Setari Cookie-uri

a insela

Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?
ale_me_2007
Postat pe 5 August 2009 22:55
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?

Nu am inselat, nu insel si nici nu voi insela....sunt impotriva acestui lucru 100%.
_Vecina_
Postat pe 5 August 2009 23:00
cred ca cei care inseala o fac din curiozitate,
vedeti ceva rau in asta? daca mori maine si nu iti satisfaci curiozitatea
tinniy
Postat pe 5 August 2009 23:24
De la: tinniy, la data 2009-08-05 23:24:21cred ca cei care inseala o fac din curiozitate,
vedeti ceva rau in asta? daca mori maine si nu iti satisfaci curiozitatea


io-s foarte curios in ceea ce priveste cum arati!
geo_x
Postat pe 5 August 2009 23:34
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?


degeaba....probabil....
monaq
Postat pe 5 August 2009 23:37
nu ,caci as avea mustrari de constiinta........
gugulina74
Postat pe 6 August 2009 11:30
De la: _Vecina_, la data 2009-08-05 23:00:59
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?

Nu am inselat, nu insel si nici nu voi insela....sunt impotriva acestui lucru 100%.


nici cu gandul?
heaven_2906
Postat pe 6 August 2009 11:33
altu???
bruneagra25
Postat pe 6 August 2009 11:38
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?


Postat pe: 6 August 2009, ora 00:38 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde

buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...


iote acilea ce exemplu.....................cauta tu si spune-mi si mie de ce?
anybody
Postat pe 6 August 2009 11:39
Am inselat dar nu pe cel cu care sunt, am fost inselata dar nu de cel cu care am fost.

Postat pe 12 August 2009 09:22
inselatul intr-o relatie e o prostie.da am inselat dar acum la virsta de 52 ani nu as mai proceda asa.cind esti tinar vrei sa ranesti cu aceeasi moneda.acum stii ca e mai usor sa discuti si sa poti sa renunti ,sa pleci din relatie cu sufletul curat
kudika083688
Postat pe 16 Noiembrie 2009 08:00
De la: anybody, la data 2009-08-06 11:39:33
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?


Postat pe: 6 August 2009, ora 00:38 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde

buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...


iote acilea ce exemplu.....................cauta tu si spune-mi si mie de ce?


anybody, vezi ca mai e un topic deschis despre ' de ce inseala barbatii', arunca-ti cate un ochi si pe acolo, s-ar putea sa gasesti cateva raspunsuri. Parerea mea e ca lipsa de responsabilitate l-a atras, fata de ea. Odata trebuia sa treaca si el prin asta, ca sa vada cum e. Nu te astepta la un raspuns rational din partea lui cand il intrebi, sunt mai multi factori care lucreaza asa incat ni se pare ca e ceva 'natural' asemenea unui instinct care ne imping sa fertilizam in stanga si in dreapta.
m_user
Postat pe 16 Noiembrie 2009 12:35
De la: geo_x, la data 2009-08-05 23:34:46
De la: tinniy, la data 2009-08-05 23:24:21cred ca cei care inseala o fac din curiozitate,
vedeti ceva rau in asta? daca mori maine si nu iti satisfaci curiozitatea


io-s foarte curios in ceea ce priveste cum arati!


