Setari Cookie-uri

Tupeul la romani ( loc de barfa si de injuraturi)

Chiar nu am inteles ce legatura are cu topicul!
Nu vreau sa fiu rau -dar cand scriem "creia" - il scriem (cuvantul) asa " creea".
E?!
Altceva...nuuuuu?
G_I_JOE
Postat pe 12 Februarie 2009 10:39
Observ ca putina lume are "tupeul" sa scrie despre tupeu!
Mai bine scriam despre corectitudine, si relatii normale, si omenie, si bun -simt siiiii....
G_I_JOE
Postat pe 12 Martie 2009 11:37
Tupeul poate fi si un lucru bun……vrei sa urci pe scara profesionala…….ai nevoie de tupeu ,curaj……..timiditatea nu te ajuta in ziua de azi…….dar sa fie un tupeu diplomat,cu bun-simt………nu cel agresiv ;
Ceea ce nu suport si ma dezgusta e tupeul barbatilor pe strada sau in public……. Cand vad o fata mai frumoasa ,incep sa se dea la ea……chiar daca ea ii ignora sau incearca sa le explice ,sa se opreasca(acum am scris frumos)……o intamplare ca aceasta am patit-o de curand……..un tip ma tot asalta cu complimente si cereri care mai de care ………i-am vb frumos,apoi tot mai agresiv….pana la urma a trebuit sa ii dau o geanta in cap sa se potoleasca……..ma intreb :oare dc fac asta barbatii ?
Stiu ,barbatul incearca dar pana cand ?…..pana e lovit cu ceva ca sa isi revina din starea euforica in care e……….
Tupeul din magazine de tot felul…..ingramadeala ca pe vremea lui ceasca……pe strada ……cu masina ,se baga ca animalele……..poate ca de aia sunt asa multe accidente…..
Tupeul in politica………te mint ….cred si ei ce spun…..si nu fac nimic……..
Tupeul e caracteristic la romani……….zic eu…..ca prea tupeista e lumea……..aici….
Nu cred ca tupeul e aplicat de persoanele inculte ……toti o facem,poate si eu…….dar depinde in ce masura si cum……sa fim tupeisti dar cu bun simt ,sa nu ajungem la vulgaritate………ca doar asa putem ajunge unde ne dorim…….
just_heaven
Postat pe 14 Aprilie 2009 09:46
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 18:20
De la: just_heaven, la data 2009-04-14 09:46:43Tupeul poate fi si un lucru bun……vrei sa urci pe scara profesionala…….ai nevoie de tupeu ,curaj……..timiditatea nu te ajuta in ziua de azi…….dar sa fie un tupeu diplomat,cu bun-simt………nu cel agresiv ;
Ceea ce nu suport si ma dezgusta e tupeul barbatilor pe strada sau in public……. Cand vad o fata mai frumoasa ,incep sa se dea la ea……chiar daca ea ii ignora sau incearca sa le explice ,sa se opreasca(acum am scris frumos)……o intamplare ca aceasta am patit-o de curand……..un tip ma tot asalta cu complimente si cereri care mai de care ………i-am vb frumos,apoi tot mai agresiv….pana la urma a trebuit sa ii dau o geanta in cap sa se potoleasca……..ma intreb :oare dc fac asta barbatii ?
Stiu ,barbatul incearca dar pana cand ?…..pana e lovit cu ceva ca sa isi revina din starea euforica in care e……….
Tupeul din magazine de tot felul…..ingramadeala ca pe vremea lui ceasca……pe strada ……cu masina ,se baga ca animalele……..poate ca de aia sunt asa multe accidente…..
Tupeul in politica………te mint ….cred si ei ce spun…..si nu fac nimic……..
Tupeul e caracteristic la romani……….zic eu…..ca prea tupeista e lumea……..aici….
Nu cred ca tupeul e aplicat de persoanele inculte ……toti o facem,poate si eu…….dar depinde in ce masura si cum……sa fim tupeisti dar cu bun simt ,sa nu ajungem la vulgaritate………ca doar asa putem ajunge unde ne dorim…….

