Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre relatii cu barbati insurati?

de cateva luni am o rel cu un barbat insurat ,mentionez ca il cunosc de un an jumate din prima clipa cand l-am vazut m-am indragostit de el stiind ca este insurat si are un copil.la inceput relatia noastra a fost de amicitie deoarece aveam un prieten de 4 ani,de care ulterior m-am despartit.dupa despartirea de el relatia mea cu el (cel insurat) a devenit mult mai stransa,,,,ne intanleam cel putin de 2 ori pe saptamana,ne era dor unul de altul vorbeam cate 2 ore la telefon plus mesaje interminabile.in februarie am fost la munte cateva zile,in care ne-am simtit bine,,,,am inceput sa tin la el chiar daca inainte nu imi puteam inchipui ca as putea sa tin la un barbat insurat ,eu nu eram de acord cu femeile care se bag in relatii.dar uite niciodata sa nu spui niciodata.....se comporta cu bien extraordinar de frumos....plus ca are mai multa experienta la pat decat fostul.nu stiu ce sa fac,,,,,stiu ca relatia asta nu este de viitor dar nici sa ma despart de el nu cred ca as putea...cel putin nu momentan...daca era genul de barbat care doreste doar sex poate ca puteam,dar avand in vedere ca el vine cu ideeile unde sa mergem cand este liber,este grijuliu cu mine,este iubitor in fiecare zi imi spuen ca ma iubeste ,,,,la un moment dat mi-a zis k atunci cand cred,ca relatia nu mai poate continua sa'i spun.i-am zis odata in gluma ca vreau sa ne despartim ca are familie si nu vreau sa imi cladesc fericirea pe suferinta altora si ca ar fi mai bien sa o terminam,a inceput sa imi spuna ca ce familie are ?...ca tot ce si-a propus a realizat.mentionez ca am 23 de ani si el 42 ...il iubesc asa cum este ,,,,Nu stiu ce sa fac pe viitor cum as putea sa ma ''racesc'' de el deoarece stiu ca rel nu poate fii de viitor chiar daca imi doresc asta....un sfat ...daca nu cer prea mult.....multumesc anticipat
kudika148416
Postat pe 19 Martie 2010 23:01
Uh, sex pervers cu un nene insurat care ti-ar putea fi tata!
Kathara
Postat pe 19 Martie 2010 23:19
pffff
ce va mai mananca!!!!
blaa
Postat pe 19 Martie 2010 23:36
Lasa ca se raceste el de tine dupa ce termina sa te foloseasca dupa bunul lui plac.

Postat pe 20 Martie 2010 11:31
De la: kudika148416, la data 2010-03-19 23:01:14de cateva luni am o rel cu un barbat insurat ,mentionez ca il cunosc de un an jumate din prima clipa cand l-am vazut m-am indragostit de el stiind ca este insurat si are un copil.la inceput relatia noastra a fost de amicitie deoarece aveam un prieten de 4 ani,de care ulterior m-am despartit.dupa despartirea de el relatia mea cu el (cel insurat) a devenit mult mai stransa,,,,ne intanleam cel putin de 2 ori pe saptamana,ne era dor unul de altul vorbeam cate 2 ore la telefon plus mesaje interminabile.in februarie am fost la munte cateva zile,in care ne-am simtit bine,,,,am inceput sa tin la el chiar daca inainte nu imi puteam inchipui ca as putea sa tin la un barbat insurat ,eu nu eram de acord cu femeile care se bag in relatii.dar uite niciodata sa nu spui niciodata.....se comporta cu bien extraordinar de frumos....plus ca are mai multa experienta la pat decat fostul.nu stiu ce sa fac,,,,,stiu ca relatia asta nu este de viitor dar nici sa ma despart de el nu cred ca as putea...cel putin nu momentan...daca era genul de barbat care doreste doar sex poate ca puteam,dar avand in vedere ca el vine cu ideeile unde sa mergem cand este liber,este grijuliu cu mine,este iubitor in fiecare zi imi spuen ca ma iubeste ,,,,la un moment dat mi-a zis k atunci cand cred,ca relatia nu mai poate continua sa'i spun.i-am zis odata in gluma ca vreau sa ne despartim ca are familie si nu vreau sa imi cladesc fericirea pe suferinta altora si ca ar fi mai bien sa o terminam,a inceput sa imi spuna ca ce familie are ?...ca tot ce si-a propus a realizat.mentionez ca am 23 de ani si el 42 ...il iubesc asa cum este ,,,,Nu stiu ce sa fac pe viitor cum as putea sa ma ''racesc'' de el deoarece stiu ca rel nu poate fii de viitor chiar daca imi doresc asta....un sfat ...daca nu cer prea mult.....multumesc anticipat