Fata si-a pus avatar cu Giselle Bundche...deci sufera la greu :)
ffbianca85
Postat pe 16 Noiembrie 2009 12:56
am 22 de ani si in toate relatiile mele am inselat....dar tot eu am si parasit pt k atata timp cat altcineva mi trezea interesul atunci nu avea rost s araman.ce e mai ciudat e k ei m au inteles mereu numai sa raman cu ei.nu putream..deci tot eu...TE-A inselat pt ca noi nu stiu daca stii,fiintzele umane nu sunt monogame.Nici animalele,nici pasarile.EU IL APRECIEZ CA TI-A ZIS....DE CATE ORI MI AS FI DORIT SI EU SINCERITATE IN RELATZIE.eu am inselat poate si din razbunare cateodata pt k ne certam si ne jigneam atat de des.ALTEORI DESI SUNA CIUDAT ITI POTZI VERIFICA SENTIMENTELE ASA,GEN BARBATZII.daca nu s au simtit bine cu cealalta persoana isi dau seama ca tu esti aleasa.PAREREA MEA NU TREBUIA SA-TI SPUNA.NU ERA MAI BINE?ORICUM A FACUT O ODATA ,ORICE OM SE MAI ABATE D EA DRUMUL SAU,SI TI-A DISTRUS TIE PSIHICUL.unele lucruri nu trebuie spuse niciodata pt ca ranim prea mult pe cel de lg noi.EU m am desp de ultimul prieten pt k l am inselat dar EL NU STIE.m a intrebat de c de c?pur si simplu numai vreau.A suferit intr-adevar dar am considerat ca e mai bine sa nu stie adevarul k sa il scutesc de sentimentele pe CARE U LE SIMTZI ACUM.CATEODATA NU VREI SA STII ADEVARUL...UN ADEVAR TEMPORAR DE ALTFEL.TE PUP SI DACA EL A CONSIDERAT S ATI SPUNA INCERCA SA ITI REGASESTI INCREDEREA IN TINE SI un principiu sanatos:daca un barbat te insela 1 cu o femeie poate sa fie de vina multzi factori insa DACA TE INSEALA DE 2 ORI CU ACEEASI FEMEIE atunci e o maaaaare pba.o zi buna
barbie_diva_20
Postat pe 16 Noiembrie 2009 13:35
De la: barbie_diva_20, la data 2009-11-16 13:35:39am 22 de ani si in toate relatiile mele am inselat....dar tot eu am si parasit pt k atata timp cat altcineva mi trezea interesul atunci nu avea rost s araman.ce e mai ciudat e k ei m au inteles mereu numai sa raman cu ei.nu putream..deci tot eu...TE-A inselat pt ca noi nu stiu daca stii,fiintzele umane nu sunt monogame.Nici animalele,nici pasarile.EU IL APRECIEZ CA TI-A ZIS....DE CATE ORI MI AS FI DORIT SI EU SINCERITATE IN RELATZIE.eu am inselat poate si din razbunare cateodata pt k ne certam si ne jigneam atat de des.ALTEORI DESI SUNA CIUDAT ITI POTZI VERIFICA SENTIMENTELE ASA,GEN BARBATZII.daca nu s au simtit bine cu cealalta persoana isi dau seama ca tu esti aleasa.PAREREA MEA NU TREBUIA SA-TI SPUNA.NU ERA MAI BINE?ORICUM A FACUT O ODATA ,ORICE OM SE MAI ABATE D EA DRUMUL SAU,SI TI-A DISTRUS TIE PSIHICUL.unele lucruri nu trebuie spuse niciodata pt ca ranim prea mult pe cel de lg noi.EU m am desp de ultimul prieten pt k l am inselat dar EL NU STIE.m a intrebat de c de c?pur si simplu numai vreau.A suferit intr-adevar dar am considerat ca e mai bine sa nu stie adevarul k sa il scutesc de sentimentele pe CARE U LE SIMTZI ACUM.CATEODATA NU VREI SA STII ADEVARUL...UN ADEVAR TEMPORAR DE ALTFEL.TE PUP SI DACA EL A CONSIDERAT S ATI SPUNA INCERCA SA ITI REGASESTI INCREDEREA IN TINE SI un principiu sanatos:daca un barbat te insela 1 cu o femeie poate sa fie de vina multzi factori insa DACA TE INSEALA DE 2 ORI CU ACEEASI FEMEIE atunci e o maaaaare pba.o zi buna


Alo, invata fato sa scrii ,am citit de 2 ori ce ai scris si nu se intelege nimic .Invata sa te exprimi cap sec.

Postat pe 16 Noiembrie 2009 13:41
Scorpio, dar e atat de simplu!!!! La 22 de ani are atat de multa experienta in domeniu, incat nici ea nu stie cum sa si-o ordoneze in minte. Ma mir ca n-a scos un roman autobiografic pana acuma... Are atat de multe idei si sfaturi de impartasit pe-aici ca nu apuca sa le scrie dupa cum le gandeste. Iti dai seama cand vorbeste cum e...
Lucia38
Postat pe 16 Noiembrie 2009 13:44
De la: Lucia38, la data 2009-11-16 13:44:37Scorpio, dar e atat de simplu!!!! La 22 de ani are atat de multa experienta in domeniu, incat nici ea nu stie cum sa si-o ordoneze in minte. Ma mir ca n-a scos un roman autobiografic pana acuma... Are atat de multe idei si sfaturi de impartasit pe-aici ca nu apuca sa le scrie dupa cum le gandeste. Iti dai seama cand vorbeste cum e...


Trebuie traducator ! Doamne fereste ,sa explodeze ideile din dovleacul ei, Hiroshima ar fi doar parfum!

