Setari Cookie-uri

Eu Berbec - El Varsator

Neatza! Sunt Berbecutza si sunt super indragostita de un Varsator ... Eu cred ca e un fel de inceput de relatie. Ei sunt mai greu de inteles .... nush,se hotaraste greu, gandeste prea mult, are temeri...vrea sa nu ii skimbe nimeni programul.. insa sunt dispusa sa fac sacrificii pt a nu-l pierde Ce parere aveti de rel Berbec-Varsator??
sau de barbatii Varsator ???
Sweetie88
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:56
Varsatoriii??Barbat Varsator,Oh My Got!!!!Esti indragostita???Potzi sa ...fugi???Daca da,fa o,repejor!!!!Parerea mea
Greta_p6
Postat pe 15 Februarie 2009 02:42
Mai bine ti-ai alege o zodie de foc cum esti si tu ca sa va intelegeti perfect.Mie nu mi prea plac barbatii cu urmatoarele zodii:Varsatorii,Gemenii,Berbecii Sunt dupa parerea mea cele mai 'proaste zodii' .Baietii Varsatori nu sunt familisti la fel si celalalte 2 zodii....Nu te supara ca sunt asa directa ,e doar parerea mea pt ca am avut de -a face cu asemenea zodii
cristinarus
Postat pe 15 Februarie 2009 08:55
si eu sunt berbecutza si gagicul meu e varsator dar suntem la distanta. varsatorii sunt oameni foarte inteligenti si daca stai sa studiezi istoria politica vei realiza ca marile personalitati erau si sunt nativii acestei zodii. sunt oameni calculati, directi, iubesc din inima nu din interes si cand pun suflet cam greu sa te lase...numai ca in cazul lor simt nevoia de schimbare destul de des acum deprinde si de el ce fel de educatie are, cum a fost crescut...sunt foarte libertini si vor sa nu mai fie nimeni ca ei..atentie la acest aspect. Parerea mea e ca daca aveti multe lucruri in comun si sufletul tau iti dicteaza sa lupti pentru el zic sa o faci. majoritatea prietenelor mele sunt berbecutze si nu a durat iubirea lor cu un varsator, la mine distanta e o mare problema asa ca sunt sceptica. Cred ca pt o berbecutza e bun un leu.:) sper sa faci o alegere buna!poop

Postat pe 15 Februarie 2009 09:01
Parerea mea,este ca un semn de foc-berbec,combinat cu un semn de aer,varsator,ies scantei !Ca ,varsatorii,sunt f.libertini si independenti,este f.adevarat,dar un berbec,il pune pe jar,ii starneste curiozitatea,si daca este indragostit de tine,merita sa continui,pt.ca varsatorii totodata au si un suflet bun,dar atentie la cel de al 2-lea tip de varsator,care nu este maturizat si are multe aspecte negative,deoarece nu este statornic,dar nici berbecii,nu-i asa?!
xena_a
Postat pe 15 Februarie 2009 15:12
Varsator ideal- eu- femeie berbec.
ILA
Postat pe 16 Februarie 2009 03:15
buna dimineata pai sa zic dupa mine si eu sant varsator si asai noi cam avem temeri dar daca il vei face sa tina la tine nu vei regreta ascultama ce iti zic ca asa sunt si eu

Postat pe 16 Februarie 2009 03:41
sa stii ca iti dau multa multa dreptate si eu sunt varsator si asa sunt si eu .iti dau dpretate

Postat pe 16 Februarie 2009 03:43
Adevarul (meu) este ca se pune sau nu se pune studiul cu zodiile in cuplu;
Eu sunt Varsator cu ascendent in Varsator :) si tocmai am hotarat sa ofer celei ce imi v-a sta alaturi pentru cel putin urmatorii 50 de ani, inelul de logodna.
Si trebuie sa mai mentionez ca am fost despartiti 5 ani ( dupa o iubire initiala de 3 ani) inainte ca Soarta sa hotarasca unirea noastra.
Si nu cred ca exista femeie in lumea asta care sa ma iubeasca mai mult decat Iubita mea si asemenea dragoste merita o iubire pe masura.
Sa fiti iubite si sa iubiti !
bley64
Postat pe 16 Februarie 2009 14:19
Multumesc mult de raspunsuri . O sa le iau pe rand..
Sweetie88
Postat pe 20 Februarie 2009 23:29
De la: Greta_p6, la data 2009-02-15 02:42:00Varsatoriii??Barbat Varsator,Oh My Got!!!!Esti indragostita???Potzi sa ...fugi???Daca da,fa o,repejor!!!!Parerea mea


