Setari Cookie-uri

si baietii plang cate-odata

De la: ella_c, la data 2009-02-04 21:39:47[esti prietenul meu...nu vreau sa te supar,dar difera de la persoana la persoana si de la caz la caz.



Pai ce am zis eu altceva? fiecare procedeaza dupa cum il duce capul! Daca iei decizia corecta iti va fi bine... daca nu, atunci degeaba te mai plangi mai incolo
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 21:44
Mda!
Stiu exact despre ce vorbesti!
Sincer, m-a miscat profund povestea ta!
Numai cine nu trece prin asa ceva, nu intelege!
Nu ai ce sa faci! Sincer, iti spun... !
Iti vine sa o parasesti, ca apoi sa iti dai seama ca nu poti trai fara ea... Ii gasesti fel si fel de scuze... cum se si vede, de altfel, si mai sus ....
Ai sa sfarsesti incercand sa intelegi.. Asta pentru ca o iubesti.. Si pentru ca la varsta asta exista o maturitate. Iar iubirea la maturitate e cu totul altfel...
Eu cred ca ar fi bine pentru tine in primul rand, sa ii acorzi o a doua sansa. Asa, tie iti va fi mai usor, in primul rand, iar timpul le va lamuri pe toate. Si indiferent ce se va intampla, nu ai ce pierde! Ce a fost de pierdut, deja s-a piedut. Asta ai sa constati tu mai tarziu. Indiferent daca veti mai fi sau nu impreuna peste timp, vei concluziona ca nu ai facut nimic gresit ca ai continuat. Toate astea le spun din perspectiva mea... ca femeie. Sper ca orgoliul barbatesc sa te faca totusi sa faci alegerea cea mai buna pentru tine. Nu te impiedica de el. Nu merita!
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 21:45
De la: metal, la data 2009-02-04 21:44:17
De la: ella_c, la data 2009-02-04 21:39:47[esti prietenul meu...nu vreau sa te supar,dar difera de la persoana la persoana si de la caz la caz.



Pai ce am zis eu altceva? fiecare procedeaza dupa cum il duce capul! Daca iei decizia corecta iti va fi bine... daca nu, atunci degeaba te mai plangi mai incolo


Eu am luat o decizie corecta ,dar nu imi e bine!!Poate pe termen lung...
Ar trebui sa deschidem noi doi un topic...ca avem ce vorbi!
ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 21:50
Si ca un raspuns la celelalte comentarii..
Nu o poti lua de la zero. Oricat ai incerca. Exista un "bagaj". Si nu poti face abstractie de el oricat ai incerca.
Iar despre "placerea" de a sta pe net, conversand cu alte persoane, in ideea de a intelege... ce a gasit si facut ea... iar nu cred ca este valabila...
Nu prea iti mai arde de "net" in momentul in care ai o realatie serioasa, cu un om pe care sustii ca il iubesti.. Daca chiar il iubesti.... si nu este numai o amagire...Cel putin eu asa vad lucrurile...
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 21:53
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 21:53:34Si ca un raspuns la celelalte comentarii..
Nu o poti lua de la zero. Oricat ai incerca. Exista un "bagaj". Si nu poti face abstractie de el oricat ai incerca.
Iar despre "placerea" de a sta pe net, conversand cu alte persoane, in ideea de a intelege... ce a gasit si facut ea... iar nu cred ca este valabila...
Nu prea iti mai arde de "net" in momentul in care ai o realatie serioasa, cu un om pe care sustii ca il iubesti.. Daca chiar il iubesti.... si nu este numai o amagire...Cel putin eu asa vad lucrurile...


le vezi bine.
ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 22:02
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 21:53:34Nu prea iti mai arde de "net" in momentul in care ai o realatie serioasa, cu un om pe care sustii ca il iubesti.. Daca chiar il iubesti.... si nu este numai o amagire...Cel putin eu asa vad lucrurile...


Adica cei care stau pe net nu au relatii serioase? nu prea iubesc? cam asta reiese din textul tau
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 22:05
Iertarea este calitatea celor puternici. Cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte. (Mohandas Gandhi)
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 22:06
Da "Metal"
Cei care stau pe net si cauta fel si fel de relatii, ori nu ii iubesc pe cei de acasa... ori nu ii iubesc, pe cei de acasa... Daca esti angajat intr-o relatie, si iti iubesti partenerul, mai stai pe net si cauti? Ce?
Clar?
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 22:08
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 22:06:31Iertarea este calitatea celor puternici. Cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte. (Mohandas Gandhi)


Cu completarea: iertarea difera de la persoana la persoana si de la caz la caz.

Nu se poate ierta absolut orice! (metal)
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 22:10
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 22:08:40Da "Metal"
Cei care stau pe net si cauta fel si fel de relatii, ori nu ii iubesc pe cei de acasa... ori nu ii iubesc, pe cei de acasa... Daca esti angajat intr-o relatie, si iti iubesti partenerul, mai stai pe net si cauti? Ce?
Clar?