Postat pe 16 Noiembrie 2009 13:47
De la: scorpio67, la data 2009-11-16 13:47:26
De la: Lucia38, la data 2009-11-16 13:44:37Scorpio, dar e atat de simplu!!!! La 22 de ani are atat de multa experienta in domeniu, incat nici ea nu stie cum sa si-o ordoneze in minte. Ma mir ca n-a scos un roman autobiografic pana acuma... Are atat de multe idei si sfaturi de impartasit pe-aici ca nu apuca sa le scrie dupa cum le gandeste. Iti dai seama cand vorbeste cum e...


Trebuie traducator ! Doamne fereste ,sa explodeze ideile din dovleacul ei, Hiroshima ar fi doar parfum!

Se numeste abstractizare, draga mea, iar noi doua trebuie sa recunostem ca suntem depasite de evenimente... La cratita cu noi!!!
Lucia38
Postat pe 16 Noiembrie 2009 13:49
De la: scorpio67, la data 2009-11-16 13:41:40
De la: barbie_diva_20, la data 2009-11-16 13:35:39am 22 de ani si in toate relatiile mele am inselat....dar tot eu am si parasit pt k atata timp cat altcineva mi trezea interesul atunci nu avea rost s araman.ce e mai ciudat e k ei m au inteles mereu numai sa raman cu ei.nu putream..deci tot eu...TE-A inselat pt ca noi nu stiu daca stii,fiintzele umane nu sunt monogame.Nici animalele,nici pasarile.EU IL APRECIEZ CA TI-A ZIS....DE CATE ORI MI AS FI DORIT SI EU SINCERITATE IN RELATZIE.eu am inselat poate si din razbunare cateodata pt k ne certam si ne jigneam atat de des.ALTEORI DESI SUNA CIUDAT ITI POTZI VERIFICA SENTIMENTELE ASA,GEN BARBATZII.daca nu s au simtit bine cu cealalta persoana isi dau seama ca tu esti aleasa.PAREREA MEA NU TREBUIA SA-TI SPUNA.NU ERA MAI BINE?ORICUM A FACUT O ODATA ,ORICE OM SE MAI ABATE D EA DRUMUL SAU,SI TI-A DISTRUS TIE PSIHICUL.unele lucruri nu trebuie spuse niciodata pt ca ranim prea mult pe cel de lg noi.EU m am desp de ultimul prieten pt k l am inselat dar EL NU STIE.m a intrebat de c de c?pur si simplu numai vreau.A suferit intr-adevar dar am considerat ca e mai bine sa nu stie adevarul k sa il scutesc de sentimentele pe CARE U LE SIMTZI ACUM.CATEODATA NU VREI SA STII ADEVARUL...UN ADEVAR TEMPORAR DE ALTFEL.TE PUP SI DACA EL A CONSIDERAT S ATI SPUNA INCERCA SA ITI REGASESTI INCREDEREA IN TINE SI un principiu sanatos:daca un barbat te insela 1 cu o femeie poate sa fie de vina multzi factori insa DACA TE INSEALA DE 2 ORI CU ACEEASI FEMEIE atunci e o maaaaare pba.o zi buna


Alo, invata fato sa scrii ,am citit de 2 ori ce ai scris si nu se intelege nimic .Invata sa te exprimi cap sec.


haha, bine punctat.

si cat despre tine barbie_diva_20, poate cand pseudonimul tau va suna barbie_diva_30 nu o sa mai fi de aceeasi parere. O sa ai nevoie de o relatie bazata pe respect si tandrete si nu ti-as dori sa dai peste astfel de barbati cand te hotarasti sa-ti deschizi tu inima, totusi bravo ca ai cutezat sa scri la subiect.
m_user
Postat pe 16 Noiembrie 2009 18:53
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?


da,am facut'o....recunosc!!!!am facut'o din singuratate,nu din curiozitate.m-a facut la acea vreme sa plutesc,sa-mi sclipeasca ochii(dupa cum imi spuneau apropiatzii).chiar am fost indragostita de tipul acela,dar asta nu mi-a afectat casnicia,ptr k nu am vrut nici o clipa sa-mi parasesc sotul nici un moment.dimpotriva,acest lucru s-a reflectat in casnicia mea intr-un mod favorabil,ptr k eu devenisem....mai feminina si mai senzuala....;)
elenyta
Postat pe 16 Noiembrie 2009 18:57
@barbie diva... pana si nickul spune multe despre tine, nu mai aveam nevoie si de explicatii... vb unuia de mai sus, vei vedea tu mai incolo.
cand vei avea cu adev nevoie de o familie si asa mai departe, in fine ce faci tu acum nu ti se pare gresit, dar ai sa vezi cand se va intoarce roata, si vei avea nevoie de un umar ep care sa plangi, care sa fie in fiecare zii, nu altul in fiecare zii.
ralukutzza
Postat pe 16 Noiembrie 2009 18:58
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?

nu,nu am inselat dar 100% barbatii inseala de ce?Asa sunt ei
JustAGrl
Postat pe 19 Mai 2010 16:31
De la: anybody, la data 2009-08-06 11:39:33
De la: ale_me_2007, la data 2009-08-05 22:55:37Ati inselat in relatii? Daca da, de ce?