propune-i sa treaca la islam....si atunci totul va fi perfect..... ....si o sa mai fie loc pt inca 2 ca tine !!!
mahy33
Postat pe 20 Martie 2010 12:09
cand citesc topicuri de acest gen ma gandesc la un singur lucru, sa ajungi si tu in postura nevestei inselate, sa vezi atunci ce bine iti va fii!
Apropos, chiar crezi ca nenea asta la 42 de ani vrea de la tine altceva decat sex? Think again!
miss_darine
Postat pe 20 Martie 2010 15:27
"aaa, eu niciodata nu ma gandeam sa stric o familie sau sa am o rel cu un barbat insurat, dar daca a fost vb sa merg la munte pe gratis, m-am indragostit de schemele lui de barbat matur"

am o parere f proasta despre relatii cu barbati insurati, fie ei si de 25
Boca
Postat pe 20 Martie 2010 17:11
Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....
kudika148416
Postat pe 20 Martie 2010 22:29
De la: kudika148416, la data 2010-03-20 22:29:40Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....


poate asteptai felicitari ?!?!.... ce asteptai sa ti se spuna ?? sa ai rabdare , ca totul va fi asa cum iti doresti.....ca daca tu nu poti sa renunti ( inca ) , el isi va parasi caminul , sotia si copilul pt tine , amanta cu 20 de ani mai tanara ca el ??
daca era nefericit si vroia sa divorteze putea s-o faca pana sa incepeti voi relatia ....sau o va face chiar daca tu-i spui ca nu poti sa mai continui .
Citeste printre randuri , sfatul pe care l-ai primit a fost sa-ti bagi mintile in cap si sa pui punct . Dar cand spui NU , asa sa fie !!!
mahy33
Postat pe 20 Martie 2010 23:58
Eu, in cazurile de adulter, nu consider amanta vinovata(sau poate doar putin). Totusi cind un barbat inseala, inseamna ca nu a gasit in familie ceea ce-i ofera amanta. Or, ea (amanta) e libera si nu a jurat nimanui iubire pina la moarte in fata Domnului, pe cind el...
Inga77
Postat pe 21 Martie 2010 02:45
Inca una ? Pff, cred ca ar trebui o sectiune speciala pentru voi, fiintele oropsite de societatea care nu va intelege iubirea.
anissya
Postat pe 21 Martie 2010 15:54
Ce parere sa avem despre relatii cu barbati insurati?Sincer nu o parere buna si stiu ce vb am fost an situatia asta nu reprezinti nimic pt amant doar ca esti dinsponibila mereu si o a 5 roata la caruta.Momentele speciale le petrece cu sotia si copilul tie ati ramane sa astepti cand are domnul chef de tine.
ines34
Postat pe 22 Martie 2010 03:03
De la: kudika148416, la data 2010-03-19 23:01:14de cateva luni am o rel cu un barbat insurat este iubitor in fiecare zi imi spuen ca ma iubeste


ooo daaaaa si o sa te mai iubeasca de fiecare data cand o sa fii disponibila!
plus ca nu il costa prea mult sa te prosteasca verbal!