Pai pe aici sunt o gramada de oameni care au relatii si intra doar pentru a iesi din normalul de acasa, conversatii si nimic mai mult. Nu inseamna ca sunt in cautare de ceva si nu cred ca fac rau cuiva
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 22:13
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 22:08:40Da "Metal"
Cei care stau pe net si cauta fel si fel de relatii, ori nu ii iubesc pe cei de acasa... ori nu ii iubesc, pe cei de acasa... Daca esti angajat intr-o relatie, si iti iubesti partenerul, mai stai pe net si cauti? Ce?
Clar?



si daca nu esti angajat in nicio relatie?Am intrat pe kudika sa ma uit la ..rochite...nici nu mai stiu la ce....crezi ca toata lumea cauta sa se cupleze aici?
In cazul in care partenerul te iubeste si te mai tine si ocupata nu mai poti intra,evident.

ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 22:14
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:18
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:18
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:18
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:18
te rog, da sfoara in tzara dupa grupa AB pozitiv...daca cineva e dispus sa doneze...ptr o fetitza cu leucemnie...e la fundeni, are 9 ani...si pana la operatie face transf zilnice ...altfel moare ID: nico_popac makr da mai departe k nu te doaRE mana{....nu ai inima dak nul trimiti....scz de mass nu prea dau



acest mesaj a ajuns la mine de la un prieten foarte bun.

va rog frumos daca nu cer prea mult sa postati acest mesaj pe tot forumul ,la cat mmai multe topicuri.


multumesc anticipat.
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 4 Februarie 2009 22:18
M-am referit strict la subiectul topicului...
Nu o luati personal...
Daca esti angajat, cum am spus, intr-o relatie, si iti iubesti partenerul, mai iesi cu "fosti"?
Iti mai arde sa legi relatii de "prietenie"pe net? Sa trimiti fotografii?
La asta m-am referit!
Va simtiti cu musca pe caciula?

miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 22:20
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 22:20:11M-am referit strict la subiectul topicului...
Nu o luati personal...
Daca esti angajat, cum am spus, intr-o relatie, si iti iubesti partenerul, mai iesi cu "fosti"?
Iti mai arde sa legi relatii de "prietenie"pe net? Sa trimiti fotografii?
La asta m-am referit!
Va simtiti cu musca pe caciula?



Stai linistita, nu o luam personal pentru ca raspunsurile erau generale si nu personale

Fiind iarna nu simt nici o musca prin zona, pe la tine?

metal
Postat pe 4 Februarie 2009 22:26
De la: metal, la data 2009-02-04 22:26:43
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 22:20:11M-am referit strict la subiectul topicului...
Nu o luati personal...
Daca esti angajat, cum am spus, intr-o relatie, si iti iubesti partenerul, mai iesi cu "fosti"?
Iti mai arde sa legi relatii de "prietenie"pe net? Sa trimiti fotografii?
La asta m-am referit!
Va simtiti cu musca pe caciula?



Stai linistita, nu o luam personal pentru ca raspunsurile erau generale si nu personale

Fiind iarna nu simt nici o musca prin zona, pe la tine?



Metal...cred ca ne-a prins! Si eu care credeam ca suntem discreti!
Muste nu am...dar am catel!E bun?
ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 22:32
Am si eu catel!!!
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 22:34
Catei? atunci se schimba problema aveti purici?
metal
Postat pe 4 Februarie 2009 22:39
De la: metal, la data 2009-02-04 22:39:47Catei? atunci se schimba problema aveti purici?


nu-mi spune ca esti alergic!!te sperii tu de o biata capusa??
ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 22:45
Daa! Pe creier!
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 22:45
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 22:20:11M-am referit strict la subiectul topicului...
Nu o luati personal...
Daca esti angajat, cum am spus, intr-o relatie, si iti iubesti partenerul, mai iesi cu "fosti"?
Iti mai arde sa legi relatii de "prietenie"pe net? Sa trimiti fotografii?
La asta m-am referit!
Va simtiti cu musca pe caciula?



Multumesc pentru gandurile bune! Ei bine, asta a facut ea: a continuat sa stea pe net timp de 9 luni, timp in care ne faceam tot felul de declaratii, ii intalneam mama, ne iubeam! Cu adevarat, asa simteam, pe bune! Cum poate o femeie indragostita asa ceva? Sufera de dubla personalitate, sau e pur si simplu o harjoneala prosteasca! Da-l incolo de internet! Chiar a ajuns sa ne tina loc de ORICE!

Cat priveste intoarcerea la fostul iubit, asta a fost crancen rau de tot "to check my feelings" Doamne, cum a putut sa ma raneasca, e cumplit, pe cuvantul meu! De ce a mintit, de ce nu a considerat nici macar un moment, sa incerce sa spuna adevarul, cu totii gresim!