Ce crezi despre barbatii varsator ?? Ai cunoscut mai multi ?
Sweetie88
Postat pe 20 Februarie 2009 23:30
dpv teoretic, cele 2 semne sunt compatibile.insa totul depinde de harta personala a fiecaruia, de felul cum interactioneaza planetele fiecaruia.fiind 2 semne masculine,relatia ar trebui sa fie f dinamica si imprevizibila.barbatii varsator sunt totusi f libertini si pun mare pret pe prietenie chiar si intr-o relatie sentimentala,ei fiind independenti si mereu doritori de ceva nou.in schimb femeii berbec ii place sa conduca intr-o relatie,ii place sa fie cea care ia deciziile importante si cea care ia initiativa, ceea ce il deranjeaza pe varsator care nu suporta sa faca ceea ce zic altii sau sa se comporte dupa anumite norme....eu am facut cursuri de astrologie, studiez astrologia de vreo 8 ani.dak imi dai datele voastre va pot face o sinastrie.
ganimede
Postat pe 21 Februarie 2009 21:27
aa.... si inca ceva:sunt nascuta in zodia Varsatorului...
ganimede
Postat pe 22 Februarie 2009 19:49
studiezi astrologia... foarte tare :D :D
kiar k ,m-ai fct curioasa, uite datele noastre :
Eu : 8 aprilie 1988 , ora 19 :30 , km asa
El : 5 februarie 1986 , nu stiu ora
Incearca asa :P . poop
mercy
Sweetie88
Postat pe 22 Februarie 2009 21:42
nu cred ca vei regreta o relatie cu un varsator...acum ce sa zic sunt tipuri si tipuri de oameni, dar ma cunosc pe mine si stiu ca daca am o relatie cu o fata la care tin cu adevarat fac tot posibilul sa se simta fericita, implinita si sa o fac sa zambeasca chiar in momentele grele
Asa ca nu mai stai pe ganduri, profita de moment!
midnightloser82
Postat pe 22 Februarie 2009 22:03
nu am foarte mult timp la dispozitie sa scriu f multe acum, dar din datele pe care mi le-ai dat a reiesit k tu ai ascendentul in scorpion si am zarit o chestie fff interesanta in astrograma ta:casa II are 3 planete din care 2 in capricorn-in mod clar ai un mod ciudat de a obtine si cheltui banii:fie esti extrem de generoasa,fie esti extrem de zgarcita si econoama.luna in capricorn imi spune k ai tendinta de a-ti ascunde emotiile si de a fi f stapana pe propriile simtaminte.in schimb, esti f directa, iti exprimi ideile intr-un mod sincer,chiar agresiv uneori si-ti place sa inventezi expresii noi si originale.esti o pers curajoasa si te indragostesti repede, ba chiar vorbesti despre dragoste si relatii cu multa verva.
prietenul tau in schimb e indragostit de ceea ce inseamna libertate,independenta,isi doreste multe aventuri in viata si e mereu gata sa riste.pt k nu stiu ora,mi-e greu sa fac mai multe predictii.insa e clar ca de multe ori sunteti pe acelasi plan emotional pt ca aveti amandoi luna in capricorn, insa puteti fi f incapatanati si aveti acelasi mod de a privi viata de familie, iar ambitiile voastre coincid de multe ori.el e un tip fff original, plin de surprize, vorbaret, prietenos.aveti grija cum va exprimati senntimentele.
ganimede
Postat pe 23 Februarie 2009 20:39
buna. multumesc mult de raspuns. stii vorba aceea :
Zodiile predispun, dar omul dispune !