De la: kudika148416, la data 2010-03-19 23:01:14la un moment dat mi-a zis k atunci cand cred,ca relatia nu mai poate continua sa'i spun


da...frumos...si adevarat..pacat ca nu te-ai si prins!
one_size
Postat pe 22 Martie 2010 12:26
De la: kudika148416, la data 2010-03-20 22:29:40Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....


ai si platit??????????????
Doamneeeeeee
_curly
Postat pe 22 Martie 2010 13:29
De la: _curly, la data 2010-03-22 13:29:11
De la: kudika148416, la data 2010-03-20 22:29:40Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....


ai si platit??????????????
Doamneeeeeee

mãcar atât sa fi fãcut și amantu' ei drag, nu?
iacinta
Postat pe 22 Martie 2010 16:33
De la: iacinta, la data 2010-03-22 16:33:37
De la: _curly, la data 2010-03-22 13:29:11
De la: kudika148416, la data 2010-03-20 22:29:40Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....


ai si platit??????????????
Doamneeeeeee

mãcar atât sa fi fãcut și amantu' ei drag, nu?


nu ai intzeles....EA a platit...............

stii cum e intrebarea asta "ce parere aveti despre relatii cu barbati insurati?"
exact cum ai pune intrebarea"ce parere avetzi despre porcul care mananca rahat?"
ah,trebuia sa pun la plural si porcu si rahatul
_curly
Postat pe 22 Martie 2010 16:37
De la: _curly, la data 2010-03-22 16:37:01
De la: iacinta, la data 2010-03-22 16:33:37
De la: _curly, la data 2010-03-22 13:29:11
De la: kudika148416, la data 2010-03-20 22:29:40Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....


ai si platit??????????????
Doamneeeeeee

mãcar atât sa fi fãcut și amantu' ei drag, nu?


nu ai intzeles....EA a platit...............

stii cum e intrebarea asta "ce parere aveti despre relatii cu barbati insurati?"
exact cum ai pune intrebarea"ce parere avetzi despre porcul care mananca rahat?"
ah,trebuia sa pun la plural si porcu si rahatul

pai am înțeles bine...eu ziceam ca mãcar atâta ar fi putut sa facã sa plãteascã pentru tot, dacã tot are amanta in dotare
ehh...încã o ființã neînțeleasã in amarul ei
iacinta
Postat pe 22 Martie 2010 18:47
eeeeeeeeeeeeeeeei! Oropsito, mi-am spus doar parerea, fara sa jignesc pe nimeni,nu? Si inca ceva, eu nu am fost niciodata pe postura de amanta si nici n-o sa fiu, nu e asta ceea ce-mi doresc, am un bebelus minunat si un sot iubitor. Am vrut doar sa raspund fetei care a cerut un sfat sau o perere noua, celora de forum, atit.
Inga77
Postat pe 23 Martie 2010 20:10
De la: kudika148416, la data 2010-03-20 22:29:40Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....


fata, iarta-mi franchetea, care probabil, te va dezarma... dar esti proasta, proasta rau; mi-e rusine ca esti femeie ca si mine.

hai sa-ti explic de ce esti atat de proasta:

-stai cu un barbat insurat, care in mod normal daca ar vrea sa se simta bine, extraconjugal, trebuie sa se duca sa plateasca, pentru ca marea majoritate a femeilor cere (disponibilitate, atentie sau daca nu, macar avantaje materiale... ceea ce mi se pare chiar drept); doar ca el e destept, adica nu destept, el e TATAL lor, al perversilor; daca l-as intalni vreodata, i-as pupa mana in semn de profund respect, pentru ca in loc sa se duca sa decarteze bani la saloanele de masaj, gaseste gaste proaste ca tine carora le vorbeste de dragoste, iar ele cad pe spate si ii platesc chiar si evadarile la munte... bravo lui!

