Setari Cookie-uri

Cafenea Gay Friendly

da...italiana e mai usora dar si mult mai melodioasa....
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:57
De la: Deep_Bite, la data 2009-01-25 14:45:35Stiu, mi-e doar frica sa nu incep sa le incurc.


Vrand nevrand daca te apuci de ele in acelashi timp risti sa le incurci pentru ca se aseamana. Lexicul limbii spaniole are asemanari cu limba romana si italiana, insa gramatical duce mai mult spre franceza si italiana! Acu' in functzie de preferintzele si cunostiintzele tale alegi ceea ce-ti este mai la indemana!
Lillix
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:02
Stiu deja franceza si latina si nu o sa ma apuc de amandoua in acelasi timp - cred ca o sa fac italiana pana la urma sunt si preturile mai avantajease, 500 lei pt. 60 de ore.
Kathara
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:04
Hello , fetele frumoasele , pup , in special pe ariciul meu
Kathara , unde vrei sa inveti italiana ? La care centru de limbi straine? Eu stiu spaniola , inteleg italiana bine dar cand vreau sa vbesc o dau pe spaniola Mi`a zis o profa ca italiana si spaniola tre` sa le inveti la zece ani distanta ca sa nu le incurci.
Kittynelle
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:11
Then go for it! Succes! Mai apoi, dupa ce vei avea notziuniile de italiana bine sedimentate, mai vezi ce si cum cu spaniola!

In bocca al lupo!
Lillix
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:13
La Institutul Italian as vrea. Sau la Cervantes. Vreau sa aleg intre ele tocmai pentru ca stiu ca nu se pot face in acelasi timp, ci dupa ce stii bine, bine une din ele.
Kathara
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:14
Aricel , un ceai verde pentru iubirea vietii tale
Kittynelle
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:14
h y hy hy pufic la tine pufffffffiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...adica pupic vroiam sa zic,,,intelegi tu

pt informare generala,,,nu dormeam azi la ora 10 ora romaniei,,,ci eram la cafea cu feetele,,,,sunt treaza de la ora 9 si tot de atunci am pleecat la canfeelutze cu fetele .....

kathara,,,,spaniola si italiana,,,,,sigur ai sa la incurci,,,,,,
eu inteleg de amandoua,,,daca incerc sa leg 3 vb in italiana,,,,2 din ele sunt de fapt spaniola

asa ca,,,,taake ure time si gandestete bine cee doresti
aricica_pogonica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:14
De la: _Jolie_, la data 2009-01-25 15:14:47Aricel , un ceai verde pentru iubirea vietii tale


valeu dragoste stai asa ca ceaiul e pe drum,,,si verde tot,,,in floarea varstei,,,ca si ariciul

fetelor pe voi cu ce va servesc ca pufilica stie sa ceara si neintrebata,,,,,,vino mama sa ma vezi,,,arici argat la o puficioasa
aricica_pogonica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:16
Aricico, enchantée de faire votre connaissance

Eu ash dori un pahar cu vin roshu, sec...yam yam! Desi ar trebui sa l degust incetisor, cre'ca tre' sa l dau rapid pe gat pentru ca se racesc pastele si voi fi certata!
Lillix
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:25
Eu am facut la facultate ceva germana , s-a prins de mine atunci , dar daca nu exersezi continuu e o limba care se uita extrem de repede. II admir pe cei care au reusit sa invete germana foarte bine , imi pare imposibila desi unii spun ca daca stii engleza prinzi deutsch f usor nu e chiar asa din punctul meu de vedere. Nici franceza nu e o limba usoara , are o gramatica tare complicata dar e mai melodioasa Am urmat si eu cursuri la Institutul Francez care dau si diploma DALF , e un institut foarte bun.Nu stiu cum e la Cervantes , dar as vrea sa dau si eu ex la ei pentru diploma. O sa ma interesez.
Kittynelle
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:25
Ei, au am facut opt ani de gemana - dar din pacate nu prea aveam "expunere" la limba asta si am cam uitat-o.
Kathara
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:27
eu va pupacesc!
sa aveti o duminica linistita
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:27
Da , asa e , se uita germana f repede daca nu exersezi , de asta m-am si lasat pagubasa sa incerc sa mai iau niste cursuri.
Kittynelle
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:29
De la: Lillix, la data 2009-01-25 15:25:00Aricico, enchantée de faire votre connaissance