Insa voiam s t intreb ceva.. tu ai calulcat cu atentie,sau te-ai grabit ? Stii dc intreb? Pt k ,inainte sa postezi, eu imi facusem o astrograma personalizata ,pe un site astrologic, asa de curiozitate..
Si pe mai multe site-uri, reiesea faptul k as avea ascendentul in Balanta, si nu in Scorpion
. Si referitor la tip, a reiesit ca EL are ascendentul in Scorpion , iar Luna in Sagetator.. Oricum, ce ai zis despre mine, faptul k nu-mi administrez bine banii,e cam adevarat - am uneori tendinta de a fi prea econoama .
Iar lui, k nu prea stie sa isi exprime sentimentele - este adevarat (sau cel putin asa imi pare) , iar faptul ca iubeste libertatea extrema si alearga numai dupa aventuri - E SI MAI ADEVARAT , din pacate..
Oricum, eu m-am hotarat sa renunt la el.. m-a dezamagit.
pup
Sweetie88
Postat pe 1 Martie 2009 01:03
Teoretic, parca nu...
In practica insa... Depinde de ascendent. De firea voastra. De apropiatii pe care ii aveti. De... bafta.
Mircea_O
Postat pe 1 Martie 2009 11:16
Varsatorii sunt cele mai libere spirite din galaxie. Ei nu apartin nimanui. Traiesc pentru bucuria de a ajuta, de a descoperi. Inainte de a-i fii iubita, trebuie sa fii sigura ca ii esti prietena si ca iti poate povesti orice. Numai atunci un varsator trece la etapa urmatoare si nu cobstient, pentru ca lui ii place o relatie libera fara implicatii fara cereri explicite. Se intampla si gata. El nu face planuri si ii plac provocarile, ceea ce e misterios, ceea ce il atrage. Femeia trenuie sa il ignore intai, sa fie eleganta, independenta si sigura pe ea, sa o transforme el. E un vanator. Il atrag misterele si ceea ce ii este inaccesibil. E un vanator. trebuie sa cucereasca. Ca sa il seduci, trebuie intai sa ii seduci mintea; sa te admire, respecte, apoi sufletul sa vrea sa te cunoasca sa te simta, sa fie intrigat sa fii o provocare pentru el. Dupa ce te va analiza ceva timp sub microscop, va ajunge la concluzia sau nu ca merita sa treaca la etapa urmatoare. Ei gandesc asa:"O fata gasesti pe toate drumurile, dar dragostea e altceva" Si oricum nu vb despre ce simt. Ba mai mult, uneori ca sa te testeze lasa impresia ca nu te plac. Vrea sa vada cat de puternica esti. Pentru ca ei sunt. Asa ca ti-o spune cineva care tarieste cu asta zi de zi: fii detasata, misterioasa, nu-l cauta tu, nu ii cere nimic, nu ii spune ce simti, tine-l in sah. Sa vezi ce vine el!
monikgabriela2007
Postat pe 1 Martie 2009 11:32
barabtii varsatori cea mai amre provocare!! Ei cauta iubirea totala absoluta si cand o gasesc nimic nu ii poate opri sa o tina langa ei. Cauta in tot idealul deci femeia care le va fi alaturi trebuie sa fie f speciala.
monikgabriela2007
Postat pe 1 Martie 2009 11:36
monica gabriela - nu prea am raspuns eu pe astfel de forumuri, doar mai aruc un ochi cum a fost si astazi; ideea e ca mi- a placut felul in care ai abordat subiectul. Ma inclin in fata ta! Ai pus punctul pe i in ce priveste barbatul varsator si felul in care actioneaza si gandeste. Nu stiu daca ai folosit multi subiecti ....daca ai taiat un cap sa ii citesti gandurile dar eu fiind varsator ma simt gol in fata ta. In orice caz referitor la compatibilitati in ce priveste zodiile am studiat am testat pe pielea mea si am tot analizat - ca in final sa vad ca mai depinde si de persoana care o intalnesti, de cat de dispusa este sa faca o schimbare in viata ei... sa accepte comopromisuri si mai ales sa se lase iubita. Altfel barbatul varsator oricat ar incerca sa pastreze relatia si oricat ar lasa el pt ea ar esua.
Va pup si mai vb!!!!
quit
Postat pe 1 Martie 2009 17:23
da, ai dreptate, m-am corectat acum. ai asc in balanta(nu introdusesem ora de vara.... sorry),iar pt k nu cunosc ora lui de nastere nu pot da multe amanunte.dak ai id de mess poate vb mai pe larg .tu oricum esti o pers cu multe principii si te asigur ca partenerul tau va fi unul bogat.de asemenea iti spun k o sa ai parte de accidente casnice(aparatura casnica) si iti vei schimba domiciliul.mai vb
ganimede
Postat pe 1 Martie 2009 18:28
Esti generos ca orice varsator, dar realitatea este ca niciodata un barbat varsator nu este prins cu garda jos si niciodata nu investeste aiurea. Chiar daca nu arata, femeia pe care o iubeste va fii cea potrivita pentru el, pentru ca are intuitia necesara sa stie ca EA e cea care poate fi modelata astfel incat sa fie compatibili. Iar tu ca orice varsator autentic, iti lasi o portita de scapare in orice situatie asa ca stiu cu certitudine ca nu te simti gol in fata mea, poate doar intrigat. Si poate curios!! E da, mai sunt femei care sunt o provocare. Si femei care stiu ce vor! Ma amuz ca lumea se agita cu varsatorii ca nu le castiga atentia cand de fapt tot ce ar trebui sa faca ar fii sa ii intrige i sa nu ii lase sa ii cunoasca din prima. Sa ai o saptamana buna si cand vrei o provocare vb pe monikgabriela2007@yahoo.com. Promit sa nu tai nici un cap!!
monikgabriela2007
Postat pe 1 Martie 2009 20:24
De la: ganimede, la data 2009-03-01 18:28:03da, ai dreptate, m-am corectat acum. ai asc in balanta(nu introdusesem ora de vara.... sorry),iar pt k nu cunosc ora lui de nastere nu pot da multe amanunte.dak ai id de mess poate vb mai pe larg .tu oricum esti o pers cu multe principii si te asigur ca partenerul tau va fi unul bogat.de asemenea iti spun k o sa ai parte de accidente casnice(aparatura casnica) si iti vei schimba domiciliul.mai vb


