Setari Cookie-uri

cum ne purtam dupa ce am fost ionselati?

acum 6 luni prietenul meu de 5 ani m-a inselat cu o tipa pe care o cunosteam, ne-am despartit fara ca eu sa stiu de ea. la cateva zile niste prieteni binevoitori mi-au zis de ea si de ce se intampla. dupa aproximativ o luna el s-a intors la mine sa-l iert si sa ne impacam... am ezitat dar pana la urma am acceptat uneori am indoieli asupra deciziei mele. acum tipa s-a cupalt cu un alt amic de-al meu si inevitabil ne mai intalnim..am incercat sa ocolesc aceste intalniri pana acum cateva zile cand am iesit toti sa sarbatorim un evenimetn..mi-a fost extrem de greu pt ca nu stiu cum sa ma port cu ea .. si pt ca si el ma enerveaza cand suntem toti in acelasi grup..nu pentru ca ar face sau ar zice ceva ci numai pt ca imi aduc aminte... nu stiu dak sa ma port frumos cu ea sau sa o dispretuiec pt ce s-a intamplat
astept sugestii :D
opi_xyz
Postat pe 5 Februarie 2009 08:47
Eu iti sugerez sa te comporti cat mai rece cu ea...pana la urma nu ii esti datoare cu nimic decat cu ceva injuraturi In preajma ei m-as purta firesc cu ceilalti, iar pe ea as ingora-o total. Nu are nimeni ce sa-ti reproseze, ba chiar dimpotriva, esti de laudat ca ai lasat de la tine atat de mult si l-ai iertat. Stiu ca noi femeile iertam dar nu uitam niciodata, tocmai de asta trebuie sa ai grija de tine si sa te pui pe tine pe primul plan mereu. Eu una l-as face sa simta si sa vada pentru ce/cine a fost in stare sa ma piarda...Daca nu o poti evita, atunci fa tot posibilul si arata de 3 ori mai bine ca ea, fii mai zambitoare ca ea, atrage atentia in mod pozitiv, si vei avea numai de castigat. Iar ea se va simti complexata sa mai dea ochii cu tine si va abandona cat de curand...pentru ca pana la urma n-a fost decat o carpa...de ocazie
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 08:59
Mintea barbatilor este tot timpul in perpetua schimbare...in fiecare zi ei doresc sa faca ceva nou..se plictisesc f repede de ce au in prezent si se gandesc zilnic la mici schimbari pe care sa le faca spre a se simti mai bine....lui ii pare rau pt ce a fc?daca ii pare rau cred ca ar mai merita sa mai stai lg el..dar daca nici macar atat nu poate sa recunoasca atunci parerea mea e sa inchei relatia cu el oricat de mult timp aveti impreuna...asa o sa-ti faca si pe parcursul vietii....Io stiu poate a fost o alegere pe moment dar in final si-a dat seama ca u esti mai presus ca tyoate si a hotarat sa se intoarca la tine...si referitor la chestia ca u itzi iesi din fire cand aveti intalniri comune cu respectiva..e si normal doar a fost fata cu care te-a inselat nu?dar totusi ar trebui sa te tapanesti ca deocamdata el este cu tine si nu cu ea...inseamna ca pe tine te apreciaza m mult...asa ca nush...succes si ai grija de tine ;)
lam4gis0
Postat pe 5 Februarie 2009 09:02
e complicat pt ca imi dau seama ca cea mai mare vina o are el adik de la el aveam asteptari mai mari..pe ea desi o cunosteam de 2 ani nu pot sa spun ca eram asa buen prietene era si ea pe acolo..pe de alta parte ea a inceput totul el la inceput a respins-o da ea a insistat..mai nasol e ca tipa a umblat cu mai bine de jumatat de baietii din grup si inca mai umbla cu unul cu altul ..si toti au prietene dar nimeni nici nu ii zice nimic si nici nu o marginalizeaza toata lumea se complace ceea ce nu mi se pare normal
opi_xyz
Postat pe 5 Februarie 2009 09:04
mi-a zis ca regreta, 3 luni m-a sunat si m-a cautat in continuu sa ne impacam pt ca eu nu am mai vrut a venit plangand a venit pe toate partile pana am cedat . ca a fost o ratacire ca nu stia ce simte prostii din astea..dar asta cu confuzia mi se pare o scuza usoara si eu sunt confuza uneori dar nu ma duc la primul care imi iese in cale
opi_xyz
Postat pe 5 Februarie 2009 09:06
Acum sincer nu mai conteaza motivele pt care a facut-o...a facut-o si gata. Problema e ce faceti voi in grupul ala cu o stricaciune ca "amica voastra"...e cumva cineva obligat sa o suporte? Chiar n-are nimeni tupeul sa-i spuna 2 vorbe? Ce are ea de va face pe toate sa taceti si sa o acceptati? Chiar nu mai are nimeni personalitate?
mrskattousa
Postat pe 5 Februarie 2009 09:10
eu am terminat politehnica si in mare in grup sunt mai multi baieti si ei nu zic pt ca in serile cand prietenele lor sunt plecate ii mai dau cate un telefon tipei asteia care e de rezerva asa.. ei glumesc si spun ca e a 2 femeie al lor
problema e ca dintre prietenele lor numai eu stiu de chestia asta ca stateam la faculatate impreuna si auzeam povesti... dar nu pot sa le spun pt ca ma intalnesc rar cu ele si asta numai cand suntem in grupuri mari si nici nu vreau sa le stric relatiile..eu sunt cumva la mijloc
ar fi fost bine ca ei sa le aprecieze mai mult si sa nu mai faca asta..dar se pare ca evenimentul asta se lasa asteptat
opi_xyz
Postat pe 5 Februarie 2009 09:18
INDIFERENTA este raspunsul.multa indiferenta.
dana_mv
Postat pe 5 Februarie 2009 13:36
DE ACORD CU DANA MV...............................INDIFERENTA DOARE CEL M-AI MULT..........CU ASTA INARMEAZATE TU
butterfly_sound_of_love
Postat pe 23 Februarie 2009 13:48
hi
Cassey_
Postat pe 22 Mai 2009 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
neinspirat si nesanatos!!! 8 De la: lahdo_amiy 1 Decembrie 2008 12:17
dintr-o problema...in altele 9 De la: Lexy87 3 Martie 2009 12:15
INVITATIE la o Suuuper Petercere KANGOO JUMPS !!! 1 De la: kudika072146 2 Octombrie 2009 17:51
Eu sora lui, el iubitul meu 12 De la: donttouch 2 Aprilie 2009 12:16
donez doua pisicute 8 De la: octty 20 Aprilie 2009 22:56