Setari Cookie-uri

nu stiu cum sa renunt la el....

suntem de un an jumatate impreuna..dar nu il my iubesc..si nici nu stiu daca l-am iubit vreodata cu adevarat..acum insa pot spune ca tin la el....dar as vrea sa pun punct relatiei dar nu reusesc sa fac asta..de multe ori am avut ocazia sa o termin cu el..si chiar de m,ulte ori ne-am certat si am stat despartiti vreo 2 saptamani..dar tot timpul am dat inapoi..el e topit dupa mine si ma iubeste si nu vreau sa il ranesc desii stiu ca daca il voi parasii va suferii..doar ca nu imi va arata asta..dar il cunosc prea bine si stiu ca l-ar durea enorm daca m-ar pierde...dar m-am saturat sa ma tot gandesc la altii ...e timpul sa fiu si eu fericita..iar fericirea nu o pot gasii langa el..pt ca eu my mult m-am obisnuit cu el..nu e iubire ceea ce simt..dar totusi nu as vrea sa sufere..dar cum sa fac asta?..cum...si partea my rea e ca nu reusesc sa ma dezobisnuesc fara el..nu stiu cum sa fac asta..am nevoie de ceva nou in viata mea....de o schimbare...cum as putea sa renunt la el?..am nevoie de un sfat...
Intotdeauna m-am priceput sa ii ajut pe ceilalti sa le dau sfaturi si chiar au functionat dar in cazul meu nu le-am aplicat niciodata...
cum credety ca ar trebuii sa fac..ca sa ies din relatia asta fara al ranii....

ALEXIA....
kudika_alexia051568
Postat pe 2 August 2009 14:13
Alexia...nu pot spune daca faptul ca stai cu el din mila e bine sau e rau, dar sunt sigur ca multi nu si-ar dori asa ceva. Eu unul nu. Da, e greu sa stii ca va suferii, o sa-ti lipseasca, dar daca tu nu vezi nici un viitor alaturi de el, e cea mai buna alegere. Usor nu o sa fie, dar trebuie sa fii tare. Si el la fel.
alexalex241
Postat pe 5 August 2009 15:13
Cred ca cel mai bne ar fi sha te despartsi de el intr'un mod mai putsin dureros...shi sha ramanetsi amici....astfel te vei obisnui sha traiesti shi fara el....stiind ca il vei putea avea aproape ca prieten bun.
Meritsi sha fi shi u fericita...la urma urmei viatsa merge inainte....nu vei putea continua asha....i'atsi inima in dintsi shi spunei ce simtsi...
alexandra_6
Postat pe 5 August 2009 15:35
Poate il iubesti, dar nu-ti dai seama... sau nu vrei sa recunosti... sau poate il konsideri inferior tie si crezi k ai merita ceva mai bun..... nu ai kum sa stai ku o persoana pe care n-o iubesti delok 1 an si jum!!! Incearca sa te desparti de el o perioada si dak vezi k poti renunta la el.... Dak sufera vina e a ta, normal, k ai stat atata timp ku el fara sentimente. Va distrugeti unul p altul, sau poate va place asa?!?!
ynna87
Postat pe 5 August 2009 22:47
sicera sa fiu am stat si despartiti....si i-am simtit lipsa...cand il aveam nu ma interesa iar cand nu simteam ca imi e dor de el...si ma gandeam mt la el...cum se pot explica toate astea?:(....nu zic ca nu tin la el...sau poate ca l-am si iubit dar totusi nu cred ca prea mt...
kudika_alexia051568
Postat pe 6 August 2009 18:21
Consider ca tu cam amani inevitabilul.In primul rand tu iti negi tie fericirea,si i o negi si pe a lui indirect.Tu sti ce ai de facut numai ca ratiunea ta e umbrita de compasiunea fata de el.Oricum a i lua o cineva va suferi,asa ca mai bine acum decat mai tarziu.
Stripes
Postat pe 13 August 2009 06:30
buna,nu stiu cat de actuala mai este problema ta,dar daca si acum te mai confrunti cu ea,te sfatuiesc sa-l lasi acum,pentru ca mai tarziu o sa-l doara mai tare.am trecut de curand prin asta,eu fiind in locul iubitului tau si crede-ma ca as fi preferat de o mie de ori mai mult sa-mi fi spus in momentul in care nu a mai simtit nimic pt mine,dar nu a facut-o si lucrurile s-au agravat.daca nu-l mai iubesti nu are rost sa-l chinui doar pentru ca nu ai curaj sa-i spui,
kudika033360
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
dati-va cu parerea ... mai pot face eu ceva... 25 De la: luminita_dy 11 Septembrie 2009 16:22
buna! 11 De la: Barbie30_ 18 Aprilie 2011 08:47
dubii 6 De la: re_oana 3 Mai 2010 16:52
..nu stiu de fapt ce vrea! 23 De la: Micaell 3 Decembrie 2011 14:47
Cum as putea uita? 2 De la: mirelamira 12 Aprilie 2009 20:57