miha_vasy . mai vb
tare interesting de analizat... ;)
Sweetie88
Postat pe 1 Martie 2009 21:59
Sexual, Varsatorul (care este un semn al inventivitatii) si Berbecul (energia în stare pura) se vor întelege perfect. Varsatorul tau va fi altfel în fiecare zi, iar asta chiar îti place, fiindca îti satisface gustul de aventura si noutate.

Începutul este mai greu cu Varsatorul, care este foarte prietenos si încântator în societate, dar se deschide greu în relatiile personale. Însa ma îndoiesc ca asta va fi o bariera pentru un Berbec care se respecta, adica impetuos.

Din fericire, nici unul dintre voi nu este posesiv. Când doresti pe cineva, acorda-i libertate : daca nu se va întoarce, înseamna ca nu a fost al tau de la bun început. Uneori poate ca o sa-ti fie greu sa urmaresti toate schimbarile Varsatorului, cum ar fi greu sa urmarim schimbarea vântului : o simtim, dar nu putem spune când a început si când a trecut, încotro se duce si de unde vine. Adesea, o sa ti se para ca o ia cam razna pe panta neprevazutului, dar, pâna la urma, asta te-a si atras în primul rând, nu?

O relatie ca-n povesti: Aerul si Focul au nevoie unul de celalalt si se pot sprijini reciproc.
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 19:04
De la: cristinarus, la data 2009-02-15 08:55:12Mai bine ti-ai alege o zodie de foc cum esti si tu ca sa va intelegeti perfect.Mie nu mi prea plac barbatii cu urmatoarele zodii:Varsatorii,Gemenii,Berbecii Sunt dupa parerea mea cele mai 'proaste zodii' .Baietii Varsatori nu sunt familisti la fel si celalalte 2 zodii....Nu te supara ca sunt asa directa ,e doar parerea mea pt ca am avut de -a face cu asemenea zodii


ai avut dreptate
Sweetie88
Postat pe 10 Martie 2009 13:02
horoscop.....
_dulcik_
Postat pe 10 Martie 2009 18:34
am inteles ca te pricepi la astrologie... cum as putea sa beneficiez si eu de cunostintele tale? ms
sylvi_sy2008
Postat pe 11 Martie 2009 08:48
eu: 27 ianuarie 1983 ora:21.00
el: 23 iulie 1979 ora:19.00
sylvi_sy2008
Postat pe 11 Martie 2009 09:06
De la: sylvi_sy2008, la data 2009-03-11 09:06:36eu: 27 ianuarie 1983 ora:21.00
el: 23 iulie 1979 ora:19.00

Ce e cu asta?
_dulcik_
Postat pe 11 Martie 2009 21:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand rochie de seara!! pret avantajos! 1 De la: dydy20_only 31 Mai 2010 22:59
AM MARE NEVOIE DE AJUTOR!! 21 De la: Nemesis_25 27 Octombrie 2009 13:21
diferenta mare de varsta 2 De la: Barbie30 23 Octombrie 2010 22:14
ce obiceiuri alimentare nesanatoase aveti? 16 De la: honeybrunette 28 Mai 2009 00:06
Poate exista o relatie intre mine si un italian? 97 De la: Adyda 19 August 2010 16:25