Postat pe: 6 August 2009, ora 00:38 Raporteaza abuz de limbaj Citeaza Raspunde

buna seara tuturor! mi am luat inima in dinti si vreau sa aud si parerile altora despre problema mea. Sunt impreuna cu iubitul meu de aproape 5 ani de zile... a fost primul barbat ,si singurul din viata mea... pt el insa am fost doar prima , ca singura n am ramas,,,problema e urmatoarea... cand eram la inceput in primul an el pleca in vacanta intr o alta localitate (relatia noastra nu era f legata, eu plecam cu parintii , el singur la rude) si prefera sa ma insele , nu trupeste , dar ca orice adolescent aflat la varsta teribilismului . Logic pana la urma s- a intamplat si ce m a schimbat intr o pers pe care nu o mai recunosc . M a inselat sexual...Era intr o vacanta de vara ...eu la mine in oras , el la tara... eu stateam in casa , nu ieseam sa nu se supere, el mi a jurat ca inainte sa plece nu o sa ma insele pt ca are de ce... dar m a inselat...cu o fata dornica de senzatii tari ,ca sa fiu ironica. a cunoscut o acolo , a stat 6 zile cu ea si a rezolvat o imediat. Dupa ce si a facut treaba a avut o relevatie... ca nu a fost bine ...ca n a simtit aceeasi caldura ( sunt vb lui ) si a tinut cat a tinut in el si dupa cateva luni s a decis sa mi spuna plangand ce a facut . ceea ce n a fost bine pt mine...logic ca am decis sa l iert, o data iarta oricine in viata,dar m a schimabt enorm, ne a schimbat enorm relatia. dupa ce am aflat am facut tampenia sa ma cobor la mintea acelei fete l am ugat sa o sune sa am o conversatie "amabila" cu ea...ceea ce a pus sare pe rana mai rau.problema e ca dupa atata timp ap 4 ani , eu nu pot uita ...m am schimbat. ma enervez din orice , toata lumea e rea , falsa in ochii mei, ca sa numai spun cat de geloasa am devenit ,daca il vad ca vb cu vreo femeie incep s tremur de nervi.. tot tp ma gandesc de ce? ce a avut ea? cu ce am gresit eu atunci ? incerc tot tp sa fiu mai buna...dar nu mi iese.vreau doar sa uit ,,,atata...as vrea sa merg la un pshiholog...pt ca eu pe omul asta chiar il iubesc... ps : de atunci nu m a mai inselat niciodata de asta sunt f sigura...


iote acilea ce exemplu.....................cauta tu si spune-mi si mie de ce?



Nu imi vine sa cred, ceva foarte asemanator, dar ceea ce ma inspaimanta este ca au trecut 4 ani si aceasta fata nu a putu uita ca iubitul ei a fost cu alta fata Eu am abia jumatate de an in care la fel inainte eu singura din viata lui el singurul si pur si simplu nu pot trece peste, dar ma gandeam ca o data cu trecerea timpului se poate, dar la aceasta fata au trecut 4 ani de atunci si nu a putut trece, grav, mi-e prea teama ca si la mine va fi la fel, mai ales ca am fost singura inainte din viata lui..la fel si eu, sunt irascibila, sunt rea, nu ma pot stapanii cu nervii si inainte eram o fata foarte deschise, foarte sociabila si zambareata, mi-e dor de mine, mi-e dor de noi 2, de ce este asa usor pentru un barbat sa o faca cu oricare, nu inteleg
iubi7a_lui
Postat pe 28 Mai 2010 00:06
nu si nu as face asta niciodata.de ce s imi pierd demnitatea?dak nu merge relatia punct si de la capat.sunt multe lucruri pe care le poti pierde in viata asta,iar pe unele niciodata.....ex:demnitatea
gb_byenkutza
Postat pe 7 Iunie 2010 18:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
infidelitate 64 De la: kudika106673 31 Ianuarie 2010 20:55
ajutor! 12 De la: Cristinakitty 4 Ianuarie 2010 05:40
misterioasa 38 De la: kudika_4212 8 Mai 2012 12:05
Noapte buna si vise placute ... 16 De la: denis_roxana 17 Iunie 2011 23:34
limita suportabilitatii 30 De la: kudika138733 7 Iulie 2010 22:02