Eu ash dori un pahar cu vin roshu, sec...yam yam! Desi ar trebui sa l degust incetisor, cre'ca tre' sa l dau rapid pe gat pentru ca se racesc pastele si voi fi certata!


lillix special pt tine sesfacui o sticla de rosu sec,,,vezi ca vine ospatarul cu ea pe tava,,,,de nu-ti place trimitel inapoi ca se schimba nu e problema pe cuvant de arici ca nici banu iti cer,,,aici totul e din partea casei,,,,,se plateste cu un vod de 5 steluze
.....asta e tot,,,,apoi poti sa bei pana cazi,....
suntem inca la inceput dar curand vom adauga si mancare in meniu,,,,da nu beti pe stomacel golutz

Brunetooooooooooo na de bea sa nu ti se usuce gatlejul pe unde fusesi ?
aricica_pogonica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:31
De la: aricica_pogonica, la data 2009-01-25 15:31:48
De la: Lillix, la data 2009-01-25 15:25:00Aricico, enchantée de faire votre connaissance

Eu ash dori un pahar cu vin roshu, sec...yam yam! Desi ar trebui sa l degust incetisor, cre'ca tre' sa l dau rapid pe gat pentru ca se racesc pastele si voi fi certata!


lillix special pt tine sesfacui o sticla de rosu sec,,,vezi ca vine ospatarul cu ea pe tava,,,,de nu-ti place trimitel inapoi ca se schimba nu e problema pe cuvant de arici ca nici banu iti cer,,,aici totul e din partea casei,,,,,se plateste cu un vod de 5 steluze
.....asta e tot,,,,apoi poti sa bei pana cazi,....
suntem inca la inceput dar curand vom adauga si mancare in meniu,,,,da nu beti pe stomacel golutz
nora denaturata............berea mea unde este??????????, pupici ptr pufi........disparuta in misiune!!!!!!!!! (unde umblii mai ingeras frumos?)........;;si ptr celelalte fete pupici sa nu fie geloase.......;;dar tot nu stiu cum fac pupicii............in fine .......va invit la o friptura de pui cu sos de vin alb si smintina..........asortata cu mamaliguta........ca sa nu va imbatati!
FRANNNCE
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:37
Mmmmmm ce buchet are vinishoru' asta de cinci*****
Las' ca intzeleg, pana una alta vin cu mancarica de acasa!
Lillix
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:38
hy hy hy lillix ma bucur ca iti palce vinutzul nostru,,,,,

socramea se vede ca de la bauturaa nu gasesti butoanele cum sa nu stii face pupicei??
uite asa cum iti dau eu tie acum

berea e pe drum ia una de inceput si zimi cate navete sa livrez la masa ta,,,,nnu de lata da nu vreau sa imi reprosezi mai tarziu ca fusei nora a draq