Impresionant! aproape ca uitasem ca exista si "tupeu" pozitiv; Numa` ca el- parca- se numeste altfel ( sau- din ce-mi amintesc eu- tupeul este prin definitie un comportament vulgar si impulsiv- ) poate...determinare? Curaj? Hotarare? Mda....posibil sa ai si tu dreptate, nu mai stiu- ca nu-mi mai "arde" de joaca cu vorbele (observ ca altii au trecut pe "trebi" mai serioade- cum ar fi "metode de masturbare" - Si atunci- ce naiba caut eu cu topicul asta aici?
Stii bancul cu prostituata si prof-ul universitar? ( Proful ia loc- in avion langa o tipa impecabila; "Unde mergeti? La NY- Ah- eu doar pana la Amsterdam, am castigat o bursa de o luna la un Institut de studiul mecanicii matematice aplicate: EA: Eu ma duc sa aiu niste haine noi de pe Fifth Ave;
EL: Pai...nu cred ca mi-as fi permis vreodata...dar dvs ce lucrati? EA: pai fac sex oral; El, stupefiat: cuuummm? adica/...luati M....e?
Ea: auzi domnule- dumneata cat castigi?
El: Pai- salariu + bonusuri +bonuri de masa + compensatii...plus...daca am cate o colaborare la revista Universitatii...vreo 400 de euro;
EA: Ei vezi - dumneata iei i M-...e!!

Cat despre tupeul "rau" descris de tine mai jos constat urmatoarele:
a. Esti frumoasa;
b. ( nu-i din acelasi topic- da` unii-si mai dau seama...)- esti si desteapta!
c. Probabil nu esti blonda ( asta ca gluma!)
d, Esti conducator auto;
e. Esti ( posibil)- o atenta soferita ( si amabila- din moment ce altii se "baga ca animalele"
Sa mai continui analiza pe text?
Corolar: uneori vulgaritatea e buna - depinde doar de context;
G_I_JOE
Postat pe 26 Mai 2009 15:08
ma rusinai............dar mai spune ,nu te opri ...cum mai sunt?
just_heaven
Postat pe 26 Mai 2009 15:22
De la: just_heaven, la data 2009-05-26 15:22:30ma rusinai............dar mai spune ,nu te opri ...cum mai sunt?

Femeie, cum sa fii ( vezi topicul in care se discuta despre "cum ar trebui sa fie femeile" :-))!
Miaaaaauuu!
PS- by-the way- nu esti blonda?
G_I_JOE
Postat pe 26 Mai 2009 16:45
De la: G_I_JOE, la data 2009-05-26 16:45:39
De la: just_heaven, la data 2009-05-26 15:22:30ma rusinai............dar mai spune ,nu te opri ...cum mai sunt?

Femeie, cum sa fii ( vezi topicul in care se discuta despre "cum ar trebui sa fie femeile" :-))!
Miaaaaauuu!
PS- by-the way- nu esti blonda?


ce ai cu blondele?
just_heaven
Postat pe 26 Mai 2009 17:48
De la: just_heaven, la data 2009-05-26 17:48:29
De la: G_I_JOE, la data 2009-05-26 16:45:39
De la: just_heaven, la data 2009-05-26 15:22:30ma rusinai............dar mai spune ,nu te opri ...cum mai sunt?

Femeie, cum sa fii ( vezi topicul in care se discuta despre "cum ar trebui sa fie femeile" :-))!
Miaaaaauuu!
PS- by-the way- nu esti blonda?


ce ai cu blondele?

Cat de sincer vrei sa fiu?

trimite-mi "argumente" pe private si-ti raspund:
Aici e doar "loc de barfa" ( iar eu am destule si fara raspunsul la aceasta intrebare...
G_I_JOE
Postat pe 27 Mai 2009 16:41
barfa face parte din noi........nu cred ca exista nimeni care nu a barfit in oarecare masura......

just_heaven
Postat pe 28 Mai 2009 10:49
Pentru cine este interesat:

Emisiune Protv - Stai gratuit o saptamana la o pensiune!!!!

ProTv cauta persoane care doresc sa participe la o noua emisiune tv numita “Pensiunea”. Conceptul emisiunii este urmatorul: patru vedete se vor ocupa saptamanal de o pensiune din Zarnesti in locul administratorului pensiunii. Ele vor face tot ceea ce tine de admnistrarea pensiunii (curatenie, mancare etc.).