-2. ti-a spus clar ca nu are niciun gand cu tine (vezi partea in care zici ca ti-a spus ca atunci cand vrei sa va despartiti,sa-l anunti)

ideea generala ca atata timp cat vor exista femei fraiere ca tine, ne va fi dat, noua celorlalte, care nu suntem ca tine, sa ne dam seama cat suntem de smechere si de adevarate.

maria_ioana_08
Postat pe 23 Martie 2010 20:12
De la: maria_ioana_08, la data 2010-03-23 20:12:18
De la: kudika148416, la data 2010-03-20 22:29:40Nu este vorba ca am fost la munte pe gratis.....eu am platit tot....nu sunt genul materialista din contra imi place sa fac cadouri ....eu am vrut un sfat nu replici ironice.....


fata, iarta-mi franchetea, care probabil, te va dezarma... dar esti proasta, proasta rau; mi-e rusine ca esti femeie ca si mine.

hai sa-ti explic de ce esti atat de proasta:

-stai cu un barbat insurat, care in mod normal daca ar vrea sa se simta bine, extraconjugal, trebuie sa se duca sa plateasca, pentru ca marea majoritate a femeilor cere (disponibilitate, atentie sau daca nu, macar avantaje materiale... ceea ce mi se pare chiar drept); doar ca el e destept, adica nu destept, el e TATAL lor, al perversilor; daca l-as intalni vreodata, i-as pupa mana in semn de profund respect, pentru ca in loc sa se duca sa decarteze bani la saloanele de masaj, gaseste gaste proaste ca tine carora le vorbeste de dragoste, iar ele cad pe spate si ii platesc chiar si evadarile la munte... bravo lui!

-2. ti-a spus clar ca nu are niciun gand cu tine (vezi partea in care zici ca ti-a spus ca atunci cand vrei sa va despartiti,sa-l anunti)

ideea generala ca atata timp cat vor exista femei fraiere ca tine, ne va fi dat, noua celorlalte, care nu suntem ca tine, sa ne dam seama cat suntem de smechere si de adevarate.


prea tare
iacinta
Postat pe 24 Martie 2010 16:25
naspa moment....................ok, te inteleg, sa stii, doar tu stii ce e in capul si sufletul tau................ sfaturi? nu sunt in masura!

insa dc ai platit tu?? sincer? ok, tii la el, nu vrei sa-i faci paguba..............dar dc nu nemteste??
GURI_1981
Postat pe 29 Martie 2010 19:38
ok..cateva vorbe sa zic si eu. daca ai si platit tu totul...si te agiti...poate ca tii la el..ma gandesc si eu asa...sau poate doar ti se pare. urat faptul ca desi stii k are nevasta si toate cele..te-ai bagat,ar trebui sa te gandesti cum ti-ar fi in locul nevestei.tipul nu pare sa tina absolut deloc la tine,pare sa te foloseasca...asa ca mai bine te gandesti bine si-l lasi acum cat inca nu esti moarta dupa el. de nevasta nu cred k-o sa divorteze...si oricum daca va divorta..si se va casatori cu tine...te va insela si pe tine...bla bla..nu mai are rost sa-ti explic..gandeste-te obiectiv si vezi ce faci k situatia e imputita rau...
sakura_7777777
Postat pe 30 Martie 2010 00:40
vrea si femeia un raspuns si voi sariti ca arsele!
doamne cita corectitudine?!
voi nu ati inselat niciodata,macar cu gindul?
ciri
Postat pe 30 Martie 2010 00:59
Draga mea...tu nu vrei un sfat din moment ce zici ca stii ca nu e bine dar ca nu poti sa te desparti de el momentan... :) Insa pot sa-ti spun ceva despre iubire....intr-o dragoste adevarata nu esti niciodata pe locul doi....Daca el te-ar iubi cu adevarat si ar fii un barbat hotarat la 42 de ani ar fii sincer cu sotia sa, ar accepta consecintele si ar incerca sa fie responsabil de faptele sale. Pe de alta parte, nici tu nu esti o femeie care stie ce vrea....ceea ce face relatia asta un fel de delasare in care amandoi contati pe soarta sa va aduca undeva candva...poate intr-un an poate in zece...cineva va face ceva in privinta acestui lucru insa el atunci va fii TOT insurat cu un copil mare si o sotie care ii poarta numele si care are toate drepturile, iar tu vei fii o femeie la 33 de ani fara...si fara...si fara....
Decizia e a ta...si soarta asta pana la urma e in mainile tale...tu alegi...
avatar21
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:22
Trebuie sa intelegi ca barbatii vin de pe marte iar femeile de pe venus !! Ei pot foarte bine sa desparta sexul de sentimente ...si inca foarte bine !! fara nici un fel de remuscare !! Unii pot avea chiar si viata dubla ..!!! Acest domn poate avea fantezia fetelor tinere sau prea monotonie in dormitor !! dar in acelasi timp nu cred ca ar renunta vreodata la sotie ...la confortul lui sau mai bine spus siguranta de acasa !
Cauta-ti un baiat de varstra apropriata cu care poti sa ai aceleasi trairi emotii ..pentru ca, chiar daca vei ramane cu acest domn ,mai tarziu cu siguranta daca nu ganditi la fel vrajea dragostei va disparea !!
Anii tineretii nu se mai intorc si tu meriti sa ai acelasi trairii ca orice fata normala !
kudika161928
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:41
De la: kudika148416, la data 2010-03-19 23:01:14 am 23 de ani si el 42 ...il iubesc asa cum este ,,,,Nu stiu ce sa fac pe viitor cum as putea sa ma ''racesc'' de el deoarece stiu ca rel nu poate fii de viitor chiar daca imi doresc asta....un sfat ...daca nu cer prea mult.....multumesc anticipat