aricica_pogonica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:42
Pupici Monicutz , misiunea mea e sa ma delectez cu viata reala ca de virtuala m-am plictisit Nu stiu ce faceti voi , dar eu ma duc sa pap la Monicutz ca e maestru bucatar , a revolutionat bucataria lioneza de cand s-a mutat acolo
Kittynelle
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:44
hai ca te iert ariciule.......sint la prima cutie ......deci sint pasnica!!!!!!! nici chiar navete ca nu mai sint activa de multa beutura..........
FRANNNCE
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:45
ok sopacramea hai k facem un pact eu ma fac furnizoruil de bautura,,,dar tu aduci haleala,,,,,te fac partener in cafenea
vrei sa te ocupi de catering???
aricica_pogonica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:51
De la: _Jolie_, la data 2009-01-25 15:44:32Pupici Monicutz , misiunea mea e sa ma delectez cu viata reala ca de virtuala m-am plictisit Nu stiu ce faceti voi , dar eu ma duc sa pap la Monicutz ca e maestru bucatar , a revolutionat bucataria lioneza de cand s-a mutat acolo
pai vedeti ca cine stie cunoaste................ma bucur ca te delectezi real ceea ce si eu fac dar acum am niste momente de respiro.......pupici si hai la masa!
FRANNNCE
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:56
De la: aricica_pogonica, la data 2009-01-25 15:51:51ok sopacramea hai k facem un pact eu ma fac furnizoruil de bautura,,,dar tu aduci haleala,,,,,te fac partener in cafenea
vrei sa te ocupi de catering???
pai noro .........se rezolva dar sa nu ma injuri cind o sa ai probleme cu kilogramele......
FRANNNCE
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:57
soacro tu vino cu mancarea ca gaasesc eu ceva bunaciune sa o fugaresc prin asternuturi ca sa scap de excesul de calorii

sa vezi c e ture bag ca

asta numai pana ajunge fiita la varsta majoratului,,,k dupa aia jur sa fiu fideala,,,,,
aricica_pogonica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:01
bine........aricik........daca iti asumi reponsabilitatea te hranesc zinic........
FRANNNCE
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:07
Multzumesc de vinishor! A fost tare bun !
Asa, de bauta am baut, de mancat la fel, acu' imi iau ramas bun! Pun bitza intre picioare si da-i bataie la plimbare ca e soareeeeeeeeeeeee!

Have fun! Pe data viitoare, pupici!
Lillix
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:09
pe raspunderea mea sefa.......... dau cu subsemnatul daca e nevoie,,,,,,

moni puffi a p[lecat sa manance,,,,eu ma bag la nani ca nu mai pot
ai vazut pana la ce ora am stat azi dimi,,,,sunt rupta de somn si deseara lucrez......

vb mai tarziu ok ?? ?
duminica plaacuta tuturor si ,,,simtitiva ca acasa in cafeneaua mea,,,,barul va sta a dispozitie...si ospatarii la fel numai va rog frumos nu ii violati ca mai avem nevoie de ei si in alte zile


aricica_pogonica
Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:11
.....hey girls!!!!!!!!!!!!!!!!!.....puffiliciu'...welcome back...we missed u!!!!
pooopici multi la toate fetele mumoase .......si ma duc sa pap si eu ca tare mi-ati facut pofta
P.S:Aricica,good job cu cafeneaua asta....i love it!!!!!....revin mai pe seara sa beau un martini cu masline si un piculet de lamaie

Postat pe 25 Ianuarie 2009 16:21
De la: karinna27, la data 2009-01-25 16:21:34 .....hey girls!!!!!!!!!!!!!!!!!.....puffiliciu'...welcome back...we missed u!!!!
pooopici multi la toate fetele mumoase .......si ma duc sa pap si eu ca tare mi-ati facut pofta
P.S:Aricica,good job cu cafeneaua asta....i love it!!!!!....revin mai pe seara sa beau un martini cu masline si un piculet de lamaie


yeah yeah yeah si io sa pup pe toate fetele frumoase

hellooooooooo

va place muzica mea?o punem de party ?

Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:24
O reclama care ma amuza mereu:

http://www.youtube.com/watch?v=jQESR88R6Q8
Kathara
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Expozitie de pictura in Ceainaria Tabiet 1 De la: mysisy 9 Februarie 2010 20:40
Fri Kultur 1 De la: kudika049038 6 Iulie 2009 19:35
No Name cafe 1 De la: No_Name_cafe 20 Noiembrie 2011 11:50
Zebra Caffe se ingrijeste de silueta ta 3 De la: Veenman 31 August 2013 12:10
Mai mult decat o cafenea!! 3 De la: maria_popescu2011 28 Decembrie 2014 12:59