasta perioada a domniei lui Antihrist va tine putin ,3 ani jumatate pt ca Biblia spune:Daca timpul prezentei lui Antihrist s-ar prelungi, nimeni nu s-ar mai mantui pe pamant. "N-ar mai scapa nici un trup" (Mt. 24, 22), zice Sf. Scriptura. Dar Dumnezeu va scurta zilele acelea ca sa se mantuiasca cei alesi. "Dar pentru cei alesi se vor scurta acele zile" (Mt. 24; 22). Asadar prezenta lui Antihrist pe pamant si durata guvernarii lui mondiale va fi scurta.
Rasplata celor care nu vor accepta cipul este:Apocalipsa cap.20:4. ªi am vãzut tronuri ºi celor ce ºedeau pe ele li s-a dat sã facã judecatã. ªi am vãzut sufletele celor tãiaþi pentru mãrturia lui Iisus ºi pentru cuvântul lui Dumnezeu, care nu s-au închinat fiarei, nici chipului ei, ºi nu au primit semnul ei pe fruntea ºi pe mâna lor. ªi ei au înviat ºi au împãrãþit cu Hristos mii de ani.

5. Iar ceilalþi morþi nu înviazã pânã ce nu se vor sfârºi miile de ani. Aceasta este învierea cea dintâi.

6. Fericit ºi sfânt este cel ce are parte de învierea cea dintâi. Peste aceºtia moartea cea de a doua nu are putere, ci vor fi preoþi ai lui Dumnezeu ºi ai lui Hristos ºi vor împãrãþi cu El mii de ani.




sylvynet
Postat pe 13 Iunie 2009 01:44
anca0704
Postat pe 13 Iunie 2009 01:46
De la: Dor_a, la data 2009-01-21 09:24:35Nu-l pot vedea, imi da eroare.
Ceea ce stiu e ca eu intodeauna m-am simtit libera si asa si sunt. Nu m-a impiedicat nimeni sa fac nimic din ceea ce am vrut si nici sa pasesc in locurile in care mi-a traznit. Si, slava Domnului, ca mi-au "traznit" cateva...
Atunci cand intr-adevar esti nascut vultur nici un lant (in cazul asta cip) nu-ti poate lua asta. Cand esti gaina, iti gasesti intodeauna scuze - EXTERIOARE - pentru faptul ca nu poti zbura.
.
ca bine mai zici.
Valitza88
Postat pe 9 Octombrie 2009 20:09

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa invat mai repede???????? 30 De la: LisaMe 25 Iunie 2015 10:19
Imi pare rau ca nu am ramas in Romania 13 De la: okishori 1 Aprilie 2010 08:03
cum sa ii zic unui baiat ca imi place 31 De la: thadoogback 2 Iunie 2011 19:21
ajutor!!! 16 De la: kittylicious 20 Iunie 2009 00:45
Postlicealã dupã facultate? 2 De la: 2 Noiembrie 2015 09:30