Cred ca in juma' de an deja o sa ai pe altcineva ! Este prea batran pentru tine ...Si o sa realizezi singura asta .Iar faptul ca nu stati impreuna lungeste "perioada" relatiei .
E firesc sa fie atent , grijuliu ...protector.Asa se poarta un tata cu copilul lui...
Nu o sa te "racesti" ca iti spune x sau y de pe forum ...Probabil cand vei incepe sa-i impui una sau alta o sa-si caute alta prospatura care sa nu-i tulbure apele...


ella_c
Postat pe 6 Aprilie 2010 10:59
cand roata se va intoarce si vei fii inselata de sotz sa nu vii aici sa te plangi.daca oamenii ar reusii sa se puna in locul celuilalt macar pentru o clipa pentru a simtii toate trairile prin care trece un om inselat,s-ar gandii de doua ori inainte sa faca ceva gresit.
razz
Postat pe 6 Aprilie 2010 15:58
De la: ines34, la data 2010-03-22 03:03:15 Ce parere sa avem despre relatii cu barbati insurati?Sincer nu o parere buna si stiu ce vb am fost an situatia asta nu reprezinti nimic pt amant doar ca esti dinsponibila mereu si o a 5 roata la caruta.Momentele speciale le petrece cu sotia si copilul tie ati ramane sa astepti cand are domnul chef de tine.

exact...chiar daca iti spune ca ea nu mai reprezinta nimic pt el si ca sta din obisnuinta,nu'l vezi sa faca ceva in privinta asta...iar tu astepti si n'ai voie sa ai pe altcineva,ar fi culmea sa'l inseli cam asta e,plus ca mai tarziu o sa realizezi ca ai pierdut ani din viata aiurea,ani care n'o sa se mai intoarca si nu te astepta sa gasesti mesaje de incurajare,nici macar din partea noastra a celor care au fost in situatii similare pt ca n'o sa gasesti...
kudika030832
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:14

Buna! Vreau sa-ti spun ca te inteleg, dar o sa-ti fie tare greu...
kudika162968
Postat pe 6 Aprilie 2010 22:30




HHHmmmmmmmmm!!!!!!! Nu ti-am spus, dar si eu trec printr-o perioada asemanatoare cu a ta As vrea, daca n-ai nimic impotriva sa vorbim mai multe pe mess. Astept raspuns si adresa ta de mail......
kudika162968
Postat pe 7 Aprilie 2010 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
doamne.... 29 De la: cristiana_cris 17 Iulie 2009 09:37
a rani-hobby-ul prferat al unor barbati 3 De la: cris007 3 Aprilie 2009 17:58
Depresia postnatala.Psihoza sau Nebunie 26 De la: LadyD_ 15 Decembrie 2010 01:39
Iubitul Meu versus Parintii Mei 19 De la: dragon_fly88 9 Iulie 2010 16:44
dezamagire 21 De la: Barbie30 21 Iulie 2010 19:26