Cautam persoane care sa stea la pensiune timp de aproximativ o saptamana alaturi de alte patru familii si cele 4 vedete (cazare si masa gratuit). Se cauta persoane “fitzoase” care sa le puna in dificultate vedetele. Se cauta familii (cu copii, fara copii), cupluri sau prieteni.

Pentru participarea la preselectie va rog contactati reprezentatul ProTv:
Alexandra Ionescu (e-mail: alexandra.ionescu@mediavision.ro)
kudika030567
Postat pe 28 Mai 2009 17:15
De la: kudika030567, la data 2009-05-28 17:15:46Pentru cine este interesat:

Emisiune Protv - Stai gratuit o saptamana la o pensiune!!!!

ProTv cauta persoane care doresc sa participe la o noua emisiune tv numita “Pensiunea”. Conceptul emisiunii este urmatorul: patru vedete se vor ocupa saptamanal de o pensiune din Zarnesti in locul administratorului pensiunii. Ele vor face tot ceea ce tine de admnistrarea pensiunii (curatenie, mancare etc.).

Cautam persoane care sa stea la pensiune timp de aproximativ o saptamana alaturi de alte patru familii si cele 4 vedete (cazare si masa gratuit). Se cauta persoane “fitzoase” care sa le puna in dificultate vedetele. Se cauta familii (cu copii, fara copii), cupluri sau prieteni.

Pentru participarea la preselectie va rog contactati reprezentatul ProTv:
Alexandra Ionescu (e-mail: alexandra.ionescu@mediavision.ro)


deja te intreci cu gluma! ai deschis un topic...gata!
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 17:23
De la: kudika030567, la data 2009-05-28 17:15:46Pentru cine este interesat:

Emisiune Protv - Stai gratuit o saptamana la o pensiune!!!!

ProTv cauta persoane care doresc sa participe la o noua emisiune tv numita “Pensiunea”. Conceptul emisiunii este urmatorul: patru vedete se vor ocupa saptamanal de o pensiune din Zarnesti in locul administratorului pensiunii. Ele vor face tot ceea ce tine de admnistrarea pensiunii (curatenie, mancare etc.).

Cautam persoane care sa stea la pensiune timp de aproximativ o saptamana alaturi de alte patru familii si cele 4 vedete (cazare si masa gratuit). Se cauta persoane “fitzoase” care sa le puna in dificultate vedetele. Se cauta familii (cu copii, fara copii), cupluri sau prieteni.

Pentru participarea la preselectie va rog contactati reprezentatul ProTv:
Alexandra Ionescu (e-mail: alexandra.ionescu@mediavision.ro)


Dragutzo: "persoanele fitzoase:" cum le spui tu- nu au ce cauta la pensiune; Ai /aveti grave probleme de intelegere a termenilor ( chiar si astia golanesti va dau de furca) ;
Ce dumnezeu faceti voi la televiziunile astea..acolo?
Ati trecut Bacalaureatul? Ca nu mi se pare...
Si daca "vedetele" sunt semidoctii aia pe care-i vad ( din cand in cand- accidental) la TV- atunci...sa ne ingramadim - copii- ca-i rost de mancare gratuita si dormit cu famelia- la pensiuneEEEEEE!!!!
G_I_JOE
Postat pe 1 Iunie 2009 10:00
.as prefera sa fie mai mult bun simt. dar bunul simt sa cuprinda si o sinceritate mai mare sa spunem ...ca una totala e cam imposibila....dar ................uneori , unii mint prea mult ca sa-si atinga scopul .
morticia_adams
Postat pe 18 Iunie 2009 20:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
soare si nisip 26 De la: Cassey 13 Mai 2009 18:07
bucuresti - cartierul militari 3 De la: keracunan_hati 11 Septembrie 2009 03:17
salut, am nevoie de toate parerile voastre :) 13 De la: geo_x 9 Iunie 2009 12:50
AMSTERDAM 18 De la: MaraDonna 1 Octombrie 2009 23:38
Antalya 1 De la: baby00 6 Iulie 2009 16:42