Asa cum spui, nu mai suntem copiii! Avem un trecut, venim cu el in orice relatie! Si ceea ce ma doboara este de unde stiu ce, ce certitudine am ca nu se va mai intampla, ca se cuminteste? Sa o cred pe cuvant?
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 22:47
Ce cred eu!
Daca te iubeste cu adevarat, asa cum sustine, se va cuminti...
Poate ca acum si-a dat seama de asta... Fiind la un pas de a te pierde! E posibil si asta...
Singura ta solutie este sa continui... Eu asa cred, cum am spus si mai sus... Indiferent de consecinte...
Daca se va intampla iarasi... ti-am spus... ce a fost de pierdut.. oricum s-a pierdut.. Asta ai sa o constati tu in timp... Adica nu iti va mai pasa atat de mult ca acum... Durerea nu va mai fi atat de mare...Acum simti doar durerea din suflet si disperarea... Si intrebarile, curiozitatea, te macina...
O sa treaca...
Comunicati cat puteti... Da-i sansa sa se explice...
O sa fie mai usor..
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 22:58
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 22:58:15Ce cred eu!
Daca te iubeste cu adevarat, asa cum sustine, se va cuminti...


Si daca nu se cuminteste sa iti aduci aminte:

Iertarea este calitatea celor puternici. Cei slabi nu vor putea niciodata sa ierte. (Mohandas Gandhi)

metal
Postat pe 4 Februarie 2009 23:01
mie imi pare ca o iubesti de-adevaratelea, deci ar fi pacat sa o alungi.
ce se poate intampla? sa constati ca nu te iubeste si isi continua peripluurile virtuale, asta e , se intampla.
dar daca te iubeste? si chat-urile incriminate chiar sunt o joaca la care i-a fost greu sa renunte fiindca tineau loc de apropierea fizica de care distanta dintre voi o privau?
cat priveste neamtul, femeile vor "closure" de obicei.
raspunsul la dilema ta e la tine.
googoodoll
Postat pe 4 Februarie 2009 23:03
Problema cea mai grava stii care este de fapt....? Ca totul va parea o minciuna... chiar daca va fi foarte adevarat... Si iti va fi greu sa crezi orice iti va spune! Nu poti decat sa te convingi singur de anumite lucruri!
miezdenoapte
Postat pe 4 Februarie 2009 23:05
De la: miezdenoapte, la data 2009-02-04 23:05:09Problema cea mai grava stii care este de fapt....? Ca totul va parea o minciuna... chiar daca va fi foarte adevarat... Si iti va fi greu sa crezi orice iti va spune! Nu poti decat sa te convingi singur de anumite lucruri!


Ei asta nu stiu, cum sa ma conving sigur? In 9 luni n-am avut nici cea mai mica urma de suspiciune, am crezut ca e super totul, pentru ca totul mergea ca pe roate ! Si repet, nu sunt un pustan de 16 ani! Doamne iarta-ma, cat de fatarnica sa fii, cat de bine sa joci un rol dublu, si zau, de ce, ce-am facut rau? De unde nesiguranta invocata?

A suferit enorm in trecut, dar a si trait viata la maximum (credeti-ma) dupa divort! Si pe cuvant ca vreau, ce e in mintea unei femei care face asa ceva?

"Girls just wanna have fun!"??
Praetextatus
Postat pe 4 Februarie 2009 23:13

Multumesc pentru gandurile bune! Ei bine, asta a facut ea: a continuat sa stea pe net timp de 9 luni, timp in care ne faceam tot felul de declaratii, ii intalneam mama, ne iubeam! Cu adevarat, asa simteam, pe bune! Cum poate o femeie indragostita asa ceva? Sufera de dubla personalitate, sau e pur si simplu o harjoneala prosteasca! Da-l incolo de internet! Chiar a ajuns sa ne tina loc de ORICE!

Cat priveste intoarcerea la fostul iubit, asta a fost crancen rau de tot "to check my feelings" Doamne, cum a putut sa ma raneasca, e cumplit, pe cuvantul meu! De ce a mintit, de ce nu a considerat nici macar un moment, sa incerce sa spuna adevarul, cu totii gresim!

Asa cum spui, nu mai suntem copiii! Avem un trecut, venim cu el in orice relatie! Si ceea ce ma doboara este de unde stiu ce, ce certitudine am ca nu se va mai intampla, ca se cuminteste? Sa o cred pe cuvant?[/quote

hai sa-mi dau si eu cu parerea ca am fost prima care am stat la dat cu pietre!
Nu ai nici o certitudine ca nu o sa mai faca...Dar de ce despici firul in 4?

Tu iti asumi acest risc,o ierti .Daca o sa calce iar pe bec o sa te piarda...si e pierderea ei!!!
Nu poti decat sa speri ca va fi cuminte .La cat de mult o iubesti....











ella_c
Postat pe 4 Februarie 2009 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am fost mintit prea mult 5 De la: cuba_libre 1 Octombrie 2013 18:55
Orientare sexuala cu peripetii 69 De la: Myn_Barbieru_1 27 Ianuarie 2014 10:33
prietenul meu vorbeste tot tipul cu fosta 22 De la: kudika_993705 30 Septembrie 2015 00:47
pareri/solutii 4 De la: Red_Line_1 31 August 2016 15:10
Posesivitate sau obsesie 35 De la: pupaciosul 30 Septembrie 2012 15:53