Setari Cookie-uri

Am ales sa nu mai sufar....si acum sufar si mai mult!

Cu ceva timp in urma am postat pe forum subiectul SA-L INTELEG SAU NU?,in care va intrebam daca sa mai accept sa raman cu barbatul pe care il iubesc ,desi mai exista cineva in viata lui de care nu se poate desparti,ii este greu sa-i spuna etc,etc....sau sa nu mai accept o asfel de relatie.
Ei bine ,sa va spun ce a urmat.....ne-am despartit,caci asa e corect,rational,moral......Ok! Dar cu sentimentele ,ce fac?Inimii mele,ce-i spun?
Am hotarat de comun acord sa ne despartim,ca sa nu sufar(caci si-a dat seama si el k situatia e aiurea,ma doare sa il impart ) ,ca sa nu ne certam ,ca sa nu mai existe discutii.El zice ca e o pauza,eu nu prea cred in pauze de genul asta.Nu mi-a promis nimic,ultima discutie s-a terminat sec,mi-a zis doar POATE ne mai auzim,POATE ne mai vedem.
Am mai vb de vreo doua ori la tel,mi-a zis ca ii e dor de mine,dar l-am simtit rece,nu mai e ca inainte.
Ce sa fac acum?mi-e dor de el,mi-e foarte dor.Il vreau inapoi!cum sa fac sa se intoarca la mine?Ce credeti,l-am pierdut pt totdeuna?Oare nu era mai bine sa-l inteleg?
Lauman
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:16
De la: Lauman, la data 2010-09-10 22:16:18 Cu ceva timp in urma am postat pe forum subiectul SA-L INTELEG SAU NU?,in care va intrebam daca sa mai accept sa raman cu barbatul pe care il iubesc ,desi mai exista cineva in viata lui de care nu se poate desparti,ii este greu sa-i spuna etc,etc....sau sa nu mai accept o asfel de relatie.
Ei bine ,sa va spun ce a urmat.....ne-am despartit,caci asa e corect,rational,moral......Ok! Dar cu sentimentele ,ce fac?Inimii mele,ce-i spun?
Am hotarat de comun acord sa ne despartim,ca sa nu sufar(caci si-a dat seama si el k situatia e aiurea,ma doare sa il impart ) ,ca sa nu ne certam ,ca sa nu mai existe discutii.El zice ca e o pauza,eu nu prea cred in pauze de genul asta.Nu mi-a promis nimic,ultima discutie s-a terminat sec,mi-a zis doar POATE ne mai auzim,POATE ne mai vedem.
Am mai vb de vreo doua ori la tel,mi-a zis ca ii e dor de mine,dar l-am simtit rece,nu mai e ca inainte.
Ce sa fac acum?mi-e dor de el,mi-e foarte dor.Il vreau inapoi!cum sa fac sa se intoarca la mine?Ce credeti,l-am pierdut pt totdeuna?Oare nu era mai bine sa-l inteleg?
pai cum poti sa mai stai cu el cand stii ca mai exista si alta femeie care il place si de care nu se poate desparti...?asta e o tiganie nu relatie,,,
kudika029282
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:19
Fata !! Ai ales foarte bine.Toti suferim primele zile,primele sapt,poate primele luni.Dar trebuie sa treci peste !! Iesi in oras ,iesi cu prieteni,distreaza-te si incearca sa cunosti pe alcineva,e cel mai bine !! Daca el era singur,nu avea pe alcineva merita !
kudika315664
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:25
"cum sa fac sa se intoarca la mine?Ce credeti,l-am pierdut pt totdeuna?Oare nu era mai bine sa-l inteleg?"

Mi se pare mie sau tie iti este dor de rolul de amanta?
sa-ti raspund la intrebari:
1.nu are cum sa se intoarca la tine ca nu a fost niciodata al tau
2.cred da,mai ai sanse de cate o babardeala ocazionala si cam atat(sorry)
3.e mai bine sa incerci sa te intelegi pe tine
Barbie30
Postat pe 10 Septembrie 2010 22:45
Dk stai numai in casa plangand cu gandu la el,nu-l vei uita niciodata,gaseste-ti pe altcineva ti-ar fi mai usor sa treci peste,la inceput e greu,dar sti u..timpul le rezolva pe toate,cat ai vrea sa-l mai intelegi,ai si u dreptul la viatza ta,vb cantecului''te trezesti k n-ai realizat nimic sa imbatranesti'' ,pan`la urma dk te iubea asa de mult te lua de nevasta si....PUNCT!
kudika318477
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:44
Doi haiduci urcau pe munte pana gasesc un trofeu (coarne de cerb) infipte intr-o stanca, si dedesubt scris: "Cerbul ce a detinut aceste coarne a fost ucis de Ioan ce Naprasnic in anul 260 inaintea erei noastre". Cei doi haiduci citesc, recitesc, si nu le vine sa creada. Ce e-n neregula legat de ceea ce vad?
KNIGHT_31
Postat pe 11 Septembrie 2010 01:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fotografii profesionale 2 De la: kyru 3 August 2010 12:49
semne ca vrea sa ne despartim? 21 De la: pickard 31 Iulie 2011 19:35
help! 46 De la: Lucia1971 30 Martie 2009 11:16
o asa zisa despartire 4 De la: nebuna94 11 Iulie 2009 23:30
de ce se poarta asa? 32 De la: kudika092976 12 Decembrie 2010 11:06